III Niedziela zwykła

23 stycznia 2022 r.

 1. W piątek ks. Tomasz obchodzi swój dzień patronalny. Życzymy Bożych łask, życzliwych ludzi na drodze codziennego życia oraz zadowolenia z pełnionej funkcji. Życzenia ks. Tomaszowi grupy parafialne będą składać w następną niedzielę po Mszy o godzinie 12:00.
 2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzi. 10:30 zapraszamy na spotkanie dzieci wraz z rodzicami przygotowujące się do I komunii.
 3. Z racji trwania wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna jest czynna tylko w godzinach porannych 7:30 – 8:30. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.
 4. Młodzież wyjeżdzająca z ks. Tomkiem na ferie w góry zaprasza dzisiaj po Mszach o 9:00, 10:30 i 12:00 na kiermasz ciast. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wsparcie młodzieży.
 5. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Kolędowanie może jednak ulec zmianie w zależności od sytuacji pandemicznej. Prosimy, aby osoby chore izolowały się. Jeżeli w jakimś domu nałożona jest kwarantanna prosimy, aby przełożyć kolędę i umówić się telefonicznie na inny termin lub poinformować sąsiadów o kwarantannie. Porządek kolędy na najbliższe dni, wygląda następująco:
 6. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”.
 7. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Zofia-Barbara Pikora, Małgorzata-Lidia Kołnierzak, Stanisława Kućmińska. Wieczny odpoczynek…

II Niedziela zwykła

16 stycznia 2022 r.

 1. W tym tygodniu rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W naszych modlitwach prośmy Boga, aby dał nam łaskę jedności mimo różnic, które nas dzielą.
 2. W środę ks. Mariusz obchodzi swój dzień patronalny. Życzymy Bożych łask, życzliwych ludzi na drodze codziennego życia oraz zadowolenia z pełnionej funkcji. Życzenia ks. Mariuszowi grupy parafialne będą składać w następną niedzielę po Mszy o godzinie 12:00.
 3. Za tydzień w niedzielę po Mszy Św. o godzi. 10:30 zapraszamy na spotkanie dzieci wraz z rodzicami przygotowujące się do I komunii. Tego dnia będą rozdawane książeczki do nabożeństwa.
 4. W tym tygodniu obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka, pamiętajmy w osobistych modlitwach o naszych babciach i dziadkach, by w ten sposób wynagrodzić im trud, jaki włożyli w nasze chrześcijańskie wychowanie.
 5. Z racji trwania wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna jest czynna tylko w godzinach porannych 7:30 – 8:30. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.
 6. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Kolędowanie może jednak ulec zmianie w zależności od sytuacji pandemicznej. Prosimy, aby osoby chore izolowały się. Jeżeli w jakimś domu nałożona jest kwarantanna prosimy, aby przełożyć kolędę i umówić się telefonicznie na inny termin lub poinformować sąsiadów o kwarantannie. Porządek kolędy na najbliższe dni, wygląda następująco:
 7. W następną niedzielę młodzież wyjeżdzająca z ks. Tomkiem na ferie w góry zaprasza po Mszach o 9:00, 10:30 i 12:00 na kiermasz ciast. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wsparcie młodzieży.
 8. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”.
 9. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Wiesław Ziemiński. Wieczny odpoczynek…

Niedziela Chrztu Pańskiego

09 stycznia 2022 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Pamiątkę Chrztu Chrystusa. Dziękujmy Bogu i naszym rodzicom i chrzestnym, że zostaliśmy ochrzczeni. Kończymy dzisiaj okres Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła. Przy tej okazji przypominamy kilka informacji dotyczących sprawowania sakramentu chrztu: właściwym dniem do sprawowania tego sakramentu jest niedziela, gdyż w czasie Mszy Świętej dziecko jest włączane do wspólnoty zbawczej jaką jest parafia. Właściwym miejscem do sprawowania tego sakramentu jest parafia faktycznego zamieszkania rodziców. W innym przypadku potrzebna jest zgoda właściwego proboszcza. Zgłaszający dostarcza akt urodzenia dziecka i zaświadczenia dla chrzestnych w ich parafii zamieszkania. Rodzicem chrzestnym może być osoba, która przyjęła: chrzest, bierzmowanie, może się spowiadać oraz praktykuje swoją wiarę.
 2. 13 stycznia zapraszamy na różaniec Fatimski o 16:20.
 3. Serdecznie dziękujemy chórowi Lira, orkiestrze, scholii parafialnej oraz Pani Organistce i ks. Rafałowi za przygotowanie koncertu w ramach Orszaku Trzech Króli.
 4. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do I komunii wraz z rodzicami na spotkanie 23 stycznia w niedzielę po Mszy Św. o godzi. 10:30. Tego dnia będą rozdawane książeczki do nabożeństwa.
 5. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Kolędowanie może jednak ulec zmianie w zależności od sytuacji pandemicznej. Prosimy, aby osoby chore izolowały się. Jeżeli w jakimś domu nałożona jest kwarantanna prosimy, aby przełożyć kolędę i umówić się telefonicznie na inny termin lub poinformować sąsiadów o kwarantannie. Porządek kolędy na najbliższe dni, wygląda następująco:
 6. Dzisiejszy Gość Niedzielny jest w cenie 8 złotych, zapraszamy do lektury
 7. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Robert Kamiński, Jan-Antonii Piłatowicz, Wojciech-Antonii Sadowski, Jolanta- Anna Jabłońska, Krystyna Dąbrowska, Janina-Barbara Drejko, Urszula-Wiesława Dąbrowska. Wieczny odpoczynek…

II Niedziela Po Narodzeniu Pańskim

02 stycznia 2022 r.

 1. Dzisiaj (niedziela) pierwsza niedziela miesiąca modlitwa różańcowa o godz. 16.20. W tym tygodniu również pierwszy piątek miesiąca. Dodatkowa Msza Święta o godz. 8:30 oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17:00.
 2. W Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli – porządek mszy św. jak w każdą niedzielę, katolicy są zobowiązani do udziału we Mszy Świętej. Tego dnia święcimy kredę i kadzidło – po Mszach można będzie nabyć te symbole związane ze świętem. Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczone są na misje. Tego dnia nie odbędzie się tradycyjny Orszak Trzech Króli. Planujemy zorganizować koncert kolęd po Mszy Świętej o godz. 12:00.
 3. Również w czwartek 6 stycznia przypada 25. rocznica święceń biskupich J.E. Księdza Biskupa Piotra Libery – Biskupa Płockiego. Święceń biskupich udzielił 6 stycznia 1997 roku Ojciec Święty Jan Paweł II. Pamiętajmy o Księdzu Biskupie w naszych modlitwach.
 4. Od poniedziałku 3 stycznia kontynuujemy wizytę duszpasterską. W tym roku odwiedziny na wioskach jak również w mieście odbywają się w tradycyjnej formie. Kolędowanie może jednak ulec zmianie w zależności od sytuacji pandemicznej. Prosimy, aby osoby chore izolowały się. Jeżeli w jakimś domu nałożona jest kwarantanna prosimy, aby przełożyć kolędę i umówić się telefonicznie na inny termin lub poinformować sąsiadów o kwarantannie. Z racji ryzyka zakażenia prosimy domowników o założenie maseczek w trakcie spotkania kolędowego. Prosimy również, aby w tym roku niczym nie częstować księży i nie organizować obiadów. Kolęda będzie przebiegać sprawnie, bez dłuższych rozmów, aby ograniczyć czas przebywania i ewentualnego zakażenia. Porządek kolędy na najbliższe dni, wygląda następująco:

 

Serdecznie prosimy o pomoc w rozwożeniu księży po wioskach. Prosimy o przybycie na 15 minut przed rozpoczęciem kolędowania

 1. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Urszula Kosewska, Janina Jerzełkowska, Halina Kasiak. Wieczny odpoczynek…

Niedziela Świętej Rodziny

26 grudnia 2021 r.

 1. Niedziela Świętej Rodziny z Nazaretu jest świętem patronalnym Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Wzorem dla członków Wspólnoty jest życie Świętej Rodziny, która uczy, że świętość realizuje się w codzienności przeżywanej z Bogiem i braterskiej wspólnocie. Dzisiaj również wspominamy św. Szczepana pierwszego męczennika.
 2. W piątek sylwester – koniec roku kalendarzowego, na wieczornej mszy świętej o godz. 18.00 będziemy dziękować Bogu za miniony rok i w adoracji Najświętszego Sakramentu uwielbiać Pana czasu i wieczności.
 3. Informujemy, że Biskup Płocki wydał dekret udzielający dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 31 grudnia 2021 r. Biskup zachęca za zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, miłości i pobożności.
 4. W sobotę Nowy Rok i jednocześnie uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Katolicy są zobowiązani tego dnia do udziału we mszy św. Porządek mszy niedzielny.
 5. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Z powodu uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi nie ma dodatkowego nabożeństwa wynagradzającemu Niepokalanemu Sercu NMP. Prosimy o odmówienie tego dnia litanii do Matki Bożej w domu.
 6. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca modlitwa różańcowa o godz. 16.20.
 7. 6 stycznia nie odbędzie się tradycyjny Orszak Trzech Króli. Planujemy tego dnia zorganizować wieczór kolęd.
 8. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Kazimierz Kanigowski, Stanisław Adamski, Stanisława-Bronisława Strzeszewska, Zbigniew-Tadeusz Godlewski. Wieczny odpoczynek…
 10. Na cały Nowy Rok 2022 życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa, Szczęść Boże.

Ofiary składane dziś na tacę przeznaczamy na Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku. W imieniu księdza Rektora i kleryków serdecznie dziękujemy.

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

25 grudnia 2021 r.

ŻYCZENIA BISKUPA PŁOCKIEGO NA BOŻE NARODZENIE 2021

Umiłowani Diecezjanie! Polecam Was w  mojej modlitwie Bogu, który w  Tajemnicy Wcielenia daje nam zbawienie. Celebrujemy z  radością to Misterium Narodzin Bożego Syna, bo przynosi nam światło, nadzieję i  pojednanie z Bogiem Ojcem. Niech w  trudnych czasach pandemii nasze serca pokrzepią się i  rozradują prawdą o  bliskości Wcielonego Boga, otwierając się na  Jego działanie i  umacniając się w  wierze. Niech Boża Dziecina ubogaci naszą  codzienność wszelką  łaską  i  potrzebnymi  nam  darami  prowadząc  nade  wszystko  do  wzrostu naszej miłości i świętości! Przekazuję Wam Kochani, wraz z  moim pasterskim błogosławieństwem, najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne!

† Piotr Libera
Biskup Płocki

 

 1. Z okazji tegorocznych świąt Bożego Narodzenia składamy, my duszpasterze, Wam drodzy Parafianie i Goście najserdeczniejsze życzenia. Niech nowonarodzony Zbawiciel znajdzie pomiędzy nami mędrców i pasterzy, którzy świadomi doniosłości Jego nadejścia, zaproszą Go swych domów i swoich serc.

 

 1. W dniu dzisiejszym nie ma mszy św. o 7:30, pozostałe msze św. bez zmian.

 

 1. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia ofiary zbierane na tacę przeznaczamy na Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku.

 

 1. Dziękujemy chórowi, scholi, pani organistce, szafarzom, lektorom i ministrantom za ubogacenie liturgii i koncert kolęd. Dziękujemy Państwu Krystynie i Wincentemu Pawłowskim z Bud Siennickich oraz Pani Elżbiecie Chmurskiej z Siennicy za ofiarowanie choinek do kościoła. Dziękujemy Panom, którzy pomagali przywieść i obsadzić choinki: Panu Grzegorzowi Popielarskiemu, Panu Wiesławowi Borzymowi i jego pracownikom, Panu Andrzejowi Pawłowskiemu i Panu Edwardowi Popielarskiemu. Składamy serdeczne podziękowania Pani Reginie Piórkowskiej, Pani Zofii Piórkowskiej i Pani Irenie Fijołek za przygotowanie bombek na choinki do żłóbka. Wyrazy wdzięczności kierujemy również w stronę Pani Teresy Borkowskiej za dekoracje kwiatową przy ołtarzu. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie dekoracji na święta a więc: Panu Piotrowi Kowalskiemu z synem, Pani Jadwidze Morawskiej, Państwu Monice i Leszkowi Kaczyńskim, Państwu Cecylii i Czesławowi Bachanek, Państwu Jolancie i Andrzejowi Roszkowskim, Panu Kazimierzowi Pazdan, Panu Marcinowi Królak i Panu Pawłowi Ślesickiemu. Za całościowe przygotowanie i organizację dziękujemy ks. Mariuszowi.
 2. Dziękujemy i odwzajemniamy życzenia świąteczne Dyrekcjom Szkół, Władzom Miejskim i Samorządowym oraz Powiatowym, Zakładom Pracy, Firmom i Osobom Prywatnym.

 

 1. Osoby, które przystąpiły do komunii św. podczas Pasterki, mogą po raz drugi przyjąć komunię św. w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia.

 

 1. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego w dzisiejszym numerze dołącza jest płyta z Ewangeliami, koszt 10 zł.

 

 1. W poniedziałek 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Jest to spotkanie duszpasterza z wiernymi, aby lepiej poznać życie duchowe. To również spotkanie modlitewne całej rodziny, dlatego bardzo prosimy, o ile jest to możliwe, aby na kolędzie byli wszyscy domownicy. W tym roku po zebraniu opinii postanowiliśmy by odwiedziny na wioskach odbyły się w tradycyjnej formie. Prosimy jednak, aby osoby chore izolowały się. Jeżeli w jakimś domu nałożona jest kwarantanna prosimy, aby przełożyć kolędę i umówić się telefonicznie na inny termin lub poinformować sąsiadów o kwarantannie. Z racji ryzyka zakażenia prosimy domowników o założenie maseczek w trakcie spotkania kolędowego. Prosimy również, aby w tym roku niczym nie częstować księży i nie organizować obiadów. Kolęda będzie przebiegać sprawnie, bez dłuższych rozmów, aby ograniczyć czas przebywania i ewentualnego zakażenia. Co do kolędowania w Nasielsku decyzja będzie podjęta po Nowy Roku. Porządek kolędy na najbliższe dni, wygląda następująco:

 

Poniedziałek:            Kątne i Chlebiotki               2 księży od godz. 9:00

Kosewo                                 2 księży od godz. 9:00

 

Wtorek:                     Studzianki                            4 księży od godz. 9:00

 

Środa:                        Chrcynno                           2 księży od godz. 9:00

Krzyczki                               2 księży od godz. 9:00

 

Czwartek:                  Głodowo Wielkie                2 księży od godz. 9:00

Jackowo Dworskie              1 ksiądz od godz. 9:00

Jackowo Włościańskie       1 ksiądz od godz. 9:00

 

 

Piątek:                       Lubomin                               1 ksiądz od godz. 9:00

Lubominek                           1 ksiądz od godz. 9:00

Stpice                                    1 ksiądz od godz. 9:00

Świeszewo                            1 ksiądz od godz. 9:00

 

Serdecznie prosimy o pomoc w rozwożeniu księży po wioskach. Prosimy o przybycie na godzinę 8:45.

 

10. Bóg zapłać za złożone ofiary.

IV Niedziela Adwentu

19 grudnia 2021 r.

 1. W zakrystii możemy nabywać świece wigilijne w cenie: duża 12 zł, mała 6 zł;
 2. Dzisiaj (niedziela) po Mszach Świętych wolontariusze Komitetu Społecznego prowadzą zbiórkę do puszek na leczenie i rehabilitację ciężko chorego, niepełnosprawnego z autyzmem Maćka Antoszkiewicza. Zbiórka nie odbyła się w zeszłym tygodniu jak poprzednio ogłaszaliśmy.
 3. Można zgłaszać w zakrystii osoby chore do spowiedzi przed Świętami Bożego Narodzenia. Wyjazdy będą w tym tygodniu. We wtorek, w środę i czwartek od godz. 17.30 do 18.30 będzie możliwość dodatkowej spowiedzi.
 4. Pani organistka roznosi po wioskach naszej parafii poświęcone opłatki na wigilijny stół. Mieszkańcy Nasielska mogą nabywać opłatki na starym wikariacie bądź bezpośrednio u Pani Organistki. W tym tygodni Pani organistka odwiedzi:…..
 5. W piątek przypada wigilia Bożego Narodzenia. Powinna ona być przeżywana według duchowości i tradycji katolickiej, dlatego przypominamy, że potrawy wigilijne powinny być potrawami postnymi, nie powinno mieć miejsca spożywanie alkoholu. TEGO DNIA WIECZOREM NIE MA MSZY ŚWIĘTEJ I SPOWIEDZI. Spowiedź jest tylko na porannej Mszy Świętej. Pasterka o godzinie 24:00.
 6. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia nie ma Mszy Św. o godz. 7:30, w drugi dzień świąt porządek niedzielny.
 7. Za tydzień Święto Świętej Rodziny z Nazaretu jest świętem patronalnym stowarzyszenia – Ruch Rodzin Nazaretańskich. Wzorem dla członków Wspólnoty jest życie Świętej Rodziny, która uczy, że świętość realizuje się w codzienności przeżywanej z Bogiem i braterskiej wspólnocie.
 8. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego w dzisiejszym numerze dołącza jest płyta. Kolejny numer Gościa będzie droższy ze względu na zamieszony dodatek.
 9. Bóg zapłać za składane ofiary.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Marianna Ostaszewska; Jan Rogalski; Halina Barbarska; Antonina Tomczyk; Monika Agnieszka Tyc. Wieczny odpoczynek…

III Niedziela Adwentu

12 grudnia 2021 r.

 1. W zakrystii możemy nabywać świece wigilijne w cenie: duża 12 zł, mała 6 zł; nabywając świecę pomagamy najbiedniejszym.
 2. Dzisiaj (niedziela) po Mszach Świętych wolontariusze Komitetu Społecznego prowadzą zbiórkę do puszek na leczenie i rehabilitację ciężko chorego, niepełnosprawnego z autyzmem Maćka Antoszkiewicza.
 3. W poniedziałek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Polecajmy Bogu naszych rodaków, którzy walczyli o wyzwolenie z komunizmu i przyczynili się do naszej wolności. Tego dnia również różaniec Fatimski o godzinie 17:20.
 4. W czwartek 16 grudnia Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie opłatkowe o godzinie 19:00 do salki parafialnej.
 5. Można zgłaszać w zakrystii osoby chore do spowiedzi przed Świętami Bożego Narodzenia.
 6. Zapraszamy osoby chętne do pomocy w przygotowaniu żłóbka na Boże Narodzenie. Kontakt z ks. Mariuszem.
 7. Pani organistka roznosi po wioskach naszej parafii poświęcone opłatki na wigilijny stół. Prosimy o życzliwe przyjęcie. W tym tygodni Pani organistka odwiedzi:…..
 8. Bóg zapłać za składane ofiary.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Klaudia Jakubowska, Henryk Chmielewski, Waldemar Zawadzki, Danuta-Zofia Pomaska, Włodzimierz Abramczyk, Wieczny odpoczynek…

 

II Niedziela Adwentu

05 grudnia 2021 r.

 1. Dzisiaj (niedziela) rozpoczynamy rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Obędą się one w dniach od 5 do 8 grudnia. Prowadzi je ks. proboszcz z Winnicy ks. Zbigniew Paweł Maciejewski, któremu serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia. Informujemy, że taca z ostatniego dnia rekolekcji będzie przeznaczona do dyspozycji ojca rekolekcjonisty. Zachęcamy, aby dobrze wykorzystać czas rekolekcji na rozwój duchowy oraz spowiedź świętą. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na czas przed samymi świętami. Plan rekolekcji jest następujący:

Poniedziałek 6 grudnia
7.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych
9.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych
10.30 – Msza św. z nauką dla dzieci ze szkoły podstawowej nr 2
12.00 – Msza św. z nauką dla młodzieży ze szkół średnich
16.00 – Msza św. z nauką dla rodziców z dziećmi
17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu
18.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych

Wtorek 7 grudnia
7.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych
9.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych
10.30 – Msza św. z nauką dla dzieci ze szkoły podstawowej nr 1             pozostałych szkół z terenu parafii
12.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych
16.00 – Msza św. z nauką dla rodziców z dziećmi
17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu
18.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych

Środa 8 grudnia
7.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych
9.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych
10.30 – Msza św. z nauką dla dorosłych
12.00 – Msza św. z nauką dla starszych i chorych (namaszczenie chorych)
16.00 – Msza św. z nauką dla rodziców z dziećmi ( błogosławieństwo matek w stanie błogosławionym)
17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu
18.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych- zakończenie rekolekcji

Z sakramentu pokuty możemy korzystać na 15 minut przed Mszami Świętymi oraz w ich trakcie. Prosimy nie odkładać spowiedzi na czas bezpośrednio przed świętami. Wyjazdy do chorych będą przed świętami w ostatnim tygodniu prosimy o ich zgłaszanie w zakrystii.  

 1. Do końca rekolekcji przyjmujemy na wypominki po Mszach Świętych w zakrystii lub w kancelarii. Gdyby zaistniały jakieś pomyłki prosimy o kontakt.
 2. W dniu dzisiejszym (niedziela) w Kościele w Polsce i w parafiach polonijnych obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy Świętej będzie można złożyć ofiary do puszek.
 3. W dniu dzisiejszym (niedziela) po Mszy Świętej o 10.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Będą poświęcone i rozdane medaliki z Matką Bożą.
 4. Serdecznie zapraszamy w dniu dzisiejszym (niedziela) po Mszy Świętej o godzinie 12:00 na krótkie przedstawienie zatytułowane „Zatrzymaj się”. Zostało ono przygotowane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Świeszewie, uczniów z Liceum im. Jarosława Iwaszkiewicza oraz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Konstytucji 3 Maja pod przewodnictwem pani Agnieszki Michalak. Przedstawienie zorganizowano z okazji międzynarodowego dnia osób z niepełnosprawnościami.
 5. W dniu dzisiejszym i w poniedziałek będzie można złożyć pod chórem do kartonu produkty z długim terminem przydatności. Zbierają je harcerze w ramach Akcji Paczka, która adresowana jest do Polaków mieszkających na wschodzie poza granicami naszego kraju. Dziękujemy za ten dar.
 6. W środę przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W godz. 12.00-13.00 przezywamy Godzinę Łaski. Złożenie przyrzeczeń duchowej adopcji będzie tego dnia podczas Mszy św. o godz. 18.00
 7. Delegaci Akcji Katolickiej z naszej parafii uczestniczyli w sympozjum z okazji 25-lecia istnienia Akcji Katolickiej w Diecezji Płockiej a także delegaci Koła Przyjaciół Radia Maryja uczestniczyli w spotkaniu organizowanym przez Radio Maryja z okazji 30 lecia istnienia rozgłośni. Dziękujemy wszystkim, którzy reprezentowali naszą wspólnotę i codziennie wspierają parafię.
 8. W zakrystii możemy nabywać świece wigilijne w cenie: duża 12 zł, mała 6 zł; nabywając świecę pomagamy najbiedniejszym.
 9. Za tydzień o godzinie 16:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z Zespołu Szkół przy ul. Lipowej a po Mszy Świętej o godzinie 17:00 z pozostałych szkół.
 10. Przypominamy, aby w okresie pandemii zakładać w kościele maseczki.
 11. Zapraszamy osoby chętne do pomocy w przygotowaniu żłóbka na Boże Narodzenie. Kontakt z ks. Mariuszem.
 12. Pani organistka roznosi po wioskach naszej parafii poświęcone opłatki na wigilijny stół. Prosimy o życzliwe przyjęcie. W tym tygodni Pani organistka odwiedzi:…..
 13. Bóg zapłać za składane ofiary.
 14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Barbara- Maria Cywińska, Łucja Sierzputowska, Zofia Gapińska, Irena Michnowska, Ewa Górecka. Wieczny odpoczynek…

I Niedziela Adwentu

28 listopada 2021 r.

 1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu, rozpoczęcie nowego roku liturgicznego, czasu oczekiwania na nadejście Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. Roraty będziemy odprawiać w dni powszednie o godzinie 7:00 rano, oprócz niedzieli.
 2. Do 5 grudnia przyjmujemy na wypominki po Mszach Świętych w zakrystii lub w kancelarii. Gdyby zaistniały jakieś pomyłki prosimy o kontakt.
 3. W czwartek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, modlitwa różańcowa oraz Msza Święta w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i telewizji TRWAM.
 4. W piątek dodatkowa Msza Święta o godz. 8:30 oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 17:00.
 5. W sobotę po Mszy Świętej porannej o 7:30 Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 6. Proboszcz parafii Strzegocin zaprasza w I-sze soboty miesiąca na „Zamyślenia szkaplerzne” na godz.19.00 do kościoła w Strzegocinie.
 7. W niedzielę 5 grudnia w Kościele w Polsce i w parafiach polonijnych obchodzić będziemy: Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Tego dnia będzie można złożyć ofiary do puszek.
 8. W niedzielę 5 grudnia po Mszy Świętej o 10.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Będą poświęcone i rozdane medaliki z Matką Bożą.
 9. Serdecznie zapraszamy na krótkie przedstawienie teatralne 5 grudnia po Mysz Świętej o godzinie 12:00. Zostało ono przygotowane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Świeszewie i uczniów z Liceum im. Jarosława Iwaszkiewicza oraz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Konstytucji 3 Maja pod przewodnictwem pani Agnieszki Michalak. Przedstawienie zorganizowano z okazji międzynarodowego dnia osób z niepełnosprawnościami.
 10. Zapraszamy na rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Obędą się one w dniach od 5 do 8 grudnia. Poprowadzi je ks. proboszcz z Winnicy ks. Zbigniew Paweł Maciejewski. Zachęcamy, aby dobrze wykorzystać czas rekolekcji na rozwój duchowy oraz spowiedź świętą. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na czas przed samymi świętami.
 11. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza do uczestnictwa w 30 rocznicy powstania Radia Maryja w Toruniu. Wyjazd w dniu 4 grudnia. Zapisy u Pani Piórkowskiej.
 12. W dniu wczorajszym delegacja księży i osób świeckich z naszego dekanatu udała się do Popowa, aby uczestniczyć w obradach synodalnych. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w tę inicjatywę.
 13. W zakrystii możemy nabywać świece wigilijne w cenie: duża 12 zł, mała 6 zł; nabywając świecę pomagamy najbiedniejszym.
 14. Pani organistka roznosi po wioskach naszej parafii poświęcone opłatki na wigilijny stół. Prosimy o życzliwe przyjęcie. W tym tygodni Pani organistka odwiedzi:…..
 15. Bóg zapłać za składane ofiary.
 16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Sabina Rutkowska, Marek-Feliks Cendrowski, Halina Miciuła. Wieczny odpoczynek…

Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

21 listopada 2021 r.

 1. Przyjmujemy na wypominki po Mszach św. w zakrystii lub w kancelarii. Gdyby zaistniały jakieś pomyłki prosimy o kontakt.
 2. W najbliższy piątek zapraszamy na wieczór uwielbienia o godzinie 20:00.
 3. W dniu dzisiejszy (niedziela) przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny. Jest to również dzień patronalny Akcji Katolickiej. Dziękujemy członkom Akcji Katolickiej za czynne zaangażowanie się w działalność parafii i liczymy na dalszą współpracę .
 4. Decyzją papieża Franciszka od tego roku Światowe Dni Młodzieży są obchodzone w uroczystość Chrystusa Króla. W naszej diecezji spotkanie rozpocznie się w Płocku o godzinie 15:00.
 5. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki kościelnej. Przy tej okazji dziękujemy serdecznie Pani Organistce, chórowi parafialnemu i scholce za ubogacanie liturgii swoim śpiewem. Pani organistka roznosi po wioskach naszej parafii poświęcone opłatki na wigilijny stół. Prosimy o życzliwe przyjęcie. W tym tygodni Pani organistka odwiedzi:…..
 6. Caritas organizuje zbiórkę przyborów toaletowych na rzecz ubogich i bezdomnych. Pod chórem jest umieszczony karton, do którego można wrzucać zebrane przybory np. mydła, pasty, szczoteczki do zębów, pianki do golenia, ręczniki, dezodoranty, środki higieny osobistej.
 7. Biskup Płocki na prośbę Przewodniczącego KEP zarządził w dniu dzisiejszym (niedziela) zbiórkę do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Ofiary będą zbierane po Mszach Świętych.
 8. Dzisiaj (niedziela) po Mszy św. o 10.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
 9. W nawiązaniu do niedzieli ewangelizacyjnej, podczas której gościliśmy w naszej parafii małżeństwa z Domowego Kościoła ks. Rafał zaprasza małżeństwa z naszej parafii na spotkanie, które odbędzie się w dniu dzisiejszym (niedziela) w sali parafialnej o godz. 14.00.
 10. Za tydzień I Niedziela Adwentu – rozpoczęcie nowego roku liturgicznego, czasu oczekiwania na nadejście Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela
 11. Zapraszamy na rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Obędą się one w dniach od 5 do 8 grudnia. Poprowadzi je ks. proboszcz z Winnicy ks. Zbigniew Paweł Maciejewski. Zachęcamy, aby dobrze wykorzystać czas rekolekcji na rozwój duchowy oraz spowiedź świętą. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na czas przed samymi świętami.
 12. Bóg zapłać za składane ofiary.
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Teresa- Helena Strzelczak, Grzegorz-Piotr Kłosowski, Janina Leśniewska, Tomasz-Patryk Rychlik. Wieczny odpoczynek…

XXXIII Niedziela zwykła rok B

14 listopada 2021

 1. Przyjmujemy na wypominki po Mszach św. w zakrystii lub w kancelarii. Gdyby zaistniały jakieś pomyłki prosimy o kontakt.
 2. Zapraszamy w dniu dzisiejszym (niedziela) po Mszy Świętej o godzinie 17:00 do sali parafialnej na spotkanie wspólnoty rodzin katolickich z problemem alkoholowym.
 3. W dniu dzisiejszym (niedziela) siostry Katarzynki z Sienek koło Kętrzyna zbierają przed kościołem ofiary na utrzymanie domu dla dziewczyn z problemem uzależnienia. Na zakończenie Eucharystii skierują do nas kilka słów.
 4. W najbliższy czwartek po Mszy o godzinie 18:00 spotkanie Akcji Katolickiej. Serdecznie zapraszamy.
 5. W następną niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny. Jest to również dzień patronalny Akcji Katolickiej.
 6. Decyzją papieża Franciszka od tego roku Światowe Dni Młodzieży będą obchodzone w uroczystość Chrystusa Króla. W naszej diecezji spotkanie rozpocznie się w Płocku o godzinie 15:00- 21 listopada. Zapraszamy młodzież szkolną i formującą się w grupach parafialnych do wzięcia udziałów w tym wydarzeniu. Szczegóły u ks. Tomasza.
 7. W dniu dzisiejszym (niedziela) o godzinie 16:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania ze szkoły przy ul. Lipowej a po Mszy Świętej o godzinie 17:00 z pozostałych szkół.
 8. W najbliższym czasie pani organistka będzie roznosiła po wioskach naszej parafii poświęcone opłatki na wigilijny stół. Prosimy o życzliwe przyjęcie Pani organistki.
 9. Caritas organizuje zbiórkę przyborów toaletowych na rzecz ubogich i bezdomnych. Pod chórem będzie umieszczony karton, do którego będzie można wrzucać zebrane przybory np. mydła, pasty, szczoteczki do zębów, pianki do golenia, ręczniki, dezodoranty, środki higieny osobistej. Jednocześnie Caritas dziękuje wszystkim, którzy wsparli w ostatnim czasie zbiórkę na rzecz mieszkańców Afganistanu.
 10. Biskup Płocki na prośbę Przewodniczącego KEP zarządził 21 listopada zbiórkę do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Ofiary będą zbierane tego dnia po Mszach Świętych.
 11. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o 10.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
 12. W nawiązaniu do niedzieli ewangelizacyjnej, podczas której gościliśmy w naszej parafii małżeństwa z Domowego Kościoła ks. Rafał zaprasza małżeństwa z naszej parafii na spotkanie, które odbędzie się w niedzielę 21 listopada w sali parafialnej o godz. 14.00.
 13. Zapraszamy na rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Obędą się one w dniach od 5 do 8 grudnia.
 14. Bóg zapłać za składane ofiary.
 15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Mieczysław Zakrzewski, Andrzej Kaczorowski, Przemysław Frań. Wieczny odpoczynek…

XXXII Niedziela zwykła rok B

7 listopada 2021

 1. Od 3 do 8 listopada po Mszy św. wieczorowej nawiedzamy cmentarz modląc się na różańcu za zmarłych po Mszy św. o godz. 18.00. W dniu dzisiejszym (niedziela) 7 listopada zapraszamy na różaniec bezpośrednio na cmentarzu o godz. 16:20.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Uroczystości Wszystkich Świętych, szczególnie policji, strażakom, akcji katolickiej za wykonanie stroików na gorby, harcerzom, którzy po raz kolejny włączyli się w akcję sprzątania grobów, chórowi, ministrantom.
 3. W dniu dzisiejszym Mszą Świętą o godzinie 15:00 w Katedrze Płockiej rozpoczyna się synod diecezji Płockiej. Jest on zwołany według wskazań papieża Franciszka i dotyczy rozumienia istoty synodalności w Kościele. Z naszej parafii udała się wraz z ks. Proboszczem delegacja by reprezentować nasz dekanat. Obrady potrwają kilka miesięcy a ich rezultaty będą przekazane do Stolicy Apostolskiej. W związku z tym wydarzeniem na zakończenie każdej Eucharystii w dniu dzisiejszym odmówimy specjalną modlitwę a po Mszy Świętej o godzinie 12:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich do czynnego włączenia się w prace synodalne. Swoje przemyślenia można kierować poprzez specjalnego meila, który znajduje się na stronie internetowej Diecezji Płockiej. Prosimy, aby w domach odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15:00.
 4. Przyjmujemy na wypominki po Mszach św. w zakrystii lub w kancelarii. Od dzisiejszej niedzieli czytane są wypominki na nowy rok. Gdyby zaistniały jakieś pomyłki prosimy o kontakt.
 5. W czwartek 11 listopada będziemy świętować rocznicę odzyskania niepodległości. Msze święte tego dnia będą o 7.00, 10.30 i 18.00. Na cmentarzu o godzinie 9:45 odbędzie się apel i modlitwa w intencji poległych. Jest to wyjątkowa okazja, która skłania do podziękowania Bogu za wolność. Nasze święto narodowe jest także zachętą, by poznawać naszą historię i uczyć jej młode pokolenie. 11 listopada kancelaria parafialna jest nieczynna. Prosimy o wywieszenie flag narodowych.
 6. Burmistrz Nasielska zaprasza wszystkich na obchody 103 rocznicy odzyskania Niepodległości oraz 635 rocznicę nadania praw miejskich dla Nasielska. Szczegółowy program obchodów jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.
 7. W sobotę 13 listopada zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godzinie 17:20.
 8. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 17:00 zapraszamy do sali parafialnej na spotkanie wspólnoty rodzin katolickich z problemem alkoholowym.
 9. W następną niedzielę siostry Katarzynki z Sienek koło Kętrzyna będą zbierały przed kościołem ofiary na utrzymanie domu dla dziewczyn z problemem uzależnienia. Na zakończenie Eucharystii skierują do nas kilka słów.
 10. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza do uczestnictwa w 30 rocznicy powstania Radia Maryja w Toruniu. Zapisy u Pani Piórkowskiej lub u ks. Mariusza.
 11. Bóg zapłać za składane ofiary.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Andrzej Menich, Piotr Krzysztof Tomasiński, Janusz Kurpiecki. Wieczny odpoczynek…

31 Niedziela Zwykła – Rok B

31 października 2021

 1. Po Mszy Świętej przyjmujemy zapisy na wypominki. Nowe będą czytane od następnej niedzieli. Jednocześnie informujemy, że przyjmujemy na wypominki jednorazowe, które będą czytane 2 listopada w dniu zadusznym na Mszy Świętej o godz. 10:00.
 2. Dzisiaj (niedziela) Na Mszy Świętej o godzinie 12:00 przedstawiciele parafii złożą życzenia ks. Proboszczowi z okazji imienin.
 3. 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele będą o godz. 7.30, 9.00, i 17.00. Różaniec na cmentarzu parafialnym zostanie odmówiony o godz. 10:00. Po nim o godz. 10:45 będzie miała miejsce procesja na cmentarzu z modlitwą za zmarłych. Zaraz po zakończonej procesji będzie sprawowana Msza Święta. Tego dnia przy bramach cmentarza będziemy mogli złożyć ofiary na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, które będą zbierać klerycy. Prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich oraz wynoszenie śmieci w wyznaczone miejsca. Urząd miejski informuje o utrudnieniach w ruchu drogowym w Nasielsku w dniach 30 października- 1 listopada. Na tablicy ogłoszeń wywieszone są szczegółowe informacje.
 4. Od 1 do 8 listopada Kościół daje możliwość uzyskania odpustów: odpust zupełny można uzyskać, jeden raz każdego dnia, po spełnieniu następujących warunków: przyjęcie komunii św., nawiedzenie kościoła lub cmentarza i odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolnej modlitwy według intencji Ojca św. oraz wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu. Wierni, którzy nawiedzają cmentarz i pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust dla dusz czyśćcowych.
 5. Od 3 do 8 listopada po Mszy św. wieczorowej będziemy nawiedzać cmentarz modląc się na różańcu za zmarłych po Mszy św. o godz. 18.00. W niedzielę 7 listopada zapraszamy na różaniec bezpośrednio na cmentarz o godz. 16:20.
 6. We wtorek 2 listopada Msza święta za wszystkich zmarłych o godz. 10.00.
 7. 4 listopada przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego, oraz Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i telewizji TRWAM.
 8. W piątek Msza św. dodatkowa o godz. 8:30 oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 17:00.
 9. W sobotę po Mszy św. porannej o 7:30 Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Ks. Proboszcz ze Strzegocina zaprasza tego dnia na godz. 19.00 na zamyślenia szkaplerzne.
 10. Dziękujemy Państwu Topczewskim za ofiarowane chryzantemy do kościoła.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Bogdan Kaczyński. Wieczny odpoczynek…

30 Niedziela Zwykła – Rok B

24 października 2021

 1. Dzisiaj obchodzimy niedzielę misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na wsparcie misjonarzy. Bóg zapłać za ten gest solidarności.
 2. Od dzisiejszej niedzieli przyjmujemy zapisy na wypominki. W kontekście wypominków oraz intencji mszalnych informujemy, aby przy podawaniu imion i nazwisk zmarłych nie podawać stopni pokrewieństwa, np. ojciec, mąż, syn, wnuczek, brat, itd., ponieważ terminy te odnoszą się tylko do osób najbliższych zmarłej osoby. Jedynym dopuszczalnym wyjątkiem są zwroty: rodzice i dziadkowie.
 3. Dzisiaj przypada święto patronalne ks. Rafała. Pamiętajmy w modlitwie o ks. Rafale. Życzymy Bożej opieki oraz dalszego rozwijania swoich talentów na chwałę Boga i ludzi.
 4. W czwartek przypada dzień patronalny Księdza Proboszcza. Dostojnemu Solenizantowi życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, zdrowia oraz zapewniamy o pamięci w modlitwie. Życzenia będą składane w następną niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 12:00.
 5. W sobotę 30 października Akcja Katolicka będzie rozprowadzała własnoręcznie wykonane stroiki na groby. Zapraszamy do ich nabywania.
 6. 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele będą o godz. 7.30, 9.00, i 17.00. Różaniec na cmentarzu parafialnym zostanie odmówiony o godz. 10:00. Po nim o godz. 10:45 będzie miała miejsce procesja na cmentarzu z modlitwą za zmarłych. Zaraz po zakończonej procesji będzie sprawowana Msza Święta. Tego dnia przy bramach cmentarza będziemy mogli złożyć ofiary na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, które będą zbierać klerycy. Przypominamy, że nie ma tego dnia Mszy Świętej o godzinie 12:00. Prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich oraz wynoszenie śmieci w wyznaczone miejsca. Urząd miejski informuje o utrudnieniach w ruchu drogowym w Nasielsku w dniach 30 października- 1 listopada. Na tablicy ogłoszeń wywieszone są szczegółowe informacje.
 7. Od 5 listopada do 8 grudnia planujemy 33 dniowe rekolekcje oddania się św. Józefowi. Osoby, które chciałby wziąć udział w rekolekcjach prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii do 29 października. Szczegółowe informacje u ks. Rafała.
 8. W sprzedaży posiadamy kalendarz rolniczy w cenie 30 zł. Możliwość nabycia w zakrystii.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Mirosław Drejka. Wieczny odpoczynek…

29 Niedziela Zwykła – Rok B

17 października 2021

 1. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii małżeństwa z Domowego Kościoła. Dziękujemy za pełnienie posługi na Mszach Świętych, dzielenie się doświadczeniem Pana Boga w życiu małżeńskim oraz za możliwość rozmowy po zakończonej Mszy Świętej. Zachęcamy małżeństwa z naszej parafii do współtworzenia wspólnoty Domowego Kościoła. Więcej szczegółów na plakacie.
 2. W dniu dzisiejszym ks. Tomasz zaprasza na spotkanie kandydatów do bierzmowania po Mszy Świętej o godzinie 17:00.
 3. W piątek obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, by jak najczęściej modlić się do Boga za wstawiennictwem Papieża Polaka. Tego dnia prosimy koła różańcowe o przygotowanie rozważań w oparciu o nauczanie św. Jana Pawła II. O godzinie 20:00 w piątek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia.
 4. Zużyty sprzęt elektroniczny np. komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD składamy na podwórku przy plebanii w wyznaczonym miejscu maksymalnie do piątku włącznie.
 5. Od następnej niedzieli będziemy przyjmowali zapisy na wypominki. W kontekście wypominków oraz intencji mszalnych informujemy, aby przy podawaniu imion i nazwisk zmarłych nie podawać stopni pokrewieństwa, np. ojciec, mąż, syn, wnuczek, brat, itd., ponieważ terminy te odnoszą się tylko do osób najbliższych zmarłej osoby. Jedynym dopuszczalnym wyjątkiem są zwroty: rodzice i dziadkowie.
 6. Zapraszamy na coroczny wyjazd 4 grudnia do Torunia na kolejną rocznicę powstania Radia Maryja. Zapisy prowadzone są bezpośrednio u Księdza Mariusza lub Pani Piórkowskiej. Przy zapisie wpłata 70 zł. Parafia św. Katarzyny również zaprasza na wyjazd do Torunia w sobotę 23 października. Szczegóły wyjazdu i numer kontaktowy na tablicy ogłoszeń.
 7. W następną niedzielę przypada święto patronalne ks. Rafała. Pamiętajmy w modlitwie o ks. Rafale. Życzymy Bożej opieki oraz dalszego rozwijania swoich talentów na chwałę Boga i ludzi.
 8. Ze względu na okres jesienno- zimowy i większa liczbę zachorowań na grypę oraz ze względu na czas pandemii przypominamy o zasłanianiu ust i nosa w kościele oraz większym izolowaniu się osób kaszlących i przeziębionych.
 9. Dziękujemy nowożeńcom za dekoracje kościoła.
 10. Bóg zapłać za składane ofiary.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Janina Osińska i Antoni Leszczyk. Wieczny odpoczynek…

28 Niedziela Zwykła – Rok B

10 października 2021

 1. Dzisiaj (niedziela) odbędzie się (odbyło się) spotkanie do Pierwszej Komunii Świętej po Mszy Świętej o godzinie 10:30
 2. Dzisiaj (niedziela) obchodzimy w  Polsce  XXI  Dzień Papieski, który przebiega pod  hasłem „Nie lękajcie się!”. W tym dniu tradycyjnie odbywa się zbiórka kościelna będąca podstawą finansowania programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która przyznaje stypendia  uzdolnionym  młodym  ludziom  pochodzącym  z  wiosek  i  małych  Po Mszy Świętej będzie można złożyć dobrowolne ofiary na ten cel do puszki.
 3. Również w dniu dzisiejszym (niedziela) po Mszy Świętej o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie rodzin katolickich z problemem alkoholowym.
 4. W ramach nabożeństwa Fatimskiego będzie odmówiony różaniec o 17:20 przy wystawiony Najświętszym sakramencie. Po krótkim rozważaniu będzie fragment pieśni.
 5. W czwartek przypada dzień Edukacji Narodowej – pamiętajmy w modlitwach o nauczycielach i katechetach, dziękując Bogu za ich trud.
 6. Również w czwartek o godzinie 19:00 odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej.
 7. Za tydzień 17 października będziemy gościć w naszej parafii małżeństwa z Domowego Kościoła. Będą pełnić posługę na Mszach Świętych, dzielić się doświadczeniem Pana Boga w ich małżeńskim życiu oraz będzie możliwość rozmowy za zakończonej Mszy. Zachęcamy małżeństwa z naszej parafii do współtworzenia wspólnoty Domowego Kościoła. Więcej szczegółów na plakacie.
 8. W następną niedzielę ks. Tomasz zaprasza na spotkanie po Mszy Świętej o godzinie 17:00 kandydatów do bierzmowania.
 9. 23 października odbędzie zbiórka sprzętu elektronicznego np. komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD. Zużyty sprzęt składamy na podwórku przy plebanii w wyznaczonym miejscu.
 10. Zapraszamy na coroczny wyjazd 4 grudnia do Torunia na kolejną rocznicę powstania Radia Maryja. Zapisy prowadzone są bezpośrednio u Księdza Mariusza lub Pani Piórkowskiej. Przy zapisie wpłata 70 zł.
 11. Dziękujemy wszystkim wioskom i osiedlom za udział w dożynkach parafialnych i przygotowanie symbolicznego wieńca z płodami rolnymi. Szczególnie dziękujemy mieszkańcom ul. Broninek na czele ze starostami dożynek za oprawę liturgiczną i dekorację kościoła.
 12. Dziękujemy nowożeńcom za dekoracje kościoła.
 13. Bóg zapłać za składane ofiary.
 14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Michał-Ryszard Bielecki, Kazimiera Konopska. Wieczny odpoczynek…

27 Niedziela Zwykła – Rok B

03 października 2021

 1. Za tydzień 10 października odbędzie się po Mszy Świętej o godzinie 10:30 spotkanie do Pierwszej Komunii Świętej.
 2. Dzisiaj (niedziela) na Mszy Świętej o godz. 12:00 odbędzie się (odbyło się) dziękczynienie parafialne za tegoroczne zbiory. Dziękujemy wszystkim poszczególnym wioskom i osiedlom za przygotowanie symbolicznego wieńca z płodami rolnymi. Szczególnie dziękujemy mieszkańcom ul. Broninek na czele ze starostami dożynek za oprawę liturgiczną i dekorację kościoła.
 3. Trwa miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Dzieci i młodzież zapraszamy na godz. 16:30 od poniedziałku do piątku. Dorosłych od poniedziałku do piątku o godz. 17:20. W soboty różaniec rozpoczyna się zaraz po porannej Mszy Świętej a w niedzielę o godz. 16:20.
 4. 7 października przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego, modlitwa różańcowa prowadzona przez Koła Żywego Różańca oraz Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i telewizji TRWAM.
 5. Dla osób, które nie ukończyły kursu przedmałżeńskiego w ramach szkoły ponadpodstawowej, organizujemy spotkania od dzisiejszej niedzieli. Odbywać się będą o godz. 14:00. Zapraszamy.
 6. W  niedzielę 10 października br. będziemy obchodzić w  Polsce  XXI  Dzień Papieski, który będzie przebiegał pod  hasłem „Nie lękajcie się!”. W tym dniu tradycyjnie odbędzie się zbiórka kościelna będąca podstawą finansowania programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która przyznaje stypendia  uzdolnionym  młodym  ludziom  pochodzącym  z  wiosek  i  małych
 7. Dziękujemy Państwu Możdzyńskim z Mazewa Dworskiego za ofiarowanie chryzantem.
 8. Bóg zapłać za składane ofiary.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Elżbieta Pruszkowska. Wieczny odpoczynek…

26 Niedziela Zwykła – Rok B

26 września 2021

 1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 10:30 odbędzie się (odbyło się) spotkanie do Pierwszej Komunii Świętej.
 2. Przypominamy, że dziękczynienie parafialne za tegoroczne zbiory odbędzie się w niedzielę 3 października o godz. 12.00. Prosimy, aby poszczególne wioski i osiedla przygotowały symboliczny kosz czy wieniec z płodami rolnymi. W tym roku przewodniczą mieszkańcy ul. Broninek. Po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja zapraszamy członków asysty. Zapraszamy przedstawicieli władz powiatowych, gminnych, radnych, dyrektorów szkół i zakładów pracy.
 3. We wtorek 28 września o godz. 15.00 odbędzie się akcja „Iskra Miłosierdzia”. Koła Żywego Różańca zapraszają na Koronkę do Miłosierdzia Bożego przy pomniku św. Jana Pawła II w Rynku.
 4. W piątek rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Dzieci i młodzież zapraszamy na godz. 16:30 od poniedziałku do piątku. Dorosłych od poniedziałku do piątku o godz. 17:20. W soboty różaniec rozpoczyna się zaraz po porannej Mszy Świętej a w niedzielę o godz. 16:20. Bardzo serdecznie prosimy Koła Różańcowe o przygotowywanie rozważań na różańce dla dorosłych.
 5. W czwartek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego, modlitwa różańcowa prowadzona przez Koła Żywego Różańca oraz Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i telewizji TRWAM.
 6. W piątek Msza św. dodatkowa o godz. 8:30 oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 17:00 i modlitwa różańcowa o godzinie 17:20.
 7. W sobotę po Mszy św. porannej o 7:30 Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Tego dnia nie będzie porannego różańca a jedynie zostanie odmówiona jedna tajemnica w ramach nabożeństwa. Ks. Proboszcz ze Strzegocina zaprasza tego dnia na godz. 19.00 na zamyślenia szkaplerzne.
 8. Dla osób, które nie ukończyły kursu przedmałżeńskiego w ramach szkoły ponadpodstawowej, organizujemy spotkania od niedzieli 3 października. Odbywać się będą w niedziele o godz. 14:00. Zapraszamy.
 9. W zakrystii w sprzedaży posiadamy kalendarz rolniczy.
 10. Na terenie całego kraju prowadzony jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i  Mieszkań. Wszyscy mieszkańcy Polski  na  mocy  ustawy  są  zobowiązani  do  udziału  w  tym    Spis trwa jeszcze kilka dni i  kończy się 30 września 2021 r. Główny Urząd Statystyczny prosi o niezwłoczne wypełnienie obowiązku spisowego.
 11. W  niedzielę 10 października br. będziemy obchodzić w  Polsce  XXI  Dzień Papieski, który będzie przebiegał pod  hasłem „Nie lękajcie się!”. W tym dniu tradycyjnie odbędzie się zbiórka kościelna będąca podstawą finansowania programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która przyznaje stypendia uzdolnionym  młodym  ludziom  pochodzącym  z  wiosek  i  małych
 12. Dziękujemy nowożeńcom za dekorację kościoła.
 13. Bóg zapłać za składane ofiary.
 14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Teresa Jarmusik, Jadwiga Kasiak. Wieczny odpoczynek…

25 Niedziela Zwykła – Rok B

19 września 2021

 1. Dzisiaj (niedziela) odbędzie się spotkanie organizacyjne przygotowujące do Odnowienia Przyrzeczeń chrzcielnych po Mszy Świętej o godzinie 10:30. Natomiast do Pierwszej Komunii Świętej spotkanie odbędzie się 26 września po Mszy Świętej o godzinie 10:30.
 2. Przypominamy, że dziękczynienie parafialne za tegoroczne zbiory odbędzie się 3 października o godz. 12.00.
 3. Parafia św. Katarzyny w Nasielsku informuje o dożynkach parafialnych w dniu dzisiejszym o godzinie 11:00. Po Mszy odbędzie się festyn parafialny.
 4. W sobotę 25 września parafia św. Katarzyny w Nasielsku organizuje jednodniowa pielgrzymkę do Lichenia. Koszt 60 zł, zapisy dokonujemy pod podanym numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń. (502-215-385). Natomiast parafia w Nunie organizuje kilkudniowy wyjazd w październiku do Lourdes, szczegóły u ks. Proboszcza z Nuny.
 5. W sobotę na godzinę 19:00 ks. Tomasz zaprasza młodzież na spotkanie
 6. Dziękujemy nowożeńcom za dekorację kościoła.
 7. W poniedziałek 28 września odbędzie się akcja „Iskra Miłosierdzia” Koronka na ulicach miast, o godz. 15.00. Koła Żywego Różańca zapraszają na Koronkę do Miłosierdzia Bożego przy pomniku św. Jana Pawła II w Rynku.
 8. Dla osób, które nie ukończyły kursu przedmałżeńskiego w ramach szkoły ponadpodstawowej, organizujemy spotkania od niedzieli 4 października. Odbywać się będą w niedziele o godz. 14:00. Zapraszamy. Kurs przedmałżeński odbędzie się w zależności od liczby zapisanych osób. Osoby, które chcą uczestniczyć w tych spotkaniach prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub mailowo najpóźniej do końca września.
 9. Bóg zapłać za składane ofiary.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Andrzej Bystrek, Halina Koseska, Bronisław Skoroszewski. Wieczny odpoczynek…

24 Niedziela Zwykła – Rok B

12 września 2021

 1. Zapisy Mszy Świętych na nowy rok będą możliwe od poniedziałku 13 września. Jedna osoba może zamówić maksymalnie 2 intencje w niedziele oraz maksymalnie 5 intencji w dni powszednie. W tym roku ze względu na zwiększoną ilość pogrzebów i mszy popogrzebowych prosimy o wyrozumiałość co do ilości zamawianych mszy i godzin ich odprawienia. Zapisy dokonujemy po Mszy Świętej w kancelarii parafialnej. Informujemy, że kancelaria w poniedziałek nie będzie czynna w godzinach porannych, tego dnia zapisy na Msze Święte będą po wieczornej Eucharystii.
 2. Dzisiaj (niedziela) jest poświęcenie tornistrów dzieci klas pierwszych na Mszy Świętej o godzinie 10:30.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 17:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i młodzieży, która chciałaby zaangażować się duszpastersko w parafii.
 4. W poniedziałek zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godzinie 17:20
 5. W sobotę 18 września odbędzie się Pielgrzymka dzieci i młodzieży do Przasnysza i Rostkowa. Koszt 20 zł, zapisy u katechetów w szkołach.
 6. Rafał zaprasza dzieci potrafiące śpiewać na spotkanie organizacyjne scholii na najbliższy piątek w sali parafialnej o godz. 16:45.
 7. Informujemy, że pierwsze spotkanie organizacyjne przygotowujące do Odnowienia Przyrzeczeń chrzcielnych odbędzie się 19 września po Mszy Świętej o godzinie 10:30. Natomiast do Pierwszej Komunii Świętej spotkanie odbędzie się 26 września po Mszy Świętej o godzinie 10:30. Po Mszy Świętej będą rozdawane karteczki, które prosimy wklejać do zeszytu z religii.
 8. Dziękczynienie parafialne za tegoroczne zbiory odbędzie się 3 października o godz. 12.00. Prosimy, aby poszczególne wioski i osiedla przygotowały symboliczny kosz czy wieniec z płodami rolnymi. W tym roku przewodniczą mieszkańcy ul. Broninek.
 9. Parafia św. Katarzyny w Nasielsku informuje o dożynkach parafialnych 19 września o godzinie 11:00. Po Mszy odbędzie się festyn parafialny. Będzie wiele atrakcji dla dzieci, cos do zjedzenia i koncerty zespołów muzycznych.
 10. W sobotę 25 września parafia św. Katarzyny w Nasielsku organizuje jednodniowa pielgrzymkę do Lichenia. Koszt 60 zł, zapisy dokonujemy pod podanym numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń. (502-215-385)
 11. Przypominamy, że nowo zamieszkujące osoby na terenie parafii powinny zgłosić się do kancelarii parafialnej w celu założenia kartoteki. Zdarzają się coraz częściej przypadki, że ktoś mieszka od kilku lat w parafii a nie jest zapisany co stanowi problem przy wydawaniu różnych zaświadczeń.
 12. Dziękujemy nowożeńcom za dekorację kościoła.
 13. Bóg zapłać za składane ofiary.
 14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Henryk Goszczyński, Barbara Kowalczyk. Wieczny odpoczynek…

23 Niedziela Zwykła – Rok B

05 września 2021

 

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI WS.  DNIA  SOLIDARNOŚCI  Z  AFGAŃCZYKAMI

Od  kilku tygodni jesteśmy świadkami dramatycznych wydarzeń w  Afganistanie, związanych ze zmianą władzy. Wiele tysięcy Afgańczyków ratuje swoje życie i  zdrowie ucieczką z  kraju, szukając pomocy we wspólnocie międzynarodowej. Wsłuchując  się  w  głos  papieża  Franciszka,  który  wezwał  wszystkich  ludzi  dobrej  woli,  by  „modlili się do  Boga pokoju, aby zamilkł szczęk oręża i  by można było znaleźć rozwiązania przy  stole dialogu”, zwracam się z  apelem do  pasterzy i  wiernych Kościoła w  Polsce o  modlitwę i  pomoc materialną dla cierpiącego ludu Afganistanu. W  związku z  powyższym, ogłaszam niedzielę 5 września br. „Dniem Solidarności z  Afgańczykami”. Dziękuję wszystkim księżom biskupom, którzy podczas Rady Biskupów Diecezjalnych, na  Jasnej Górze dnia 25 sierpnia br., poparli jednogłośnie ideę ogólnopolskiej zbiórki na ten cel. Apeluję, aby w  niedzielę 5 września, w  każdym kościele i  kaplicy w  Polsce w  czasie modlitwy powszechnej prosić Boga o  pokój w  Afganistanie oraz w  intencji Afgańczyków, a  po  Mszach Świętych zorganizować kwestę na ich rzecz. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na  długofalowe wsparcie działań Caritas na  rzecz migrantów i  uchodźców, zarówno w  Polsce i  za  granicą. We współpracy z  Caritas w  Pakistanie, kraju, w  którym znajduje się największa grupa uchodźców z  Afganistanu, rozpocznie się trzymiesięczna interwencja humanitarna natychmiastowej pomoc dla około 1500 rodzin. W  Polsce już działają Centra Migrantów i  Uchodźców prowadzone przez Caritas Polska oraz Caritas diecezjalne.  Caritas  Polska  uruchomi  ogólnopolski  program  wsparcia  dla  uchodźców  w  naszej  ojczyźnie  –  od  pomocy duchowej, psychologicznej, socjalnej, poprzez pomoc  językową, prawną i  medyczną, aż po  doradztwo zawodowe, wsparcie międzykulturowe oraz wsparcie wolontariatu parafialnego i  komunikacji z mediami. Już teraz dziękuję wszystkim wiernym za  pozytywną odpowiedź na  mój apel, ufając, że kolejny raz Polacy pokażą swoje dobre i szlachetne serca.

Warszawa, dni 27 sierpnia 2021 r.

†  Stanisław Gądecki Arcybiskup  Metropolita  Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

 

 1. Przewodniczący Episkopatu Polski skierował do ludzi dobrej woli apel o wsparcie poszkodowanych w Afganistanie. Treść Apelu została zamieszczona w gablocie parafialnej W związku z apelem Biskup Płocki Piotr Libera zarządził zbiórkę do  puszek w  dniu dzisiejszym na wsparcie poszkodowanych Afgańczyków. Pomoc zostanie udzielona przy wsparciu Caritas
 2. W dniu dzisiejszym delegacja z naszej parafii udała się na dożynki do Częstochowy. Dziękujemy ks. Arturowi za towarzyszenie pielgrzymom. W następną niedzielę delegacja harcerzy uda się na beatyfikację kardynała Wyszyńskiego i Matki Czackiej. Prosimy serdecznie Koła Różańcowe o modlitwę dziękczynną za wyniesienie Sług Bożych na ołtarze.
 3. Dziękczynienie parafialne za tegoroczne zbiory odbędzie się 3 października o godz. 12.00. Prosimy, aby poszczególne wioski i osiedla przygotowały symboliczny kosz czy wieniec z płodami rolnymi. W tym roku przewodniczą mieszkańcy ul. Broninek.
 4. W środę Święto Narodzenia NMP, msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
 5. Pani Organistka zaprasza wszystkie osoby chętne do uczestniczenia w zajęciach chóru oraz orkiestry. Natomiast ks. Rafał zaprasza do scholki parafialnej. Szczegółowe informacje bezpośrednio u Pani Organistki i u ks. Rafała
 6. Poświęcenie tornistrów dzieci klas pierwszych będzie 12 września na Mszy Świętej o godzinie 10:30.
 7. Tomasz zaprasza kandydatów do bierzmowania na Mszę Świętą o godzinie 17:00 w niedzielę 12 września. Po Mszy spotkanie organizacyjne.
 8. Pan Burmistrz przypomina o Spisie Narodowym, osoby, które nie są wstanie tego dokonać przez Internet proszone są o zgłaszanie się do Urzędu Gminy. Szczegółowe informacje w gablocie parafialnej
 9. Informujemy, że pierwsze spotkanie organizacyjne przygotowujące do Odnowienia Przyrzeczeń chrzcielnych odbędzie się 19 września po Mszy Świętej o godzinie 10:30. Natomiast do Pierwszej Komunii Świętej spotkanie odbędzie się 26 września po Mszy Świętej o godzinie 10:30. Zapraszamy wszystkie dzieci na Msze Święte o godzinie 10:30.
 10. W sobotę 18 września odbędzie się Pielgrzymka dzieci i młodzieży do Przasnysza i Rostkowa. Koszt 20 zł, zapisy u katechetów w szkołach.
 11. Informujemy, że zapisy Mszy Świętych na nowy rok będą możliwe od poniedziałku 13 września. Jedna osoba może zamówić maksymalnie 2 intencje w niedziele oraz maksymalnie 5 intencji w dni powszednie.
 12. Dziękujemy nowożeńcom za dekorację kościoła.
 13. Bóg zapłać za składane ofiary.
 14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Elżbieta Zielińska, Kazimierz Chmielewski. Wieczny odpoczynek…

22 Niedziela Zwykła – Rok B

29 sierpnia 2021

 1. Serdecznie witamy ks. mgr. Tomasza Deca, który decyzja Biskupa Płockiego Piotra Libery został skierowany do naszej parafii. Życzymy księdzu Tomaszowi wielu łaski Bożych i zadowolenia z posługi duszpasterskiej. Zapewniamy o naszej modlitwie.
 2. W dniu dzisiejszym delegacja z naszej parafii wraz z ks. Proboszczem udała się do Karniewa na tegoroczne Dożynki Diecezji Płockiej połączone z Dożynkami Samorządowymi Gminy Karniewo.
 3. Zapraszamy wszystkich nauczycieli, młodzież, dzieci i rodziców na Mszę Świętą na rozpoczęcie roku szkolnego 1 września o godzinie 7:30. W tym dniu przypada 82 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali swoje życie za wolność ojczyzny, jak również módlmy się o pokój na świecie.
 4. W czwartek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego sakramentu i możliwość spowiedzi szczególnie dla dzieci i młodzieży rozpoczynających rok szkolny, modlitwa różańcowa oraz Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i telewizji TRWAM.
 5. W piątek Msza św. dodatkowa o godz. 8:30 oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 17:00 i możliwość spowiedzi.
 6. W sobotę po Mszy św. porannej o 7:30 Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 7. Za tydzień w niedzielę po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu bez procesji.
 8. Organizujemy wyjazd na Dożynki Ogólnopolskie na Jasną Górę w dniu 5 września – niedziela. Zapisy w zakrystii.
 9. Poświęcenie tornistrów dzieci klas pierwszych będzie 12 września na Mszy Świętej o godzinie 10:30.
 10. Zapisy Mszy Świętych na nowy rok będą możliwe od 13 września.
 11. Ks. Proboszcz parafii Strzegocin zaprasza w I-sze soboty miesiąca na „Zamyślenia szkaplerzne” na godz.19.00 do kościoła w Strzegocinie.
 12. Dziękujemy nowożeńcom za dekorację kościoła.
 13. Bóg zapłać za składane ofiary.
 14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Renata Zembrzuska, Danuta Zakrzewska. Wieczny odpoczynek…

20 Niedziela Zwykła – Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P.

15 sierpnia 2021

 1. W tym roku przypada kolejna rocznica Bitwy nad Wkrą. Pan Burmistrz zaprasza do Borkowa w dniu 21 sierpnia na godzinę 16:45.
 2. Dzisiaj (w niedzielę) obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP – dzień odpustu w naszej parafii. Główna msza św. odpustowa o godz. 12:00 w intencji Ojczyzny. Przed mszą św. o godz. 11:15 na cmentarzu – modlitwa za poległych w obronie ojczyzny i złożenie kwiatów. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja. Prosimy o zaangażowanie członków asysty. W tym dniu podczas każdej mszy św. poświęcenie wianków. Dziękujemy ks. Adamowi Nersowi za modlitwę i wygłoszone Słowo Boże.
 3. W najbliższą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 10:30 pożegnamy ks. doktora Piotra Wilkowskiego, wikariusza naszej parafii, który decyzją Biskupa Płockiego został przeniesiony na inną parafię.
 4. Tegoroczne Dożynki Diecezji Płockiej połączone z Dożynkami Samorządowymi Gminy Karniewo odbędą się 29 sierpnia 2021 r. w Karniewie, Dekanat Maków Mazowiecki. Centralnym wydarzeniem święta dziękczynienia za zbiory będzie Msza Św. sprawowana przez J. E. Biskupa Płockiego Piotra Liberę o godz. 11.00. Chętnych prosimy o kontakt do zakrystii. W tym roku dekanat nasielski przygotuje kosz ziół.
 5. Serdecznie zapraszamy na wyjazd do Częstochowy na Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie w niedzielę 5 września. Wyjazd o godzinie 5:30 przy naszym kościele. Koszt wyjazdu 80 zł od osoby. Wpłaty dokonujemy przy zapisie. Informujemy, że wyjazd dojdzie do skutku jeśli uzbiera się minimum 30 osób. Zapisy maksymalnie do 21 sierpnia.
 6. Dziękujemy wczorajszym nowożeńcom za dekorację kościoła.
 7. Bóg zapłać za składane ofiary.
 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Krzysztof Sławomir Ołdakowski, Krzysztof Zenn Ołdakowski, Adam Szczepankowski, Barbara Raszek, Jarosław Sokołowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

19 Niedziela Zwykła

8 sierpnia 2021

 1. Serdecznie dziękujemy parafianom za życzliwe i godne podjęcie pielgrzymów z diecezji ełckiej.
 2. W piątek o godz. 17:15 różaniec fatimski, serdecznie zapraszamy.
 3. Zapraszamy na Apele Jasnogórskie w intencji pielgrzymów na godzinę 20:30.
 4. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w Asystę Procesyjną, zapisy w zakrystii, można się zgłaszać do niedzieli 22 sierpnia.
 5. W niedzielę 15 sierpnia, obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP – dzień odpustu w naszej parafii. Główna msza św. odpustowa o godz. 12:00 w intencji Ojczyzny. Przed mszą św. o godz. 11:15 na cmentarzu – modlitwa za poległych w obronie ojczyzny i złożenie kwiatów. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja. Prosimy o zaangażowanie członków asysty. W tym dniu podczas każdej mszy św. poświęcenie wianków.
 6. Z racji na urlopy księży zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi na 15 minut przed mszami świętymi.
 7. Serdecznie zapraszamy na wyjazd do Częstochowy na Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie w niedzielę 5 września. Wyjazd o godzinie 5:30 przy naszym kościele. Koszt wyjazdu 80 zł od osoby. Wpłaty dokonujemy przy zapisie. Informujemy, że wyjazd dojdzie do skótku jesli uzbiera się minimum 30 osób. Zapisy maksymalnie do 21 sierpnia.
 8. Dziękujemy nowożeńcom za dekorację kościoła.
 9. Bóg zapłać za składane ofiary.

18 Niedziela Zwykła

1 sierpnia 2021

 1. Dziś rozpoczynamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do rezygnacji z alkoholu. Swoją wolę abstynencji, możemy wpisać w księdze abstynencji znajdującej się w kaplicy Matki Bożej. Po sumie adoracja i procesja, o godz. 16.20 zapraszamy również na adorację Najświętszego Sakramentu.
 2. Dzisiaj wspominamy 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.
 3. Zachęcamy osoby, które nie mogą udać się w pieszej pielgrzymce do Częstochowy do zapisywania się jako pielgrzymi duchowi. Osoby chcące udać się w pielgrzymce prosimy zapisywać się u ks. Sławomira Ambroziaka – wikariusza parafii pw. św. Barbary w Nowym Dworze Mazowieckim. W czwartek 6 sierpnia po mszy świętej o godz. 6.00 pielgrzymi z naszej diecezji udadzą się w pieszej pielgrzymce do Częstochowy – pamiętajmy o nich w swoich modlitwach. Od tego dnia zapraszamy na apele modlitewne do 14 sierpnia włącznie o godz. 20.30
 4. 3 sierpnia o godz. 9.00 dotrze do naszej parafii około 200 pielgrzymów z diecezji ełckiej. Najpierw wezmą udział we mszy św., następnie zjedzą posiłek. Prosimy o przygotowanie potraw, za co już teraz dziękujemy.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek i piątek zapraszamy o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu. W piątek dodatkowa eucharystia o godz. 8.30, o 17.00 adoracja.
 6.  Bóg zapłać za składane ofiary.
 7. Dziękujemy Panom Andrzejowi Pawłowskiemu i Jerzemu Kapczyńskiemu za odnowienie figurki Matki Bożej znajdującej się na terenie kościelnym oraz Państwu Świgoniakom za przekazanie parafii płynu dezynfekcyjnego.
 8. Dziękujmy nowożeńcom za dekorację kwiatową.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Maria Konopka, Krzysztof Zwierzchowski, Rafał Mikulski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

17 Niedziela Zwykła

25 lipca 2021

 1. Witamy w naszej wspólnocie ks. Pawła Rokickiego – pracownika Nuncjatury Apostolskiej w Warszawie, który głosi dziś kazania i świadczy nam swoją pomoc.
 2. Dziś po mszach świętych odbywa się błogosławieństwo pojazdów i kierowców. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.
 3. Zgodnie z zarządzeniem Księdza Biskupa dziś po mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek w celu wsparcia ofiar powodzi. Serdecznie dziękujemy za ofiary serca.
 4. W następną niedzielę rozpoczynamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do rezygnacji z alkoholu w tym miesiącu. Swoją wolę abstynencji, możemy wpisać w księdze abstynencji znajdującej się w kaplicy Matki Bożej.
 5. 1 sierpnia wspominamy 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.
 6. Zachęcamy osoby, które nie mogą udać się w pieszej pielgrzymce do Częstochowy do zapisywania się jako pielgrzymi duchowi. Osoby chcące udać się w pielgrzymce prosimy zapisywać się u ks. Sławomira Ambroziaka – wikariusza parafii pw. św. Barbary w Nowym Dworze Mazowieckim
 7. 3 sierpnia o godz. 9.00 dotrą do naszej parafii pielgrzymi z diecezji ełckiej. Najpierw pielgrzymi wezmą udział we mszy św., następnie zjedzą posiłek. Prosimy o przygotowanie potraw, za co już teraz dziękujemy.
 8.  Bóg zapłać za składane ofiary.
 9. Dziękujmy nowożeńcom za dekorację kwiatową.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Janina Sitek, Zofia Truszkowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

16 Niedziela Zwykła

18 lipca 2021

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ws. Dnia Solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii

W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych, zwłaszcza w Niemczech.

Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję, dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym.

Apeluję, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Proszę, aby tego dnia podczas Mszy Świętych, zwłaszcza podczas modlitwy wiernych zwrócić się z modlitwą błagalną za poszkodowanych, a po Mszy zorganizować zbiórkę funduszy, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska.

Równocześnie przekazuję przewodniczącym Episkopatów Niemiec, Holandii i Belgii nasze wyrazy wsparcia i zapewnienia o duchowej bliskości Kościoła w Polsce.

Wszystkim wiernym udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

Warszawa, dnia 16 lipca 2021 roku.

† Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

† Piotr Libera
Biskup Płocki

Zgodnie z zarządzeniem Księdza Biskupa za tydzień po mszach świętych na zewnątrz kościoła będą zbierane ofiary do puszek w celu wsparcia ofiar powodzi.

 1. Witamy w naszej wspólnocie o. Jacka Kędzię – oblata z Siedlec, który będzie głosi dziś kazania i rozprowadza kalendarze misyjne na przyszły rok oraz zbiera ofiary na misje.
 2. W następną niedzielę przypada wspomnienie świętych Jakuba i Krzysztofa. Z tej racji po każdej mszy św., nastąpi błogosławieństwo pojazdów i kierowców.
 3. 3 sierpnia o godz. 9.00 dotrą do naszej parafii pielgrzymi z diecezji ełckiej. Najpierw wezmą udział we mszy świętej. W tym roku ma być ok. 200 pielgrzymów. Prosimy o przygotowanie skromnego posiłku. O dokładnej ilości pielgrzymów poinformujemy za tydzień.
 4. W obecnym numerze „Gościa niedzielnego” polecamy artykuł „Dekalog kierowcy”.
 5. Dziękujemy nowożeńcom za dekorację kwiatową naszej świątyni.
 6. Zachęcamy do zapisywania się w zakrystii na pielgrzymkę duchową do Częstochowy.
 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności Barbara Garlej, Maria Szybkie, Adam Sokolnicki, Czesław Lipczyński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

15 Niedziela Zwykła

11 lipca 2021

 1. Trwają wakacje. Nie zapominajmy, że także w tym czasie katolik ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej mszy świętej.
 2. Z sakramentu pokuty w czasie wakacji w dni powszednie korzystajmy 15 minut przed mszą św.
 3. We wtorek zapraszamy o godz. 17.20 na nabożeństwo fatimskie.
 4. Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki – metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski 8 lipca w oświadczeniu przypomniał, że „szczepienia przeciw Covid-19 są ważnym narzędziem ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń i przez bardzo wiele osób postrzegane są jako nadzieja na możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania społeczeństw. Stąd też Kościół ‒ będąc w kontakcie z właściwymi służbami medycznymi i sanitarnymi ‒ wspiera edukacyjne i informacyjne inicjatywy społeczne i publiczne, których celem jest zwiększenie świadomości Polaków”. Burmistrz Nasielska Pan Bogdan Ruszkowski informuje o możliwości skorzystania z bezpłatnych szczepień przeciw koronawirusowi, które odbywają się w Przychodni w Nasielsku. Wszystkich chętnych Pan Burmistrz zaprasza do rejestracji pod numerem infolinii /23/ 691-25-03, wewnętrzny 1 lub 510-648-690. Ponadto informujemy, że osobom  mającym problem z poruszaniem się Pan Burmistrz gwarantuje pomoc w postaci transportu na szczepienie po wcześniejszym zgłoszeniu się pod numerem telefonu /23/ 69-33-121, a w przypadku osób przewlekle chorych pozostałych na stałe w łóżku z przyczyn medycznych szczepienia domowe umawiane będą za pośrednictwem infolinii przychodni w Nasielsku. Dziś od godziny 15 do godziny 20 odbywają się szczepienia w Przychodni w Nasielsku – bez wcześniejszej rejestracji. Warto pamiętać, że w naszej gminie dwoma dawkami zaszczepiły się zaledwie 32,4% mieszkańców.
 5. Zapraszamy dziś po wieczornej mszy świętej na spotkanie Wspólnoty Rodzin Katolickich z Problemem Alkoholowym. W spotkaniu mogą uczestniczyć nie tylko członkowie tej wspólnoty, ale wszyscy, dla których choroba alkoholowa jest ważnym problemem niekoniecznie osobistym.
 6. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”. W tym numerze polecamy artykuł „Reguła w świecie bez reguł”.
 7. Bóg zapłać za składane ofiary.
 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Władysław – Henryk Kamiński, Genowefa Kaczmarczyk, Jadwiga Gebert, Stanisław Rakowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

14 Niedziela Zwykła

04 lipca 2021

 1. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Nie zapominajmy, że także w wakacje każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej mszy świętej. W wakacje (zarówno w dni powszednie, jak i niedziele) możliwość spowiedzi będzie TYLKO przed mszami świętymi.
 2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy św. o godz. 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, zaś o 16.20 modlitwa różańcowa.
 3. W następną niedzielę zapraszamy po wieczornej mszy świętej na spotkanie Wspólnoty Rodzin Katolickich z Problemem Alkoholowym. W spotkaniu mogą uczestniczyć nie tylko członkowie tej wspólnoty, ale wszyscy, dla których choroba alkoholowa jest ważnym problemem nie koniecznie osobistym.
 4. Zapraszamy na XXX pielgrzymkę Radia Maryja na Jasną Górę 11 lipca, wyjazd spod kościoła i przy sklepie „Biedronka” o godz. 5.00. Zapisy w zakrystii i u Pani Grażyny Piórkowskiej. Koszt pielgrzymki 60 zł.
 5. Burmistrz Nasielska Pan Bogdan Ruszkowski informuje, że od 23 czerwca na terenie całego województwa mazowieckiego pracę w terenie rozpoczęli rachmistrzowie spisowi. Dotrą oni do osób w naszej gminie, które jeszcze się nie spisały. Apelujemy, aby skorzystać z tej możliwości i wypełnić obowiązek spisowy przy ich pomocy. Wyniki spisu mają wpływ na przyszłość naszej gminy, na przyznawane środki finansowe i uruchamiane programy wsparcia dla naszej społeczności. Warto pamiętać, że odmowa udzielenia odpowiedzi rachmistrzowi skutkuje przekazaniem do organów ścigania zawiadomienia o niedopełnieniu obowiązku ustawowego i wszczęciem postępowania  w sprawie o wykroczenie. Rachmistrzami są mieszkańcy naszej gminy, którzy przeszli odpowiednie szkolenie i podpisali przyrzeczenie o zachowaniu w tajemnicy informacji, do których mają dostęp w trakcje realizacji wywiadów spisowych.                       Jeśli ktoś ma obawy, może rachmistrza zweryfikować dzwoniąc pod numer infolinii spisowej 22 279 99 99.
 6. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”.
 7. Bóg zapłać za składane ofiary.
 8. Dziękujemy wczorajszym nowożeńcom za dekorację kwiatową kościoła.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Krystyna Siwek, Włodzimierz Smakulski, Alina Jaworska, Eulalia Krystyna Lewandowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

13 Niedziela Zwykła

27 czerwca 2021

 1. We wtorek obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, msze św. o godz. 7.00; 10.00, 18.00. Jest to święto Patronalne Biskupa Płockiego – Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Piotra Libery. Pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie w naszych modlitwach. Tego dnia swój dzień patronalny obchodzą także ks. Piotr oraz Pan Piotr Kowalski – zakrystianin. Pamiętajmy o nich w swoich modlitwach. Z racji na pandemię życzenia nie będą składane, prosimy o ich wyrażenie przez modlitwę.
 2. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Nie zapominajmy, że każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej mszy świętej. W czasie wakacji (zarówno w dni powszednie, jak i niedziele) możliwość spowiedzi będzie tylko przed mszami świętymi.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu. W wakacje nie ma mszy świętej w intencjach Radia Maryja. W pierwszą sobotę zapraszamy po mszy św. porannej na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. W piątek dodatkowa msza o godz. 8.30.
 4. Z sakramentu pokuty w czasie wakacji w dni powszednie korzystajmy 15 minut przed mszą świętą.
 5. Zapraszamy na XXX pielgrzymkę Radia Maryja na Jasną Górę 11 lipca. Zapisy w zakrystii i u Pani Grażyny Piórkowskiej. Koszt pielgrzymki 60 zł.
 6. Parafia św. Katarzyny w Nasielsku (Stare Pieścirogi) organizuje pielgrzymko – wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej od 23 do 27 sierpnia. Dokładny program na plakacie w gablocie na stronie internetowej parafii. Prosimy, by dokonywać zapisów do końca czerwca. Wpisowe – 100zł., tel. 502-215-885.
 7. Dziękujemy wczorajszym nowożeńcom za dekorację kwiatową świątyni.
 8. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”.
 9. Bóg zapłać za składane ofiary.

12 Niedziela Zwykła

20 czerwca 2021 r.

LIST BISKUPA PŁOCKIEGO PIOTRA LIBERY DO OJCÓW Z OKAZJI ICH ŚWIĘTA

 

Szanowni Panowie, Drodzy Ojcowie!

 

Wigilia uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela – 23 czerwca – jest w Polsce także Dniem Ojca. Tegoroczne świętowanie ma szczególny wymiar, obchodzimy bowiem Rok Rodziny Amoris laetitia z okazji 5. rocznicy publikacji papieskiej adhortacji, a także Rok św. Józefa, ziemskiego Ojca Pana Jezusa. Jest to wspaniała okazja, by raz jeszcze wyrazić wdzięczność wszystkim naszym Kochanym Ojcom, którzy z cierpliwością i oddaniem pełnią powierzoną im przez Boga misję. Papież Franciszek zauważa: „Ojciec, z jasną i szczęśliwą tożsamością męską, który z kolei na swoim odcinku łączy miłość i akceptację żony, jest równie konieczny jak jej macierzyńska troska” (AL 175). W naszych sercach nosimy także tych Ojców, którzy zakończyli ziemską pielgrzymkę i stanęli przed „Ojcem świateł, u którego nie ma przemiany ani cienia zmienności” (Jk 1,17). Przecież to właśnie nasi Ojcowie nauczyli wielu z nas historii Polski i dziejów naszych rodzin, pokazali, jak być zaradnymi w skomplikowanym świecie, jak jeździć na rowerze, łowić ryby, grać w piłkę i cieszyć się z kibicowania polskim sportowcom.

Zwracamy się dziś przez wstawiennictwo św. Józefa do naszego najlepszego Ojca w niebie, aby pomógł wszystkim Ojcom w wypełnianiu ich misji, a także by poruszył serca wielu chłopców do fascynacji ojcostwem. Papież Franciszek przypomina wiele razy, że nasze społeczeństwo jest czasem określane „społeczeństwem bez ojców”. Nierzadko kwestionuje się męskość, wypacza postać ojca, a nawet promuje postawy despotyzmu. „Ojcowie są niekiedy – stwierdza Papież – tak bardzo skoncentrowani na sobie i na swojej pracy, a czasami także na własnej samorealizacji, że zapominają nawet o rodzinie. I zostawiają dzieci i młodzież same” (AL 176). Niech Bóg obdarzy każde małżeństwo i rodzinę takimi Mężami i Ojcami, którzy będą zawsze blisko swoich żon, by dzielić z nimi radości i trudy rodzicielstwa. Niech polscy Ojcowie nigdy nie przestaną czuć, że są potrzebni swoim dzieciom, by ich prowadzić za rękę przez świat.

W Liście apostolskim Patris corde papież Franciszek wspomina piękną książkę polskiego pisarza Jana Dobraczyńskiego pt. Cień ojca, opowiadającą o św. Józefie. On był „cieniem” Ojca Niebieskiego dla Jezusa, z wielkim taktem i czułością chronił Go, idąc jednocześnie Jego śladami. „Nikt nie rodzi się ojcem, ale staje się ojcem – przekonuje Franciszek. – I nie staje się nim jedynie dlatego, że wydaje dziecko na świat, lecz ponieważ odpowiedzialnie podejmuje o nie troskę. Za każdym razem, gdy ktoś podejmuje odpowiedzialność za życie drugiego, w pewnym sensie sprawuje względem niego ojcostwo” (PC 7).

Niech św. Józef uprosi nam u Boga także ojców duchownych, by nigdy – szczególnie na mazowieckiej ziemi – nie zabrakło mężczyzn, którzy z oddaniem, twórczą odwagą i autentyczną radością będą pełnili posługę kapłańskiego, ojcowskiego towarzyszenia wiernym w parafiach, w konfesjonałach i posłudze sakramentalnej.

Wszystkim Drogim Ojcom z serca błogosławię, przyzywając orędownictwa Opiekuna Jezusa: „O święty Józefie, okaż się ojcem także i nam, i prowadź nas na drodze życia. Wyjednaj nam łaskę, miłosierdzie i odwagę, i broń nas od wszelkiego zła” (PC, Zakończenie).

Płock, dnia 20 czerwca 2021 r.

           

Wasz Biskup Piotr

 

ZARZĄDZENIE: List Biskupa Płockiego Piotra Libery do Ojców z okazji ich święta proszę odczytać wiernym w niedzielę, 20 czerwca br., w ramach ogłoszeń parafialnych, podczas wszystkich Mszy św.

Płock, dnia 14 czerwca 2020 r.

 

            Mirosław Milewski

            Wikariusz Generalny

 

 1. 16 czerwca Ksiądz Biskup Piotr Libera – Biskup Płocki wydał dekret odwołujący dotychczasową dyspensę od obowiązku udziału we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane. Od dzisiejszej niedzieli zgodnie z dekretem Księdza Biskupa przestaje obowiązywać dyspensa od udziału we mszy świętej w niedziele i święta nakazane zarówno dla mieszkańców diecezji płockiej, jak i osób przebywających na jej terenie.
 2. W środę obchodzimy dzień Ojca. Jest to okazja, by podziękować Bogu za naszych Ojców. Dla zmarłych prośby o łaskę przebywania w królestwie niebieskim. Wszystkim Tatom składamy, jak najserdeczniejsze życzenia.
 3. W czwartek przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy na msze święte o godz. 7.00 i 18.00
 4. W najbliższy piątek o godz. 8.00 zapraszamy młodzież, rodziców i nauczycieli na mszę świętą z okazji zakończenia roku szkolnego. O godz. 9.00 na taką samą mszę świętą zapraszamy dzieci ich rodziców i nauczycieli
 5. Zachęcamy do udziału w letnich rekolekcjach, które odbędą się od 3 do 11 lipca w Bańskiej Wyżnej koło Zakopanego. Rekolekcje organizuje Ruch Rodzin Nazaretańskich diecezji płockiej. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
 6. Parafia św. Katarzyny w Nasielsku (Stare Pieścirogi) organizuje pielgrzymko – wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej od 23 do 27 sierpnia. Dokładny program na plakacie w gablocie na stronie internetowej parafii. Prosimy, by dokonywać zapisów do końca czerwca. Wpisowe – 100zł., tel. 502-215-885. Planowana na 2020 r. pielgrzymka do Ziemni Świętej nie doszła do skutku  i  została przełożona na listopad roku 2021. Czy się odbędzie – tego dziś nie wiemy. W poniedziałek 21 czerwca, o godz. 18.45, odbędzie się w par. św. Katarzyny spotkanie informacyjne z przedstawicielem Biura organizującego pielgrzymkę. Udział w spotkaniu do niczego nie zobowiązuje, ale zainteresowanych zapraszamy. Można przyjść i zorientować się jakie byłyby szanse, by móc tam wyjechać.
 7. Zachęcamy do czytania „Gościa niedzielnego”. Polecamy artykuł „Kiedy matka nie poznaje”. „Coraz więcej dorosłych w Polsce to tzw. osoby zależne”.
 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Jadwiga Piłkowska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.
 9. Bóg zapłać za złożone ofiary.

11 Niedziela Zwykła

13 czerwca 2021 r.

 1. Dziś przypada 51. rocznica śmierci ks. bpa Piotra Dudźca – biskupa pomocniczego naszej diecezji. Ksiądz biskup zmarł na terenie naszej parafii po udzieleniu sakramentu bierzmowania młodzieży w naszym kościele. Przypomina o tym fakcie pamiątkowa tablica znajdująca się w kaplicy Matki Bożej.
 2. Zapraszamy dziś o 16.20 na różaniec fatimski.
 3. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w ostatnich dniach przychodzili do naszego kościoła na msze święte z prośbą o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców poszczególnych ulic. W poniedziałek o godz. 18.45 zapraszamy na mszę świętą osoby, które nie mogły przybyć na msze święte we wcześniejszych dniach oraz mieszkańców ulic, które nie zostały dotychczas wymienione. Dziękujemy za złożone ofiary.
 4. Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w sobotę 19 czerwca. Wyjazd o godz. 5.00 sprzed kościoła. Koszt 60 zł, zapisy w zakrystii i u Pani prezes Haliny Kamińskiej.
 5. Zachęcamy do udziału w letnich rekolekcjach, które odbędą się od 3 do 11 lipca w Bańskiej Wyżnej koło Zakopanego. Rekolekcje organizuje Ruch Rodzin Nazaretańskich diecezji płockiej. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
 6. Parafia św. Katarzyny w Nasielsku (Stare Pieścirogi) organizuje pielgrzymko – wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej od 23 do 27 sierpnia. Dokładny program na plakacie w gablocie na stronie internetowej parafii. Prosimy, by dokonywać zapisów do końca czerwca. Wpisowe – 100zł., tel. 502-215-885.
 7. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”.
 8. Bóg zapłać za składane ofiary.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Irena – Regina Adamska, Zygmunt Sierzputowski, Henryk – Jerzy Łyczkowski, Barbara Kwasiborska, Marian Małecki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

10 Niedziela Zwykła

06 czerwca 2021 r.

 

 1. W sobotę w płockiej katedrze ks. biskup Piotr Libera – biskup płocki, udzielił święceń kapłańskich 5 diakonom naszego seminarium. Prośmy dla nich o łaskę świętości życia.
 2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. o godz. 16.20 zapraszamy na modlitwę różańcową.
 3. W poniedziałek i wtorek przypada 30. rocznica wizyty Papieża Polaka do Płocka. Wracajmy do słów, które wówczas wypowiedział św. Jan Paweł II.
 4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia przypada 32. rocznica śmierci ks. Edwarda Czajkowskiego, proboszcza naszej parafii, zmarłego w 1989 r.
 5. W tym tygodniu zapraszamy na msze święte kolędowe z prośbą o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców poszczególnych ulic. Zapraszamy przynajmniej 1 osobę z danej rodziny. Msze święte kolędowe będą odbywać się o godz. 18.45.
 6. W następną niedzielę 13 czerwca zapraszamy o 16.20 na różaniec fatimski.
 7. Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w sobotę 19 czerwca. Wyjazd o godz. 5.00 sprzed kościoła. Koszt 60 zł, zapisy w zakrystii i u Pani prezes Haliny Kamińskiej.
 8. Zachęcamy do udziału w letnich rekolekcjach, które odbędą się od 3 do 11 lipca w Bańskiej Wyżnej koło Zakopanego. Rekolekcje organizuje Ruch Rodzin Nazaretańskich diecezji płockiej. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
 9. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”.
 10. Bóg zapłać za składane ofiary.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Jan Wysocki, Janina Mychlińska, Stanisław Nowotka, Barbara Kaczyńska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

Terminarz mszy świętych kolędowych – godz. 18.45

7 czerwca (poniedziałek)

1 ks. – Osiedle Krupki i ul. Kolejowa, Łączna, Wspólna, Spokojna i część  Kosewa,

1 ks. – ul. Płońska, Cicha, Prosta, Krótka, Kręta, Blok SKR i blok nr 41, Klonowa, Lipowa, Dębowa, Sezamkowa,

1ks. – ul. Kościuszki, Polskiej Organizacji Wojskowej, Graniczna i Krańcowa, 11 – listopada.

8 czerwca (wtorek)

1 ks. – Osiedle Nowa Wieś,

1ks. – ul. Młynarska, Topolowa, Nowa, Ślepa, Działkowa, Oliwkowa,  Ananasowa, Kokosowa,

1 ks. – ul. Cmentarna, Słoneczna, Tęczowa, Lazurowa, Gwiaździsta, Folwark, Żwirki i Wigury.

9 czerwca (środa)

1 ks. – ul. Warszawska (domy prywatne), ul. Kilińskiego, Rynek, Wąska, Mała, Świerkowa, Kwiatowa, Piłsudskiego, Owocowa, Malinowa, Dąbrowskiego, Bema, Poniatowskiego, Andersa, Batorego, Czereśniowa, Jagodowa, Wiśniowa, Rostkowskiej,

1ks. – ul. Ogrodowa, Miodowa, Wielokwiatowa, Chmielna, Grabowa, Gajowa, Traugutta, Akacjowa, Polna, Tuwima, Bajkowa, Waryńskiego, Broniewskiego, Wyszyńskiego, Leśna,

1 ks. – Elektronowa (domy prywatne) i blok nr 8 i 3 G, bloki przy ul. Starzyńskiego 3 i 5, 4A, 4B, 4C, 4D, 7 i domy prywatne.

10 czerwca (czwartek)

1 ks. – ul. Garbarska, Staszica, Szkolna, blok wojskowy ul. Staszica 7, św. Wojciecha, Kościelna, Kozia, Mała,

1 ks. – bloki przy ul. Piłsudskiego 12/16 A i E, B, C, D,

1 ks. – bloki przy ul. Warszawskiej 41/49 A, B, C, D, E, F, G, H, J.

11 czerwca (piątek)

1 ks.  – bloki przy ul. Płońskiej 24 A, B, C, D,

1 ks. – bloki przy ul. Warszawskiej 51/53 A, B, C, D.