IV Niedziela zwykła

29 stycznia 2023 r.

 1. W sobotę ks. Tomasz obchodził swój dzień patronalny. Życzenia ks. Tomaszowi grupy parafialne będą składać dzisiaj po Mszy o godzinie 12:00.
 2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzi. 10:30 zapraszamy na spotkanie dzieci (wraz z rodzicami) przygotowujące się do I komunii.
 3. W czwartek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, modlitwa różańcowa oraz Msza Święta w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i telewizji TRWAM. Na Mszę Świętą o godzinie 18:00 zapraszamy rodziców z dziećmi przedszkolnymi. Dzieci przynoszą świece od chrztu. W czasie Mszy Świętej ze świecami ustawiamy się pod chórem. Po poświęceniu świec udajemy się w procesji do ołtarza. Na Mszy odmówimy „Rodzicielski Akt Ofiarowania Dziecka Panu Bogu” a na koniec dzieci otrzymają specjalne błogosławieństw.
 4. W czwartek przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Począwszy od IX wieku wierni przynoszą w tym dniu do kościoła świece, które symbolizują Chrystusa – Światłość Świata. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W sposób szczególny pamiętamy o tych, którzy swoje życie poświęcili Bogu – zakonnicach, zakonnikach i kapłanach. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczamy na zakony klauzurowe. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Msza Święta o godz. 10:00 sprawowana będzie w intencji ks. prałata Kaźmierza Śniegockiego, także za księdza prałata będzie Msza Święta w piątek o godz. 18:00 i za zmarłych członków Akcji Katolickiej. W zakrystii są do nabycia świece gromniczne w cenie 10 zł.
 5. W piątek dodatkowa Msza Święta o godz. 8:30 oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 17:00.
 6. W piątek na godzinę 18:30 zapraszamy do kościoła wszystkie chętne osoby do pomocy przy rozbieraniu dekoracji świątecznych. Osoby zainteresowane proszone są o przyjście tego dnia do kościoła na wskazaną godzinę. Jednocześnie wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy angażowali się do tej pory w pomoc dekoracyjną.
 7. W sobotę po Mszy Świętej porannej o 7:30 Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 8. Ks. Proboszcz parafii Strzegocin zaprasza w I-sze soboty miesiąca na „Zamyślenia szkaplerzne” na godz.19.00 do kościoła w Strzegocinie.
 9. W następną niedzielę – I niedziela miesiąca po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 16.20 nabożeństwo różańcowe Kół Żywego Różańca.
 10. Młodzież wyjeżdzająca z ks. Tomkiem na ferie w góry zaprasza 5 lutego po Mszach o 9:00, 10:30 i 12:00 na kiermasz ciast.
 11. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Porządek kolędy na najbliższe dni, wygląda następująco:
 12. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”.
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Zbigniew Molak, Maria-Aleksandra Stachowicz, Grażyna-Maria Zakrzewska. Wieczny odpoczynek…

II Niedziela zwykła

15 stycznia 2023 r.

  1. Ks. Mariusza zaprasza Koła Przyjaciół Radia Maryja, Koła Żywego Różańca, Lektorów oraz przedstawicieli Akcji Katolickiej na spotkanie Bożonarodzeniowe dzisiaj po Mszy świętej o godz. 12:00 do salki parafialnej przy plebanii.
  2. W tym tygodniu rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W naszych modlitwach prośmy Boga, aby dał nam łaskę jedności mimo różnic, które nas dzielą. 17 stycznia przypada Dzień Judaizmu.
  3. W czwartek ks. Mariusz obchodzi swój dzień patronalny. Życzymy Bożych łask, życzliwych ludzi na drodze codziennego życia oraz zadowolenia z pełnionej funkcji. Życzenia ks. Mariuszowi grupy parafialne będą składać w następną niedzielę 22 stycznia po Mszy o godzinie 12:00.
  4. W najbliższą sobotę zapraszamy na 18:45 do kościoła na koncert kolęd w wykonaniu Pana Macieja Miecznikowskiego z Warszawy. Koncert będzie trwał około 1,5 godziny. Serdecznie zapraszamy.
  5. W najbliższych dniach obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka, pamiętajmy w osobistych modlitwach o naszych babciach i dziadkach, by w ten sposób wynagrodzić im trud, jaki włożyli w nasze chrześcijańskie wychowanie.
  6. W następnym tygodniu na Mszę Święta o godzinie 17:00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami.
  7. 5 lutego młodzież wyjeżdzająca na ferie z ks. Tomaszem będzie prowadzić kiermasz ciast, dobrowolne ofiary będą wsparciem na rzecz wyjazdu w góry.
  8. Do naszych mieszkań przychodzi kapłan z wizytą duszpasterską, chciejmy to spotkanie potraktować, jako okazję do spotkania braci w wierze w Jezusa Chrystusa. Prosimy o przyjazd na 15 minut przed kolędą. W najbliższym czasie w kolędzie będzie nam pomagał ks. Proboszcz z Nuny. Porządek na następny tydzień:
  9. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Wiesława Płodziszewska, Andrzej-Marian Wierzbicki, Elżbieta Gągolewska, Stanisław-Stefan Szulecki, Urszula-Barbara Brzeska-Jaskulska, Jadwiga-Alicja Suwaj, Julianna-Wanda Zając. Wieczny odpoczynek…

Niedziela Chrztu Pańskiego

08 stycznia 2023 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Pamiątkę Chrztu Chrystusa. Dziękujmy Bogu i naszym rodzicom i chrzestnym, że zostaliśmy ochrzczeni. Kończymy dzisiaj okres Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła.
 2. 13 stycznia zapraszamy na różaniec Fatimski o 16:20.
 3. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przygotowanie Orszaku Trzech Króli na czele z ks. Tomaszem.
 4. Od 19 do 25 lutego zapraszamy młodzież na wyjazd na narty. Koszt 800 zł. Szczegóły u ks. Tomasza.
 5. Serdecznie dziękujemy ks. Emilowi za przyjazd do naszej parafii, dziękujemy za wspólna modlitwę i pomoc w kolędzie. Życzymy, dobrego posługiwania w swojej parafii. Prosimy o modlitwę za nas. Ks. Emil wyjeżdża w najbliższy czwartek.
 6. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Prosimy o przyjazd na 15 minut przed. Serdecznie przepraszamy mieszkańców Siennicy, ponieważ w poniedziałek z racji dwóch pogrzebów jeden ksiądz musi pozostać na parafii i nie będziemy mogli udać się na kolędę tego dnia. Będziemy w Siennicy we wtorek. Porządek kolędy na następny tydzień:

 1. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Józef- Stanisław Modzelewski, Grażyna-Janina Branicka, Hanna Goździewska, Marian-Marek Bryśkiewicz, Tomasz-Jan Zalewski, Wieczny odpoczynek…

01 stycznia 2023 r.

 

 1. Dzisiaj (niedziela) pierwsza niedziela miesiąca modlitwa różańcowa o godz. 16.20. W tym tygodniu również pierwszy piątek miesiąca. Z racji uroczystości Objawienia Pańskiego będzie zachowany porządek niedzielny. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające po Mszy Porannej.
 2. W Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli – porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, katolicy są zobowiązani do udziału we Mszy Świętej. Tego dnia święcimy kredę i kadzidło – po Mszach można będzie nabyć te symbole związane ze świętem. Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczone są na misje. Po Mszy Świętej o godz. 10:30 wyruszy orszak z kościoła na plac przy sklepie Guliver, gdzie oddamy hołd Dziecięciu Bożemu i wrócimy na Mszę Świętą o godzinie 12:00. Również swoją zachętę do wzięcia udziału w Orszaku Trzech Króli skierował do wiernych Biskup Płocki, zapraszamy do zapoznania się z komunikatem na stronie diecezji płockiej.
 3. Ks. Mariusza zaprasza Koła Przyjaciół Radia Maryja, Koła Żywego Różańca oraz przedstawicieli Akcji Katolickiej na spotkanie Bożonarodzeniowe 15 stycznia po Mszy świętej o godz. 12:00 do salki parafialnej przy plebanii.
 4. Serdecznie prosimy o modlitwę ze zmarłego papieża seniora Benedykta XVI
 5. Od poniedziałku 2 stycznia kontynuujemy wizytę duszpasterską. Prosimy o transport na 15 minut przed kolędą. Porządek kolędy na najbliższe dni, wygląda następująco:
 6. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Aniela Obojska, Henryk Dziedzianowicz, Jarosław Kamiński, Teresa-Halina Domała, Roman-Józef Kundt. Wieczny odpoczynek…

 

IV Niedziela Adwentu

18 grudnia 2022 r

 1. W zakrystii możemy nabywać świece wigilijne w cenie: duża 15 zł, mała 10 zł; Zostało jeszcze kilkanaście sztuk.
 2. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 10:30 zostanie wręczony medal od Biskupa Płockiego „Zasłużony katecheta” dla pani mgr Małgorzaty Komorowskiej za długoletnią pracę katechetyczną. Serdecznie dziękujemy za wszystkie inicjatywy jakie Pani Małgorzata podjęła w naszej wspólnocie i liczmy na dalsza współpracę.
 3. Dziękujemy Państwu Krystynie i Bogdanowi Pawłowskim z Bud Siennickich oraz Pani Elżbiecie Chmurskiej z Siennicy za ofiarowane choinki do kościoła. Dziękujemy Panu Wiesławowi Borzymowi i jego pracownikom oraz panu Andrzejowi Pawłowskiemu, Edwardowi Popielarskiemu i Grzegorzowi Popielarskiemu za przywiezienie choinek i ustawienie ich do kościoła. Dziękujemy również Panom Ostrowskim za wykonanie nowej drewnianej szopki Bożonarodzeniowej. Niech Bóg wynagrodzi za podjęty trud.
 4. W tym roku przy szopce będzie stał osiołek z cukierkami. Dzieci będą mogły po Mszach podchodzić i częstować się słodyczami. Prosimy jednak, aby rodzice i wszyscy chętni uzupełniali braki.
 5. Mariusz zaprasza wszystkie dzieci do włączenia się w akcję: ubierz choinkę w kościele. W tym roku dzieci jedną choinkę będą mogły same udekorować. Prosimy, aby zawieszać tylko bombki bez łańcuchów. Na wskazaną choinkę samodzielnie rodzic zawiesza wraz z dzieckiem wykonaną ozdobę. Po zakończeniu okresu Bożonarodzeniowego bombki będzie można zabrać do domu.
 6. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 17:00 oprawę muzyczną będzie miała młodzież z naszej parafii. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu dla wszystkich chętnych. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Będzie możliwość spowiedzi świętej już od godziny 16:00.
 7. Młodzież wyjeżdzająca z ks. Tomkiem w sierpniu na Światowe Dni Młodzieży do Portugalii sprzedaje kalendarze parafialne na 2023 rok w cenie 10 zł. ND nabycia również w zakrystii za dobrowolną ofiarą kartki Bożonarodzeniowe ze zdjęciem naszej parafii, dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na ministrantów.
 8. Dzisiaj ostatni dzień zgłaszania osób chorych na spowiedzi przed Świętami Bożego Narodzenia. Księża skontaktują się telefonicznie z wybranymi osobami i ustalą dzień i godzinę przyjazdu.
 9. We wtorek, w środę, czwartek i piątek od godz. 17.30 do 18.30 będzie możliwość dodatkowej spowiedzi.
 10. Druhny i druhowie z organizacji ZHP i ZHR podczas wtorkowej Mszy Świętej wieczornej przekażą do parafii Betlejemskie Światełko Pokoju. Światło, które do Polski rzeczywiście dotarło z groty betlejemskiej, a przekazywane było przez skautów z całego świata. Zachęcamy do wzięcia ze sobą świec i lampionów. Po Mszy Świętej będzie można zabrać ze sobą światło, które niesie pokój i radość do domów rodzinnych.
 11. W sobotę przypada wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy, aby była przeżywana według duchowości i tradycji katolickiej. Przypominamy, że potrawy wigilijne powinny być potrawami postnymi i nie należy spożywać alkoholu. Powinno się również zachować post ścisły. TEGO DNIA WIECZOREM NIE MA MSZY ŚWIĘTEJ I SPOWIEDZI. Spowiedź jest tylko na porannej Mszy Świętej o 7:00 i 7:30. Pasterka o godzinie 24:00 a na pół godziny przed zapraszamy na śpiewanie kolęd.
 12. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia nie ma Mszy Św. o godz. 7:30, w drugi dzień świąt porządek niedzielny.
 13. Pani organistka roznosi po wioskach naszej parafii poświęcone opłatki na wigilijny stół. Prosimy o życzliwe przyjęcie. W tym tygodni Pani organistka odwiedzi:…..
 14. Bóg zapłać za składane ofiary.
 15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Jan Sobolewski, Roman Ostrowski, Rafał-Krzysztof Mazurkiewicz, Jacek Morawski, Ryszard Orłowski, Stefan Wdowiński i Lucja Jaszczak. Wieczny odpoczynek…

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

25 grudnia 2022 r

 

ŻYCZENIA BISKUPA PŁOCKIEGO NA BOŻE NARODZENIE 2022

 

Drogie Siostry i Drodzy Bracia drodzy Diecezjanie!

Uroczystość Narodzenia Pańskiego przypomina nam, że Bóg, który w swoim Synu Jezusie Chrystusie stał się człowiekiem, jest zawsze blisko nas. Ta bliskość potrzebuje naszej zgody, byśmy otworzyli się na Niego i zaprosili Go w nasze życie. Uczynimy to, gdy nie zatrzymamy się na sentymentalnym nastroju Bożego Narodzenia i na rozczulaniu nad Mały Jezuskiem, ale odkryjemy i uwierzymy, że Dziecię Jezus przychodzi, by zająć się naszym życiem, by uwolnić nas od grzechu, śmierci i szatana.

Życzę Wam i sobie, Drogie Siostry i Drodzy Bracia, byśmy pozwolili Jezusowi zająć się naszą ludzką biedą i umocnieni Jego bliskością przemieniali świat, który tworzymy.

Błogosławiony Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku

Płock, 25 grudnia 2022

† Szymon Stułkowski
Biskup Płocki

 

 1. Z okazji tegorocznych świąt Bożego Narodzenia składamy, Wam drodzy Parafianie i Goście najserdeczniejsze życzenia. Niech nowonarodzony Zbawiciel znajdzie pomiędzy nami mędrców i pasterzy, którzy świadomi doniosłości Jego nadejścia, zaproszą Go do swych domów i swoich serc.
 2. W dniu wczorajszym ks. Kanonik Adam Staniszewski nasz drogi senior obchodził swój dzień patronalny. Składamy serdeczne życzenia Drogiemu Solenizantowi, niech Boża Dziecina obdarza księdza potrzebnymi łaskami, zdrowiem i pogodą ducha. Cieszymy się z obecności ks. Kanonika w naszej wspólnocie i zapewniamy w modlitwie.
 3. W dniu dzisiejszym nie ma Mszy Świętej o 7:30, pozostałe Msze Święte bez zmian.
 4. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia ofiary zbierane na tacę przeznaczamy na Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku.
 5. Dziękujemy chórowi, orkiestrze i pani organistce za koncert kolęd oraz szafarzom, harcerzom lektorom, ministrantom i różyczkom za ubogacenie liturgii. Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli swe serca na pomoc przy dekoracji żłóbka. Za całościowe przygotowanie i organizację dziękujemy ks. Mariuszowi.
 6. Dziękujemy i odwzajemniamy życzenia świąteczne Dyrekcjom Szkół, Władzom Miejskim i Samorządowym oraz Powiatowym, Zakładom Pracy, Firmom i Osobom Prywatnym.
 7. Osoby, które przystąpiły do komunii św. podczas Pasterki, mogą po raz drugi przyjąć komunię św. w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia.
 8. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego, dzisiejszy numer jest podwójny, w związku z tym cena wynosi 15 zł. Zachęcamy również do nabycia kalendarzy w cenie 10 zł, których sprzedaż wspiera młodzież.
 9. Ks. Mariusz zaprasza wszystkie dzieci do włączenia się w akcję: ubierz choinkę w kościele. W tym roku dzieci jedną choinkę mogą same udekorować. Prosimy, aby zawieszać tylko bombki bez łańcuchów. Na wskazaną choinkę samodzielnie rodzic zawiesza wraz z dzieckiem wykonaną ozdobę. Po zakończeniu okresu Bożonarodzeniowego bombki będzie można zabrać do domu.
 10. W tym roku przy szopce stoi osiołek z cukierkami. Dzieci mogą po Mszach podchodzić i częstować się słodyczami. Prosimy, aby rodzice, dziadkowie i wszyscy chętni uzupełniali braki.
 11. W wtorek 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Jest to spotkanie duszpasterza z wiernymi, aby lepiej poznać życie duchowe. To również spotkanie modlitewne całej rodziny, dlatego bardzo prosimy, o ile jest to możliwe, aby na kolędzie byli wszyscy domownicy. W tym roku będzie pomagał nam kilka dni w kolędowaniu ks. Emil przyjmijmy go z życzliwością. Porządek kolędy na najbliższe dni, wygląda następująco:
 12. Bóg zapłać za składane ofiary.
 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Rozalia Bieżuńska, Izabela Kopecka, Maria- Barbara Malarczyk. Wieczny odpoczynek…

 

III Niedziela Adwentu

11 grudnia 2022 r

 1. Dzisiaj po Mszy Świętej o 10.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Będą poświęcone i rozdane medaliki z Matką Bożą.
 2. W zakrystii możemy nabywać świece wigilijne w cenie: duża 15 zł, mała 10 zł;
 3. Młodzież wyjeżdzająca na spotkanie z papieżem w przyszłym roku sprzedaje kalendarze parafialne ze zdjęciami grup parafialnych. Koszt 10 zł. Są do nabycia również w sklepie Berta jak również płyty z bajkami Pani Beaty Kowalskiej, których sprzedaż wspomaga koło lektorów.
 4. Dzisiaj Ministranci i Różyczki św. Tereski sprzedają przed kościołem za dobrowolną ofiarą pocztówki Bożonarodzeniowe z wizerunkiem naszej parafii, pierniki własnej produkcji, ciasta i wiele innych ciekawych rzeczy. Będą również sprzedawać swoje wyroby uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Świeszewa, którzy częścią dochodu podzielą się z naszymi parafialnymi grupami. Zbierane w ten sposób ofiary będą przeznaczone na dofinansowanie wakacyjnego wyjazdu ministrantów i dziewczynek z grupy różyczek św. Tereski.
 5. Mariusz zaprasza wszystkie dzieci do włączenia się w akcję: ubierz choinkę w kościele. W tym roku dzieci jedną choinkę będą mogły same udekorować. Prosimy, aby zawieszać tylko bombki bez łańcuchów. Na wskazaną choinkę samodzielnie rodzic zawiesza wraz z dzieckiem wykonaną ozdobę. Po zakończeniu okresu Bożonarodzeniowego bombki będzie można zabrać do domu.
 6. Trwa zbiórka darów w ramach Akcji Paczka.
 7. W czwartek 15 grudnia Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie opłatkowe o godzinie 19:00 do salki parafialnej.
 8. W najbliższy piątek wieczór uwielbienia, zapraszamy.
 9. Za tydzień na Mszy św. o godz. 17:00 oprawę muzyczną będzie miała młodzież z naszej parafii. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu dla wszystkich chętnych. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania.
 10. Można zgłaszać w zakrystii osoby chore do spowiedzi przed Świętami Bożego Narodzenia.
 11. Pani organistka roznosi po wioskach naszej parafii poświęcone opłatki na wigilijny stół. Prosimy o życzliwe przyjęcie. W tym tygodni Pani organistka odwiedzi:…..
 12. Bóg zapłać za składane ofiary.
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: Andrzej Marcinkowski. Wieczny odpoczynek…

 

II Niedziela Adwentu

04 grudnia 2022 r

 

 1. Dzisiaj (niedziela) rozpoczynamy rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Odbywają się one w dniach od 4 do 7 grudnia. Poprowadzi je pracownik wydziału katechetycznego Kurii Diecezjalnej Płockiej ks. Paweł Sobiecki, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Zachęcamy, aby dobrze wykorzystać czas rekolekcji na rozwój duchowy oraz spowiedź świętą. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na czas przed samymi świętami. Dzieci z klas czwartych przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń chrzcielnych proszone są, aby skorzystać z sakramentu spowiedzi w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych w rekolekcje. Szczegółowy program na plakatach. Ofiary z ostatniego dnia rekolekcji przeznaczamy do dyspozycji ks. rekolekcjonisty.
 2. Do końca rekolekcji przyjmujemy na wypominki po Mszach Świętych w zakrystii lub w kancelarii. Gdyby zaistniały jakieś pomyłki prosimy o kontakt.
 3. Za tydzień po Mszy Świętej o 10.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Będą poświęcone i rozdane medaliki z Matką Bożą.
 4. W dniu dzisiejszym przypada pierwsza niedziela miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz o 16:20 i modlitwa różańcowa.
 5. W dniu dzisiejszym i przez czas rekolekcji będzie można złożyć pod chórem do kartonu produkty z długim terminem przydatności. Zbierają je harcerze w ramach Akcji Paczka, która adresowana jest do Polaków mieszkających na wschodzie poza granicami naszego kraju. Dziękujemy za ten dar.
 6. W czwartek przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W godz. 12.00-13.00 przezywamy Godzinę Łaski.
 7. W zakrystii możemy nabywać świece wigilijne w cenie: duża 15 zł, mała 10 zł; nabywając świecę pomagamy najbiedniejszym.
 8. Młodzież wyjeżdzająca z ks. Tomkiem w sierpniu na Światowe Dni Młodzieży do Portugalii będzie sprzedawała kalendarze parafialne na 2023 rok. Koszt wyjazdu dla jednej młodej osoby to ponad 5000 tys., złotych. Koszt kalendarza 10 zł, całość funduszy będzie przekazana na młodzież.
 9. 11 grudnia Ministranci i Różyczki św. Tereski będą przed kościołem sprzedawać za dobrowolną ofiarą pocztówki Bożonarodzeniowe, pierniki własnej produkcji, ciasta i wiele innych ciekawych rzeczy. Będą również sprzedawać swoje wyroby uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Świeszewa, którzy częścią dochodu podzielą się z naszymi parafialnymi grupami. Zbierane w ten sposób ofiary będą przeznaczone na dofinansowanie wakacyjnego wyjazdu ministrantów i dziewczynek z grupy różyczek św. Tereski. Przy tej okazji będzie można również nabyć płytę z bajkami dla dzieci z wykonaniu Pani Beaty Kowalskiej, a środki z jej sprzedaży posłużą na funkcjonowanie koła lektorów. Dziękujemy za wsparcie.
 10. Zapraszamy osoby chętne do pomocy w przygotowaniu żłóbka na Boże Narodzenie. Kontakt z ks. Mariuszem.
 11. Pani organistka roznosi po wioskach naszej parafii poświęcone opłatki na wigilijny stół. Prosimy o życzliwe przyjęcie. W tym tygodni Pani organistka odwiedzi:…..
 12. Bóg zapłać za składane ofiary.
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej nikt nie zmarł. Polećmy naszych bliskich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…