12 Niedziela Zwykła

19 czerwca 2022 r.

 1. Składamy serdeczne podziękowania asyście procesyjnej, dzieciom komunijnym, ministrantom, chórowi parafialnemu, orkiestrze, harcerzom, strażakom i policjantom oraz wszystkich parafianom za zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie precesji w Boże Ciało. Szczególnie chcemy podziękować osobom zaangażowanym w przygotowanie ołtarzy polowych. Niech Pan Bóg wam pobłogosławi za podjęty trud. Trwamy w oktawie uroczystości Bożego Ciała. Zachęcamy do adorowania Najświętszego Sakramentu przez udział w procesjach: dziś po sumie i od poniedziałku do czwartku po mszy wieczorowej. W czwartek poświęcenie wianków.
 2. W dniu wczorajszym (sobota) ministranci wraz z rodzinami uczestniczyli w Pierwszym Rajdzie Rowerowym organizowanym przez parafię św. Katarzyny w Nasielsku.
 3. W nawiązaniu do Słowa Administratora Apostolskiego Diecezji Płockiej ks. biskupa Wiesława Śmigla z dnia 9 czerwca br., pragnę serdecznie zaprosić Czcigodnych Kapłanów, Osoby Życia Konsekrowanego i Wiernych Świeckich do płockiej katedry w poniedziałek 27 czerwca 2022 r., aby podziękować za wieloletnią posługę naszego dotychczasowego biskupa diecezjalnego Piotra Libery. Uroczystość ta rozpocznie się o godz. 11.00 nabożeństwem czerwcowym w bazylice katedralnej. Natomiast druga część spotkania odbędzie się w sali barokowej Opactwa Pobenedyktyńskiego (II piętro). Będzie wówczas możliwość osobistego podziękowania ks. biskupowi Piotrowi i złożenia życzeń imieninowych.

† Mirosław Milewski- Wikariusz Generalny

4.Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych z naszej parafii będzie w piątek 24.06 o godzinie 8:00. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli.

 1. W następną niedzielę harcerze organizują przy kościele kiermasz ciast na rzecz obozu wakacyjnego.
 2. Koła Radia Maryjna i Koła Różańcowe serdecznie zapraszają na wyjazd do Częstochowy w dniu 10 lipca o 5:00 rano przy naszym kościele. Zapisy u Pani Grażyny Piórkowskiej lub z zakrystii.
 3. Dziękujemy nowożeńcom za dekorację kwiatową.
 4. Bóg zapłać za składane ofiary
 5. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana ś. p. ks. Tadeusz Tomasiński, Wiesława Ostrowska. Wieczny odpoczynek…

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

12 czerwca 2022 r.

 1. Słowo administratora apostolskiego Diecezji Płockiej.

Umiłowani w Chrystusie Bracia i Siostry! Drodzy Diecezjanie!

W dniu 4 czerwca 2022 roku Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację biskupa Piotra Libery z posługi biskupa płockiego, złożoną z racji zdrowotnych. W związku z tym powierzył mi funkcję administratora apostolskiego Diecezji Płockiej sede vacante. Będę pełnił tę posługę do czasu mianowania nowego biskupa diecezjalnego.

Bardzo dziękuję biskupowi Piotrowi Liberze za piętnaście lat jego ofiarnego pasterzowania w Diecezji. Chciałbym też wstępnie poinformować, że uroczyste podziękowanie zaplanowane zostało na 27 czerwca br. i będzie połączone z dniem patronalnym biskupa Piotra.

Jednocześnie proszę duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego i wszystkich wiernych świeckich o wytrwałą modlitwę w intencji wyboru nowego pasterza oraz we wszystkich potrzebach Diecezji. Kapłanów proszę, aby w najbliższym czasie, kiedy pozwolą na to przepisy liturgiczne, przynajmniej raz celebrowali Mszę Świętą według formularza Mszału Rzymskiego o wybór biskupa. Do modlitwy powszechnej można dołączyć wezwanie w tej intencji.

Zapewniam o życzliwości i serdecznej modlitwie za Diecezję Płocką za przyczyną św. Stanisława Kostki i św. Stanisława, biskupa i męczennika, oraz przekazuję pasterskie błogosławieństwo – w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

† Wiesław Śmigiel
Administrator Apostolski
Diecezji Płockiej

 

 1. Wczoraj w bazylice katedralnej w Płocku Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Piotr Libera udzielił święceń kapłańskich 3 diakonom Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Pamiętajmy w swoich modlitwach o nowych księżach.
 2. W dniu wczorajszym (sobota) został zorganizowany w naszej parafii Diecezjalny Sacrosong. Reprezentacje zespołów i chórów rywalizowały o miejsca na podium. Na koniec uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem J. E. Ks. Biskupa Mirosława Milewskiego zostały wręczone nagrody chórom, scholom i zespołom. Przedstawiciele naszej parafii nie brali udziału w konkursie ze względu na bycie gospodarzem Sacrosongu. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim współorganizatorom: Panu burmistrzowi Bogdanowi Ruszkowskiemu i pracownikom Urzędu Miasta w Nasielsku, Panu dyrektorowi Markowi Tycowi i pracownikom Domu Kultury w Nasielsku oraz Panu dyrektorowi Mariuszowi Kraszewskiemu i pracownikom szkoły Podstawowej Nr 2 w Nasielsku. Składamy też serdeczne podziękowania licznym sponsorom oraz osobom bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie tej przepięknej inicjatywy Sacrosongu na czele z Panią Organistką Joanną Ostaszewską. Dziękujemy również wszystkim parafianom za wypieki ciast i życzliwe przyjęcie gości.
 3. Dzisiaj (niedziela) obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Obchodzona uroczystość zachęca nas by bardziej poznać główną prawdę wiary dotyczącą dogmatu jednego Boga w trzech Osobach.
 4. W dni dzisiejszym dzieci I Komunijne wraz z rodzinami i ks. Mariuszem uczestniczą w pielgrzymce do Lichenia. Powierzamy ich opiece Matki Bożej.
 5. Dzisiaj (niedziela) na Mszy Świętej o godzinie 17:00 obsługę liturgiczną będzie miał zespół pielgrzymkowy. Po Mszy Świętej spotkanie organizacyjno-integracyjne grupy błękitnej pielgrzymki z Płocka na Jasną Górę.
 6. W ten weekend harcerze z naszej parafii uczestniczą w zlocie chorągwi niedaleko parafii w Królewie. Kilkuset harcerzy rywalizuje o miano najlepszej drużyny harcerskiej. Życzymy powodzenia w rywalizacji i opieki patrona chorągwi Michała Archanioła.
 7. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej będzie kiermasz ciast, dochód z niego będzie przeznaczony na wsparcie wakacyjnego wyjazdu młodzieży.
 8. W najbliższy poniedziałek 13 czerwca zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie o godzinie 17:20 wraz z procesją. Tego dnia odbędzie się również pogrzeb w naszej świątyni o godzinie 13:00 ś. p. ks. Tadeusza Tomasińskiego kapłana pochodzącego z Nasielska pracjącego przez wiele lat we Francji. Był zasłużony dla Diecezji Płockiej i Naszego Miasta.
 9. Również w poniedziałek 13 czerwca przypada kolejna rocznica śmierci ks. bpa Piotr Dudźca – bpa pomocniczego naszej diecezji. Ksiądz Biskup zmarł w Nasielsku po udzieleniu sakramentu bierzmowania w wyniku rozległego ataku serca.
 10. 16 czerwca w czwartek Uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu pragniemy oddać publicznie cześć Chrystusowi ukrytemu pod postacią chleba, uczestnicząc we Mszy Świętej i procesji do 4 ołtarzy. Już dziś zapraszamy asystę, dzieci komunijne, ministrantów, chór parafialny, orkiestrę, harcerzy, strażaków oraz wszystkich parafian. Procesja wyruszy z kościoła po Mszy Świętej o 10:30. Trasa procesji bez zmian. Prosimy o przygotowanie ołtarzy oraz o dekorację ulic, domów i mieszkań. Jest to wyraz zewnętrzny naszej wiary w Chrystusa Eucharystycznego. W tym dniu nie ma Mszy Św. o godzinie 12.00. Przez całą oktawę uroczystości Bożego Ciała będzie po Mszach Świętych wieczornych i litanii do Serca Pana Jezusa procesja wokół kościoła.
 11. Akcja Katolicka organizuje wyjazd do Częstochowy w dniu 18 czerwca wyjazd o 5:00 rano przy kościele. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapraszamy. Możemy zgłaszać się w zakrystii, kancelarii parafialnej lub u Pani Prezes Akcji Katolickiej Haliny Kamińskiej.
 12. Uczniowie klas 8 i szkół średnich, którzy w przyszłym roku szkolnym będą przygotowywać się do bierzmowania proszeni są o zgłaszanie do ks. Tomasza po deklarację do zakrystii w niedzielę do końca czerwca.
 13. Bóg zapłać za składane ofiary
 14. W minionym tygodniu z naszej parafii nikt nie odszedł do Pana.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

05 czerwca 2022 r.

 1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zebrani na celebrowaniu Eucharystii wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apostołom na początku tworzenia się Kościoła. Po sumie adoracja i procesja z Najświętszym Sakramentem. 6 czerwca w poniedziałek święto N.M.P. Matki Kościoła- Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00. W liturgii powracamy do okresu zwykłego. 9 czerwca w czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa- Najwyższego i Wiecznego Kapłana- Msze Święte w naszym kościele o godz. 7:00 i 18:00. Prosimy w tym dniu o modlitwę o powołania kapłańskie i zakonne. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 2. W dniu dzisiejszym (niedziela) na Mszy Świętej o godzinie 10:30 odbędzie się uroczyste przyjęcie do grona ministrantów kilkudziesięciu kandydatów. Prosimy o modlitwę w ich intencji. Po Mszy Świętej o 10:30 ministranci będą zbierać ofiary do puszek na rzecz wyjazdu wakacyjnego. Tego dnia odbędzie się również piknik ministrancki od godziny 14:00.
 3. W dniu dzisiejszym reprezentacja naszej parafii uczestniczy w diecezjalnym festynie rodzin w Płocku. Prosimy o modlitwę w intencji rodzin.
 4. W sobotę 11 czerwca organizowany jest w naszej parafii Diecezjalny Sacrosong. Reprezentacje zespołów i chórów będą rywalizować o miejsca na podium. Tego dnia odbędzie się również uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem J. E. Ks. Biskupa Mirosława Milewskiego o godz. 14:45. Serdecznie zapraszamy. W związku z tym wydarzeniem przedstawiciele parafii będę w dniu dzisiejszym po Mszach Świętych zbierać ofiary do puszek na cele organizacyjne oprócz Mszy Świętej o godz. 10:30. Zwracamy się również z gorącą prośbą do indywidulanych sponsorów i ludzi dobrej woli o dobrowolne ofiary na ten cel. Ks. proboszcz z panią organistką w ciągu tygodnia udadzą się również do przedstawicieli parafii z prośbą o dofinasowanie.
 5. W następną niedzielę na Mszy Świętej obsługę liturgiczną będzie miał zespół pielgrzymkowy. Po Mszy Świętej spotkanie organizacyjno-integracyjne grupy błękitnej pielgrzymki z Płocka na Jasną Górę.
 6. 16 czerwca w czwartek Uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu pragniemy oddać publicznie cześć Chrystusowi ukrytemu pod postacią chleba, uczestnicząc we Mszy Świętej i procesji do 4 ołtarzy. Już dziś zapraszamy asystę, dzieci komunijne, ministrantów, chór parafialny, orkiestrę, harcerzy, strażaków oraz wszystkich parafian. Procesja wyruszy z kościoła po Mszy Świętej o 10:30. Trasa procesji bez zmian. Prosimy o przygotowanie ołtarzy oraz o dekorację ulic, domów i mieszkań. Jest to wyraz zewnętrzny naszej wiary w Chrystusa Eucharystycznego. W tym dniu nie ma Mszy Św. o godzinie 12.00.
 7. Akcja Katolicka organizuje wyjazd do Częstochowy w dniu 18 czerwca. Zostało jeszcze 10 wolnych miejsc. Zapraszamy. Możemy zgłaszać się w zakrystii, kancelarii parafialnej lub u Pani Prezes Akcji Katolickiej Haliny Kamińskiej.
 8. Uczniowie klas 8 i szkół średnich, którzy w przyszłym roku szkolnym będą przygotowywać się do bierzmowania proszeni są o zgłaszanie do ks. Tomasza po deklarację do zakrystii w niedzielę do końca czerwca.
 9. Bóg zapłać za składane ofiary
 10. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności śp.: Krystyna Niedzielska, Edward Jakubowski. Wieczny odpoczynek…

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

29 maja 2022 r.

 1. Od środy rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe po Mszy Świętej wieczorowej
 2. W dniu 04 czerwca odbędzie się uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
 3. Życzymy J.E. Ks. Biskupowi Piotrowi Liberze wielu potrzebnych sił i radości z okazji 15 rocznicy objęcia posługi pasterza Kościoła Płockiego.
 4. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 5. W czwartek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, modlitwa różańcowa oraz Msza Święta w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i telewizji TRWAM
 6. W piątek dodatkowa Msza Święta o godz. 8:30. Nie ma wystawienia o godzinie 17:00 z racji na śluby. Na Mszy o godzinie 18:00 w piątek ministranci będą zbierać ofiary na rzecz swojej działalności.
 7. W sobotę po Mszy Świętej porannej o 7:30 Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 8. Ks. Proboszcz parafii Strzegocin zaprasza w I-sze soboty miesiąca na „Zamyślenia szkaplerzne” na godz.19.00 do kościoła w Strzegocinie.
 9. Za tydzień I niedziela miesiąca po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja, o godz. 16.20 nabożeństwo różańcowe Kół Żywego Różańca.
 10. 5 czerwca w niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 10:30 odbędzie się uroczyste przyjęcie do grona ministrantów kilkudziesięciu kandydatów. Prosimy o modlitwę w ich intencji i zapraszamy na uroczystość. Po Mszy Świętej o 10:30 ministranci będą zbierać ofiary do puszek na rzeczy wyjazdu wakacyjnego. Tego dnia odbędzie się również piknik ministrancki od godziny 14:00.
 11. Ks. Tomasz zaprasza młodzież od klasy 7 szkoły podstawowej na spotkanie młodych w Lednicy i na rekolekcje wakacyjne w dniach 27.06.-07.07.
 12. Ks. Tomasz wraz z ks. Markiem Wiśniewskim z Serocka zapraszają na wyjazd do Ziemi Świętej w dniach 20-27 sierpnia. Natomiast parafia św. Katarzyny organizuje wyjazd w Bieszczady od 4-9 lipca i do Fatimy i Santiago de Compostella od 15-22 września. Szczegóły w gablocie parafialnej.
 13. W dniach 27.05-29.05 harcerze z 1 Nasielskiej Drużyny Harcerzy „Błękitna Armia” organizują biwak sztandarowy na terenie przykościelnym. Uroczysta Msza Święta z poświęceniem sztandaru odbyła się 28.05 o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy.
 14. Bóg zapłać za składane ofiary

VI Niedziela Wielkanocna

22 maja 2022 r.

 

 1. W dniach 28 maja i 04 czerwca odbędą się uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
 2. Od poniedziałku do środy modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących. Prosimy również o modlitwę w intencji pokoju na świecie.
 3. W piątek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 4. W najbliższą sobotę 28.05 będziemy obchodzić po raz pierwszych liturgiczne wspomnienie błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 5. W niedzielę za tydzień przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 6. Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka, w dniu 3-5 czerwca br. odbędą się trzydniowe obchody, związane z zakończeniem Roku „Rodzina Amoris laetitia”. W Grodzie Krzywoustego będziemy z tej okazji gościć Polską Federację Stowarzyszeń Rodzin Katolickich, założona w stolicy naszej diecezji w 1993 r. Serdecznie zapraszam do włączenia się we wspólne świętowanie. Słowo zachęty do przybycia do Płocka kieruję szczególnie do rodzin. Biskup Piotr Libera. Zapraszamy chętnych na wyjazd do Płocka w dniu 5 czerwca na diecezjalne święto rodziny. Prosimy o zgłaszanie się rodzin w ciągu najbliższego tygodnia do zakrystii lub kancelarii.
 1. 5 czerwca na Mszy Świętej o godzinie 10:30 odbędzie się uroczyste przyjęcie do grona ministrantów 37 kandydatów. Prosimy o modlitwę w ich intencji i zapraszamy na uroczystość. Po Mszy Świętej o 10:30 ministranci będą zbierać ofiary do puszek na rzeczy wyjazdu wakacyjnego.
 2. Zachęcamy do udziału w letnich rekolekcjach, które odbędą się od 2 do 10 lipca w Bańskiej Wyżnej koło Zakopanego. Rekolekcje organizuje Ruch Rodzin Nazaretańskich diecezji płockiej. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
 3. Ks. Tomasz zaprasza młodzież od klasy 7 szkoły podstawowej na spotkanie młodych w Ciechanowie 28.05. a także 04.06 na spotkanie młodych w Lednicy i na rekolekcje wakacyjne w dniach 27.06.-07.07- więcej informacji o rekolekcjach na plakacie.
 4. Ks. Tomasz wraz z ks. Markiem Wiśniewskim z Serocka zapraszają na wyjazd do Ziemi Świętej w dniach 20-27 sierpnia.
 5. W dniach 27.05-29.05 harcerze z 1 Nasielskiej Drużyny Harcerzy „Błękitna Armia” organizują biwak sztandarowy na terenie przykościelnym. Uroczysta Msza Święta z poświęceniem sztandaru odbędzie się 28.05 o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy.
 6. Bóg zapłać za składane ofiary
 7. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności śp.:. Andrzej Łabenda, Marian Kobrzyński. Wieczny odpoczynek…

V Niedziela Wielkanocna

15 maja 2022 r.

 1. Dziękujemy Panu Burmistrzowi, pracownikom Urzędu Miasta i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie naszej uroczystości ku czci św. Wojciecha.
 2. Rozpoczęły się bezpośrednie przygotowania do I Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. W dniu 21 maja odbędzie się uroczystości I Komunii Świętej dla drugiej grupy. W kolejne soboty będziemy przeżywać Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych.
 3. Diakonia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka organizuje pieszą pielgrzymkę z Winnicy do Pułtuska w intencji trzeźwości dnia 21 maja, w sprawach autokaru powrotnego i innych spraw organizacyjnych prosimy o kontakt na podany numer telefonu w ulotce na tablicy ogłoszeń.
 4. Zachęcamy do udziału w letnich rekolekcjach, które odbędą się od 2 do 10 lipca w Bańskiej Wyżnej koło Zakopanego. Rekolekcje organizuje Ruch Rodzin Nazaretańskich diecezji płockiej. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
 5. Bóg zapłać za składane ofiary
 6. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności śp.: Andrzej Bolesław Kobusiak, Tadeusz Milewski, Barbara Eleonora Białorucka, Kazimierz Białorucki. Wieczny odpoczynek…

IV Niedziela Wielkanocna

08 maja 2022 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy odpust parafialny, jest to jednocześnie niedziela Dobrego Pasterza, która zachęcana nas do włączania się w modlitwę o powołania do służby w Kościele. Główne uroczystości odpustowe na Mszy św. o godz. 12.00. Witamy serdecznie ks. dr Marcina Sadowskiego pełniącego obowiązki dyrektora wydziału duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Płockiej, który wygłosił do nas homilię w ramach odpustu. Prosimy tego dnia na sumę Asystę procesyjną. Po zakończonej sumie do godz. 17.00 będzie miał miejsce piknik rodzinny przy kościele, któremu będą towarzyszyły różne imprezy. Od godziny 18:00 rozpoczną się koncerty zespołów. Szczegóły zostały umieszczone na plakatach.
 2. Informujemy, że zakończyły się zapisy na wyjazd do Lichenia.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe.
 4. Rozpoczęły się bezpośrednie przygotowania do I Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń chrzcielnych. W dniach 14 maja i 21 maja odbędą się uroczystości I Komunii Świętej.
 5. 9 maja uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego patrona Polski i diecezji płockiej.
 6. Ze względu na ślub 13 maja nie będzie nabożeństwa fatimskiego w kościele, prosimy o odmówienie różańca po Mszy Świętej porannej.
 7. Diakonia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka organizuje pieszą pielgrzymkę z Winnicy do Pułtuska w intencji trzeźwości dnia 21 maja, w sprawach autokaru powrotnego i innych spraw organizacyjnych prosimy o kontakt na podany numer telefonu w ulotce na tablicy ogłoszeń.
 8. Zachęcamy do udziału w letnich rekolekcjach, które odbędą się od 2 do 10 lipca w Bańskiej Wyżnej koło Zakopanego. Rekolekcje organizuje Ruch Rodzin Nazaretańskich diecezji płockiej. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
 9. Bóg zapłać za składane ofiary
 10. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności śp.: Wiesław Winnicki, Jadwiga Ziemak, Tomasz Witkowski, Zenon Kasiak. Wieczny odpoczynek…

III Niedziela Wielkanocna

01 maja 2022 r.

 1. W następną niedzielę będziemy przeżywali odpust parafialny. Główne uroczystości na Mszy św. o godz. 12.00. Prosimy tego dnia na sumę Asystę procesyjną. Po zakończonej sumie do godz. 17.00 będzie miał miejsce piknik rodzinny przy kościele, któremu będą towarzyszyły różne imprezy. Od godziny 18:00 rozpoczną się koncerty zespołów. Szczegóły zostały umieszczone na plakatach.
 2. 12 czerwca w niedzielę organizowany jest z naszej parafii wyjazd do Lichenia. Serdecznie zapraszamy do zapisywania się w zakrystii. Koszt wyjazdu 70 zł. Szczególnie zapraszamy małżeństwa z dziećmi. Zapisy trwają do połowy maja.
 3. We wtorek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze są o godzinie 7:00, 10:00 w intencji Ojczyzny i o 18:00. Tego dnia kancelaria parafialna jest nieczynna.
 4. W czwartek pierwszy czwartek miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa oraz Msza św. w stałych intencjach.
 5. W piątek dodatkowa Msza Święta o godz. 8:30 tego dnia nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu o godzinie 17:00.
 6. W sobotę po Mszy Świętej porannej o 7:30 Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 7. Naszym strażakom, którzy 4 maja obchodzą wspomnienie swojego patrona – św. Floriana – życzymy, aby jego opieka chroniła ich od zła wszelkiego i aby jak najrzadziej musieli wyjeżdżać do akcji ratunkowych.
 8. Rozpoczynamy maj, miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe odprawimy codziennie po Mszy św. wieczorowej. W dniu dzisiejszym nabożeństwo to będzie przed Mszą o godzinie 17:00. Zachęcamy do odprawiania nabożeństwa majowego przy krzyżach i figurach lub w domach rodzinnych oraz prosimy o uporządkowanie terenu wokół krzyży i figur.
 9. Nasz parafianin Franciszek Żabik, uczeń szkoły Podstawowej Nr 2 w Nasielsku i jednocześnie prezes ministrantów zajął 1 miejsce w XXVIII Diecezjalnym Konkursie Biblijnym na temat ewangelii według św. Mateusza. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 10. Ks. Proboszcz ze Strzegocina zaprasza na zamyślenia szkaplerzne w pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 19:00.
 11. W związku z zwiększającą się ilością ministrantów przeznaczamy tacę z pierwszych piątków miesiąca na prowadzenie tej grupy parafialnej. Serdecznie dziękujmy również wszystkim ofiarodawcą za pomoc, jeśli ktoś miałby życzenie w czymś wspomóc prosimy o kontakt z ks. Mariuszem.
 12. Zachęcamy do udziału w letnich rekolekcjach, które odbędą się od 2 do 10 lipca w Bańskiej Wyżnej koło Zakopanego. Rekolekcje organizuje Ruch Rodzin Nazaretańskich diecezji płockiej. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
 13. Bóg zapłać za składane ofiary
 14. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności śp.: Teresa Grudny, Andrzej Czukiewski, Marek Głogowski, Mariusz Domański, Leokadia Kosewska. Wieczny odpoczynek…

Niedziela Bożego Miłosierdzia

24 kwietnia 2022 r.

 1. Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Połowę tacy z Niedzieli Miłosierdzia przeznaczamy na diecezjalną działalność charytatywną. Dziękujemy wszystkim, którzy w sobotę uczestniczyli w dniu eucharystycznym.
 2. 26 kwietnia J.E. Ks. Biskup Mirosław Milewski udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania o godzinie 17:00. Dlatego tego dnia nie będzie Mszy Świętej wieczornej i kancelarii w godzinach popołudniowych. Prosimy o modlitwę w intencji naszej młodzieży.
 3. 8 maja w niedzielę będziemy przeżywali odpust parafialny. Główne uroczystości na Mszy św. o godz. 12.00; po zakończonej sumie do godz. 17.00 będzie miał miejsce piknik rodzinny przy kościele, któremu będą towarzyszyły różne imprezy. Od godziny 18:00 rozpoczną się koncerty zespołów. Szczegóły zostały umieszczone na plakatach.
 4. 12 czerwca w niedzielę organizowany jest z naszej parafii wyjazd do Lichenia. Serdecznie zapraszamy do zapisywania się bezpośrednio u ks. Mariusza. Koszt wyjazdu 70 zł. Szczególnie zapraszamy małżeństwa z dziećmi. Zapisy trwają do połowy maja.
 5. Dziękujemy Akcji Katolickiej za przekazanie na rzecz chorej Nikoli ofiarę w wysokości 800 zł oraz kwoty 2000 zł na leki dla Ukrainy. Przekazana również została kwota 1340 zł ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Konstytucji 3 Maja na wsparcie Nikoli. Bóg zapłać za każdy gest życzliwości.
 6. Bóg zapłać za składane ofiary
 7. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności śp.: Mieczysław Smutkiewicz, Tadeusz Ostrowski, Zofia Witkowska. Wieczny odpoczynek…

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

17 kwietnia 2022 r.

 1. Dziękujemy chórowi parafialnemu, orkiestrze, kołom żywego różańca, akcji katolickiej, lektorom, strażakom, harcerzom, asyście liturgicznej i procesyjnej, wojsku Gedeona, dziewczynkom sypiącym kwiatkami i wszystkim pozostałym grupom za adorację i uświetnienie liturgii Wielkich Dni. Dziękujemy również Pani Bożenie Słupeckiej a krzewy do grobu Pańskiego a Pani Teresie Borkowskiej i Pani Barbarze Jankowskiej za dekorację kwiatową. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie grobu Pańskiego i ciemnicy z ks. Rafałem i Tomaszem na czele.
 2. Raz jeszcze dziękujemy za ofiary złożone podczas drogi krzyżowej na przygotowanie Grobu Pańskiego i Ołtarza Ciemnicy, kołu różańcowemu ze Studzianek i wszystkim anonimowym ofiarodawcą.
 3. Dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich z Jackowa Dworskiego oraz Sołectwu z Jackowa Włościańskiego za organizację i przeprowadzenie zbiórki dla chorej Nikoli oraz wszystkim ofiarodawcom. Zebrano 9370 zł i 60 gr. Bóg zapłać.
 4. Ofiary składane na tacę w drugi dzień świąteczny przeznaczamy na Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku.
 5. W ciągu tygodnia po Mszy św. wieczorowej będziemy modlić się koronką do Miłosierdzia Bożego przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego.
 6. W piątek po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na Drogę Światła ze Zmartwychwstałym Panem. Przejdziemy ul. Żwirki i Wigury oraz Cmentarną na cmentarz, zapraszamy wszystkich parafian do świadectwa wiary; zapraszamy strażaków, ministrantów, harcerzy. Przynieśmy świece.
 7. Decyzją Biskupa Płockiego zostały wznowione dni eucharystyczne w poszczególnych parafiach naszej diecezji. Nasz dzień eucharystyczny przypada 23 kwietnia w sobotę. W związku z tym serdecznie prosimy a zaangażowanie w adorację Najświętszego Sakramentu poszczególne grupy z naszej parafii od godziny 7:30 do godziny 18:00.

Program dnia eucharystycznego wygląda następująco:

7:00 Msza Święta w intencji pokoju na świecie. Zaraz po Mszy porannej zostaną odśpiewane godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny

Adoracja Najświętszego Sakramentu:

7:30- 9:00               Koła Żywego Różańca

9:00- 10:00             Koła Żywego Różańca

10:00- 11:00             Koła Żywego Różańca

11:00-12:00              Wszyscy harcerze i ministranci

12:00-13:00             Wojsko Gedeona

13:00-14:00             Kościół domowy, Ruch Rodzin Nazaretańskich, chór i orkiestra

14:00-15:30             Koła Żywego Różańca

Serdecznie zapraszamy na godzinę 15:00, o której zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia

15:30-17:00              Akcja Katolicka

17:00-17:40              Koła Żywego Różańca

O 17:00 zapraszamy na różaniec

O 17:40 zapraszamy wszystkich na zakończenie adoracji, odmówimy suplikacje.

O 18:00 Msza Święta w intencji rodzin z naszej parafii

 1. W przyszłą niedzielę Kościół obchodzi Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Połowę tacy z Niedzieli Miłosierdzia przeznaczamy na diecezjalną działalność charytatywną.
 2. Życzenia Biskupa Płockiego z okazji Świąt Wielkanocnych:

Powoli wychodzimy z bolesnego doświadczenia pandemii, ale przeżywamy niestety tegoroczną Uroczystość Paschalną w cieniu okrutnej wojny za naszą wschodnią granicą. Wszystkich nas bardzo niepokoi obecna sytuacja. Potrafiliśmy jednak mimo wszystko otworzyć nasze serca na pomoc duchową i materialną naszym siostrom i braciom z Ukrainy, za co serdecznie dziękuję!

Kochani moi, z okazji Świąt Wielkanocnych pragnę przekazać Wam wszystkim, najserdeczniejsze życzenia paschalne. Niech spotkanie Zmartwychwstałego Jezusa, Zwycięzcy śmierci, piekła i szatana, będzie dla nas wszystkich umocnieniem wiary i mimo wszelkich trudności źródłem prawdziwej radości. Życzę także pokoju serca, niegasnącej nadziei i doświadczenia Bożej miłości w naszej niełatwej codzienności. Zapewniam Was wszystkich o mojej nieustannej modlitwie i przekazuję pasterskie błogosławieństwo.

 1. Z okazji Świąt zmartwychwstania Pańskiego życzmy sobie wszyscy, abyśmy, trwając we wspólnocie Kościoła, byli ludźmi światłości i nadziei pokonującej wszelki smutek i rozpacz. Źródłem tej nadziei jest zmartwychwstanie Chrystusa. Dziękujemy i odwzajemniamy życzenia świąteczne Dyrekcjom Szkół, Władzom Miejskim i Samorządowym oraz Powiatowym, Zakładom Pracy, Firmom i Osobom Prywatnym.
 2. Bóg zapłać za składane ofiary.
 3. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Janina Stefania Dłutowska, Barbara-Elżbieta Golon, Alicja-Leokadia Czapiga. Wieczny odpoczynek…

Niedziela Palmowa

10 kwietnia 2022 r.

 1. Dzisiejsza niedziela palmowa otwiera czas Wielkiego Tygodnia, w którym uobecnia się męka, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Rozpoczynamy czas najważniejszych wydarzeń w roku liturgicznym; po Mszy Św. wieczorowej konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci.
 2. Dziękujemy za przekazanie palmy do kościoła wykonanej przez przedszkole Sakolandia.
 3. W dniu dzisiejszym (niedziela) od godziny 9:00 Panie z Jackowa Dworskiego prowadzą kiermasz ciast własnych wypieków jako pomoc dla chorej Nikoli pochodzącej z naszej parafii. Zachęcamy do skorzystania z tej propozycji w imię chrześcijańskiej życzliwości.
 4. Dziś ostatni dzień zgłaszania w zakrystii lub kancelarii potrzeby przyjazdu kapłana do osób chorych, starszych lub z niepełnosprawnościami, które nie mogą dotrzeć do kościoła. Wyjazdy do chorych będą w tym tygodniu. Księża skontaktują się z osobami zainteresowanymi na podane numery telefonów.
 5. Dzisiaj (niedziela) o 16:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania dla uczniów z Zespołu Szkół przy ul. Lipowej a po Mszy Świętej o 17:00 spotkanie dla uczniów z pozostałych szkół.
 6. W dniu dzisiejszym (niedziela) będzie możliwość spowiedzi świętej od godziny 16:00. Zapraszamy.
 7. W czwartek przypada święto Państwowe Chrztu Polski. Wydarzenie to miało miejsce 14 kwietnia 966 roku. Prosimy o modlitwę za naszą Ojczyznę i pokój na świecie.
 8. Liturgia Triduum Paschalnego należy do najważniejszych i najpiękniejszych w całym roku liturgicznym. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach. We wszystkie dni nabożeństwa rozpoczynają się o godzinie 18:00. Dodatkowo w Wielki Piątek o godz. 17:15 Gorzkie Żale, a w Wielką Sobotę o 17:15 różaniec. Zachęcamy do zabrania w Wigilię Paschalną świec i naczyń na wodę święconą. Wigilia Paschalna zaczyna się wieczorem o godzinie 18:00 poświęceniem ognia.
 9. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w Wielki Czwartek od 19:00 do 22:00, Wielki Piątek i Sobotę od godziny 8:00 do 22:00. Można będzie skorzystać z sakramentu pokuty w  Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę od 20:00 do 22:00. W Wielką Sobotę również od godziny 8:00 do 17:00 w czasie święcenia pokarmów. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 8:00 do 17:00 co pół godziny. Serdecznie zapraszamy parafian i gości do kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu i nawiedzenie Grobu Pańskiego. Do adoracji Grobu Pana Pańskiego zapraszamy panów strażaków, harcerzy i ministrantów, oraz pozostałe grupy działające przy parafii.
 10. Uroczysta rezurekcja o godzinie 6:00 rano. Serdecznie zapraszamy do udziału w procesji rezurekcyjnej panów strażaków, harcerzy, orkiestrę, asystę procesyjną, ministrantów i wszystkich parafian. Niech to będzie nasze radosne wyznanie wiary.
 11. Członków asysty prosimy o przygotowanie chorągwi i feretronów do procesji.
 12. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Beata-Ewa Rosłońska i Jan Żołnierzak . Wieczny odpoczynek…

V Niedziela Wielkiego Postu

03 kwietnia 2022 r.

 1. Możemy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii potrzebę przyjazdu kapłana do osób chorych, starszych lub z niepełnosprawnościami, które nie mogą dotrzeć do kościoła– wyjazdy do chorych będą w ostatnim tygodniu przed świętami.
 2. Akcja Katolicka rozprowadza palmy własnoręcznie wykonane. Dochód zostanie w całości przeznaczony na lekarstwa dla Ukrainy. Zachęcamy do nabywania.
 3. W dniach od 1 do 3 kwietnia są obecne w naszej parafii relikwie bł. Hanny Heleny Chrzanowskiej – polskiej pielęgniarki, działaczki charytatywnej, prekursorki pielęgniarstwa rodzinnego, domowego i parafialnego. Jej relikwie decyzją Biskupa Płockiego peregrynują w tym roku po całej diecezji płockiej, szczególnie w miejscach opieki zdrowotnej. W związku z tym dzisiaj (niedziela) o godzinie 14:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu w naszym kościele. Koła Różańcowe prosimy, aby przełożyły różaniec na godzinę 14:00, po różańcu będzie pół godziny adoracji w ciszy i o godzinie 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na modlitwę.
 4. 11- letnia Nikola z naszej parafii potrzebuje wsparcia finansowego i modlitewnego w związku z bardzo drogą operacją. Przy wyjściu z kościoła można zabrać ze sobą ulotki z wszystkimi potrzebnymi informacjami. Akcję wspiera Caritas Polska. W miarę możliwości postarajmy się wspomóc Nikolę. Numer konta podany jest również na stronie internetowej w naszej parafii w ogłoszeniach z dnia dzisiejszego (47 1160 2202 0000 0003 2305 9331 w tytule: NIKOLA). Po świętach będzie przeprowadzona zbiórka do puszek.
 5. W następnym tygodniu o 16:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania dla uczniów z Zespołu Szkół przy ul. Lipowej wraz z rodzicami a po Mszy Świętej o 17:00 spotkanie dla uczniów z pozostałych szkół wraz z rodzicami.
 6. Dziękujemy bardzo Panu Markowi Maluchnikowi, który niedawno został nadzwyczajnym szafarzem Komunii Świętej za wsparcie zakupu strojów dla ministrantów. Bóg zapłać.
 7. Caritas Diecezji Płockiej przekazał nam do rozprowadzenia „Baranki Wielkanocne” w cenie 6 zł. Akcja ta ma cel charytatywny.
 8. Informujemy, że 8 kwietnia po Mszy wieczornej odbędzie się droga krzyżowa ulicami Nasielska. Przedstawicieli grup parafialnych prosimy o kontakt z księdzem Tomaszem. Serdecznie zapraszamy.
 9. Za tydzień niedziela Palmowa, otwierająca czas okres Wielkiego Tygodnia, w którym uobecnia się męka, śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. Tą niedzielą rozpoczynamy najważniejsze wydarzenia w roku liturgicznym. Na początku liturgii zostaną poświęcone palmy, które przypominają nam uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Procesja z palmami przed Mszą Świętą o godzinie 12:00.
 10. Cieszymy się bardzo, że tak wielu chłopców (około 40) zgłosiło się do grona kandydatów na ministrantów. Życzymy wam drodzy chłopcy wiary, wytrwałości i zadowolenia z wykonywanych funkcji. Dziękujemy Wam drodzy rodzice, że pomagacie swoim synom w głębszym poznawaniu piękna Liturgii. Jeżeli któryś z chłopców chciałby się jeszcze zgłosić to zapraszamy do ks. Mariusza.
 11. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Dominik Franciszek Będowski, Zbigniew Ireneusz Zasadziński . Wieczny odpoczynek…

IV Niedziela Wielkiego Postu

27 marca 2022 r

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne pod przewodnictwem ks. dr Marcina Sadowskiego pełniącego między innymi obowiązki Dyrektora Wydziału Duszpasterskiego w Kurii Diecezjalnej Płockiej. Serdecznie witamy i życzymy, by myśli kierowane do naszej wspólnoty przyniosły błogosławione owoce. Ofiary składane w środę i czwartek będą do dyspozycji ojca rekolekcjonisty. Bardzo prosimy, aby nie zostawiać spowiedzi świętej przed samymi Świętami Wielkanocnymi. W czasie rekolekcji będzie wielu zaproszonych spowiedników i postarajmy się w tym czasie skorzystać z daru Bożego Miłosierdzia.

Potrzebę przyjazdu kapłana do osób chorych, starszych lub z niepełnosprawnościami, które nie mogą dotrzeć do kościoła, prosimy zgłaszać w zakrystii, – wyjazdy do chorych będą w ostatnim tygodniu przed świętami.

Program rekolekcji od poniedziałku:

Poniedziałek 28 marca
7.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych
9.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych
10.30 – Msza św. z nauką dla dzieci ze szkół podstawowych
12.00 – Msza św. z nauką dla młodzieży ze szkół średnich
16.00 – Msza św. z nauką dla rodziców z dziećmi
17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu
18.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych

Wtorek 29 marca
7.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych
9.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych
10.30 – Msza św. z nauką dla dzieci ze szkół podstawowych
12.00 – Msza św. z nauką dla młodzieży ze szkół średnich
16.00 – Msza św. z nauką dla rodziców z dziećmi
17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu
18.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych

Środa 30 marca
7.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych
9.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych

10.30 – Msza św. z nauką dla dzieci ze szkół podstawowych
12.00 – Msza św. z nauką dla młodzieży ze szkół średnich
16.00 – Msza św. z nauką dla rodziców z dziećmi
17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu
18.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych

Czwartek 31 marca
7.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych
9.00 – Msza św. z nauką dla starszych i chorych (namaszczenie chorych)
10.30 – Msza św. z nauką dla dzieci ze szkół podstawowych
12.00 – Msza św. z nauką dla młodzieży ze szkół średnich
16.00 – Msza św. z nauką dla rodziców z dziećmi
17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu
18.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych- zakończenie rekolekcji

 

 1. W ramach przygotowania dzieci do Pierwszej Komunii Świętej oraz do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych prosimy, aby rodzice lub dziadkowie przyprowadziły dzieci na naukę rekolekcyjną do południa lub popołudniu. Jest to bardzo ważny element przygotowania do sakramentu. Przypominamy również o zapisie na czerwcowy wyjazd dzieci Pierwszokomunijnych do Lichenia.
 2. W piątek dodatkowa Msza Święta o godz. 8:30 tego dnia nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu o godzinie 17:00 ze względu na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Informujemy, że 8 kwietnia po Mszy wieczornej odbędzie się droga krzyżowa ulicami Nasielska. Prosimy w tej sprawie o kontakt po Mszy Świętej przedstawicieli grup parafialnych z ks. Tomaszem. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.
 3. W sobotę po Mszy Świętej porannej o 7:30 Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 4. W dniach od 1 do 3 kwietnia będą obecne w naszej parafii relikwie bł. Hanny Heleny Chrzanowskiej- polskiej pielęgniarki, działaczki charytatywnej, prekursorki pielęgniarstwa rodzinnego, domowego i parafialnego. Jej relikwie decyzją Biskupa Płockiego peregrynują w tym roku po całej diecezji płockiej, szczególnie w miejscach opieki zdrowotnej. W związku z tym w następną niedzielę o godzinie 14:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu w naszym kościele. Tego dnia Koła Różańcowe prosimy, aby przełożyły różaniec na godzinę 14:00, po różańcu będzie pół godziny adoracji w ciszy i o godzinie 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na modlitwę.
 5. Caritas Diecezji Płockiej przekazał nam do rozprowadzenia „Baranki Wielkanocne” w cenie 6 zł. Akcja ta ma cel charytatywny.
 6. 2 kwietnia przypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II, szczególnie w tym dniu dziękujmy Bogu za dar tego świętego, jakim obdarzył nas Bóg.
 7. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Janina Flis . Wieczny odpoczynek…

III Niedziela Wielkiego Postu

20 marca 2022 r

 1. Biskup Płocki Piotr Libera, na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, ks. abpa Stanisława Gądeckiego uprzejmie informuje, że w związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu. Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zgodnie z prośbą Przewodniczącego KEP i decyzją Biskupa Płockiego Piotra Libery, zwracamy się z apelem do wszystkich kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia we wszystkich kościołach i kaplicach naszej Diecezji o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Biskup Płocki prosi kapłanów naszej Diecezji, by tego dnia odprawili Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji. Powierzając Dobremu Bogu sprawę pokoju w świecie, Ks. Biskup Piotr przekazuje wszystkim kapłanom, osobom konsekrowanym i wiernym świeckim pasterskie błogosławieństwo.
  W związku z decyzją Biskupa Płockiego w naszej parafii zaraz po drodze krzyżowej będzie sprawowana Msza Święta o godzinie 18:00 w intencji pokoju w Ukrainie a po Mszy zostanie odmówiony akt zawierzenia. Serdecznie zapraszamy.
 2. W piątek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia będzie można złożyć przyrzeczenia duchowej adopcji dziecka poczętego podczas Mszy o godzinie 18:00.
 3. Dzisiaj pod Mszach Świętych zbiórka do puszek wspomagających Misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.
 4. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10:30 zapraszamy na spotkanie dzieci klas 4 przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Również dzisiaj o 16:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania dla uczniów z Zespołu Szkół przy ul. Lipowej wraz z rodzicami a po Mszy Świętej o 17:00 spotkanie dla uczniów z pozostałych szkół wraz z rodzicami.
 5. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 27-31 marca. Bardzo prosimy, aby nie zostawiać spowiedzi świętej przed samymi Świętami Wielkanocnymi. Program rekolekcji wywieszony w gablocie parafialnej.
 6. Caritas Diecezji Płockiej przekazał nam do rozprowadzenia „Baranki Wielkanocne” w cenie 6 zł. Akcja ta ma cel charytatywny.
 7. Składamy podziękowanie panu Hubertowi Ziemińskiemu za prace na rzecz naszej świątyni.
 8. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Marian Łazarski. Wieczny odpoczynek…

II Niedziela Wielkiego Postu

13 marca 2022 r

 1. Rozpoczęły się bardzo wymowne i głębokie w treść nabożeństwa wielkopostne. Gorzkie Żale są odprawiane w niedziele po sumie w intencji pokoju na świecie, a Droga Krzyżowa w piątki o godzinie 17:15.
 2. Na prośbę naszej parafii ks. Biskup Piotr Libera mianował Pana Marka Maluchnika nadzwyczajnym szafarzem Komunii Świętej. Pan Marek, będzie mógł udzielać Komunii Świętej oraz zanosić ją do osób chorych. Życzymy owocnej posługi.
 3. W tym tygodniu gościmy w naszej parafii ks. Emila Stolarczyka- proboszcza parafii w Krzywym Jeziorze z diecezji Odeskiej w Ukrainie. Dziękujemy ks. Emilowi za pomoc w naszej parafii i życzymy wytrwałości w posłudze duszpasterskiej. W związku z trudną sytuacją w parafii w Krzywym Jeziorze, ks. Emil będzie zbierał po Mszy dobrowolne ofiary.
 4. Dzisiejsza zbiórka do puszek wspomagających Misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes” zostanie przełożona na następny tydzień.
 5. Dzisiaj o godz. 16:20 różaniec Fatimski w intencji ustania wojny w Ukrainie. Po Mszy Świętej o godz. 17:00. spotkanie Wspólnoty Rodzin Katolickich z problemem alkoholowym.
 6. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 10:30 zapraszamy na spotkanie dzieci klas 4 przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
 7. W następnym tygodniu o 16:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania dla uczniów z Zespołu Szkół przy ul. Lipowej wraz z rodzicami a po Mszy Świetej o 17:00 spotkanie dla uczniów z pozostałych szkół wraz z rodzicami.
 8. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 27-31 marca, pod przewodnictwem ks. dr Marcina Sadowskiego pełniącego obowiązki Dyrektora Wydziału Duszpasterskiego w Kurii Diecezjalnej Płockiej. Bardzo prosimy, aby nie zostawiać spowiedzi świętej przed samymi Świętami Wielkanocnymi. W czasie rekolekcji będzie wielu zaproszonych spowiedników i postarajmy się w tym czasie skorzystać z daru Bożego Miłosierdzia.
 9. Caritas Diecezji Płockiej przekazał nam do rozprowadzenia „Baranki Wielkanocne” w cenie 6 zł. Akcja ta ma cel charytatywny.
 10. 19 marca obchodzimy w Kościele uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W związku z tym codziennie po wieczornej Mszy Świętej odmawiamy w ramach nowenny litanię do św. Józefa w intencji pokoju na świecie i nawrócenia grzeszników.
 11. Parafia św. Katarzyny w Nasielsku organizuje wyjazd do Fatimy i Santiago de Compostela. Uległ zmianie termin wyjazdu. Pielgrzymka odbędzie się w terminie od 15-22 września. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 12. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Zofia Rutkowska, Andrzej Ruciński, Stefania Drwęcka. Wieczny odpoczynek…

I Niedziela Wielkiego Postu

06 marca 2022 r

 1. Rozpoczęły się bardzo wymowne i głębokie w treść nabożeństwa wielkopostne: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Na te nabożeństwa zapraszamy wszystkich parafian. Gorzkie Żale będą odprawiane w niedziele po sumie w intencji pokoju na świecie, a Droga Krzyżowa w piątki o godzinie 17:15. Wierni uczestniczący w tych nabożeństwach mogą zyskać odpust zupełny, który mogą ofiarować za jednego ze zmarłych. W piątki chrześcijanie powinni unikać spożywania pokarmów mięsnych i brania udziału w zabawach tanecznych.
 2. W dniu dzisiejszym po Mszy Świętej o godz. 10:30 spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do 1 Komunii Świętej. Na Mszy Świętej o godz. 12:00 będziemy modlić się za ks. Prałata Kazimierza Śniegockiego. O 16:20 różaniec i wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 3. Dziękujemy za wsparcie narodu Ukraińskiego w zbiorkach do puszek, zebraliśmy 19 200 zł, zostały one przekazane na działania podejmowane przez Caritas. Dodatkową zbiórkę pieniężną na Caritas przeprowadzili nauczyciele i uczniowie z Liceum im. Jarosława Iwaszkiewicza w Nasielsku i ze Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku. Bóg zapłać.
 4. Za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postu, zbiórka do puszek wspomagających Misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. Również za tydzień różaniec Fatimski o 16:20. Tego dnia będzie spotkanie Wspólnoty Rodzin Katolickich z problemem alkoholowym po Mszy o godz. 17:00.
 5. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 27-31 marca, pod przewodnictwem ks. dr Marcina Sadowskiego pełniącego obowiązki Dyrektora Wydziału Duszpasterskiego w Kurii Diecezjalnej Płockiej. Bardzo prosimy, aby nie zostawiać spowiedzi świętej przed samymi Świętami Wielkanocnymi. W czasie rekolekcji będzie wielu zaproszonych spowiedników i postarajmy się w tym czasie skorzystać z daru Bożego Miłosierdzia.
 6. 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Dziękujemy Wam za dobroć, którą dzielicie się w rodzinach, za podejmowany trud i życzymy byście otrzymały od Boga wszelkie łaski do radosnego przeżywania swojego życia w duchu chrześcijańskim.
 7. Parafia św. Katarzyny w Nasielsku organizuje wyjazd do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach 5-12 lipca. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 8. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 9. 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Marian- Henryk Sawicki, Danuta Kubajewska, Witold-Antonii Kamelski, Wiesław-Wojciech Chmielewski, Ryszard Szybkie, Laura Wawrzyńska, Marianna-Stanisława Będowska, Barbara Sierzputowska, Iwona-Agnieszka Sokołowska, Edward-Marian Bogusz, Kazimierz Bugalski. Informujemy, że zmarł ks. kan. Józef Szczeciński, który był między innymi proboszczem parafii Cieksyn. Jego pogrzeb odbędzie we wtorek o godzinie 12:00 w Krzynowłodze Małej. Wieczny odpoczynek…

VIII Niedziela zwykła

27 luty 2022 r

 1. Zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska. Serdecznie dziękujemy wszystkich, którzy zechcieli przyjąć księdza. Był to czas wspólnej modlitwy, rozmów i wymiany spostrzeżeń. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy zechcieli przyjść do Kościoła na modlitwę. Jesteśmy wdzięczni za każde dobro, które od Was otrzymaliśmy.
 2. W dniach 27 lutego – 5 marca 2022 r. będziemy przeżywać 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podjęcia abstynencji w czasie Wielkiego Postu.
 3. 4 marca, w pierwszy piątek Wielkiego Postu, Kościół w Polsce po raz szósty będzie przeżywał Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Biskup Płocki, spełniając prośbę Księdza Arcybiskupa Wojciecha Polaka, Metropolity Gnieźnieńskiego zachęca wszystkich do włączenia się w modlitwę w naszych wspólnotach parafialnych, m.in. poprzez nabożeństwo drogi krzyżowejk. Wyrazem wsparcia dla skrzywdzonych niech będzie również podjęcie postu oraz innych czynów pokutnych, nade wszystko zaś postawa otwartości i zrozumienia, przyjęcia osób zranionych i ich bolesnej historii.
 4. W środę rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Rozpoczną się bardzo wymowne i głębokie w treść nabożeństwa wielkopostne: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Na te nabożeństwa zapraszamy wszystkich parafian. Gorzkie Żale będą odprawiane w niedziele po sumie, a Droga Krzyżowa w piątki o godzinie 17:15. Wierni uczestniczący w tych nabożeństwach mogą zyskać odpust zupełny, który mogą ofiarować za jednego ze zmarłych. W piątki chrześcijanie powinni unikać spożywania pokarmów mięsnych i brania udziału w zabawach tanecznych.
 5. W tym tygodniu przypada dzień patronalny J.E. Ks. Bpa Mirosława Milewskiego oraz Bpa Romana Marcinkowskiego, pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych dostojnych solenizantach. Ks. Bp Roman Marcinkowski będzie obchodził również swoje 80 urodziny.
 6. W czwartek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, modlitwa różańcowa oraz Msza Święta w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i telewizji TRWAM.
 7. W piątek dodatkowa Msza Święta o godz. 8:30 tego dnia nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu o godzinie 17:00 ze względu na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 8. W sobotę po Mszy Świętej porannej o 7:30 Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 9. Ks. Proboszcz parafii Strzegocin zaprasza w I-sze soboty miesiąca na „Zamyślenia szkaplerzne” na godz.19.00 do kościoła w Strzegocinie.
 10. Za tydzień I niedziela miesiąca po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 16.20 nabożeństwo różańcowe Kół Żywego Różańca. Tego dnia zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami na Mszę Świętą o godz. 10:30.
 11. 1 marca obchodzimy „Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych”. Prosimy, aby pamiętać w modlitwie o bohaterach naszego narodu. Zachęcamy również w tym dniu do modlitwy o pokój na świecie.
 12. Parafia św. Katarzyny w Nasielsku organizuje wyjazd do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach 5-12 lipca. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 13. W środę popielcową o godzinie 10:00 oraz w następną niedzielę o godzinie 12:00 będzie sprawowana Msza za ś. p. ks. prałata Kazimierza Śniegockiego.
 14. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Andrzej-Bogdan Truszkowski, Tomasz Bielecki, Jan Wielogórski, Marianna-Zofia Rogalska. Wieczny odpoczynek…

APEL
PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI BISKUPA STANISŁAWA GĄDECKIEGO W ZWIĄZKU Z INWAZJĄ ROSYJSKĄ NA UKRAINĘ

W związku inwazją rosyjską na Ukrainę, w imieniu Konferencji Episkopatu Polski, stanowczo potępiam działania Rosji i Władimira Putina, uznając je za niedopuszczalny i haniebny akt barbarzyństwa, skierowany wobec suwerenności i niezależności niepodległego państwa.
Jednocześnie – wraz z całym Kościołem w Polsce – wyrażam moją solidarność ze wszystkimi Ukraińcami, zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie, zapewniając ich o naszej bliskości, modlitwie oraz gotowości do pomocy.

W związku z prośbą Ojca Świętego Franciszka, zwracam się do Księży Biskupów oraz wszystkich wiernych, aby Środa Popielcowa była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą. Proszę, aby w każdym kościele i parafii w Polsce zanosić gorące błagania w intencji pokoju, a także w intencji Ukraińców, by Pan pokrzepił ich serca w obecnej dramatycznej sytuacji.
Jako Kościół w Polsce pragniemy przyjść naszym Braciom również z materialną pomocą, dlatego apeluję, aby zarówno w najbliższą niedzielę, jak i w Środę Popielcową, po każdej Mszy Świętej zorganizować zbiórkę ofiar do puszek, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Pomoc Kościoła katolickiego w Polsce będzie świadczona sukcesywnie i systemowo za pośrednictwem naszych instytucji charytatywnych – parafialnych, diecezjalnych i ogólnopolskich – w tym, przez Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski.
Ponadto, proszę wszystkich wierzących i ludzi dobrej woli o otwartą postawę wobec potrzebujących schronienia. Królowej Pokoju zawierzam losy Ukrainy i Polski, zapewniając wszystkich o mojej duchowej bliskości i modlitwie.

Zgodnie z prośbą Ks. Abp. Stanisława Gądeckiego Biskup Płocki zarządza w Diecezji Płockiej zbiórkę ofiar do puszek, które za pośrednictwem Caritas Polska zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Zbiórki te odbędą się najbliższą niedzielę 27 lutego br. oraz w Środę Popielcową 2 marca br., po każdej Mszy św..
Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wrażliwość i otwarte serce dla cierpiącego z powodu wojny narodu ukraińskiego. Te trudne sprawy polecajmy w naszej modlitwie przez wstawiennictwo Matki Bożej Królowej Pokoju.

VII Niedziela zwykła

20 luty 2022 r

 1. Z racji zmniejszenia ilości zakażeń oraz powrotu dzieci do szkół wznawiamy kolędę w naszej parafii. Zapraszamy na Mszę kolędową w kościele o godzinie 18:30 (w sobotę o 17:00) mieszkańców następujących ulic:

Poniedziałek 21.02.2022                   ul. Rynek i Kilińskiego (1 ksiądz) oraz mieszkańcy domów prywatnych z ulicy Warszawskiej, którzy jeszcze nie mieli kolędy- bez bloków (1 ksiądz).

 

Wtorek 22.02.2022                            ul. Kościuszki (1 ksiądz) oraz ul. Sportowa wraz z blokami przy ul. Sportowej (1 ksiądz)

 

Środa 23.02.2022                               ul. Folwark i ul. Żwirki i Figury (1 ksiądz) oraz mieszkańcy bloków przy ul. Płońskiej (41, 24 A,B,C,D) (1 ksiądz)

 

Czwartek 24.02.2022                        Bloki nr 51/53 – A, B, C, D przy ul. Warszawskiej (1 ksiądz) oraz mieszkańcy bloków przy ul. Piłsudskiego 12/16 A,B,C,D,E (1 ksiądz).

 

Piątek 25.02.2022                              Domy prywatne przy ul. Starzyńskiego i bloki 3,5,7 (1 ksiądz) oraz bloki przy ul. Starzyńskiego 4, 4A, 4B, 4C, 4D (1 ksiądz)

 

Sobota 26.02.2022                             Osiedle Budy Siennickie od godziny 10:00 (1 ksiądz)-  kolęda dla osiedla odbywać się będzie w formie odwiedzin księdza w domu.

 

Msza o godz. 17:00                            Mieszkańcy bloków nr 41/49 A,B,C,D, (1 ksiądz)oraz nr 41/49 E,F,G,H,J przy ul. Warszawskiej (1 ksiądz).  Tego dnia zapraszamy również mieszkańców tych rodzin, którzy nie mogli być na kolędzie z powodów osobistych lub zdrowotnych.

 

 1. Zachęcamy wszystkich parafian do modlitwy o pokój na świecie a szczególnie o nawrócenie osób dążących do konfliktów. Prosimy, aby Koła Różańcowe i wszystkie grupy modlitewne pamiętały o tej intencji w swoich modlitwach.
 2. Ks. Tomasz i wspólnota młodzieżowa Wojska Gedeona z naszej parafii zaprasza na Mszę dla młodych do Ciechanowa- wyjazd o 18:30 sprzed kościoła w następną niedzielę. Zapisy u ks. Tomasza.
 3. W następnym tygodniu o 16:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania dla uczniów z Zespołu Szkół z ul. Lipowej a po Mszy o 17:00 spotkanie dla uczniów z pozostałych szkół.
 4. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Gołucki Kazimierz, Maria-Danuta Bajer, Robert Rembecki. Wieczny odpoczynek…

VI Niedziela zwykła

13 luty 2022 r.

 1. Zapraszamy dzisiaj (niedziela) na różaniec fatimski o godz. 16:20.
 2. Z racji zmniejszenia ilości zakażeń oraz powrotu dzieci do szkół wznawiamy kolędę w naszej parafii. W poniedziałek 21 lutego zapraszamy na Mszę kolędową w kościele o godzinie 18:30 mieszkańców ul. Rynek i Kilińskiego (1 ksiądz) oraz mieszkańców domów prywatnych z ulicy Warszawskiej, którzy jeszcze nie mieli kolędy- bez bloków (1 ksiądz).
 3. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko w godzinach popołudniowych.
 4. Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie w czwartek 17.02 o godzinie 19:00 do salki parafialnej.
 5. Parafia bł. ks. J. Popiełuszki w Nunie organizuje wyjazd do Fatimy, szczegółowe informacje u ks. Proboszcza z Nuny. Przypominamy również o organizowanym wyjeździe do Bułgarii w sierpniu.
 6. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Barbara Tomczyk, Jadwiga Kosewska, Piotr Turek. Wieczny odpoczynek…

V Niedziela zwykła

6 luty 2022 r.

 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 16.20 nabożeństwo różańcowe Kół Żywego Różańca.
 2. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy angażowali się do tej pory w pomoc dekoracyjną i którzy w miniony czwartek pomagali przy rozbiórce żłóbka.
 3. Dnia 11 lutego, we wspomnienie liturgiczne NMP z Lourdes, będzie obchodzony Światowy Dzień Chorego. Celem tego dnia jest pobudzenie wrażliwości wiernych i całego Kościoła na konieczność zapewnienia jak najlepszej opieki chorym. Zachęcamy wszystkich do modlitwy i konkretnej pomocy na rzecz chorych i cierpiących.
 4. Parafia bł. ks. J. Popiełuszki w Nunie organizuje wyjazd do Fatimy, szczegółowe informacje u ks. Proboszcza z Nuny. Przypominamy również o organizowanym wyjeździe do Bułgarii w sierpniu.
 5. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”.
 6. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Halina Jeleń, Halina Ciosek. Wieczny odpoczynek…