24 Niedziela Zwykła – Rok B

12 września 2021

 1. Zapisy Mszy Świętych na nowy rok będą możliwe od poniedziałku 13 września. Jedna osoba może zamówić maksymalnie 2 intencje w niedziele oraz maksymalnie 5 intencji w dni powszednie. W tym roku ze względu na zwiększoną ilość pogrzebów i mszy popogrzebowych prosimy o wyrozumiałość co do ilości zamawianych mszy i godzin ich odprawienia. Zapisy dokonujemy po Mszy Świętej w kancelarii parafialnej. Informujemy, że kancelaria w poniedziałek nie będzie czynna w godzinach porannych, tego dnia zapisy na Msze Święte będą po wieczornej Eucharystii.
 2. Dzisiaj (niedziela) jest poświęcenie tornistrów dzieci klas pierwszych na Mszy Świętej o godzinie 10:30.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 17:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i młodzieży, która chciałaby zaangażować się duszpastersko w parafii.
 4. W poniedziałek zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godzinie 17:20
 5. W sobotę 18 września odbędzie się Pielgrzymka dzieci i młodzieży do Przasnysza i Rostkowa. Koszt 20 zł, zapisy u katechetów w szkołach.
 6. Rafał zaprasza dzieci potrafiące śpiewać na spotkanie organizacyjne scholii na najbliższy piątek w sali parafialnej o godz. 16:45.
 7. Informujemy, że pierwsze spotkanie organizacyjne przygotowujące do Odnowienia Przyrzeczeń chrzcielnych odbędzie się 19 września po Mszy Świętej o godzinie 10:30. Natomiast do Pierwszej Komunii Świętej spotkanie odbędzie się 26 września po Mszy Świętej o godzinie 10:30. Po Mszy Świętej będą rozdawane karteczki, które prosimy wklejać do zeszytu z religii.
 8. Dziękczynienie parafialne za tegoroczne zbiory odbędzie się 3 października o godz. 12.00. Prosimy, aby poszczególne wioski i osiedla przygotowały symboliczny kosz czy wieniec z płodami rolnymi. W tym roku przewodniczą mieszkańcy ul. Broninek.
 9. Parafia św. Katarzyny w Nasielsku informuje o dożynkach parafialnych 19 września o godzinie 11:00. Po Mszy odbędzie się festyn parafialny. Będzie wiele atrakcji dla dzieci, cos do zjedzenia i koncerty zespołów muzycznych.
 10. W sobotę 25 września parafia św. Katarzyny w Nasielsku organizuje jednodniowa pielgrzymkę do Lichenia. Koszt 60 zł, zapisy dokonujemy pod podanym numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń. (502-215-385)
 11. Przypominamy, że nowo zamieszkujące osoby na terenie parafii powinny zgłosić się do kancelarii parafialnej w celu założenia kartoteki. Zdarzają się coraz częściej przypadki, że ktoś mieszka od kilku lat w parafii a nie jest zapisany co stanowi problem przy wydawaniu różnych zaświadczeń.
 12. Dziękujemy nowożeńcom za dekorację kościoła.
 13. Bóg zapłać za składane ofiary.
 14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Henryk Goszczyński, Barbara Kowalczyk. Wieczny odpoczynek…

23 Niedziela Zwykła – Rok B

05 września 2021

 

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI WS.  DNIA  SOLIDARNOŚCI  Z  AFGAŃCZYKAMI

Od  kilku tygodni jesteśmy świadkami dramatycznych wydarzeń w  Afganistanie, związanych ze zmianą władzy. Wiele tysięcy Afgańczyków ratuje swoje życie i  zdrowie ucieczką z  kraju, szukając pomocy we wspólnocie międzynarodowej. Wsłuchując  się  w  głos  papieża  Franciszka,  który  wezwał  wszystkich  ludzi  dobrej  woli,  by  „modlili się do  Boga pokoju, aby zamilkł szczęk oręża i  by można było znaleźć rozwiązania przy  stole dialogu”, zwracam się z  apelem do  pasterzy i  wiernych Kościoła w  Polsce o  modlitwę i  pomoc materialną dla cierpiącego ludu Afganistanu. W  związku z  powyższym, ogłaszam niedzielę 5 września br. „Dniem Solidarności z  Afgańczykami”. Dziękuję wszystkim księżom biskupom, którzy podczas Rady Biskupów Diecezjalnych, na  Jasnej Górze dnia 25 sierpnia br., poparli jednogłośnie ideę ogólnopolskiej zbiórki na ten cel. Apeluję, aby w  niedzielę 5 września, w  każdym kościele i  kaplicy w  Polsce w  czasie modlitwy powszechnej prosić Boga o  pokój w  Afganistanie oraz w  intencji Afgańczyków, a  po  Mszach Świętych zorganizować kwestę na ich rzecz. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na  długofalowe wsparcie działań Caritas na  rzecz migrantów i  uchodźców, zarówno w  Polsce i  za  granicą. We współpracy z  Caritas w  Pakistanie, kraju, w  którym znajduje się największa grupa uchodźców z  Afganistanu, rozpocznie się trzymiesięczna interwencja humanitarna natychmiastowej pomoc dla około 1500 rodzin. W  Polsce już działają Centra Migrantów i  Uchodźców prowadzone przez Caritas Polska oraz Caritas diecezjalne.  Caritas  Polska  uruchomi  ogólnopolski  program  wsparcia  dla  uchodźców  w  naszej  ojczyźnie  –  od  pomocy duchowej, psychologicznej, socjalnej, poprzez pomoc  językową, prawną i  medyczną, aż po  doradztwo zawodowe, wsparcie międzykulturowe oraz wsparcie wolontariatu parafialnego i  komunikacji z mediami. Już teraz dziękuję wszystkim wiernym za  pozytywną odpowiedź na  mój apel, ufając, że kolejny raz Polacy pokażą swoje dobre i szlachetne serca.

Warszawa, dni 27 sierpnia 2021 r.

†  Stanisław Gądecki Arcybiskup  Metropolita  Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

 

 1. Przewodniczący Episkopatu Polski skierował do ludzi dobrej woli apel o wsparcie poszkodowanych w Afganistanie. Treść Apelu została zamieszczona w gablocie parafialnej W związku z apelem Biskup Płocki Piotr Libera zarządził zbiórkę do  puszek w  dniu dzisiejszym na wsparcie poszkodowanych Afgańczyków. Pomoc zostanie udzielona przy wsparciu Caritas
 2. W dniu dzisiejszym delegacja z naszej parafii udała się na dożynki do Częstochowy. Dziękujemy ks. Arturowi za towarzyszenie pielgrzymom. W następną niedzielę delegacja harcerzy uda się na beatyfikację kardynała Wyszyńskiego i Matki Czackiej. Prosimy serdecznie Koła Różańcowe o modlitwę dziękczynną za wyniesienie Sług Bożych na ołtarze.
 3. Dziękczynienie parafialne za tegoroczne zbiory odbędzie się 3 października o godz. 12.00. Prosimy, aby poszczególne wioski i osiedla przygotowały symboliczny kosz czy wieniec z płodami rolnymi. W tym roku przewodniczą mieszkańcy ul. Broninek.
 4. W środę Święto Narodzenia NMP, msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
 5. Pani Organistka zaprasza wszystkie osoby chętne do uczestniczenia w zajęciach chóru oraz orkiestry. Natomiast ks. Rafał zaprasza do scholki parafialnej. Szczegółowe informacje bezpośrednio u Pani Organistki i u ks. Rafała
 6. Poświęcenie tornistrów dzieci klas pierwszych będzie 12 września na Mszy Świętej o godzinie 10:30.
 7. Tomasz zaprasza kandydatów do bierzmowania na Mszę Świętą o godzinie 17:00 w niedzielę 12 września. Po Mszy spotkanie organizacyjne.
 8. Pan Burmistrz przypomina o Spisie Narodowym, osoby, które nie są wstanie tego dokonać przez Internet proszone są o zgłaszanie się do Urzędu Gminy. Szczegółowe informacje w gablocie parafialnej
 9. Informujemy, że pierwsze spotkanie organizacyjne przygotowujące do Odnowienia Przyrzeczeń chrzcielnych odbędzie się 19 września po Mszy Świętej o godzinie 10:30. Natomiast do Pierwszej Komunii Świętej spotkanie odbędzie się 26 września po Mszy Świętej o godzinie 10:30. Zapraszamy wszystkie dzieci na Msze Święte o godzinie 10:30.
 10. W sobotę 18 września odbędzie się Pielgrzymka dzieci i młodzieży do Przasnysza i Rostkowa. Koszt 20 zł, zapisy u katechetów w szkołach.
 11. Informujemy, że zapisy Mszy Świętych na nowy rok będą możliwe od poniedziałku 13 września. Jedna osoba może zamówić maksymalnie 2 intencje w niedziele oraz maksymalnie 5 intencji w dni powszednie.
 12. Dziękujemy nowożeńcom za dekorację kościoła.
 13. Bóg zapłać za składane ofiary.
 14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Elżbieta Zielińska, Kazimierz Chmielewski. Wieczny odpoczynek…

22 Niedziela Zwykła – Rok B

29 sierpnia 2021

 1. Serdecznie witamy ks. mgr. Tomasza Deca, który decyzja Biskupa Płockiego Piotra Libery został skierowany do naszej parafii. Życzymy księdzu Tomaszowi wielu łaski Bożych i zadowolenia z posługi duszpasterskiej. Zapewniamy o naszej modlitwie.
 2. W dniu dzisiejszym delegacja z naszej parafii wraz z ks. Proboszczem udała się do Karniewa na tegoroczne Dożynki Diecezji Płockiej połączone z Dożynkami Samorządowymi Gminy Karniewo.
 3. Zapraszamy wszystkich nauczycieli, młodzież, dzieci i rodziców na Mszę Świętą na rozpoczęcie roku szkolnego 1 września o godzinie 7:30. W tym dniu przypada 82 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali swoje życie za wolność ojczyzny, jak również módlmy się o pokój na świecie.
 4. W czwartek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego sakramentu i możliwość spowiedzi szczególnie dla dzieci i młodzieży rozpoczynających rok szkolny, modlitwa różańcowa oraz Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i telewizji TRWAM.
 5. W piątek Msza św. dodatkowa o godz. 8:30 oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 17:00 i możliwość spowiedzi.
 6. W sobotę po Mszy św. porannej o 7:30 Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 7. Za tydzień w niedzielę po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu bez procesji.
 8. Organizujemy wyjazd na Dożynki Ogólnopolskie na Jasną Górę w dniu 5 września – niedziela. Zapisy w zakrystii.
 9. Poświęcenie tornistrów dzieci klas pierwszych będzie 12 września na Mszy Świętej o godzinie 10:30.
 10. Zapisy Mszy Świętych na nowy rok będą możliwe od 13 września.
 11. Ks. Proboszcz parafii Strzegocin zaprasza w I-sze soboty miesiąca na „Zamyślenia szkaplerzne” na godz.19.00 do kościoła w Strzegocinie.
 12. Dziękujemy nowożeńcom za dekorację kościoła.
 13. Bóg zapłać za składane ofiary.
 14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Renata Zembrzuska, Danuta Zakrzewska. Wieczny odpoczynek…

20 Niedziela Zwykła – Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P.

15 sierpnia 2021

 1. W tym roku przypada kolejna rocznica Bitwy nad Wkrą. Pan Burmistrz zaprasza do Borkowa w dniu 21 sierpnia na godzinę 16:45.
 2. Dzisiaj (w niedzielę) obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP – dzień odpustu w naszej parafii. Główna msza św. odpustowa o godz. 12:00 w intencji Ojczyzny. Przed mszą św. o godz. 11:15 na cmentarzu – modlitwa za poległych w obronie ojczyzny i złożenie kwiatów. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja. Prosimy o zaangażowanie członków asysty. W tym dniu podczas każdej mszy św. poświęcenie wianków. Dziękujemy ks. Adamowi Nersowi za modlitwę i wygłoszone Słowo Boże.
 3. W najbliższą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 10:30 pożegnamy ks. doktora Piotra Wilkowskiego, wikariusza naszej parafii, który decyzją Biskupa Płockiego został przeniesiony na inną parafię.
 4. Tegoroczne Dożynki Diecezji Płockiej połączone z Dożynkami Samorządowymi Gminy Karniewo odbędą się 29 sierpnia 2021 r. w Karniewie, Dekanat Maków Mazowiecki. Centralnym wydarzeniem święta dziękczynienia za zbiory będzie Msza Św. sprawowana przez J. E. Biskupa Płockiego Piotra Liberę o godz. 11.00. Chętnych prosimy o kontakt do zakrystii. W tym roku dekanat nasielski przygotuje kosz ziół.
 5. Serdecznie zapraszamy na wyjazd do Częstochowy na Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie w niedzielę 5 września. Wyjazd o godzinie 5:30 przy naszym kościele. Koszt wyjazdu 80 zł od osoby. Wpłaty dokonujemy przy zapisie. Informujemy, że wyjazd dojdzie do skutku jeśli uzbiera się minimum 30 osób. Zapisy maksymalnie do 21 sierpnia.
 6. Dziękujemy wczorajszym nowożeńcom za dekorację kościoła.
 7. Bóg zapłać za składane ofiary.
 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Krzysztof Sławomir Ołdakowski, Krzysztof Zenn Ołdakowski, Adam Szczepankowski, Barbara Raszek, Jarosław Sokołowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

19 Niedziela Zwykła

8 sierpnia 2021

 1. Serdecznie dziękujemy parafianom za życzliwe i godne podjęcie pielgrzymów z diecezji ełckiej.
 2. W piątek o godz. 17:15 różaniec fatimski, serdecznie zapraszamy.
 3. Zapraszamy na Apele Jasnogórskie w intencji pielgrzymów na godzinę 20:30.
 4. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w Asystę Procesyjną, zapisy w zakrystii, można się zgłaszać do niedzieli 22 sierpnia.
 5. W niedzielę 15 sierpnia, obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP – dzień odpustu w naszej parafii. Główna msza św. odpustowa o godz. 12:00 w intencji Ojczyzny. Przed mszą św. o godz. 11:15 na cmentarzu – modlitwa za poległych w obronie ojczyzny i złożenie kwiatów. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja. Prosimy o zaangażowanie członków asysty. W tym dniu podczas każdej mszy św. poświęcenie wianków.
 6. Z racji na urlopy księży zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi na 15 minut przed mszami świętymi.
 7. Serdecznie zapraszamy na wyjazd do Częstochowy na Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie w niedzielę 5 września. Wyjazd o godzinie 5:30 przy naszym kościele. Koszt wyjazdu 80 zł od osoby. Wpłaty dokonujemy przy zapisie. Informujemy, że wyjazd dojdzie do skótku jesli uzbiera się minimum 30 osób. Zapisy maksymalnie do 21 sierpnia.
 8. Dziękujemy nowożeńcom za dekorację kościoła.
 9. Bóg zapłać za składane ofiary.

18 Niedziela Zwykła

1 sierpnia 2021

 1. Dziś rozpoczynamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do rezygnacji z alkoholu. Swoją wolę abstynencji, możemy wpisać w księdze abstynencji znajdującej się w kaplicy Matki Bożej. Po sumie adoracja i procesja, o godz. 16.20 zapraszamy również na adorację Najświętszego Sakramentu.
 2. Dzisiaj wspominamy 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.
 3. Zachęcamy osoby, które nie mogą udać się w pieszej pielgrzymce do Częstochowy do zapisywania się jako pielgrzymi duchowi. Osoby chcące udać się w pielgrzymce prosimy zapisywać się u ks. Sławomira Ambroziaka – wikariusza parafii pw. św. Barbary w Nowym Dworze Mazowieckim. W czwartek 6 sierpnia po mszy świętej o godz. 6.00 pielgrzymi z naszej diecezji udadzą się w pieszej pielgrzymce do Częstochowy – pamiętajmy o nich w swoich modlitwach. Od tego dnia zapraszamy na apele modlitewne do 14 sierpnia włącznie o godz. 20.30
 4. 3 sierpnia o godz. 9.00 dotrze do naszej parafii około 200 pielgrzymów z diecezji ełckiej. Najpierw wezmą udział we mszy św., następnie zjedzą posiłek. Prosimy o przygotowanie potraw, za co już teraz dziękujemy.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek i piątek zapraszamy o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu. W piątek dodatkowa eucharystia o godz. 8.30, o 17.00 adoracja.
 6.  Bóg zapłać za składane ofiary.
 7. Dziękujemy Panom Andrzejowi Pawłowskiemu i Jerzemu Kapczyńskiemu za odnowienie figurki Matki Bożej znajdującej się na terenie kościelnym oraz Państwu Świgoniakom za przekazanie parafii płynu dezynfekcyjnego.
 8. Dziękujmy nowożeńcom za dekorację kwiatową.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Maria Konopka, Krzysztof Zwierzchowski, Rafał Mikulski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

17 Niedziela Zwykła

25 lipca 2021

 1. Witamy w naszej wspólnocie ks. Pawła Rokickiego – pracownika Nuncjatury Apostolskiej w Warszawie, który głosi dziś kazania i świadczy nam swoją pomoc.
 2. Dziś po mszach świętych odbywa się błogosławieństwo pojazdów i kierowców. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.
 3. Zgodnie z zarządzeniem Księdza Biskupa dziś po mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek w celu wsparcia ofiar powodzi. Serdecznie dziękujemy za ofiary serca.
 4. W następną niedzielę rozpoczynamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do rezygnacji z alkoholu w tym miesiącu. Swoją wolę abstynencji, możemy wpisać w księdze abstynencji znajdującej się w kaplicy Matki Bożej.
 5. 1 sierpnia wspominamy 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.
 6. Zachęcamy osoby, które nie mogą udać się w pieszej pielgrzymce do Częstochowy do zapisywania się jako pielgrzymi duchowi. Osoby chcące udać się w pielgrzymce prosimy zapisywać się u ks. Sławomira Ambroziaka – wikariusza parafii pw. św. Barbary w Nowym Dworze Mazowieckim
 7. 3 sierpnia o godz. 9.00 dotrą do naszej parafii pielgrzymi z diecezji ełckiej. Najpierw pielgrzymi wezmą udział we mszy św., następnie zjedzą posiłek. Prosimy o przygotowanie potraw, za co już teraz dziękujemy.
 8.  Bóg zapłać za składane ofiary.
 9. Dziękujmy nowożeńcom za dekorację kwiatową.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Janina Sitek, Zofia Truszkowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

16 Niedziela Zwykła

18 lipca 2021

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ws. Dnia Solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii

W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych, zwłaszcza w Niemczech.

Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję, dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym.

Apeluję, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Proszę, aby tego dnia podczas Mszy Świętych, zwłaszcza podczas modlitwy wiernych zwrócić się z modlitwą błagalną za poszkodowanych, a po Mszy zorganizować zbiórkę funduszy, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska.

Równocześnie przekazuję przewodniczącym Episkopatów Niemiec, Holandii i Belgii nasze wyrazy wsparcia i zapewnienia o duchowej bliskości Kościoła w Polsce.

Wszystkim wiernym udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

Warszawa, dnia 16 lipca 2021 roku.

† Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

† Piotr Libera
Biskup Płocki

Zgodnie z zarządzeniem Księdza Biskupa za tydzień po mszach świętych na zewnątrz kościoła będą zbierane ofiary do puszek w celu wsparcia ofiar powodzi.

 1. Witamy w naszej wspólnocie o. Jacka Kędzię – oblata z Siedlec, który będzie głosi dziś kazania i rozprowadza kalendarze misyjne na przyszły rok oraz zbiera ofiary na misje.
 2. W następną niedzielę przypada wspomnienie świętych Jakuba i Krzysztofa. Z tej racji po każdej mszy św., nastąpi błogosławieństwo pojazdów i kierowców.
 3. 3 sierpnia o godz. 9.00 dotrą do naszej parafii pielgrzymi z diecezji ełckiej. Najpierw wezmą udział we mszy świętej. W tym roku ma być ok. 200 pielgrzymów. Prosimy o przygotowanie skromnego posiłku. O dokładnej ilości pielgrzymów poinformujemy za tydzień.
 4. W obecnym numerze „Gościa niedzielnego” polecamy artykuł „Dekalog kierowcy”.
 5. Dziękujemy nowożeńcom za dekorację kwiatową naszej świątyni.
 6. Zachęcamy do zapisywania się w zakrystii na pielgrzymkę duchową do Częstochowy.
 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności Barbara Garlej, Maria Szybkie, Adam Sokolnicki, Czesław Lipczyński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

15 Niedziela Zwykła

11 lipca 2021

 1. Trwają wakacje. Nie zapominajmy, że także w tym czasie katolik ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej mszy świętej.
 2. Z sakramentu pokuty w czasie wakacji w dni powszednie korzystajmy 15 minut przed mszą św.
 3. We wtorek zapraszamy o godz. 17.20 na nabożeństwo fatimskie.
 4. Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki – metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski 8 lipca w oświadczeniu przypomniał, że „szczepienia przeciw Covid-19 są ważnym narzędziem ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń i przez bardzo wiele osób postrzegane są jako nadzieja na możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania społeczeństw. Stąd też Kościół ‒ będąc w kontakcie z właściwymi służbami medycznymi i sanitarnymi ‒ wspiera edukacyjne i informacyjne inicjatywy społeczne i publiczne, których celem jest zwiększenie świadomości Polaków”. Burmistrz Nasielska Pan Bogdan Ruszkowski informuje o możliwości skorzystania z bezpłatnych szczepień przeciw koronawirusowi, które odbywają się w Przychodni w Nasielsku. Wszystkich chętnych Pan Burmistrz zaprasza do rejestracji pod numerem infolinii /23/ 691-25-03, wewnętrzny 1 lub 510-648-690. Ponadto informujemy, że osobom  mającym problem z poruszaniem się Pan Burmistrz gwarantuje pomoc w postaci transportu na szczepienie po wcześniejszym zgłoszeniu się pod numerem telefonu /23/ 69-33-121, a w przypadku osób przewlekle chorych pozostałych na stałe w łóżku z przyczyn medycznych szczepienia domowe umawiane będą za pośrednictwem infolinii przychodni w Nasielsku. Dziś od godziny 15 do godziny 20 odbywają się szczepienia w Przychodni w Nasielsku – bez wcześniejszej rejestracji. Warto pamiętać, że w naszej gminie dwoma dawkami zaszczepiły się zaledwie 32,4% mieszkańców.
 5. Zapraszamy dziś po wieczornej mszy świętej na spotkanie Wspólnoty Rodzin Katolickich z Problemem Alkoholowym. W spotkaniu mogą uczestniczyć nie tylko członkowie tej wspólnoty, ale wszyscy, dla których choroba alkoholowa jest ważnym problemem niekoniecznie osobistym.
 6. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”. W tym numerze polecamy artykuł „Reguła w świecie bez reguł”.
 7. Bóg zapłać za składane ofiary.
 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Władysław – Henryk Kamiński, Genowefa Kaczmarczyk, Jadwiga Gebert, Stanisław Rakowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

14 Niedziela Zwykła

04 lipca 2021

 1. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Nie zapominajmy, że także w wakacje każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej mszy świętej. W wakacje (zarówno w dni powszednie, jak i niedziele) możliwość spowiedzi będzie TYLKO przed mszami świętymi.
 2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy św. o godz. 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, zaś o 16.20 modlitwa różańcowa.
 3. W następną niedzielę zapraszamy po wieczornej mszy świętej na spotkanie Wspólnoty Rodzin Katolickich z Problemem Alkoholowym. W spotkaniu mogą uczestniczyć nie tylko członkowie tej wspólnoty, ale wszyscy, dla których choroba alkoholowa jest ważnym problemem nie koniecznie osobistym.
 4. Zapraszamy na XXX pielgrzymkę Radia Maryja na Jasną Górę 11 lipca, wyjazd spod kościoła i przy sklepie „Biedronka” o godz. 5.00. Zapisy w zakrystii i u Pani Grażyny Piórkowskiej. Koszt pielgrzymki 60 zł.
 5. Burmistrz Nasielska Pan Bogdan Ruszkowski informuje, że od 23 czerwca na terenie całego województwa mazowieckiego pracę w terenie rozpoczęli rachmistrzowie spisowi. Dotrą oni do osób w naszej gminie, które jeszcze się nie spisały. Apelujemy, aby skorzystać z tej możliwości i wypełnić obowiązek spisowy przy ich pomocy. Wyniki spisu mają wpływ na przyszłość naszej gminy, na przyznawane środki finansowe i uruchamiane programy wsparcia dla naszej społeczności. Warto pamiętać, że odmowa udzielenia odpowiedzi rachmistrzowi skutkuje przekazaniem do organów ścigania zawiadomienia o niedopełnieniu obowiązku ustawowego i wszczęciem postępowania  w sprawie o wykroczenie. Rachmistrzami są mieszkańcy naszej gminy, którzy przeszli odpowiednie szkolenie i podpisali przyrzeczenie o zachowaniu w tajemnicy informacji, do których mają dostęp w trakcje realizacji wywiadów spisowych.                       Jeśli ktoś ma obawy, może rachmistrza zweryfikować dzwoniąc pod numer infolinii spisowej 22 279 99 99.
 6. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”.
 7. Bóg zapłać za składane ofiary.
 8. Dziękujemy wczorajszym nowożeńcom za dekorację kwiatową kościoła.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Krystyna Siwek, Włodzimierz Smakulski, Alina Jaworska, Eulalia Krystyna Lewandowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

13 Niedziela Zwykła

27 czerwca 2021

 1. We wtorek obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, msze św. o godz. 7.00; 10.00, 18.00. Jest to święto Patronalne Biskupa Płockiego – Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Piotra Libery. Pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie w naszych modlitwach. Tego dnia swój dzień patronalny obchodzą także ks. Piotr oraz Pan Piotr Kowalski – zakrystianin. Pamiętajmy o nich w swoich modlitwach. Z racji na pandemię życzenia nie będą składane, prosimy o ich wyrażenie przez modlitwę.
 2. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Nie zapominajmy, że każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej mszy świętej. W czasie wakacji (zarówno w dni powszednie, jak i niedziele) możliwość spowiedzi będzie tylko przed mszami świętymi.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu. W wakacje nie ma mszy świętej w intencjach Radia Maryja. W pierwszą sobotę zapraszamy po mszy św. porannej na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. W piątek dodatkowa msza o godz. 8.30.
 4. Z sakramentu pokuty w czasie wakacji w dni powszednie korzystajmy 15 minut przed mszą świętą.
 5. Zapraszamy na XXX pielgrzymkę Radia Maryja na Jasną Górę 11 lipca. Zapisy w zakrystii i u Pani Grażyny Piórkowskiej. Koszt pielgrzymki 60 zł.
 6. Parafia św. Katarzyny w Nasielsku (Stare Pieścirogi) organizuje pielgrzymko – wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej od 23 do 27 sierpnia. Dokładny program na plakacie w gablocie na stronie internetowej parafii. Prosimy, by dokonywać zapisów do końca czerwca. Wpisowe – 100zł., tel. 502-215-885.
 7. Dziękujemy wczorajszym nowożeńcom za dekorację kwiatową świątyni.
 8. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”.
 9. Bóg zapłać za składane ofiary.

12 Niedziela Zwykła

20 czerwca 2021 r.

LIST BISKUPA PŁOCKIEGO PIOTRA LIBERY DO OJCÓW Z OKAZJI ICH ŚWIĘTA

 

Szanowni Panowie, Drodzy Ojcowie!

 

Wigilia uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela – 23 czerwca – jest w Polsce także Dniem Ojca. Tegoroczne świętowanie ma szczególny wymiar, obchodzimy bowiem Rok Rodziny Amoris laetitia z okazji 5. rocznicy publikacji papieskiej adhortacji, a także Rok św. Józefa, ziemskiego Ojca Pana Jezusa. Jest to wspaniała okazja, by raz jeszcze wyrazić wdzięczność wszystkim naszym Kochanym Ojcom, którzy z cierpliwością i oddaniem pełnią powierzoną im przez Boga misję. Papież Franciszek zauważa: „Ojciec, z jasną i szczęśliwą tożsamością męską, który z kolei na swoim odcinku łączy miłość i akceptację żony, jest równie konieczny jak jej macierzyńska troska” (AL 175). W naszych sercach nosimy także tych Ojców, którzy zakończyli ziemską pielgrzymkę i stanęli przed „Ojcem świateł, u którego nie ma przemiany ani cienia zmienności” (Jk 1,17). Przecież to właśnie nasi Ojcowie nauczyli wielu z nas historii Polski i dziejów naszych rodzin, pokazali, jak być zaradnymi w skomplikowanym świecie, jak jeździć na rowerze, łowić ryby, grać w piłkę i cieszyć się z kibicowania polskim sportowcom.

Zwracamy się dziś przez wstawiennictwo św. Józefa do naszego najlepszego Ojca w niebie, aby pomógł wszystkim Ojcom w wypełnianiu ich misji, a także by poruszył serca wielu chłopców do fascynacji ojcostwem. Papież Franciszek przypomina wiele razy, że nasze społeczeństwo jest czasem określane „społeczeństwem bez ojców”. Nierzadko kwestionuje się męskość, wypacza postać ojca, a nawet promuje postawy despotyzmu. „Ojcowie są niekiedy – stwierdza Papież – tak bardzo skoncentrowani na sobie i na swojej pracy, a czasami także na własnej samorealizacji, że zapominają nawet o rodzinie. I zostawiają dzieci i młodzież same” (AL 176). Niech Bóg obdarzy każde małżeństwo i rodzinę takimi Mężami i Ojcami, którzy będą zawsze blisko swoich żon, by dzielić z nimi radości i trudy rodzicielstwa. Niech polscy Ojcowie nigdy nie przestaną czuć, że są potrzebni swoim dzieciom, by ich prowadzić za rękę przez świat.

W Liście apostolskim Patris corde papież Franciszek wspomina piękną książkę polskiego pisarza Jana Dobraczyńskiego pt. Cień ojca, opowiadającą o św. Józefie. On był „cieniem” Ojca Niebieskiego dla Jezusa, z wielkim taktem i czułością chronił Go, idąc jednocześnie Jego śladami. „Nikt nie rodzi się ojcem, ale staje się ojcem – przekonuje Franciszek. – I nie staje się nim jedynie dlatego, że wydaje dziecko na świat, lecz ponieważ odpowiedzialnie podejmuje o nie troskę. Za każdym razem, gdy ktoś podejmuje odpowiedzialność za życie drugiego, w pewnym sensie sprawuje względem niego ojcostwo” (PC 7).

Niech św. Józef uprosi nam u Boga także ojców duchownych, by nigdy – szczególnie na mazowieckiej ziemi – nie zabrakło mężczyzn, którzy z oddaniem, twórczą odwagą i autentyczną radością będą pełnili posługę kapłańskiego, ojcowskiego towarzyszenia wiernym w parafiach, w konfesjonałach i posłudze sakramentalnej.

Wszystkim Drogim Ojcom z serca błogosławię, przyzywając orędownictwa Opiekuna Jezusa: „O święty Józefie, okaż się ojcem także i nam, i prowadź nas na drodze życia. Wyjednaj nam łaskę, miłosierdzie i odwagę, i broń nas od wszelkiego zła” (PC, Zakończenie).

Płock, dnia 20 czerwca 2021 r.

           

Wasz Biskup Piotr

 

ZARZĄDZENIE: List Biskupa Płockiego Piotra Libery do Ojców z okazji ich święta proszę odczytać wiernym w niedzielę, 20 czerwca br., w ramach ogłoszeń parafialnych, podczas wszystkich Mszy św.

Płock, dnia 14 czerwca 2020 r.

 

            Mirosław Milewski

            Wikariusz Generalny

 

 1. 16 czerwca Ksiądz Biskup Piotr Libera – Biskup Płocki wydał dekret odwołujący dotychczasową dyspensę od obowiązku udziału we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane. Od dzisiejszej niedzieli zgodnie z dekretem Księdza Biskupa przestaje obowiązywać dyspensa od udziału we mszy świętej w niedziele i święta nakazane zarówno dla mieszkańców diecezji płockiej, jak i osób przebywających na jej terenie.
 2. W środę obchodzimy dzień Ojca. Jest to okazja, by podziękować Bogu za naszych Ojców. Dla zmarłych prośby o łaskę przebywania w królestwie niebieskim. Wszystkim Tatom składamy, jak najserdeczniejsze życzenia.
 3. W czwartek przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy na msze święte o godz. 7.00 i 18.00
 4. W najbliższy piątek o godz. 8.00 zapraszamy młodzież, rodziców i nauczycieli na mszę świętą z okazji zakończenia roku szkolnego. O godz. 9.00 na taką samą mszę świętą zapraszamy dzieci ich rodziców i nauczycieli
 5. Zachęcamy do udziału w letnich rekolekcjach, które odbędą się od 3 do 11 lipca w Bańskiej Wyżnej koło Zakopanego. Rekolekcje organizuje Ruch Rodzin Nazaretańskich diecezji płockiej. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
 6. Parafia św. Katarzyny w Nasielsku (Stare Pieścirogi) organizuje pielgrzymko – wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej od 23 do 27 sierpnia. Dokładny program na plakacie w gablocie na stronie internetowej parafii. Prosimy, by dokonywać zapisów do końca czerwca. Wpisowe – 100zł., tel. 502-215-885. Planowana na 2020 r. pielgrzymka do Ziemni Świętej nie doszła do skutku  i  została przełożona na listopad roku 2021. Czy się odbędzie – tego dziś nie wiemy. W poniedziałek 21 czerwca, o godz. 18.45, odbędzie się w par. św. Katarzyny spotkanie informacyjne z przedstawicielem Biura organizującego pielgrzymkę. Udział w spotkaniu do niczego nie zobowiązuje, ale zainteresowanych zapraszamy. Można przyjść i zorientować się jakie byłyby szanse, by móc tam wyjechać.
 7. Zachęcamy do czytania „Gościa niedzielnego”. Polecamy artykuł „Kiedy matka nie poznaje”. „Coraz więcej dorosłych w Polsce to tzw. osoby zależne”.
 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Jadwiga Piłkowska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.
 9. Bóg zapłać za złożone ofiary.

11 Niedziela Zwykła

13 czerwca 2021 r.

 1. Dziś przypada 51. rocznica śmierci ks. bpa Piotra Dudźca – biskupa pomocniczego naszej diecezji. Ksiądz biskup zmarł na terenie naszej parafii po udzieleniu sakramentu bierzmowania młodzieży w naszym kościele. Przypomina o tym fakcie pamiątkowa tablica znajdująca się w kaplicy Matki Bożej.
 2. Zapraszamy dziś o 16.20 na różaniec fatimski.
 3. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w ostatnich dniach przychodzili do naszego kościoła na msze święte z prośbą o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców poszczególnych ulic. W poniedziałek o godz. 18.45 zapraszamy na mszę świętą osoby, które nie mogły przybyć na msze święte we wcześniejszych dniach oraz mieszkańców ulic, które nie zostały dotychczas wymienione. Dziękujemy za złożone ofiary.
 4. Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w sobotę 19 czerwca. Wyjazd o godz. 5.00 sprzed kościoła. Koszt 60 zł, zapisy w zakrystii i u Pani prezes Haliny Kamińskiej.
 5. Zachęcamy do udziału w letnich rekolekcjach, które odbędą się od 3 do 11 lipca w Bańskiej Wyżnej koło Zakopanego. Rekolekcje organizuje Ruch Rodzin Nazaretańskich diecezji płockiej. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
 6. Parafia św. Katarzyny w Nasielsku (Stare Pieścirogi) organizuje pielgrzymko – wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej od 23 do 27 sierpnia. Dokładny program na plakacie w gablocie na stronie internetowej parafii. Prosimy, by dokonywać zapisów do końca czerwca. Wpisowe – 100zł., tel. 502-215-885.
 7. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”.
 8. Bóg zapłać za składane ofiary.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Irena – Regina Adamska, Zygmunt Sierzputowski, Henryk – Jerzy Łyczkowski, Barbara Kwasiborska, Marian Małecki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

10 Niedziela Zwykła

06 czerwca 2021 r.

 

 1. W sobotę w płockiej katedrze ks. biskup Piotr Libera – biskup płocki, udzielił święceń kapłańskich 5 diakonom naszego seminarium. Prośmy dla nich o łaskę świętości życia.
 2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. o godz. 16.20 zapraszamy na modlitwę różańcową.
 3. W poniedziałek i wtorek przypada 30. rocznica wizyty Papieża Polaka do Płocka. Wracajmy do słów, które wówczas wypowiedział św. Jan Paweł II.
 4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia przypada 32. rocznica śmierci ks. Edwarda Czajkowskiego, proboszcza naszej parafii, zmarłego w 1989 r.
 5. W tym tygodniu zapraszamy na msze święte kolędowe z prośbą o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców poszczególnych ulic. Zapraszamy przynajmniej 1 osobę z danej rodziny. Msze święte kolędowe będą odbywać się o godz. 18.45.
 6. W następną niedzielę 13 czerwca zapraszamy o 16.20 na różaniec fatimski.
 7. Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w sobotę 19 czerwca. Wyjazd o godz. 5.00 sprzed kościoła. Koszt 60 zł, zapisy w zakrystii i u Pani prezes Haliny Kamińskiej.
 8. Zachęcamy do udziału w letnich rekolekcjach, które odbędą się od 3 do 11 lipca w Bańskiej Wyżnej koło Zakopanego. Rekolekcje organizuje Ruch Rodzin Nazaretańskich diecezji płockiej. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
 9. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”.
 10. Bóg zapłać za składane ofiary.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Jan Wysocki, Janina Mychlińska, Stanisław Nowotka, Barbara Kaczyńska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

Terminarz mszy świętych kolędowych – godz. 18.45

7 czerwca (poniedziałek)

1 ks. – Osiedle Krupki i ul. Kolejowa, Łączna, Wspólna, Spokojna i część  Kosewa,

1 ks. – ul. Płońska, Cicha, Prosta, Krótka, Kręta, Blok SKR i blok nr 41, Klonowa, Lipowa, Dębowa, Sezamkowa,

1ks. – ul. Kościuszki, Polskiej Organizacji Wojskowej, Graniczna i Krańcowa, 11 – listopada.

8 czerwca (wtorek)

1 ks. – Osiedle Nowa Wieś,

1ks. – ul. Młynarska, Topolowa, Nowa, Ślepa, Działkowa, Oliwkowa,  Ananasowa, Kokosowa,

1 ks. – ul. Cmentarna, Słoneczna, Tęczowa, Lazurowa, Gwiaździsta, Folwark, Żwirki i Wigury.

9 czerwca (środa)

1 ks. – ul. Warszawska (domy prywatne), ul. Kilińskiego, Rynek, Wąska, Mała, Świerkowa, Kwiatowa, Piłsudskiego, Owocowa, Malinowa, Dąbrowskiego, Bema, Poniatowskiego, Andersa, Batorego, Czereśniowa, Jagodowa, Wiśniowa, Rostkowskiej,

1ks. – ul. Ogrodowa, Miodowa, Wielokwiatowa, Chmielna, Grabowa, Gajowa, Traugutta, Akacjowa, Polna, Tuwima, Bajkowa, Waryńskiego, Broniewskiego, Wyszyńskiego, Leśna,

1 ks. – Elektronowa (domy prywatne) i blok nr 8 i 3 G, bloki przy ul. Starzyńskiego 3 i 5, 4A, 4B, 4C, 4D, 7 i domy prywatne.

10 czerwca (czwartek)

1 ks. – ul. Garbarska, Staszica, Szkolna, blok wojskowy ul. Staszica 7, św. Wojciecha, Kościelna, Kozia, Mała,

1 ks. – bloki przy ul. Piłsudskiego 12/16 A i E, B, C, D,

1 ks. – bloki przy ul. Warszawskiej 41/49 A, B, C, D, E, F, G, H, J.

11 czerwca (piątek)

1 ks.  – bloki przy ul. Płońskiej 24 A, B, C, D,

1 ks. – bloki przy ul. Warszawskiej 51/53 A, B, C, D.