3 niedziela zwykła

24 stycznia 2021 r.

 

 1. Dziś zgodnie z decyzją Papieża Franciszka obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. Jest to okazja do uświadomienia sobie roli Biblii w naszym życiu. Warto zapytać się, jak często czytamy po Biblię znajdującą się w naszych domach. Wychodząc z kościoła zachęcamy do wzięcia ze sobą propozycji nabożeństwa Słowa Bożego, które znajduje się na stoliku za ławkami i przeczytania tych tekstów w domu.
 2. W następną niedzielę o godz. 9.00 zostanie odprawiona msza św. w 10. rocznicę śmierci śp. ks. prałata Kazimierza Śniegockiego.
 3. W „Gościu niedzielnym” polecamy artykuły: „Komu warto wierzyć” i „Biblia dla mas”.
 4. Bóg zapłać za składane ofiary.
 5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Witold Ostaszewski, Stanisława Daniela Kosewska, Wanda Zofia Masternak, Henryka Janina Tarnowska, Stanisław Kownacki, Modest Jaglarski . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

2 niedziela zwykła

17 stycznia 2021 r.

ZARZĄDZENIE

Dnia 29 grudnia 2020 r. Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi, Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło kilka osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. Kilka dni później, 6 stycznia 2021 r., doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów.

W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. Jako Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska – przekazaliśmy już 100 tys. zł., jednak potrzeby są zdecydowanie większe.

W tej nadzwyczajnej sytuacji, na prośbę Przewodniczącego KEP ks. abp. Stanisława Gądeckiego, Biskup Płocki Piotr Libera zarządza, aby niedzielę 24 stycznia br. obchodzić w diecezji płockiej jako „Dzień solidarności z Chorwacją”. W ramach tego dnia podczas każdej Mszy św. we wszystkich parafiach będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołami przeprowadzimy zbiórkę datków do puszek na ten cel.

Nasza Caritas przekaże zebrane środki potrzebującym, za pośrednictwem Caritas Polska.

Płock, dnia 14 stycznia 2021 r.

Mirosław Milewski

Wikariusz Generalny

 1. W poniedziałek rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Trwa do 25 stycznia. W naszych modlitwach prośmy Boga, aby dał nam łaskę jedności mimo różnic, które nas dzielą.
 2. W następną niedzielę zgodnie z decyzją Ojca Świętego Franciszka będziemy obchodzić Niedzielę Słowa Bożego. „Ma ona przypomnieć wszystkim, pasterzom i wiernym, o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego, a także o związku między Słowem Bożym a liturgią”. Biblia od następnej niedzieli będzie umieszczona na specjalnie przeznaczonym do tego celu pulpicie.
 3. W czwartek obchodzimy Dzień Babci, w piątek Dzień Dziadka, pamiętajmy w osobistych modlitwach o naszych babciach i dziadkach, by w ten sposób wynagrodzić im trud, jaki włożyli w nasze chrześcijańskie wychowanie.
 4. W piątek o godz. 20.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia.

Niedziela Chrztu Pańskiego

10 stycznia 2021 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy Chrzest Chrystusa. Dziękujmy Bogu, naszym rodzicom i chrzestnym, że zostaliśmy ochrzczeni oraz dokonajmy rachunku sumienia, jak realizujemy konsekwencje przyjętego sakramentu. Kończymy dzisiaj okres Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła.
 2. W środę o godz. 17. 20 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
 3. Zachęcamy do czytania „Gościa niedzielnego”.
 4. Bóg zapłać za składane ofiary.
 5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Janusz Zbigniew Zadruski, Mirosław Aleksander Barszcz, Krzysztof Jacek Lubieniecki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Uroczystość Objawienia Pańskiego

06 stycznia 2021 r.

 1. Dzisiaj przypada 24. rocznica święceń biskupich Jego Ekscelencji Biskupa Płockiego Piotra Libery. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.
 2. Przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego – popularnie zwaną Trzech Króli – porządek mszy św. jak w każdą niedzielę. Dzisiaj święcimy kredę i kadzidło – po mszach można będzie nabyć te symbole. Dokument „Dyrektorium o pobożności ludowej i liturgii”, opublikowany w 2001 roku przez Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów przypomina, że: „Pobłogosławioną kredą oznaczamy drzwi krzyżem, cyframi nowego roku oraz inicjałami tradycyjnych imion świętych, czyli Kacpra, Melchiora i Baltazara (K+M+B 2020) lub w wersji łacińskiej (C+M+B 2020), co tłumaczy się dodatkowo jako +Christus mansionem benedicat+ (Niech Chrystus błogosławi [ten dom])”.
 3. W tym roku nie odbędzie się tradycyjny Orszak Trzech Króli, aby jednak nasza coroczna tradycja nie zanikła, zapraszamy dziś po mszy św. o godz. 12.00 na wspólne kolędowanie. Będziemy mogli otrzymać symboliczne korony i śpiewniki. Dziękujemy Pani Organistce wraz z chórem za przygotowanie tego wydarzenia.
 4. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na misje.
 5. Bóg zapłać za składane ofiary.

2. Niedziela po Bożym Narodzeniu

03 stycznia 2021 r.

 1. W środę przypada 24. rocznica święceń biskupich J.E. Księdza Biskupa Piotra Libery – Biskupa Płockiego. Święceń biskupich udzielił 6 stycznia 1997 roku Ojciec Święty Jan Paweł II. Pamiętajmy o Księdzu Biskupie w naszych modlitwach.
 2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zapraszamy po mszy św. o godz. 12.00 na wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o godz. 16.20 na modlitwę różańcową.
 3. W Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli – porządek mszy św. jak w każdą niedzielę, katolicy są zobowiązani do udziału we mszy św. Jednocześnie przypominamy o dyspensie Księdza Biskupa Piotra Libery dla osób starszych, chorych oraz obawiających się zakażenia. Tego dnia święcimy kredę i kadzidło – po mszach można będzie nabyć te symbole związane ze świętem. Ofiary składane na tacę w to święto przeznaczone są na misje.
 4. Zachęcamy do czytania numeru „Gościa Niedzielnego”.
 5. Bóg zapłać za składane ofiary.
 6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Bogdan Bielecki. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

01 stycznia 2021 r.

1. Dzisiaj pierwszy dzień Nowego Roku i jednocześnie Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, katolicy są zobowiązani tego dnia do udziału we mszy św. Przypominamy jednak, że wciąż obowiązuje dyspensa od udziału we mszy św. dla osób starszych, chorych oraz tych, którzy obawiają się zakażenia koronawirusem. Porządek mszy świętych niedzielny. Zapraszamy dziś o godz. 16.00 na wystawienie Najświętszego Sakramentu. Z racji na dzisiejszą uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Życzymy wkroczenia w Nowy Rok z chrześcijańską nadzieją oraz wiarą, że Bóg pomoże nam pokonać wszelkie trudności a także wdzięcznością za dobro, którego doświadczyliśmy w 2020 roku.

2. Jutro przypada pierwsza sobota miesiąca. Po porannej mszy św. zachęcamy do wzięcia udziału w nabożeństwie do Niepokalanego Serca NMP. Najbliższa niedziela, jest pierwszą niedzielą miesiąca – zapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu po mszy św. o godz. 12.00 oraz na modlitwę różańcową o godz. 16.20.

3. W środę 6 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego po mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie. Wszyscy uczestnicy otrzymają korony i śpiewniki. Tego dnia święcimy kredę i kadzidło – po mszach można będzie nabyć te symbole związane z tym wydarzeniem.

4. Bóg zapłać za składane ofiary.

Niedziela Świętej Rodziny

27 grudnia 2020 r.

 1. Niedziela Świętej Rodziny z Nazaretu jest świętem patronalnym Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Wzorem dla członków Wspólnoty jest życie Świętej Rodziny, która uczy, że świętość realizuje się w codzienności przeżywanej z Bogiem i braterskiej wspólnocie.
 2. W czwartek sylwester – koniec roku kalendarzowego, na wieczornej mszy świętej o godz. 17.00 będziemy dziękować Bogu za miniony rok i w adoracji Najświętszego Sakramentu uwielbiać Pana czasu i wieczności.
 3. W piątek Nowy Rok i jednocześnie uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Katolicy są zobowiązani tego dnia do udziału we mszy św. Porządek mszy niedzielny.
 4. W tym tygodniu pierwszy piątek, sobota miesiąca. W pierwszy piątek z powodu uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi nie ma dodatkowej mszy św. o godz. 8.30, zaś od godz. 16.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy po porannej mszy św. na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 6. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca modlitwa różańcowa o godz. 16.20.
 7. Tradycyjna wizyta kolędowa nie odbędzie się, planujemy natomiast kolędę zorganizować po Wielkanocy.
 8. 6 stycznia nie odbędzie się tradycyjny Orszak Trzech Króli. Planujemy tego dnia po wieczornej mszy św. zorganizować wieczór kolęd.
 9. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Sławomir Ostrzyniewski, Danuta Machczyńska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 11. Na cały Nowy Rok 2021 życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa, a szczególnie obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze. Szczęść Boże.

 

Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika

26 grudnia 2020 r.

 

 1. Dzisiaj czcimy św. Szczepana pierwszego męczennika. Porządek mszy świętych niedzielny.  
 2. Ofiary dzisiejsze zbierane na tacę przeznaczamy na Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku.
 3. Bóg zapłać za składane ofiary.

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

25 grudnia 2020 r.

ŻYCZENIA BISKUPA PŁOCKIEGO NA BOŻE NARODZENIE 2020

„Wirusowi, który nie zna granic, różnic kulturowych i politycznych,
trzeba stawić czoło miłością bez barier, granic i różnic”.
Papież Franciszek, audiencja generalna, 8 IX 2020 r.

 

Umiłowani Diecezjanie!
Z okazji uroczystości Narodzenia Pańskiego życzę, aby w naszych sercach, w naszych rodzinach i wspólnotach zabrzmiało z nową mocą orędzie z Betlejem wraz z ciepłym światłem obecności Nowonarodzonego Zbawiciela: obecności, która rozjaśnia mroki codzienności, daje pociechę, przebacza i umacnia nadzieję!
Z modlitwą i pasterskim błogosławieństwem –

† Piotr Libera
Biskup Płocki

Płock, Boże Narodzenie 2020 r.

ZARZĄDZENIE: Życzenia Biskupa Płockiego należy odczytać wiernym podczas wszystkich Mszy św. w nocy i w dzień w uroczystość Narodzenia Pańskiego 2020 r., w ramach ogłoszeń duszpasterskich.
Płock, dnia 18 grudnia 2020 r.

† Mirosław Milewski
Wikariusz Generalny

 1. Z okazji tegorocznych świąt Bożego Narodzenia składamy, jako duszpasterze, Wam drodzy Parafianie i Goście najserdeczniejsze życzenia. Niech narodzony Zbawiciel wlewa w nasze serca prawdziwą wiarę, która spowoduje, że nie rozwinie się w nas „globalizacja obojętności”, o której papież Franciszek napisał: „Nie może tak być, że nie staje się wiadomością dnia fakt, iż z wyziębienia umiera starzec zmuszony, by żyć na ulicy natomiast staje się nią spadek na giełdzie o dwa punkty”. (EG 53)
 2. W dniu dzisiejszym nie ma mszy św. o 7:30, pozostałe msze św. bez zmian.
 3. W drugim świąt Bożego Narodzenia porządek mszy św. niedzielny. Ofiary zbierane na tacę w dniu jutrzejszym przeznaczamy na Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku.
 4. Dziękujemy chórowi, scholi, pani organistce, szafarzom, lektorom i ministrantom za ubogacenie i służbę w dzisiejszej liturgii. Składamy serdeczne podziękowania Pani Reginie Piórkowskiej i Pani Irenie Fijołek za przygotowanie bombek na choinki do żłobka a także Pani Borkowskiej za ofiarowane dekoracje kwiatowe do kościoła. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie dekoracji na święta.
 5. Dziękujemy i odwzajemniamy życzenia świąteczne Dyrekcjom Szkół, Władzom Miejskim i Samorządowym oraz Powiatowym, Zakładom Pracy, Firmom i Osobom Prywatnym.
 6. Osoby, które przystąpiły do komunii św. podczas Pasterki, mogą po raz drugi przyjąć komunię św. w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia.
 7. Bóg zapłać za złożone ofiary.

4 niedziela adwentu rok B

20 grudnia 2020 r.

 

 1. SŁOWO BISKUPA PŁOCKIEGO DOTYCZĄCE POWOŁAŃ
  Drodzy Diecezjanie!Przeżywając ostatni miesiąc trudnego dla nas wszystkich roku 2020 z troską patrzę na potrzeby naszej wspólnoty diecezjalnej. W ostatnich latach zauważamy z niepokojem zmniejszającą się liczbę powołań do służby w Kościele. Dlatego odpowiadając na wezwanie Jezusa: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, aby posłał robotników na swoje żniwo” (por. Mt 9,36-10,8), gorąco zachęcam Was do włączenia się w inicjatywę alumnów naszego seminarium pod hasłem: „W 2021 r. modlę się o powołania”. Będzie ona trwała przez cały rok. Mogą w niej wziąć udział zarówno duchowni, osoby konsekrowane, jaki i świeccy, a także całe wspólnoty i grupy ofiarując swoją modlitwę w dowolny dzień roku tak, aby nasze błaganie skierowane do Pana Żniwa było nieustanne. Proszę każdego z Was o żarliwą modlitwę, ofiarowanie cierpień i dobrych uczynków w intencji powołań. Możemy włączyć się do tej inicjatywy modlitewnej poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej seminarium lub wypełniając papierowe zgłoszenie dostępne w kancelarii parafialnej.

  Z serca dziękuję za wsparcie modlitewne, każdy dobry czyn i ofiarę w intencji powołań. Z serca Was pozdrawiam z Tumskiego Wzgórza i zawierzam Maryi oczekującej wraz z Józefem na narodzenie Bożego Syna.

  Płock, dnia 20 grudnia 2020 r.

  IV Niedziela Adwentu

  Wasz Biskup Piotr

  ZARZĄDZENIE: Słowo Biskupa Płockiego należy odczytać wiernym w IV Niedzielę Adwentu, 20 grudnia 2020 r., podczas wszystkich Mszy św., w ramach ogłoszeń.

  Płock, dnia 17 grudnia 2020 r.

  Mirosław Milewski

  Wikariusz Generalny

  1. We wtorek i w środę od godz. 18.00 do 19.00 będzie dodatkowa możliwość spowiedzi. Wyjazdy do chorych odbędą się w środę od godz. 10.00. Prosimy o zgłaszanie chętnych osób do zakrystii. Prosimy również o zgłaszanie się panów, którzy chcieliby pomóc księżom w dotarciu do chorych.
  2. W czwartek przypada wigilia Bożego Narodzenia. Powinna ona być przeżywana według duchowości i tradycji katolickiej, dlatego przypominamy, że potrawy wigilijne mogą być zwyczajowo potrawami postnymi, nie powinno mieć miejsca spożywanie alkoholu. Spowiedź w wigilię od godz. 7.00 do godz. 8.00. TEGO DNIA WIECZOREM NIE MA MSZY ŚWIĘTEJ I SPOWIEDZI.
  3. Z racji na trwającą pandemię w tym roku odbędą się dwie pasterki – o godz. 22.00 i o 24.00. Pasterka o północy będzie transmitowana na Facebooku przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w naszym kościele może przebywać 70 osób, prosimy zatem, aby podzielić się uczestnictwem w obydwu pasterkach, ponieważ więcej osób niż 70 nie będzie mogło wejść do świątyni.
  4. Możemy nabywać świece wigilijne w cenie: duża 12 zł, mała 6 zł oraz sianko – nabywając je pomagamy najbiedniejszym dzieciom.
  5. Opłatek na stół wigilijny można nabywać w niedzielę po mszach św. na starym wikariacie, w tygodniu zaś w domu u Pani Organistki.
  6. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia nie ma mszy św. o 7:30, w drugi dzień świąt porządek niedzielny.
  7. 31 grudnia z powodu przepisów sanitarnych wieczorna msza święta zostanie odprawiona o godz. 17.00.
  8. Dziękujemy Państwu Krystynie i Wincentemu Pawłowskim z Bud Siennickich za ofiarowanie choinek do kościoła
  9. Za tydzień Święto Świętej Rodziny z Nazaretu jest świętem patronalnym stowarzyszenia – Ruch Rodzin Nazaretańskich. Wzorem dla członków Wspólnoty jest życie Świętej Rodziny, która uczy, że świętość realizuje się w codzienności przeżywanej z Bogiem i braterskiej wspólnocie.
  10. Tradycyjna wizyta kolędowa nie odbędzie się, planujemy natomiast kolędę zorganizować po Wielkanocy.
  11. 6 stycznia nie odbędzie się tradycyjny Orszak Trzech Króli. Planujemy tego dnia po wieczornej mszy św. zorganizować wieczór kolęd.
  12. Zachęcamy do czytania „Gościa niedzielnego”.
  13. Dziękujemy Panom, którzy obsadzili choinki w kościele.
  14. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Alfreda Teresa Kwiatkowska, Stanisława Alina Wójcik, Barbara Rosłońska, Bogusław Waldemar Truszkowski, Wojciech Marek Burcicki, Krystyna Marianna Sierzputowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

3 niedziela adwentu rok B

13 grudnia 2020 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy o godz. 16.20 na różaniec fatimski. Tego dnia przypada 39. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Polecajmy Bogu naszych rodaków, którzy walczyli o wyzwolenie z komunizmu i przyczynili się do naszej wolności.
 2. W czwartek wkraczamy w drugą część adwentu, przygotowującą nas bezpośrednio do Uroczystości Bożego Narodzenia. Główną postacią tego okresu liturgicznego jest Jan Chrzciciel, który wzywając do pokuty ukierunkowuje nas na wewnętrzną przemianę.
 3. Ponieważ w tym roku nie odbędą się tradycyjne rekolekcje adwentowe – postanowiliśmy, że w najbliższy piątek i sobotę w godzinach od 9.00 do 11.00 i od 15.30 do 17.30 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z możliwością spowiedzi. Co pół godziny zainteresowane osoby będą mogły przystąpić do komunii świętej. Także w następną niedzielę zapraszamy dodatkowo do spowiedzi od godz. 16.00 do 17.00
 4. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę Covid-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w apelu: „badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu (…). Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (…)”.
  Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na apel serdecznie dziękujemy.
 5. Opłatek na stół wigilijny można nabyć w niedzielę po mszach św. na starym wikariacie, w tygodniu zaś w domu u pani organistki.
 6. Możemy nabywać świece wigilijne w cenie: duża 12 zł, mała 6 zł; nabywając świecę pomagamy najbiedniejszym dzieciom.
 7. Ministranci rozprowadzają pocztówki bożonarodzeniowe z widokiem naszego kościoła. Dobrowolne ofiary składane przy okazji nabywania pocztówek przeznaczone są na funkcjonowanie tej grupy ministranckiej.
 8. Bardzo prosimy o prawidłowe korzystanie z bezdotykowych stacji dezynfekcji rąk znajdujących się w naszym kościele. Niestety każda z nich już przynajmniej raz była naprawiana. Chcąc zdezynfekować dłonie należy podstawić je pod dozownik na wysokość około 5 cm. Podstawianie dłoni zbyt daleko od dozownika lub zbyt blisko nie spowoduje wypłynięcia płynu dezynfekcyjnego. Prosimy także o nieuderzanie w dozownik dłońmi.
 9. Zachęcamy do czytania „Gościa niedzielnego”.
 10. Bóg zapłać za składane ofiary.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Zbigniew Franciszek Chrustowski, Bogumiła Janina Białoszewska, Bogusław Wysocki, Teresa Pałaszewska, Stefania Stanisława Piętka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

2 niedziela adwentu rok B

6 grudnia 2020 r.

 1. We wtorek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W godz. 12.00-13.00 przeżywamy Godzinę Łaski, zachęcamy do modlitwy. Zapraszamy w tym czasie na wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 2. Dziś na zewnątrz Kościoła będą zbierane do puszek ofiary przeznaczone na Kościół na Wschodzie.
 3. W następną niedzielę o 16.20 różaniec fatimski. Tego dnia przypada 39. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Polecajmy Bogu naszych rodaków, którzy walczyli o wyzwolenie z komunizmu i przyczynili się do naszej wolności.
 4. Zapraszamy na roraty w dni powszechne na godzinę 7:00.
 5. W tym roku z powodu pandemii nie odbędą się rekolekcje adwentowe. Jednak w najbliższym czasie poinformujemy o dodatkowej możliwości przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. Prosimy osoby, które zamawiały intencje mszalne w czasie rekolekcji o zgłaszanie się do zakrystii w celu uzyskania informacji o nowym terminie odprawienia mszy świętych.
 6. W piątek o godz. 20 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Szczególnie zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie małżeństwa, które mają problem z poczęciem dziecka.
 7. Ministranci rozprowadzają pocztówki bożonarodzeniowe z widokiem naszego kościoła. Dobrowolne ofiary składane przy okazji nabywania pocztówek przeznaczone są na wsparcie ministrantów.
 8. Zachęcamy do nabywania świec wigilijnych w cenie: duża 12 zł, mała 6 zł; nabywając świecę pomagamy najbiedniejszym dzieciom.
 9. Pani Organistka z powodu pandemii nie będzie w tym roku odwiedzać mieszkańców naszej parafii w opłatkiem. Osoby chcące nabyć opłatek będą mogły to uczynić w niedziele w salce w tzw. „starym wikariacie” po mszach świętych, a w tygodniu bezpośrednio w domu u Pani Organistki.
 10. Zachęcamy do wsparcia Akcji Paczka organizowanej przez ZHR!
 11. Mimo, że  do ostatnich dni, nie było wiadomo,  czy będzie to możliwe, także w tym roku, mimo nadzwyczajnej sytuacji, rusza pomoc naszym rodakom w Zdołdunowie na Ukrainie.
 12. Do kartonu, który znajduje się przy wyjściu z kościoła, można przynosić artykuły z długą datą przydatności (takie jak ryż, cukier, kawa, konserwy i słodycze). Nasi Rodacy czekują na to spotkanie i są wdzięczni za okazaną pomoc. Dary można przynosić dziś i jutro rano.
 13. Zachęcamy do czytania artykułu „Pandemiczna solidarność „ w „Gościu Niedzielnym”.
 14. Bóg zapłać za składane ofiary.
 15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Kazimierz Szadkowski, Alicja Głębowicz, Czesława Kosewska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1 niedziela adwentu rok B

29 listopada 2020 r.

 1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu, rozpoczęcie nowego roku liturgicznego, czasu oczekiwania na nadejście Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. Roraty będziemy odprawiać w dni powszednie o godzinie 7:00 rano, oprócz niedzieli.
 2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa, Msza św., w stałych intencjach. W piątek dodatkowa msza św. o godz. 8.30, od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, w sobotę po porannej mszy św. zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 3. W tym roku z powodu pandemii nie odbędą się rekolekcje adwentowe. Jednak w najbliższym czasie poinformujemy o dodatkowej możliwości przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. Prosimy osoby, które zamawiały intencje mszalne w czasie rekolekcji o zgłaszanie się do zakrystii w celu uzyskania informacji o nowym terminie odprawienia mszy świętych.
 4. Ministranci rozprowadzają pocztówki bożonarodzeniowe z widokiem naszego kościoła. Osoby, które chciałyby nabyć pocztówki mogą złożyć dobrowolne ofiary, które będą przeznaczone na wsparcie grupy ministranckiej.
 5. W zakrystii możemy nabywać świece wigilijne w cenie: duża 12 zł, mała 6 zł; nabywając świecę pomagamy najbiedniejszym.
 6. Zachęcamy do czytania „Gościa niedzielnego”. Polecamy artykuł „Drugi zamach” dotyczący św. Jana Pawła II.
 7. Pani Organistka z powodu pandemii nie będzie w tym roku odwiedzać mieszkańców naszej parafii w opłatkiem. Osoby chcące nabyć opłatek będą mogły to uczynić w niedziele w salce w tzw. „starym wikariacie” po mszach śwętych, a w tygodniu bezpośrednio w domu u Pani Organistki.
 8. Bóg zapłać za składane ofiary.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Stanisława -Kazimiera Wodarska, Stanisława Salwin, Jan Jobda, Tadeusz Kosewski, Tadeusz Bełtowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ogłoszenia duszpasterskie, 34 niedziela zwykła, Uroczystość Chrystusa Króla 22 listopada 2020 r.

 1. Przeżywana dziś Uroczystość Chrystusa Króla kończy rok liturgiczny, to okazja, by zapytać się, jak przeżyliśmy czas kończącego się roku liturgicznego. Dzisiejsza niedziela jest dniem patronalnym Akcji Katolickiej. Dziękujemy członkom Akcji Katolickiej za czynne zaangażowanie się w działalność charytatywną w parafii i liczymy na dalszą pracę na rzecz drugiego człowieka. Dziś po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz zostanie odmówiona litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. Za tydzień I Niedziela Adwentu – rozpoczęcie nowego roku liturgicznego, czasu oczekiwania na nadejście Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela, pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.
 3. W kalendarzu liturgicznym 22 listopada, w tym roku przypada ten dzień w dzisiejszą niedzielę wspominamy św. Cecylię. Jest jedną z najsławniejszych męczennic Kościoła rzymskiego. Żyła najprawdopodobniej na przełomie II i III wieku, jako chrześcijanka złożyła ślub czystości. Mimo że zmuszono ją do małżeństwa z poganinem Walerianem, nie tylko nie złamała ślubu, lecz jeszcze pozyskała dla Chrystusa swego męża i jego brata. Wszyscy troje ponieśli śmierć męczeńską przez ścięcie. Św. Cecylia Jest patronką muzyków, a szczególnie członków chórów, organistów, lutników i zespołów muzyczno-wokalnych. Składamy życzenia wszelkiej pomyślności naszej Pani Organistce oraz chórowi parafialnemu a także wszystkim, którzy troszczą się o oprawę muzyczną liturgii w naszej parafii oraz dziękujemy za podejmowany trud.
 4. We wtorek zapraszamy o godz. 19.00 na mszę św. w intencji trzeźwości. W piątek zaś o godz. 20.00 zapraszamy na wieczór uwielbienia.
 5. Od następnej niedzieli ministranci będą rozprowadzać pocztówki bożonarodzeniowe z widokiem naszego kościoła. Osoby, które chciałyby nabyć pocztówki mogą złożyć dobrowolne ofiary, które będą przeznaczone na wsparcie grupy ministranckiej.
 6. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”. Polecamy artykuł „Jak przeżyć Mszę w telewizji?
 7. Bóg zapłać za składane ofiary.
 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Kazimierz Jan Wiśniewski, Jan Górski, Henryk Ziemiński, Janina Napiórkowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Ogłoszenia duszpasterskie, XXIXII niedziela zwykła, 15 listopada 2020 r.

 1. Papież Franciszek, na zakończenie Roku Miłosierdzia, w Liście Apostolskim Misericordia et Misera ogłosił, że w XXXIII niedzielę zwykłą, tydzień przed uroczystością Chrystusa Króla cały Kościół będzie obchodził Światowy Dzień Ubogich. Pamiętajmy poprzez modlitwę i konkretny czyn pomocy, o tych, którzy cierpią biedę, nie tylko materialną. Jedną z form czynów miłosierdzia, może być wsparcie Caritas naszej diecezji. Instytucja ta prowadzi siedem hospicjów, w tym pięć domowych: w Płocku, Pułtusku, Nasielsku, Przasnyszu i Żurominie.
 2. W kalendarzu liturgicznym 22 listopada wspominamy św. Cecylię. Jest jedną z najsławniejszych męczennic Kościoła rzymskiego. Żyła najprawdopodobniej na przełomie II i III wieku, jako chrześcijanka złożyła ślub czystości. Mimo że zmuszono ją do małżeństwa z poganinem Walerianem, nie tylko nie złamała ślubu, lecz jeszcze pozyskała dla Chrystusa swego męża i jego brata. Wszyscy troje ponieśli śmierć męczeńską przez ścięcie. Św. Cecylia Jest patronką muzyków, a szczególnie członków chórów, organistów, lutników i zespołów muzyczno-wokalnych. Składamy życzenia wszelkiej pomyślności naszej Pani Organistce oraz chórowi parafialnemu a także wszystkim, którzy troszczą się o oprawę muzyczną liturgii w naszej parafii oraz dziękujemy za podejmowany trud.
 3. Burmistrz Nasielska przypomina, że do końca listopada trwa Powszechny Spis Rolny. Rolnicy, którzy do tej pory nie wywiązali się z obowiązku spisowego, mają na to czas tylko końca miesiąca. W tym trudnym czasie, gdy musimy ograniczyć nasze kontakty z innymi, najwygodniej i najbezpieczniej jest spisać się przez Internet. W przypadku pytań i wątpliwości można zadzwonić na infolinię spisową lub skontaktować się z gminą. Udział w spisie rolnym to obowiązek rolników, nie warto odkładać go na ostatnią chwilę. dziękuję serdecznie
 4. Zachęcamy do czytania pisma „Gościa niedzielnego” – szczególnie polecamy wywiad pt.: „Dajcie żyć”.
 5. Bóg zapłać za składane ofiary.
 6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Marianna Branicka, Andrzej Arciszewski, Maria Teresa Chmurska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Ogłoszenia duszpasterskie, XXXII Niedziela zwykła, Rok A,  8 listopada  2020 r.

 1. Obchodzimy dziś niedzielę solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku kierujemy nasze myśli do prześladowanych i wypędzanych, zwłaszcza z Republiki Środkowoafrykańskiej. Również dziś wspominamy rocznicę poświęcenia bazyliki katedralnej w Płocku, a w poniedziałek wspominać będziemy rocznicę poświęcenia Bazyliki św. Jana na Lateranie, katedry Biskupa Rzymu.
 2. Dziś po wieczornej mszy św. odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 3. Zgodnie z obowiązującymi od soboty 7. listopada nowymi zasadami sanitarnymi w kościele na powierzchni 15 m2 może znajdować się 1 osoba. W naszym kościele może przebywać 70 osób. Bardzo istotnym jest, aby pamiętać, że nie chodzi tylko o liczbę osób w kościele, ale przede wszystkim o znaczne odstępy między wiernymi.
 4. W środę będziemy świętować 102. rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Msze święte o  godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Jest to wyjątkowa okazja, która skłania do podziękowania Bogu za wolność. Nasze święto narodowe jest także zachętą, by poznawać naszą historię i uczyć jej młode pokolenie. Pamiętajmy zawsze o słowach św. Jana Pawła II: „Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”. Wywieśmy flagi narodowe. 11 listopada kancelaria parafialna jest nieczynna.
 5. W piątek o godz. 17.20 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie
 6. Zachęcamy do nabywania kalendarza rolniczego w cenie 26 zł.
 7. Zachęcamy do czytania „Gościa niedzielnego”.
 8. Bóg zapłać za składane ofiary.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Jadwiga i Zbigniew Stanisław Kanigowscy, Janina Morawska, Wiesław Buczyński, Józef Ryszard Brzeziński, Leon Aleksandrowicz, Alicja Stanisława Dubińska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Ogłoszenia parafialne, Uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada 2020 r.

 1. Dziś przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Dziś po mszy św. o godz. 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 16.20 zapraszamy na modlitwę różańcową. Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Płockiego oraz władz państwowych zostały odwołane tradycyjne msze św. na cmentarzu, procesje oraz modlitwa różańcowa w dniach od 1 do 8 listopada. Cmentarze będą zamknięte od 30 października do 2 listopada włącznie. Na podstawie decyzji Stolicy Apostolskiej odpust za zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, a nie tak jak dotychczas tylko przez pierwszych osiem dni tego miesiąca. Odpust zupełny można uzyskać, jeden raz każdego dnia, po spełnieniu następujących warunków: przyjęcie komunii św., nawiedzenie kościoła lub cmentarza i odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolnej modlitwy według intencji Ojca św. oraz wyzbycie się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu. Wierni, którzy nawiedzają cmentarz i pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust dla dusz czyśćcowych.
 2. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 23.10.2020 r., w kościele na powierzchni 7 m2 może znajdować się tylko 1 osoba. W naszej świątyni mogą przebywać zatem 143 osoby. Prosimy, aby nie tłoczyć się w kościele i zachować wymagane odstępy oraz zasłaniać usta i nos. Ponadto od dziś do odwołania po mszy świętej pogrzebowej uczestnicy będą przejeżdżać samochodami na cmentarz, a nie przechodzić pieszo. Zakupiliśmy do naszego kościoła trzy urządzenia do bezdotykowej dezynfekcji rąk. Zachęcamy do korzystania z tych urządzeń. W związku z trwającą pandemią COVID-19, wciąż obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane dla:

– osób w podeszłym wieku,

– osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),

– osób, które czują obawę przed zarażeniem.

 1. Na wypominki przyjmujemy od dzisiejszej niedzieli w zakrystii lub w kancelarii. W kontekście wypominków oraz intencji mszalnych informujemy, aby przy podawaniu imion i nazwisk zmarłych nie podawać pokrewieństwa, np. ojciec, mąż, syn, wnuczek, brat, itd., ponieważ terminy te odnoszą się tylko do osób najbliższych zmarłej osoby.
 2. W poniedziałek 2 listopada dodatkowa msza święta za wszystkich zmarłych o godz. 10.00. W tym roku nie odbędzie się modlitwa przy grobie ks. prałata Kazimierza Śniegockiego. Na mszy świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się w ramach tzw. zaduszek za zmarłych od 1 listopada zeszłego roku z imiennym wyczytywaniem osób.
 3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w drugą niedzielę listopada – 8 listopada, po wieczornej mszy św.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 oraz msza św. w stałych intencjach Koła Radia Maryja, w piątek dodatkowa msza św. o godz. 8.30. W sobotę po porannej mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 5. Zachęcamy do czytania „Gościa niedzielnego”. Polecamy artykuł „W kolejce do nieba”.
 6. Bóg zapłać za składane ofiary.
 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Bogdan Henryk Olbryś, Barbara Białorucka, Robert Śmietański. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Ogłoszenia parafialne, XXX Niedziela zwykła, 25 października  2020 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. To okazja by podziękować Panu Bogu za naszą świątynię, oraz za tych, którzy przyczynili się do jej powstania. Warto, aby każdy z nas zastanowił się, jak realizuje swoją odpowiedzialność za Kościół, także rozumiany jako budynek.
 2. W środę przypada dzień patronalny Księdza Proboszcza. Dostojnemu Solenizantowi życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, zdrowia oraz zapewniamy o pamięci w modlitwie. W tym roku z powodu pandemii nie będziemy składać tradycyjnych życzeń. Pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Proboszczu.
 3. W następna niedzielę 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Ksiądz Biskup Piotr Libera, Biskup Płocki 23 października wydał zarządzenie w którym napisał, aby odwołać tradycyjne msze św. na cmentarzu, procesje oraz modlitwę różańcową w dniach od 1 do 8 listopada. Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Płockiego zachęcamy do odwiedzania cmentarzy w inne dni niż 1 listopada, aby unikać ryzykownego dla zdrowia i życia gromadzenia się. Na podstawie decyzji Stolicy Apostolskiej odpust za zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, a nie tak jak dotychczas tylko przez pierwszych osiem dni tego miesiąca. Odpust zupełny można uzyskać, jeden raz każdego dnia, po spełnieniu następujących warunków: przyjęcie komunii św., nawiedzenie kościoła lub cmentarza i odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolnej modlitwy według intencji Ojca św. oraz wyzbycie się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu. Wierni, którzy nawiedzają cmentarz i pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust dla dusz czyśćcowych.
 4. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 23.10.2020 r., w kościele na powierzchni 7 m2 może znajdować się tylko 1 osoba. W naszej świątyni mogą przebywać zatem 143 osoby. Prosimy, aby nie tłoczyć się w kościele i zachować wymagane odstępy oraz zasłaniać usta i nos. Ponadto od dziś do odwołania po mszy świętej pogrzebowej uczestnicy będą przejeżdżać samochodami na cmentarz, a nie przechodzić pieszo. Zakupiliśmy do naszego kościoła trzy urządzenia do bezdotykowej dezynfekcji rąk. Zachęcamy do korzystania z tych urządzeń. W związku z trwającą pandemią COVID-19, wciąż obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane dla:

– osób w podeszłym wieku,

– osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),

– osób, które czują obawę przed zarażeniem.

 1. Prosimy o porządkowanie grobów swoich bliskich i nie zaśmiecanie grobów sąsiednich, oraz wynoszenie śmieci w wyznaczone miejsca.
 2. Na wypominki przyjmujemy od dzisiejszej niedzieli w zakrystii lub w kancelarii. W kontekście wypominków oraz intencji mszalnych informujemy, aby przy podawaniu imion i nazwisk zmarłych nie podawać pokrewieństwa, np. ojciec, mąż, syn, wnuczek, brat, itd., ponieważ terminy te odnoszą się tylko do osób najbliższych zmarłej osoby. Jedynym dopuszczalnym wyjątkiem są zwroty: rodzice i dziadkowie. Przypominamy również, że nazwiska w język polskim są odmieniane!
 3. W poniedziałek 2 listopada dodatkowa msza święta za wszystkich zmarłych o godz. 10.00. W tym roku nie odbędzie się modlitwa przy grobie ks. prałata Kazimierza Śniegockiego. Na mszy świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się w ramach tzw. zaduszek za zmarłych od 1 listopada zeszłego roku z imiennym wyczytywaniem osób.
 4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w drugą niedzielę listopada – 8 listopada, po wieczornej mszy św.
 5. Dziękujemy Państwu Dorocie i Wojciechowi Topczewskim z Mazewa Dworskiego A i Państwu Topczewskim za ofiarowane chryzantemy do kościoła.
 6. Zachęcamy do czytania artykułu „co to jest miłość” w „Gościu niedzielnym”
 7. Bóg zapłać za składane ofiary.
 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Andrzej Józef Sagała, Danuta Włodarczyk, Jadwiga Rostkowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ogłoszenia parafialne, XXIX Niedziela zwykła, 18 października 2020 r.

 1. Dzisiaj niedziela misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na cele misyjne.
 2. Planowany na dzisiejszy wieczór koncert papieski nie odbędzie się.
 3. W najbliższą sobotę przypada święto patronalne ks. Rafała. W tym roku z powodu pandemii nie będziemy składać tradycyjnych życzeń. Pamiętajmy w modlitwie o ks. Rafale. Życzymy Bożej opieki oraz dalszego rozwijania swoich talentów na chwałę Boga i ludzi.
 4. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w kościele. Jedynie księża sprawujący kult liturgiczny oraz osoby posiadające zaświadczenie lekarskie zwalniające z tego obowiązku nie muszą zasłaniać ust i nosa. Zgodnie z zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów na powierzchni 4 m2 może znajdować się tylko 1 osoba. Zakupiliśmy do naszego kościoła trzy urządzenia do bezdotykowej dezynfekcji rąk. Zachęcamy do korzystania z tych urządzeń. Zapowiadany tydzień temu różaniec dla dzieci przy pomniku św. Jana Pawła II nie odbędzie się.
 5. We wtorek o 19.00 zapraszamy na mszę świętą w intencji trzeźwości.
 6. W czwartek obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, by jak najczęściej modlić się do Boga za wstawiennictwem Papieża Polaka.
 7. W zakrystii w sprzedaży posiadamy kalendarz rolniczy w cenie 26 zł.
 8. Dziękujemy wczorajszym nowożeńcom za dekorację kościoła.
 9. Zachęcamy do czytania „Gościa niedzielnego” – polecamy artykuł „Papież odczytywany na nowo”.
 10. Bóg zapłać za składane ofiary.
 11. Od następnej niedzieli będziemy przyjmowali zapisy na wypominki. W kontekście wypominków oraz intencji mszalnych informujemy, aby przy podawaniu imion i nazwisk zmarłych nie podawać stopni pokrewieństwa, np. ojciec, mąż, syn, wnuczek, brat, itd., ponieważ terminy te odnoszą się tylko do osób najbliższych zmarłej osoby. Jedynym dopuszczalnym wyjątkiem są zwroty: rodzice i dziadkowie. Przypominamy również, że nazwiska w język polskim są odmieniane!
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Romualda Szczypińska, Teresa Osiecka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ogłoszenia parafialne, XXVIII Niedziela zwykła, 11 października  2020 r.

 1. Kościół w Polsce obchodzi dziś kolejny Dzień Papieski. Jest to okazja do przypomnienia postaci Papieża Polaka i jego nauczania. Jan Paweł II często powtarzał, że nie chce, by stawiano mu kolejne pomniki – w ten sposób powstała Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera finansowo zdolne dzieci i młodzież pochodzące z ubogich rodzin. Każdego roku 2500 dzieci i młodzieży, może dzięki pieniądzom, które przekazujemy uczyć się w spokoju. Przed kościołem ministranci zbierają ofiary na wsparcie dzieci i młodzieży.
 2. 16 października w piątek obchodzimy 42. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Papieża. Tego dnia o godz. 11.00 Akcja Katolicka zaprasza do modlitwy litanią do św. Jana Pawła II przy pomniku Papieża Polaka w rynku.
 3. W następną niedzielę po wieczornej mszy św. zapraszamy na koncert Komorowskiego Towarzystwa Śpiewaczego w stulecie urodzin św. Jana Pawła II. Usłyszymy utwory chóralne wraz z towarzyszeniem organów.
 4. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w kościele. Jedynie księża sprawujący kult liturgiczny oraz osoby posiadające zaświadczenie lekarskie zwalniające z tego obowiązku nie muszą zasłaniać ust i nosa. Świadome i celowe łamanie tych zasad jest poważnym grzechem przeciwko przykazaniu nie zabijaj. Warto przypomnieć, że w Europie zmarło 400 księży w wyniku zarażenia koronawirusem. Również u niektórych księży z naszej diecezji wykryto koronawirusa.
 5. Dziś po mszy św., o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące pierwszej komunii św. Na podobne spotkanie dotyczące Odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, zapraszamy 18 października rodziców wraz z dziećmi klas czwartych.
 6. We wtorek zapraszamy o godz. 17.20 na nabożeństwo fatimskie.
 7. W środę przypada dzień Edukacji Narodowej – pamiętajmy w modlitwach o nauczycielach, dziękując Bogu za ich trud.
 8. 15 października obchodzony jest na świecie Dzień Dziecka Utraconego. Pamiętajmy w modlitwie o tych dzieciach i ich rodzinach, wypełniając w ten sposób uczynek miłosierdzia.
 9. W zakrystii w sprzedaży posiadamy kalendarz rolniczy w cenie 26 zł.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego”. Do tego numeru dołączony jest nietypowy film.
 11. Dziękujemy nowożeńcom za dekorację kościoła.
 12. Bóg zapłać za składane ofiary.
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Ignacy Jacek Jasiński, Barbara Górecka, Dariusz Wyszomirski, Leonard Witkowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ogłoszenia parafialne, XXVII Niedziela Zwykła, 4 października 2020 r.

 1. Dziś na mszy św. o godz. 12.00 będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne zbiory. Starostami dożynek będą mieszkańcy Głodowa Wielkiego. Na zakończenie msz św. dożynkowej z powodu ryzyka zarażenia koronawirusem nie będzie procesji oraz nie będzie tradycyjnego obiadu na zewnątrz kościoła. Przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa w kościele. Obowiązek ten nie dotyczy osób, które mają chorobę potwierdzoną przez lekarza oraz księży sprawujących kult liturgiczny.
 2. Dziś po mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne w sprawie bierzmowania. Spotkanie dotyczy uczniów, którzy w tym roku szkolnym są w klasach pierwszych szkół ponadpodstawowych. Na spotkanie prosimy o przybycie zarówno młodzieży, jak i przynajmniej jednego z rodziców.
 1. Zapraszamy na coroczny wyjazd 5 grudnia do Torunia na kolejną rocznicę powstania Radia Maryja. Zapisy prowadzone są bezpośrednio u Księdza Mariusza lub Pani Piórkowskiej. Przy zapisie konieczna jest wpłata 70 zł. Do końca października poinformujemy, czy zebrała się wystarczająca liczba osób i czy wyjazd dojdzie do skutku.
 2. Dla osób, które nie ukończyły kursu przedmałżeńskiego w ramach szkoły ponadpodstawowej, organizujemy spotkania od dzisiejszej niedzieli. Odbywać się będą w niedziele o godz. 14:00. Kurso obędzie się w zależności od liczby zapisanych osób.
 3. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na różaniec w dni powszednie na godz. 17.20, w niedzielę o godz. 16:20.
 4. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi klas trzecich na spotkanie organizacyjne dotyczące I komunii świętej w niedzielę 11 października po mszy św., o godz. 10.30. Do tego czasu prosimy o złożenie wszelkich potrzebnych dokumentów do Pań Katechetek. Na podobne spotkanie dotyczące Odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, zapraszamy 18 października rodziców wraz z dziećmi klas czwartych.
 5. W poniedziałek wspominamy w liturgii św. s. Faustynę Kowalską – polską świętą, którą propagowała kult Bożego Miłosierdzia, w środę obchodzić będziemy wspomnienie Matki Bożej Różańcowej.
 6. W czwartek zapraszamy o godz. 19.00 na spotkanie Akcji katolickiej.
 7. W piątek o godz. 20.00 zapraszamy na „Wieczór Uwielbienia”.
 1. W zakrystii w sprzedaży posiadamy kalendarz rolniczy w cenie 26 zł.
 2. Zachęcamy do czytania „Gościa niedzielnego”.
 3. Bóg zapłać za składane ofiary.
 4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Agnieszka Klamra i Zbigniew Jan Barbarski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ogłoszenia parafialne, XXVI Niedziela Zwykła, 27 września 2020 r.

 1. W poniedziałek 28 września odbędzie się akcja „Iskra Miłosierdzia” Koronka na ulicach miast, o godz. 15.00. Koła Żywego Różańca zapraszają na Koronkę do Miłosierdzia Bożego przy pomniku św. Jana Pawła II w Rynku.
 2. W następną niedzielę na sumie będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne zbiory. Starostami dożynek będą mieszkańcy Głodowa Wielkiego. Zapraszamy przedstawicieli władz powiatowych, gminnych, radnych, dyrektorów szkół i zakładów pracy. Na zakończenie sumy z powodu ryzyka zarażenia koronawirusem nie będzie procesji oraz nie będzie tradycyjnego obiadu na zewnątrz kościoła.
 3. Dla osób, które nie ukończyły kursu przedmałżeńskiego w ramach szkoły ponadpodstawowej, organizujemy spotkania od niedzieli 4 października. Odbywać się będą w niedziele o godz. 14:00. Zapraszamy. Kurs przedmałżeński odbędzie się w zależności od liczby zapisanych osób. Osoby, które chcą uczestniczyć w tych spotkaniach prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub mailowo najpóźniej do następnej soboty.
 4. W czwartek rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej, dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy w dni powszednie na godz. 17.20, w niedzielę o godz. 16:20.
 5. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa oraz msza św. w stałych intencjach. Po mszy świętej spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja oraz Kół Różańcowych.
 6. W piątek msza św. dodatkowa o godz. 8:30, od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi klas trzecich na spotkanie organizacyjne dotyczące I komunii świętej w niedzielę 11 października po mszy św., o godz. 10.30. Do tego czasu prosimy o złożenie wszelkich potrzebnych dokumentów do Pań Katechetek.
 8. W pierwszą sobotę po mszy św. porannej o 7:30 Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Ks. Proboszcz ze Strzegocina zaprasza w następną sobotę na godz. 19.00 na zamyślenia szkaplerzne.
 9. W następną niedzielę po mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne w sprawie bierzmowania. Spotkanie dotyczy uczniów, którzy w tym roku szkolnym są w klasach pierwszych szkół ponadpostawowych. Na spotkanie prosimy o przybycie zarówno młodzieży, jak i przynajmniej jednego z rodziców.
 10. Zapraszamy na coroczny wyjazd 5 grudnia do Torunia na kolejną rocznicę powstania Radia Maryja. Zapisy prowadzone są bezpośrednio u Księdza Mariusza lub Pani Piórkowskiej. Przy zapisie konieczna jest wpłata 70 zł. Do końca października poinformujemy, czy zebrała się wystarczająca liczba osób i czy wyjazd dojdzie do skutku.
 11. W zakrystii w sprzedaży posiadamy kalendarz rolniczy w cenie 26 zł.
 12. Dziękujemy wczorajszym nowożeńcom za dekorację kościoła.
 13. Zachęcamy do czytania „Gościa niedzielnego”. Polecamy artykuł „Bezwyznaniowcy”, opisujący historię osób, które określają siebie, jako ludzie bez żadnego religijnego wyznania.
 14. Bóg zapłać za składane ofiary.
 15.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Bogdan Rakowski, Tadeusz Basiewicz, Robert Habraszka, Jan Gołębiewski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ogłoszenia parafialne, XXV Niedziela Zwykła, 20 września 2020 r.

 1. W poniedziałek 28 września odbędzie się akcja „Iskra Miłosierdzia” Koronka na ulicach miast, o godz. 15.00. Koła Żywego Różańca zapraszają na Koronkę do Miłosierdzia Bożego przy pomniku św. Jana Pawła II w Rynku.
 2. Decyzją Biskupa Płockiego taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na opłatę koncesji Katolickiego Radia Diecezji Płockiej. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.
 3. 4 października na mszy św. o godz. 12.00 będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony w ramach dożynek parafialnych. Tegorocznymi starostami dożynek będą mieszkańcy Głodowa Wielkiego. Prosimy, aby każda wioska przygotowała symboliczne wieńce.
 4. W „Gościu Niedzielnym” w części dotyczącej naszej diecezji polecamy artykuł dotyczący murali, które w ostatnim czasie powstały w naszym mieście na dwóch blokach przy ul. Warszawskiej, dzięki staraniom stowarzyszenia „Nasielsk Baszta Team”.
 5. W poniedziałek wspominamy w liturgii św. Mateusza apostoła i ewangelistę, a w środę św. o. Pio.
 6. Bóg zapłać za składane ofiary.
 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Stanisław Leon Kołakowski, Marianna Halina Barbarska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Ogłoszenia parafialne, XXIV Niedziela Zwykła, 13 września 2020 r.

SŁOWO BISKUPA PŁOCKIEGO PIOTRA LIBERY

NA NIEDZIELĘ 13 WRZEŚNIA 2020 R.

 

Kochani Diecezjanie!

 

W przyszłą niedzielę 20 września 2020 roku Kościół w Polsce będzie obchodził Dzień Środków Społecznego Przekazu. W specjalnym orędziu na ten Dzień Ojciec Święty Franciszek zwraca uwagę, jak ważne jest opowiadanie i utrwalanie w pamięci dobra, które się dzieje wokół nas. Papież pisze: „wierzę, że aby się nie zagubić, powinniśmy oddychać prawdą dobrych historii, takich, które budują, a nie niszczą; historii, które pomagają odnaleźć korzenie i siłę, aby iść razem naprzód”. Zadaniem środków społecznego przekazu, a zwłaszcza mediów katolickich, jest usłużenie tej właśnie sprawie. Mają ukazywać prawdę, dobro i sens rzeczywistości, która nas otacza, a jednocześnie towarzyszyć człowiekowi w drodze, pracy, modlitwie i odpoczynku. Temu właśnie służy nasza diecezjalna rozgłośnia – Katolickie Radio Diecezji Płockiej, która od 29 lat z Płocka i od 27 lat z Ciechanowa nadaje swój program. Cieszę się, że od niedawna kolejnym miastem na medialnej mapie diecezji stał się Rypin na Ziemi Dobrzyńskiej.

Kochani, zachęcam Was, abyście słuchali naszej rozgłośni i z nią się modlili – choćby w południe i o 15.00, bo to jest nasze, a jednocześnie najstarsze diecezjalne radio w Polsce. Doświadczyliśmy niedawno, jak ważna jest rola mediów w czasie panującej pandemii, jak dzięki nim możemy się łączyć we Mszy św. i w niej duchowo uczestniczyć, zwłaszcza chorzy i starsi.

Chcę Was również prosić o wsparcie materialne dla naszego radia. Co 10 lat jako diecezja opłacamy koncesję (170 tys. zł) za nadawanie radiowe do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Po zaciągnięciu opinii Diecezjalnej Rady Programowej KRDP postanowiłem poprosić Was o wsparcie tej inicjatywy. Wasza ofiara złożona za tydzień na tacę, za którą chcę już teraz z serca podziękować, będzie też wyrazem troski i odpowiedzialności za Kościół diecezjalny i jego media, tak ważne w dobie nowej ewangelizacji.

Pozdrawiam Was serdecznie z Tumskiego Wzgórza, zapewniam o mojej modlitwie i przekazuję pasterskie błogosławieństwo – w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego!

Płock, dnia 4 września 2020 r.

 

Piotr Libera             

Biskup Płocki             

 

ZARZĄDZENIE: Słowo Biskupa Płockiego dot. KRDP należy odczytać wiernym podczas wszystkich Mszy św. w niedzielę 13 września br., w ramach ogłoszeń duszpasterskich.

Decyzją Biskupa Płockiego taca z niedzieli 20 września 2020 roku jest przeznaczona na opłatę koncesji KRDP. Zebrane ofiary należy wpłacić na konto diecezji płockiej: 64 1240 1721 1111 0000 0725 9186 z dopiskiem: KRDP- koncesja.

Płock, dnia 7 września 2020 r.

 

Mirosław Milewski   

Wikariusz Generalny   

 1. W piątek o godz. 17.00 Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Mirosław Milewski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Tego dnia przypada Uroczystość św. Stanisława Kostki, zatem nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.30 odbędę się próby przed przyjęciem tego sakramentu. W piątek nie ma mszy św. o godz. 18.00.
 2. Na wieczornej mszy świętej będziemy gościć ks. Tomasza Deca – wikariusza parafii. pw. Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie wraz z młodzieżą ze wspólnoty „Wojsko Gedeona”. „Grupa powstała w naszej diecezji w 2002 r. Nazwa zaczerpnięta została z Księgi Sędziów. Trzystu żołnierzy z Księgi Sędziów jest symbolem ludzi wyzwolonych z lęku i kompleksów niższości, a całą ufność pokładających w Jezusie Chrystusie. Po tej mszy św. podzielą się świadectwem życia z kandydatami do bierzmowania w czasie spotkania.
 3. Dzisiaj o godz. 16.20 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Na zewnątrz kościoła zbieramy ofiary do puszek , które tradycyjnie były zbierane w Wielki Piątek na rzecz Ziemi Świętej.
 4. Od ubiegłego poniedziałku jest możliwość zapisywana intencji mszalnych na 2021 rok. Jedna osoba może zamówić maksymalnie 2 intencje w niedziele oraz maksymalnie 5 intencji w dni powszednie.
 5. W dzisiejszą niedzielę na mszy św. o godz. 10.30 nastąpi „poświęcenie” plecaków oraz przyborów szkolnych dla dzieci. Dzieci pozostają na swoich miejscach, nie podchodzą przed ołtarz, aby uniknąć niepotrzebnego gromadzenia się w jednym miejscu.
 6. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci, które w czerwcu nie przystąpiły do I Komunii Świętej odbędzie się dziś po mszy św. o godz. 10:30. Podobne spotkanie dla rodziców i dzieci, które nie przystąpiły do Odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych przed wakacjami odbędzie się również dzisiaj, ale po mszy św. o godz. 12.00.
 7. 4 października na mszy św. o godz. 12.00 będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony w ramach dożynek parafialnych. Tegorocznymi starostami dożynek będą mieszkańcy Głodowa Wielkiego. Prosimy, aby każda wioska przygotowała symboliczne wieńce.
 8. Kilka tygodni temu zachęcaliśmy do wsparcia 24-letniej Agaty Kosewskiej – naszej parafianki, poprzez stronę „Się pomaga”. Aby normalnie funkcjonować i pomagać swojej chorej Mamie Agata potrzebuje bardzo drogiej operacji rekonstrukcji dłoni oraz wydłużenia kończyny dolnej. Niestety koszt zabiegu przekracza jej możliwości finansowe. Dla Agaty otworzono ostatnio charytatywną zbiórkę SMS prowadzoną przez Caritas Polska. Teraz można jej pomóc wysyłając SMS o treści AGATA pod numer 72052 Koszt jednego SMSu to 2,46 zł + VAT. Zachęcamy do wsparcia tej akcji.
 9. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł „Odpuść, człowieku” – „W powszechnym odczuciu kto przebacza, ten wyświadcza łaskę winowajcy. W rzeczywistości największej łaski dostępuje wybaczający”.
 10.  Bóg zapłać za składane ofiary.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Marek Wiśniewski, Kazimiera Legler, Ewa –Gabriela Kwaśniewska-Błońska, Szymon Żmuda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Ogłoszenia parafialne, XXIII Niedziela Zwykła, 6 września 2020 r.

 1. {CZYTAĆ W NIEDZIELĘ} Dziś pierwsza niedziela miesiąca o godz. 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu bez procesji o godz. 16.20 modlitwa różańcowa; a po mszy św. wieczornej konferencja chrzcielna.
 2. {CZYTAĆ W NIEDZIELĘ} Dzisiaj po wieczornej mszy św. odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. W czasie tego spotkania nastąpi zaliczenie pytań z indeksu w ramach aplikacji test portal – koniecznym jest zatem przyniesienie na spotkanie telefonu z dostępem do Internetu.
 3. W następną niedzielę na mszy św. wieczornej będziemy gościć ks. Tomasza Deca – wikariusza parafii. pw. Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie wraz z młodzieżą ze wspólnoty „Wojsko Gedeona”. „Grupa powstała w naszej diecezji w 2002 r. Nazwa zaczerpnięta została z Księgi Sędziów. Trzystu żołnierzy z Księgi Sędziów jest symbolem ludzi wyzwolonych z lęku i kompleksów niższości, a całą ufność pokładających w Jezusie Chrystusie. Po tej mszy św. podzielą się świadectwem życia z kandydatami do bierzmowania w czasie spotkania przygotowującego do sakramentu bierzmowania”.
 4. W niedzielę [DZIŚ] od godz. 9.00 do godz. 12.00 na parkingu przy kościele Klub Honorowych Dawców Krwi „Kropelka” prowadzi akcję poboru krwi. Chętnych zapraszamy z dowodem osobistym.
 5. Od poniedziałku rozpoczynamy zapisywanie intencji mszalnych na 2021 rok. Jedna osoba może zamówić maksymalnie 2 intencje w niedziele oraz maksymalnie 5 intencji w dni powszednie.
 6. W czwartek zapraszamy na spotkanie Akcji Katolickiej o godz. 19.00.
 7. Za tydzień o godz. 16.20 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
 8. W następną niedzielę na mszy św. o godz. 10.30 nastąpi „poświęcenie” plecaków oraz przyborów szkolnych dla dzieci. Dzieci pozostają na swoich miejscach, nie podchodzą przed ołtarz, aby uniknąć niepotrzebnego gromadzenia się w jednym miejscu.
 9. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci, które w czerwcu nie przystąpiły do I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 13 września po mszy św. o godz. 10:30. Podobne spotkanie dla rodziców i dzieci, które nie przystąpiły do Odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych przed wakacjami odbędzie się również w niedzielę 13 września po mszy św. o godz. 12.00.
 10. 4 października na mszy św. o godz. 12.00 będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony w ramach dożynek parafialnych. Prosimy, aby każda wioska przygotowała symboliczne wieńce.
 11. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł „Urodziny Najpiękniejszej”, dotyczący przypadającego we wtorek święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 12.  Bóg zapłać za składane ofiary.
 13. Dziękujmy nowożeńcom za dekorację kwiatową.
 14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Jan Glinicki, Tadeusz Krysiński, Maria Klara Górecka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Ogłoszenia parafialne, XXII Niedziela Zwykła, 30 sierpnia 2020 r.

 1. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali swoje życie za wolność ojczyzny, jak również módlmy się o pokój na świecie.
 2. 1 września rozpoczyna się rok szkolny. O godz. 8.00 zapraszamy na mszę św. młodzież szkół średnich, ich rodziców i nauczycieli, zaś na godz. 9.30 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami.
 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja w stałych intencjach oraz spotkanie Kół Żywego Różańca i Koła Przyjaciół Radia Maryja, prosimy o zabranie ze sobą maseczek ochronnych!
 4. W sobotę po mszy św. porannej o 7:30 Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca o godz. 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja; o godz. 16.20 modlitwa różańcowa; a po mszy św. wieczornej konferencja chrzcielna.
 6. W następną niedzielę odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania po mszy św. wieczornej. W czasie tego spotkania nastąpi zaliczenie pytań z indeksu w ramach aplikacji test portal – koniecznym jest zatem przyniesienie na spotkanie telefonu z dostępem do Internetu. Osoby, które miałyby problemy techniczne prosimy o kontakt z ks. Piotrem.
 7. Tabernakulum w prezbiterium znajduje się w renowacji, obecnie Najświętszy Sakrament przechowywany jest w tabernakulum w kaplicy Matki Bożej. W związku z tym nie przyklękamy przechodząc przez środek kościoła, a jedynie czynimy skłon. Przyklęknięcie ma miejsce tylko przed tabernakulum, czyli obecnie przed kaplicą Matki Bożej.
 8. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci, które w czerwcu nie przystąpiły do I Komunii Świętej obędzie się w niedzielę 13 września po mszy św. o godz. 10:30.
 9. W następną niedzielę planujemy zorganizować wyjazd na Dożynki Ogólnopolskie na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii. Osoby zapisane prosimy o potwierdzenie wpłaty za przejazd. Wyjazd o godz. 5.00. Zapisy będą maksymalnie do wieczornej mszy św. we wtorek. W związku z małym zainteresowaniem, może okazać się, że do wyjazdu nie dojdzie. Osoby, które już się zapisały prosimy by zgłosiły się od środy do zakrystii w celu uzyskania szczegółowych informacji.
 10. Parafia św. Katarzyny w Nasielsku organizuje w dniach 26-27 września pielgrzymkę do Krakowa – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i sanktuarium św. Jana Pawła II oraz do Kalwarii Zebrzydowskiej. Koszt ok. 220-230 zł (w zależności od ilości uczestników). Szczegół na plakacie znajdującym się pod chórem.
 11. Burmistrz Nasielska informuje, że przez trzy miesiące, od 1 września do 30 listopada na terenie całego kraju prowadzony jest Powszechny Spis Rolny 2020. Udział w spisie jest obowiązkowy dla wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych. Aby wziąć udział w spisie rolnym, należy samodzielne wypełnić elektroniczny formularz na stronie internetowej spisrolny.gov.pl. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu mogą zadzwonić na Infolinię Spisową i podczas rozmowy z konsultantem spisać się przez telefon. Można też skorzystać z punktu spisowego w Urzędzie Miejskim w Nasielsku, ul. Elektronowa 3. Wszystkie informacje o gospodarstwie rolnym przekazane podczas spisu objęte są tajemnicą statystyczną.
 12. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł „Anioł cierpiących”, omawiający misję św. Matki Teresy z Kalkuty, której rocznicę śmierci niebawem (5.09.1997 r.) będziemy wspominać.
 13.  Bóg zapłać za składane ofiary.
 14. Dziękujmy nowożeńcom za dekorację kwiatową.
 15. Mieszkaniec naszej gminy prosi o wsparcie akcji zbierania pieniędzy dla siedmiomiesięcznej Jagody Siemaszko, która urodziła się z wadą serca. Operacja w Genewie może dać jej szansę na normalne życie. Osoby, które chciałyby pomóc dziewczynce szczegóły znajdą na profilu naszej Parafii na Facebooku oraz na stronie „Się Pomaga”.
 16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Kazimierz Winnicki, Teresa Krysińska, Franciszek Jerzy Kmieciński, Kazimierz Góral, Bogusława Nieradzka, Wiesław Zdziarski, Zenobiusz Ryszard Sięborski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Ogłoszenia parafialne, XX Niedziela Zwykła, 16 sierpnia 2020 r.

 1. Na prośbę abpa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, we wszystkich parafiach w Polsce przeżywamy dziś dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Otoczmy dziś modlitwą ofiary i wszystkich poszkodowanych w wyniku eksplozji materiałów wybuchowych. Po Mszach św. przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek, które za pośrednictwem Caritas Polska zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 konferencja chrzcielna dla rodziców, których dzieci za tydzień przyjmą chrzest.
 3. 6 września organizujemy wyjazd do Częstochowy na dożynki. Koszt 60 zł. Wyjazd o godz. 5.00 rano. Zapisy w zakrystii.
 4. W związku z uroczystościami rocznicowymi koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku, 5 września organizowana jest pierwsza piesza nocna pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Czerwińsku. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.
 5. Osoby wyjeżdżające 22 sierpnia na pielgrzymkę do Lichenia organizowaną przez ks. Mariusza informujemy, że wyjazd będzie o godz. 6.00 rano sprzed kościoła.
 6. Dziękujemy Państwu Woźniakom za podjęcie posiłkiem pielgrzymów z Diecezji Ełckiej.
 7. Dziękujemy Panu Kapczyńskiemu z ul. Św. Wojciecha za renowację figur.
 8. Dziękujemy Nowożeńcom za dekorację kwiatową do kościoła.
 9. Zachęcamy do nabywania „Gościa niedzielnego”.
 10. Bóg zapłać za składane ofiary.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Regina Krzyczkowska, Barbara Fatek i Tomasz Mariański. Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia parafialne, XIX Niedziela Zwykła, 9 sierpnia 2020 r.

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI O PRZESTRZEGANIE ZALECEŃ SANITARNYCH

W ostatnich dniach docierają do nas informacje o wzroście zakażeń koronawirusem. W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych. Apeluję do kapłanów, aby przypominali uczestnikom zgromadzeń religijnych o tym obowiązku oraz by stwarzali wiernym możliwość przyjmowania Komunii Świętej na rękę, według szczegółowych przepisów diecezjalnych.

Dziękuję za konsekwentne i sumienne przestrzeganie zaleceń w ostatnich miesiącach, dzięki czemu parafie – choć w trudniejszych warunkach – mogą dalej, bez przeszkód prowadzić swoją aktywność duszpasterską i służyć nam wszystkim.

Wakacyjny czas sprzyja wypoczynkowi, podróżowaniu i spotkaniom z najbliższymi, może on jednak osłabić naszą czujność. Epidemia się nie skończyła i dlatego – w trosce o zdrowie wszystkich, zwłaszcza osób bardziej narażonych – proszę o roztropność i konsekwentne stosowanie zaleceń sanitarnych.

Na dalszy czas wypoczynku i pracy wszystkim z serca błogosławię,

✠ Abp Stanisław Gądecki

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

 

 1. W nawiązaniu do Apelu abpa Gądeckiego przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust podczas nabożeństw w kościele, przypominamy również, że w naszej świątyni jest wyznaczone miejsce, gdzie udzielamy komunii św. tylko na rękę. To miejsce jest przy filarze oddzielającym prezbiterium od kaplicy Matki Bożej.
 2. Miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do rezygnacji z alkoholu w tym miesiącu. Swoją wolę abstynencji, możemy wpisać w księdze abstynencji znajdującej się w kaplicy Matki Bożej.
 3. W sobotę 15 sierpnia będziemy obchodzić 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej, jak również o Borkowo i Nasielsk. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.15 na cmentarzu parafialnym. Tego dnia w naszej parafii będziemy przeżywać odpust w związku z Uroczystością Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. jest taki, jak w niedzielę. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. salezjanin z Czerwińska. Po Mszy o godz. 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu bez procesji.
 4. W czasie trwania Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę w dniach od 6 do 15 sierpnia włącznie o godz. 20.30 odbywają się w naszym kościele Apele Jasnogórskie. Serdecznie zapraszamy.
 5. Pan Burmistrz Nasielska informuje, że od 1 września do 30 listopada bieżącego roku będzie prowadzony na terenie całego kraju Powszechny Spis Rolny. Zachęcam rolników do spisania się przez internet. Będzie również możliwość dokonania spisu przez telefon lub przyjmując rachmistrza w gospodarstwie. Więcej informacji na stronie internetowej Urzędu Miejskiego na Facebooku Urzędu oraz na stronie Głównego Urzędu Statystycznego.
 6. Zachęcamy do nabywania  „Gościa niedzielnego”.
 7.  Bóg zapłać za składane ofiary.
 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Jadwiga Rucińska. Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia parafialne, XVIII Niedziela Zwykła, 2 sierpnia 2020 r.

 1. W tym tygodniu przypada pierwsza niedziela, czwartek i piątek miesiąca. Dziś na zakończenie mszy świętej o godz. 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu bez procesji. W czwartek adoracja od godz. 17.00 a w piątek dodatkowa Msza św. o godz. 8.30.
 2. Przez całą niedzielę gościmy w naszej Parafii Ojca Oblata z Siedlec, który głosi do nas słowo i rozprowadza po Mszach św. kalendarze. Zachęcamy do nabywania.
 3. Miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do rezygnacji z alkoholu w tym miesiącu. Swoją wolę abstynencji, możemy wpisać w księdze abstynencji znajdującej się w kaplicy Matki Bożej.
 4. Odczytać tylko w sobotę: dziś wspominamy 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.
 5. 3 sierpnia o godz. 9.00 dotrą do naszej parafii pielgrzymi z diecezji ełckiej. W tym roku z powodu ryzyka zarażenia koronawirusem będzie pielgrzymować tylko 13 osób. Najpierw pielgrzymi wezmą udział we mszy św. Posiłek zapewni im ksiądz Proboszcz. Dziękujemy osobom, które w poprzednich latach przygotowały poczęstunek, ale w tym roku nie ma takiej potrzeby.
 6. W czwartek 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego. Tego dnia będzie dodatkowa Msza św. o godz. 10.00. Szósty sierpnia to również dzień rozpoczęcia 39 Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę. W związku z tym w naszym kościele od 6 do 15 sierpnia włącznie o godz. 20.30 będą się odbywać Apele Jasnogórskie. Serdecznie zapraszamy. Zachęcamy również do zapisywania się jako pielgrzymi duchowi. Dostępne są jeszcze modlitewniki pielgrzyma.
 7. 26 września odbędzie się w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej o godz. 11.00 oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych o godz. 13.00. Dotyczy to dzieci, które nie przystąpiły w tym roku szkolnym do tych uroczystości z powodu epidemii.
 8. Zachęcamy do korzystania z nowej strony internetowej naszej parafii. Dziękujemy firmie DM Solution Pana Daniela Trześniewskiego za projekt i prowadzenie strony.
 9. Zachęcamy do nabywania  „Gościa niedzielnego”.
 10.  Bóg zapłać za składane ofiary.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Wojciech Stępnowski, Edward Gronowski, Dariusz Zalewski i Wojciech Skurczyński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Ogłoszenia parafialne, XVII Niedziela Zwykła, 26 lipca 2020 r.

 1. Dziś po mszach świętych odbywa się błogosławieństwo pojazdów i kierowców. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.
 2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota i niedziela miesiąca. W sobotę po porannej mszy świętej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Za tydzień w niedzielę na zakończenie mszy świętej o godz. 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W najbliższą sobotę rozpoczynamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do rezygnacji z alkoholu w tym miesiącu. Swoją wolę abstynencji, możemy wpisać w księdze abstynencji znajdującej się w kaplicy Matki Bożej.
 4. 1 sierpnia wspominamy 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.
 5. Zachęcamy do zapisywania się jako pielgrzymi duchowi w ramach 39. Pielgrzymki naszej diecezji do Czstochowy.
 6. 3 sierpnia o godz. 9.00 dotrą do naszej parafii pielgrzymi z diecezji ełckiej. W tym roku z powodu ryzyka zarażenia koronawirusem będzie pielgrzymować tylko 13 osób. Najpierw pielgrzymi wezmą udział we mszy św. Posiłek zapewni im ksiądz Proboszcz. Dziękujemy osobom, które w poprzednich latach przygotowały poczęstunek, ale w tym roku nie ma takiej potrzeby.
 7. 26 września odbędzie się w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej o godz. 11.00 oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych o godz. 13.00. Dotyczy to dzieci, które nie przystąpiły w tym roku szkolnym do tych uroczystości z powodu epidemii.
 8. Zachęcamy do korzystania z nowej strony internetowej naszej parafii. Dziękujemy firmie DM Solution Pana Daniela Trześniewskiego za projekt i prowadzenie strony.
 9. W obecnym numerze „Gościa niedzielnego” polecamy artykuł „Podróż za jeden grosz”. „W ciągu 20 lat organizacja MIVA Polska wyposażyła misjonarzy w blisko 900 samochodów i motocykli, ale także w ambulanse, łodzie, skutery śnieżne, a nawet motolotnię, która pomaga dotrzeć do najdalszych misyjnych placówek”.
 10.  Bóg zapłać za składane ofiary.
 11. Dziękujmy nowożeńcom za dekorację kwiatową.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Stanisław Koczara, Ewa Maria Wojciechowska, Piotr Sarnecki, Stefan Smoliński, Adam Włodzimierz Stamirowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Ogłoszenia parafialne, XVI Niedziela Zwykła, 19 lipca 2020 r.

1. Informujemy, że nie ma już wolnych miejsc na pielgrzymkę do Częstochowy. Zachęcamy do zapisywania się jako pielgrzymi duchowi.

2. W czwartek wspominamy św. Brygidę – patronkę Europy. To dobra okazja, by prosić Pana Boga za jej wstawiennictwem o wierność chrześcijańskim wartościom dla naszego kontynentu.

3. W sobotę wspominamy świętych Jakuba i Krzysztofa. Z tej racji w przyszłą niedzielę, po każdej mszy świętej nastąpi błogosławieństwo pojazdów i kierowców.

4. 3 sierpnia o godz. 9.00 dotrą do naszej parafii pielgrzymi z diecezji ełckiej. W tym roku z powodu ryzyka zarażenia koronawirusem będzie pielgrzymować tylko 13 osób. Najpierw pielgrzymi wezmą udział we mszy św. Posiłek zapewni im ksiądz Proboszcz. Dziękujemy osobom, które w poprzednich latach przygotowały poczęstunek, ale w tym roku nie ma takiej potrzeby.

5. Ks. Mariusz organizuje 22 sierpnia wyjazd do Lichenia. Zapisy bezpośrednio u ks. Mariusza do 26 lipca.

6. W obecnym numerze „Gościa niedzielnego” polecamy wywiad z Panią Małgorzatą Czaplą – prezes hospicjum w Sosnowcu, oraz artykuł „Widzący niewidomi”.

7. Bóg zapłać za składane ofiary.

8. Dziękujmy nowożeńcom za dekorację kwiatową.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Mirosław Lisiecki, Stefan Szczodrak, Łarisa Pomierna. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Ogłoszenia parafialne, XV Niedziela Zwykła, 12 lipca 2020 r.

1. Trwają wakacje. Nie zapominajmy, że także w tym czasie katolik ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej mszy świętej.

2. Z sakramentu pokuty w czasie wakacji w dni powszednie korzystajmy 15 minut przed mszą św.

3. Zachęcamy do udziału w 39. Pieszej Płockiej Pielgrzymce do Częstochowy. Tegoroczna Pielgrzymka będzie miała charakter „sztafety”. Każdego dnia będzie pielgrzymowała inna grupa, pod kierunkiem swojego Ks. Przewodnika i będzie pielgrzymowała jeden dzień. Nie przewidujemy w tym roku noclegów podczas Pielgrzymki czy korzystania ze wspólnych basenów do wieczornego mycia. Przewodnik danej grupy organizuje przyjazd na trasę swojej grupy, a także jej odjazd wieczorem. Apel Wieczorny odbędzie się od razu po dojściu grupy. Grupa błękitna, w skład której zalicza się Nasielsk będzie pielgrzymować 10 sierpnia. Osoby, które chcą wziąć udział w pielgrzymce powinny skontaktować się z przewodnikiem grupy błękitnej – ks. Sławomirem Ambroziakiem. W zakrystii możemy przekazać numer telefonu oraz adres mailowy do ks. Sławka. Osoby, które chciałyby uczestniczyć w pielgrzymce jako pielgrzymi duchowi, mogą zapisywać się w zakrystii.

4. W poniedziałek zapraszamy o godz. 17.20 na nabożeństwo fatimskie.

5. Przypominamy, że nadal w Polsce trwa epidemia koronawirusa. Każdego dnia około 300 osób w naszym kraju ulega zakażeniu. W dalszym ciągu mamy jesteśmy zobowiązani do zasłaniania ust i nosa w kościele, niestety niektórzy lekceważą ten problem i nie zasłaniają ust i nosa.

6. Ks. Mariusz organizuje 22 sierpnia wyjazd do Lichenia. Zapisy bezpośrednio u ks. Mariusza do 26 lipca. Koszt 100 zł od osoby.

7. Parafia pw. św. Katarzyny w Nasielsku, w dniach 23-25 lipca organizuje pielgrzymkę do sanktuariów Podlasia Północnego: m.in. Studzieniczna, Sejny, Różanystok, Święta Woda, sanktuarium cudu eucharystycznego w Sokółce, meczet tatarski w Bohonikach i sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Dokładny program pielgrzymko – wycieczki jest w gablocie oraz na stronie internetowej parafii św. Katarzyny. www.piescirogi.com. Zapisy z wpłatą zaliczki w wysokości 100 zł – do 10 lipca.

8. Ksiądz proboszcz ze Strzegocina zaprasza {dziś} na godz. 19.00 na Zamyślenia szkaplerzne połączone z nieszporami ku czci Matki Bożej.

9. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”. W tym numerze polecamy artykuł „Miłość osądzona” – znajdziemy w nim odpowiedź m.in. na następujące pytanie: „Czy można orzec nieważność małżeństwa, ponieważ narzeczeni twierdzą, że nie kochali się naprawdę?”

10. Bóg zapłać za składane ofiary.

11. Dziękujemy wczorajszym nowożeńcom za dekorację kwiatową kościoła

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Krystyna Danuta Galas, Genowefa Szulecka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.