Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

21 maja 2023 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. Od wczoraj zaczęła się nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Zachęcamy do codziennej modlitwy o Dary Ducha Świętego.
 3. W dniach 27 maja i 3 czerwca odbędzie się Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych. Dzieci które przyjęły już 1 komunię świętą zapraszamy w uroczystych strojach od poniedziałku do piątku na godzinę 18:00.
 4. Dyrektor SP ZOZ w Nasielsku oraz zespół Medycznego Laboratorium Diagnostycznego z okazji Ogólnopolskiego Dnia Diagnosty Laboratoryjnego serdecznie zapraszają wszystkich chętnych na wykonanie bezpłatnie pakietu badań: glukoza, morfologia oraz TSH. Pobranie materiału odbędzie się 27.05 tj. sobota w godzinach 8.00-10.00 w punkcie pobrań (pokój 208, I piętro) w budynku przychodni na ulicy Sportowej 2. Tego dnia będzie możliwość wykonania również innych badań komercyjnie. Przypominamy, że do pobrania materiału do badań należy być na CZCZO.
 1. Zapraszamy dzieci na nabożeństwo majowe w każdy wtorek i czwartek.
 2. Ks. Kanonik zaprasza na wyjazd do Medjugorie w terminie od 3-11 czerwca.
 3. Akcja Katolicka organizuje autokarową pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 17 czerwca (sobota) na krajowy zjazd członków Akcji Katolickiej. Wyjazd sprzed kościoła w Nasielsku o 4:30, koszt wyjazdu 90 zł. Zapisy w zakrystii lub u pani prezes Akcji Katolickiej Haliny Kamińskiej.
 4. Zachęcamy do udziału w letnich rekolekcjach, które odbędą się od 1 do 9 lipca w Bańskiej Wyżnej koło Zakopanego. Rekolekcje organizuje Ruch Rodzin Nazaretańskich diecezji płockiej. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
 5. Ks. Tomasz zaprasza młodzież od klasy 6 szkoły podstawowej na wyjazd na spotkanie młodych Lednica 03.06 i na rekolekcje wakacyjne Wojska Gedeona w dniach 26.06-06.07.2023 r.
 6. Ks. Mariusz zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do wzięcia udziału w rekolekcjach w dniach 3-8 lipca na mazurach przy rzece Krutynia.
 7. 24 maja przeżywa dzień swoich imienin pani Joanna Ostaszewska, nasza organistka. Życzymy wielu łask Bożych w życiu rodzinnym i zawodowym. Niech Maryja wyprasza potrzebne dary do pracy w dziele muzyki sakralnej.
 8. Miło nam poinformować, że uczennice Julia Boczkowska i Zuzanna Kuczborska pod opieką ks. Mariusza ze szkoły Podstawowej nr 2 im. Stefana Starzyńskiego zostały w kategoriach literacka i muzyczna laureatkami XXII edycji Ogólnopolskiego konkursu „Mój szkolny kolega z misji”. W konkursie wzięło udział 6500 uczniów z całej Polski oraz zaangażowanych było 600 nauczycieli. Nagrody wręczał bp Jan Piotrowski przewodniczący Episkopatu do spraw misji. Serdecznie gratulujemy laureatom sukcesu i zachęcamy, do wspierania dzieła misyjnego na świcie.
 9. Bóg zapłać za składane ofiary
 10. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności śp.:. Adela Górecka. Wieczny odpoczynek…

VI Niedziela Wielkanocna

14 maja 2023 r.

 1. W dniu 13.05 harcerze z 1 Nasielskiej Drużyny Harcerzy „Błękitna Armia” obchodzili 5- lecie swojej działalności. Dziękujemy drodzy druhowie za to, że zawsze współpracujecie z parafią na chwałę Bożą i poprzez prawo harcerskie realizujecie chrześcijańską drogę ku zbawieniu.
 2. Rozpoczęły się bezpośrednie przygotowania do I Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń chrzcielnych. W dniu 20 maja odbędą się uroczystości I Komunii Świętej a w dniach 27 maja i 3 czerwca Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych. Dzieci które przyjęły już 1 komunię świętą zapraszamy w uroczystych strojach od poniedziałku do piątku na godzinę 18:00.
 3. Diakonia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka organizuje pieszą pielgrzymkę z Winnicy do Pułtuska w intencji trzeźwości dnia 20 maja szczegóły w gablocie.
 4. Spotkanie Akcji Katolickiej 18 maja o godzinie1 19:00 w salce przy plebanii.
 5. Trwają spotkania w ramach przygotowania do związku małżeńskiego w każdą niedzielę o godzinie 14:00 w salce przy plebanii.
 6. W następnym tygodniu wieczór uwielbienia o godzinie 20:00.
 7. Zachęcamy do udziału w letnich rekolekcjach, które odbędą się od 1 do 9 lipca w Bańskiej Wyżnej koło Zakopanego. Rekolekcje organizuje Ruch Rodzin Nazaretańskich diecezji płockiej. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
 8. Ks. Tomasz zaprasza młodzież od klasy 6 szkoły podstawowej na wyjazd na spotkanie młodych Lednica 03.06 i na rekolekcje wakacyjne Wojska Gedeona w dniach 26.06-06.07.2023 r.
 9. Ks. Mariusz zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do wzięcia udziału w rekolekcjach w dniach 3-8 lipca na mazurach przy rzece Krutynia.
 10. Zapraszamy dzieci na nabożeństwo majowe w każdy wtorek i czwartek.
 11. Ks. Kanonik zaprasza na wyjazd do Medjugorie w terminie od 3-11 czerwca.
 12. 20 maja dla ministrantów i różyczek wraz z rodzicami organizowany jest rajd przez Parafię św. Katarzyny w Pieścirogach, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Świeszewie oraz naszą parafię. Zbiórka o 9:30 przy Kościele
 13. Dzisiaj o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Rodzin Katolickich z problemem alkoholowym.
 14. W najbliższą środę 17 maja o godzinie 19:00 w kościele w parafii św. Katarzyny w Nasielsku odbędzie się spotkanie z przedstawicielem biura organizującego pielgrzymkę do sanktuariów Francji. Zapraszamy wszystkich, którzy się zapisali i wszystkich zainteresowanych, choć jeszcze niezdecydowanych. Będą podane szczegóły organizowanej pielgrzymki i możliwość podpisania umowy.
 15. W najbliższa niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 16. Decyzją J.E. Ks. Biskupa Szymona Stułkowskiego z dniem 30 czerwca Proboszcz naszej parafii, ks. kanonik Tadeusz Pepłoński przechodzi na emeryturę. W związku z tym pożegnanie ks. proboszcza odbędzie się 25 czerwca na sumie. Nowym proboszczem z dniem 1 lipca będzie ks. kanonik Szczepan Bugaj dotychczasowy Dyrektor Caritas Diecezji Płockiej.
 17. Bóg zapłać za składane ofiary
 18. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności śp.: Aniela Dąbkowska, Genowefa-Danuta Staniszewska-Sobocińska. Wieczny odpoczynek…

V Niedziela Wielkanocna

07 maja 2023 r.

 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 16.20 nabożeństwo różańcowe Kół Żywego Różańca.
 2. Dzisiaj (niedziela) o godzinie 16:00 organizowane jest ognisko dla ministrantów i Różyczek Św. Tereski na Warsztatach Terapii Zajęciowej w Świeszewie wraz z rodzicami podczas którego zostanie wręczona ofiara na rzecz potrzebującej uczennicy zebrana w czasie wielkiego postu. A 20 maja dla ministrantów i różyczek wraz z rodzicami organizowany jest rajd przez Parafię św. Katarzyny w Pieścirogach oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Świeszewie
 3. Dzisiaj (niedziela) rozpoczynamy kolejną turę kursu przedmałżeńskiego, prosimy o zgłaszanie się par o godzinie 14:00 w salce przy plebanii.
 4. Rozpoczęły się bezpośrednie przygotowania do I Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń chrzcielnych. W dniach 13 maja i 20 maja odbędą się uroczystości I Komunii Świętej.
 5. 9 maja uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego patrona Polski i diecezji płockiej.
 6. Ze względu na ślub 13 maja nie będzie nabożeństwa fatimskiego w kościele, prosimy o odmówienie różańca po Mszy Świętej porannej.
 7. Diakonia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka organizuje pieszą pielgrzymkę z Winnicy do Pułtuska w intencji trzeźwości dnia 20 maja, w sprawach organizacyjnych prosimy o kontakt na podany numer telefonu w ulotce na tablicy ogłoszeń.
 8. Ks. Tomasz zaprasza młodzież od klasy 6 szkoły podstawowej na wyjazd na spotkanie młodych Lednica 03.06 i na rekolekcje wakacyjne Wojska Gedeona w dniach 26.06-06.07.2023 r.
 9. Zapraszamy dzieci na nabożeństwo majowe w każdy wtorek i czwartek. Dzieci będą przynosić narysowane przez siebie kwiatki i składać przy figurze Matki Bożej. „Zbieramy kwiatki dla Bożej Matki”.Dla dzieci będą przegotowane niespodzianki.
 10. W kolejną środę na nabożeństwie Majowym będziemy modlić się w intencji rodzin – o miłość, zgodę i wierność w rodzinach, o dar potomstwa oraz o znalezienie miłości życia i dobrego współmałżonka. Zapraszamy osoby, które chcą wyprosić łaski dla siebie lub dla swoich bliskich.
 11. Na stoliku są wyłożone książki religijne dla dzieci. Chcemy je rozdawać dzieciom na nabożeństwach majowych. Każdy może się włączyć w tę akcje składając ofiarę za wybraną książkę i przełożenie tej książki do przygotowanego kartonu. Książki kosztują od 5 do 25 zł.
 12. Dziękujemy Paniom z Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Świeszewa za przygotowanie emblematów na kazanie dla dzieci w ubiegłą niedzielę.
 13. W następna niedziele 14 maja o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Rodzin Katolickich z problemem alkoholowym.
 14. Bóg zapłać za składane ofiary
 15. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności śp.: Maryla-Teresa Zakrzewska, Barbara-Teresa Ciepieniak, Karol-Jan Kozarzewski. Wieczny odpoczynek…

IV Niedziela Wielkanocna

30 kwietnia 2023 r.

 1. W środę będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte są o godzinie 7:00, 10:00 w intencji Ojczyzny i o 18:00. W tym dniu na Mszy Świętej o godzinie 10:00 zostanie wyświecony obraz błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego jako wotum wdzięczności za 25 lat działania Akcji Katolickiej w parafii św. Wojciecha w Nasielsku. Członkowie Akcji katolickiej dziękują wszystkim którzy w ostatnim roku wsparli poprzez zakup stroików na groby zmarłych i palm za złożone ofiary. Za nie został zakupiony wspomniany obraz. Tego dnia kancelaria parafialna jest nieczynna.
 2. Diakonia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka organizuje pieszą pielgrzymkę z Winnicy do Pułtuska w intencji trzeźwości dnia 20 maja, w sprawach organizacyjnych prosimy o kontakt na podany numer telefonu w ulotce na tablicy ogłoszeń.
 3. Dzisiaj przeżywamy niedzielę Dobrego Pasterza, podczas Mszy św. o godzi. 12:00 będziemy modlić się w intencji kapłanów, których znaliśmy, którzy uczyli nas religii lub udzielali sakramentów oraz za obecnych kapłanów. Rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
 4. W czwartek pierwszy czwartek miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu o 17:00, modlitwa różańcowa oraz Msza św. w stałych intencjach.
 5. W piątek dodatkowa Msza Święta o godz. 8:30.
 6. W sobotę po Mszy Świętej porannej o 7:30 Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 7. Ks. Proboszcz ze Strzegocina zaprasza na zamyślenia szkaplerzne w pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 19:00.
 8. Naszym strażakom, którzy 4 maja obchodzą wspomnienie swojego patrona – św. Floriana – życzymy, aby jego opieka chroniła ich od zła. Za tydzień na sumie zostanie odprawiona Msza w intencji strażaków serdecznie zapraszamy. Po Mszy Świętej z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja i procesja wokół kościoła, zapraszamy asystę procesyjną.
 9. Rozpoczynamy maj, miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe odprawimy codziennie po Mszy św. wieczorowej. W niedzielę przed Mszą o godzinie 17:00. Zachęcamy do odprawiania nabożeństwa majowego przy krzyżach i figurach lub w domach rodzinnych oraz prosimy o uporządkowanie terenu wokół krzyży i figur. Jeśli któraś z wiosek chciałaby, aby kapłan poświęcił pola, prosimy o zgłoszenie się do księży.
 10. Rozpoczęły się bezpośrednie przygotowania do I Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń chrzcielnych. W dniach 13 maja i 20 maja odbędą się uroczystości I Komunii Świętej.
 11. Zapraszamy dorosłe osoby, chcące czytać w naszym kościele do grupy lektorów. Kontakt z księdzem Mariuszem.
 12. Za tydzień 7 maja o godzinie 16:00 organizowane jest ognisko dla ministrantów i Różyczek Św. Tereski na Warsztatach Terapii Zajęciowej w Świeszewie wraz z rodzicami podczas którego zostanie wręczona ofiara na rzecz potrzebującej uczennicy zebrana w czasie wielkiego postu.
 13. 20 maja organizowany jest rodzinny rajd rowerowy. Szczegóły niebawem na plakacie w gablocie parafialnej.
 14. Bóg zapłać za składane ofiary
 15. W minionym tygodniu z naszej parafii nikt nie odszedł do wieczności pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek…

III Niedziela Wielkanocna

23 kwietnia 2023 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy doroczny odpust parafialny ku czci św. Wojciecha. Główne uroczystości na Mszy św. o godz. 12.00. Kazania wygłosi i będzie przewodniczył Mszy odpustowej dyrektor wydziału do spraw rodzin Kurii Diecezjalnej Płockiej ks. dr Wojciech Kućko. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła. Zapraszamy asystę, orkiestrę, chór parafialny, lektorów, harcerzy, ministrantów i różyczki św. Tereski oraz pozostałe grupy zaangażowane w naszą wspólnotę.
 2. W dniu dzisiejszym przypada w naszej parafii dzień Eucharystyczny. W imieniu całej diecezji adorujemy Najświętszy Sakrament. Zapraszamy na adorację w godzinach od 15:00 do 17:00 i od 19:00 do 21:00. W tym czasie będzie można skorzystać z sakramentu pokuty, szczególnie zapraszamy kandydatów do bierzmowania, świadków i rodziców.
 3. Dzisiaj po Mszy wieczorowej konferencja chrzcielna.
 4. 29 kwietnia J.E. Ks. Biskup Mirosław Milewski udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania o godzinie 11:00. Prosimy o modlitwę w intencji naszej młodzieży. Osoby, które przygotowują się do bierzmowania, a nie będą mogły wyspowiadać się w niedzielę od 15:00 do 17:00 i od 19:00 do 21:00 mogą skorzystać z sakramentu pokuty w czwartek i piątek od godziny 17:00 do 18:00.
 5. W tym tygodniu obchodzimy Tydzień Biblijny szczególnie zachęcamy do lektury Pisma Świętego w domu.
 6. Za tydzień w niedzielę Dobrego Pasterza podczas Mszy św. o godzi. 12:00 będziemy modlić się w intencji kapłanów, których znaliśmy, którzy uczyli nas religii lub udzielali sakramentów oraz za obecnych kapłanów. Imiona i nazwiska kapłanów, których chcemy objąć modlitwą wpisujemy do przygotowanej w tym celu księgi. Jest ona wyłożona na stoliku przy ławkach.
 7. Zbliża się miesiąc maj, prosimy o uporządkowanie terenów przy figurkach i krzyżach przydrożnych. Jeśli któraś z wiosek chciałaby, aby kapłan poświęcił pola, prosimy o zgłoszenie się do księży.
 8. Parafia św. Katarzyny organizuje wyjazd na Pobrzeże Szczecińskie w terminie 03-08.07.2023 r. szczegóły w gablocie parafialnej.
 9. Bóg zapłać za składane ofiary
 10. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności śp.: Barbara Modzelewska, Bożena Żebrowska. Wieczny odpoczynek…

Niedziela Bożego Miłosierdzia

16 kwietnia 2023 r.

 1. Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Połowę tacy z Niedzieli Miłosierdzia przeznaczamy na diecezjalną działalność charytatywną. W tym roku przypada 40 rocznica kultu Jezusa Miłosiernego w naszej parafii i poświęcenie Obrazu Jezusa Miłosiernego ufundowanego przez św. p. Barbarę i Kazimierza Białorudzkich z Nasielska. Główna uroczystość na sumie, której będzie przewodniczył i wygłosi kazanie ks. Infułat Wiesław Kosek, obecny proboszcz par. św. Mateusza w Pułtusku, były wikariusz parafii św. Wojciecha w Nasielsku.
 2. Kazania na pozostałych Mszach Świętych głosi ks. kanonik Janusz Nawrocki proboszcz parafii p.w. św. Barbary w Nowym Dworze Mazowieckim – Modlin – Twierdza. Serdecznie witamy. Przed kościołem będziemy mogli złożyć ofiary na budujący się kościół w Modlinie-Twierdzy. Postarajmy się wesprzeć to dzieło.
 3. Dzisiaj kolejne spotkanie dla narzeczonych w ramach bezpośredniego przygotowania do zawarcia związku małżeńskiego.
 4. Za tydzień 23 kwietnia będziemy przeżywać doroczny odpust parafialny ku czci św. Wojciecha. Główne uroczystości na Mszy św. o godz. 12.00. Tego dnia kazania wygłosi i będzie przewodniczył Mszy odpustowej dyrektor wydziału do spraw rodzin Kurii Diecezjalnej Płockiej ks. dr Wojciech Kućko. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła. Zapraszamy asystę, orkiestrę, chór parafialny, lektorów, harcerzy, ministrantów i różyczki św. Tereski oraz pozostałe grupy zaangażowane w naszą wspólnotę.
 5. 29 kwietnia J.E. Ks. Biskup Mirosław Milewski udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania o godzinie 11:00. Prosimy o modlitwę w intencji naszej młodzieży.
 6. Bóg zapłać za składane ofiary
 7. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności śp.: Zdzisława Kowalewska; Jan Tomasiewicz; Andrzej Sławomir Piętka; Stanisław Jakowicki; Tadeusz Popowski; Renata Malinowska. Wieczny odpoczynek…

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

09 kwietnia 2023 r.

 1. Życzenia Biskupa Płockiego z okazji Świąt Wielkanocnych:

Drogie Siostry i Drodzy Bracia, Drodzy Diecezjanie! Przed rokiem, podczas Wigilii Paschalnej, papież Franciszek powiedział: „Nasza nadzieja ma na imię Jezus. Wszedł do grobu naszego grzechu, dotarł do najdalszych miejsc, gdzie byliśmy zagubieni, przeszedł przez plątaninę naszych lęków, dźwigał ciężar naszych ucisków i z najciemniejszych głębin naszej śmierci obudził nas do życia i przemienił naszą żałobę w taniec”. Życzę Wam i sobie, byśmy uwierzyli, że Jezus obudził nas do życia, do pełni życia! Niech ta wiara czyni z nas radosnych świadków Chrystusa Zmartwychwstałego, by świat stawał się bardziej ludzki i bardziej Boży. Modlę się za Was i o modlitwę proszę!                                                                                        

† Szymon Stułkowski Biskup Płocki

 1. Jako księża przyłączamy się do życzeń Biskupa Płockiego. Dziękujemy i odwzajemniamy życzenia świąteczne Dyrekcjom Szkół, Władzom Miejskim i Samorządowym oraz Powiatowym, Zakładom Pracy, Firmom i Osobom Prywatnym.
 2. Dziękujemy chórowi parafialnemu, orkiestrze, kołom żywego różańca, akcji katolickiej, lektorom, strażakom, harcerzom, asyście liturgicznej i procesyjnej, wojsku Gedeona, dziewczynkom sypiącym kwiatkami, Różyczkom św. Tereski i wszystkim pozostałym grupom za adorację i uświetnienie liturgii Wielkich Dni. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie grobu Pańskiego i ciemnicy z ks. Tomaszem na czele. Dziękujemy Pani Teresie Borkowskiej i Pani Barbarze Jankowskiej za dekorację kwiatową.
 3. Raz jeszcze dziękujemy za ofiary złożone podczas drogi krzyżowej na przygotowanie Grobu Pańskiego i Ołtarza Ciemnicy, kołu różańcowemu ze Studzianek i wszystkim anonimowym ofiarodawcą.
 4. Dziękujemy za składane ofiary na rzecz potrzebującej uczennicy. Zebrano 5110 zł. W sposób szczególny dziękujemy Ministrantom i Różyczkom św. Tereski oraz ich rodzicom i kołu gospodyń wiejskich z Winnik a także Warsztatom Terapii Zajęciowej w Świeszewie za przygotowanie ciast i ich rozprowadzenie. Cieszymy się, że ministranci i różyczki oprócz całorocznej posługi w naszym kościele myślą również o potrzebujących. Bóg zapłać.
 5. Ofiary składane na tacę w drugi dzień świąteczny przeznaczamy na Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku.
 6. W ciągu tygodnia przed Mszą św. wieczorową będziemy modlić się koronką do Miłosierdzia Bożego przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Prosimy, aby Koła Różańcowe poprowadziły koronkę. W dniu dzisiejszym i jutrzejszym zostanie ona odmówiona przed Mszą o godz. 17:00.
 7. Za tydzień 16 kwietnia będziemy przeżywać Uroczystość Miłosierdzia Bożego. W tym roku przypada 40 rocznica kultu Jezusa Miłosiernego w naszej parafii i poświęcenie Obrazu Jezusa Miłosiernego ufundowanego przez św. p. Barbarę i Kazimierza Białorudzkich z Nasielska. Uroczystość ta będzie na sumie, której będzie przewodniczył i wygłosi kazanie ks. Infułat Wiesław Kosek.
 8. Również 16 kwietnia kazania na pozostałych Mszach Świętych będzie głosił ks. Proboszcz z parafii Modlin i przed kościołem zbierał ofiary na budujący się kościół w Modlinie.
 9. Bóg zapłać za składane ofiary
 10. W minionym tygodniu z naszej parafii nikt nie odszedł do Pana. W intencji naszych bliskich zmarłych: wieczny odpoczynek…

Niedziela Palmowa

02 kwietnia 2023 r.

 1. Dzisiejsza niedziela palmowa otwiera czas Wielkiego Tygodnia, w którym uobecnia się męka, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Rozpoczynamy czas najważniejszych wydarzeń w roku liturgicznym. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy Świętej. Procesja z palmami przed Mszą Świętą o godzinie 12:00. Dzisiaj Różyczki św. Tereski i Ministranci będą prowadzić sprzedaż ciast w ramach charytatywnej zbiórki wielkopostnej na rzecz uczennicy LO w Nasielsku. O 16:20 różaniec z racji 1 niedzieli miesiąca a po Mszy wieczorowej konferencja chrzcielna.
 2. Dzisiaj (niedziela) przypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II, o godzinie 20:00 w kościele będziemy dziękować Bogu za dar tego Wielkiego Świętego, jakim obdarzył nas Bóg. Postarajmy się o obecność.
 3. Dzisiaj( niedziela) ostatni dzień zgłaszania w zakrystii lub kancelarii potrzeby przyjazdu kapłana do osób chorych, starszych lub z niepełnosprawnościami, które nie mogą dotrzeć do kościoła. Wyjazdy do chorych będą w tym tygodniu. Księża skontaktują się z osobami zainteresowanymi na podane numery telefonów.
 4. Dzisiaj (niedziela) rozpoczynamy kolejną turę kursu, prosimy o zgłaszanie się par o godzinie 14:00 w salce przy plebanii.
 5. Dziękujemy za przekazanie palm do kościoła wykonanych przez Panią Bachanek oraz przez Niepubliczne Przedszkole Sakolandia. Dziękujemy również Akcji Katolickiej za wykonanie i sprzedaż palm w celu charytatywnym.
 6. Caritas Diecezji Płockiej przekazał nam do rozprowadzenia „Baranki Wielkanocne” w cenie 8 zł. Akcja ta ma cel charytatywny.
 7. Liturgia Triduum Paschalnego należy do najważniejszych i najpiękniejszych w całym roku liturgicznym. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach. We wszystkie dni nabożeństwa rozpoczynają się o godzinie 18:00. Dodatkowo w Wielki Piątek o godz. 17:15 Gorzkie Żale, a w Wielką Sobotę o 17:15 różaniec. Zachęcamy do zabrania w Wigilię Paschalną świec i naczyń na wodę święconą. Wigilia Paschalna zaczyna się wieczorem o godzinie 18:00 poświęceniem ognia. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w Wielki Czwartek od 20:00 do 22:00, Wielki Piątek adoracja całonocna a w Sobotę do godziny 22:00. Można będzie skorzystać z sakramentu pokuty w  Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę od 20:30 do 22:00. W Wielką Sobotę również od godziny 8:00 do 17:00 w czasie święcenia pokarmów. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 8:00 do 17:00 co pół godziny. Serdecznie zapraszamy parafian i gości do kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu i nawiedzenie Grobu Pańskiego. Do adoracji Grobu Pana Pańskiego zapraszamy panów strażaków, harcerzy i ministrantów, Różyczki św. Teresy, Wojsko Gedeona oraz pozostałe grupy działające przy parafii.
 1. Uroczysta rezurekcja o godzinie 6:00 rano. Serdecznie zapraszamy do udziału w procesji rezurekcyjnej panów strażaków, harcerzy, orkiestrę, asystę procesyjną, ministrantów, Różyczki św. Teresy i wszystkich parafian. Niech to będzie nasze radosne wyznanie wiary.
 2. Członków asysty prosimy o przygotowanie chorągwi i feretronów do procesji.
 3. W środę zapraszamy Apostołów przed Wielkim Czwartkiem na próbę o godzinie 15:00 a ministrantów i Różyczki św. Tereski a godzinę 15:30.
 4. W czwartek próba Różyczek św. Tereski o godzinie 9:00. Ministrantów o godzinie 10:00. Serdecznie zapraszamy.
 5. Na stoliku przy ławkach są wyłożone dwa modlitewniki: Modlitewnik za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. oraz Modlitewnik dla osób, które podjęły się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Są w nim rozważania różańcowe na 280 dni modlitwy za życie zagrożone. Są także różańce z płatkiem róży z Grobu św. Jana Pawła II. Zachęcamy do nabycia tych modlitewników.
 6. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Barbara-Elżbieta Tyc, Jolanta-Helena Stępień . Wieczny odpoczynek…

V Niedziela Wielkiego Postu

26 marca 2023 r.

 1. Zakończyliśmy rekolekcje, dziękujemy Wam za udział we Mszach Świętych i skorzystanie daru Bożego Miłosierdzia w konfesjonale. Potrzebę przyjazdu kapłana do osób chorych, starszych lub z niepełnosprawnościami, które nie mogą dotrzeć do kościoła, prosimy zgłaszać w zakrystii, – wyjazdy do chorych będą w ostatnim tygodniu przed świętami. Kapłani będą indywidualnie dzwonić na podane numery telefonów i ustalać godzinę przyjazdu.
 1. Zapraszamy dzisiaj (niedziela) narzeczonych na czwarte spotkanie w ramach kursu bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa o godz. 14:00 do salki parafialnej. 2 kwietnia rozpoczynamy kolejną turę kursu, prosimy o zgłaszanie się par na kwiecień.
 2. Dzisiaj (niedziela) Akcja Katolicka prowadzi sprzedaż palm wielkanocnych własnej produkcji. Dochód na cele charytatywne.
 3. Dzisiaj (niedziela) spotkanie Koła Biblijnego o 15:30 w salce parafialnej.
 4. Droga krzyżowa ulicami naszej parafii odbędzie się 31 marca po Mszy Świętej wieczorowej. Osoby chętne do zaangażowania się prosimy o zgłoszenia się do ks. Tomasza.
 5. Za tydzień niedziela Palmowa, otwierająca okres Wielkiego Tygodnia, w którym uobecnia się męka, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Tą niedzielą rozpoczynamy najważniejsze wydarzenia w roku liturgicznym. Na początku liturgii zostaną poświęcone palmy, które przypominają nam uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Procesja z palmami przed Mszą Świętą o godzinie 12:00. Również tego dnia Różyczki św. Tereski i Ministranci będą prowadzić sprzedaż ciast w ramach charytatywnej zbiórki wielkopostnej na rzecz uczennicy LO w Nasielsku zmagającej się obecnie z poważnymi konsekwencjami niepełnosprawności- porusza się na wózku inwalidzkim i wymaga interwencji operacyjnej oraz żmudnej i kosztownej rehabilitacji. W akcje zaangażuje się również Koło Gospodyń Wiejskich z Winnik. Jest to osoba bardzo religijna i pomimo swoich problemów zaangażowana w pomoc innym.
 6. Caritas Diecezji Płockiej przekazał nam do rozprowadzenia „Baranki Wielkanocne” w cenie 8 zł. Akcja ta ma cel charytatywny.
 7. W pierwszą sobotę po Mszy Świętej porannej o 7:30 Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 8. 2 kwietnia przypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II, szczególnie w tym dniu będziemy dziękować Bogu za dar tego Wielkiego Świętego, jakim obdarzył nas Bóg. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła będzie można zabrać ulotki z zaproszeniem. Postarajmy się przybyć 2 kwietnia na godzinę 20:00, aby okazać solidarność z papieżem. Za jego wstawiennictwem będziemy prosić o żywą wiarę w naszych rodzinach i naszym narodzie.
 9. Organizowana jest pielgrzymka do Wilna w dniach 14-16 kwietnia. Koszt 549 zł i 100 euro. Bliższe informacje podane są na tablicy ogłoszeń. Zainteresowani mogą zgłaszać się do ks. Adam Staniszewskiego.
 10. Organizowany jest z naszej parafii 5 dniowy wyjazd na mazury w terminie 26-30 czerwca. Koszt 600 zł z wyżywieniem i transportem. Zapisy u ks. Mariusza.
 11. Od 26 czerwca do 6 lipca zapraszamy młodzież od 7 klasy szkoły podstawowej a także szkołę średnią i studentów do pojechania w góry na rekolekcje. Koszt 899 zł, zapisy u ks. Tomasza
 12. Rozpoczyna się nowy nabór do grona ministrantów, mamy już 3 kandydatów. Zapraszamy chłopców od 2 klasy szkoły podstawowej. Cały czas można również zapisać się do Różyczek św. Teresy. Kontakt z ks. Mariuszem.
 13. W 1945 r. radziecki czołg kierowany przez żołnierzy Armii Czerwonej zabił brutalnie 10 mieszkańców oraz ciężko ranił jedną mieszkankę naszej Gminy, którzy podążali na mszę św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. 1 kwietnia br. mija 78 lat od tragicznego zdarzenia, ale pamięć o ofiarach jest nadal żywa.

FRANCISZEK BIELECKI                          LAT 19
STEFANIA BIELECKA                             LAT 49
KAZIMIERZ OSIŃSKI                              LAT 22
JULIANNA OSIŃSKA                             LAT 48
ELŻBIETA TERESA OSIŃSKA                  LAT 14
SZCZEPAN SŁAWIŃSKI                         LAT 35
JADWIGA SŁAWIŃSKA                         LAT 22
WIESŁAWA WIĘCKOWSKA                  LAT 7
JANINA WIĘCKOWSKA                        LAT 32
ANNA KRYSTYNA WIĘCKOWSKA        LAT 6
ORAZ
CIĘŻKO RANNA WÓWCZAS ADOLFA OSIŃSKA

Chcąc upamiętnić wydarzenia z 1945 r., w najbliższą sobotę – 1 kwietnia, dokonamy uroczystego odsłonięcia tablicy z nazwiskami zabitych. Uroczystość rozpocznie się o godz. 13:00 przy skrzyżowaniu ul. Polskiej Organizacji Wojskowej i Granicznej w Nasielsku. Po ceremonii udamy się do kościoła św. Wojciecha na mszę św. w intencji ofiar.

Tablica, która zostanie odsłonięta to efekt złożonego w 2021 r. przez Pana Krzysztofa Domżałę wniosku do Instytutu Pamięci Narodowej.

Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystości.

 1. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Irena- Maria Szuleckaj . Wieczny odpoczynek…

IV Niedziela Wielkiego Postu

19 marca 2023 r.

 1. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii pod przewodnictwem ks. Macieja Szostaka Kapelana Szpitala w Ciechanowie. Serdecznie witamy i życzymy, by myśli kierowane do naszej wspólnoty przyniosły błogosławione owoce. Ofiary składane w czwartek będą do dyspozycji ojca rekolekcjonisty. Bardzo prosimy, aby nie zostawiać spowiedzi świętej przed samymi Świętami Wielkanocnymi. W czasie rekolekcji będzie wielu zaproszonych spowiedników i postarajmy się w tym czasie skorzystać z daru Bożego Miłosierdzia. Potrzebę przyjazdu kapłana do osób chorych, starszych lub z niepełnosprawnościami, które nie mogą dotrzeć do kościoła, prosimy zgłaszać w zakrystii, – wyjazdy do chorych będą w ostatnim tygodniu przed świętami. Program rekolekcji w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 1. Zapraszamy dzisiaj (niedziela) narzeczonych na trzecie spotkanie w ramach kursu bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa o godz. 14:00 do salki parafialnej.
 2. Dzisiaj (niedziela) o godzinie 10:30 uroczyste przyjęcie do groma ministrantów kilku kandydatów oraz włączenie 4 ministrantów do grona asysty. Serdecznie gratulujemy. O godz. 17:00 Msza dla kandydatów do bierzmowania i rodziców.
 3. Serdecznie dziękujemy katechetkom za przygotowanie Drogi Krzyżowej dla dzieci, ministrantom, Różyczkom św. Teresy, harcerzom, scholii i wszystkim dzieciom za udział w tym nabożeństwie. W tym tygodniu Drogę Krzyżową będzie prowadziła młodzież. Zapraszamy wszystkie grupy młodzieżowe działające przy parafii, Wojsko Gedeona i kandydatów do bierzmowania.
 4. W najbliższy poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Józefa, jest ona przeniesiona z niedzieli. Tego dnia różaniec ze św. Józefem i litania.
 5. Po raz trzeci jest możliwość odbycia Ekstremalnej Drogi Krzyżowej po terenie Gminy Nasielsk. Wyznaczone są 2 trasy; o długości 40 i 46 kilometrów. Ekstremalna Droga Krzyżowa ruszy w piątek 24 marca br. Jej początkiem będzie msza św. w naszym kościele o godz. 18.00, po której uczestnicy wyruszą w nocną wyprawę z modlitwą – samotnie lub w małych grupkach, ale z zachowaniem reguły milczenia i skupienia. Chętni do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej powinni na stronie internetowej www.edk.org.pl wybrać trasę, którą zamierzają przejść i zarejestrować się. Na stronie tej można znaleźć i wydrukować rozważania stacji Drogi Krzyżowej, mapę i opis wybranej trasy, a także znaleźć informacje, jak się przygotować do wędrówki. W drodze można również korzystać z aplikacji „EDK’ na telefon, w której znajdują się mapy ze śladem GPS, rozważania i inne informacje.
 1. Droga krzyżowa ulicami naszej parafii odbędzie się 31 marca po Mszy Świętej wieczorowej. Serdecznie zapraszam i prosimy o pomoc w jej przygotowaniu.
 2. W tym tygodniu przyda Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25 marca), tego dnia rozpocznie się kolejna możliwość: Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wówczas możemy złożyć deklarację i podjąć trud duchowej adopcji dziecka poczętego, a zagrożonego niebezpieczeństwem zabójstwa przez aborcję.
 3. 26 marca Akcja Katolicka będzie prowadziła sprzedaż palem wielkanocnych własnej produkcji. Dochód na cele charytatywne.
 4. Za tydzień w niedzielę spotkanie Koła Biblijnego o 15:30 w salce parafialnej.
 5. W niedzielę palmową Różyczki św. Tereski i Ministranci będą prowadzić sprzedaż ciast w ramach charytatywnej zbiórki wielkopostnej na rzecz uczennicy LO w Nasielsku zmagającej się obecnie z poważnymi konsekwencjami niepełnosprawności- porusza się na wózku inwalidzkim i wymaga interwencji operacyjnej oraz żmudnej i kosztownej rehabilitacji. W akcje zaangażuje się również Koło Gospodyń Wiejskich z Winnik. Jest to osoba bardzo religijna i pomimo swoich problemów zaangażowana w pomoc innym.
 6. Caritas Diecezji Płockiej przekazał nam do rozprowadzenia „Baranki Wielkanocne” w cenie 8 zł. Akcja ta ma cel charytatywny.
 7. 2 kwietnia przypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II, szczególnie w tym dniu będziemy dziękować Bogu za dar tego Wielkiego Świętego, jakim obdarzył nas Bóg. Po Mszach będzie rozdawany program rekolekcji oraz tekst skargi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na audycję o Janie Pawle II, przygotowaną przez dr Janusza Kaweckiego. Po podpinaniu można ją wysłać na podany w ulotce adres.
 8. Organizowana jest pielgrzymka do Wilna w dniach 14-16 kwietnia. Koszt 549 zł i 100 euro. Bliższe informacje podane są na tablicy ogłoszeń. Zainteresowani mogą zgłaszać się do ks. Adam Staniszewskiego.
 9. Organizowany jest z naszej parafii 5 dniowy wyjazd na mazury w terminie 26-30 czerwca. Obecnie zapisanych jest 35 osób, zostało 15 wolnych miejsc. Wyjazd głównie przeznaczony jest dla rodzin, ale zapisać mogą się także pojedyncze osoby. Koszt 600 zł z wyżywieniem i transportem.
 10. W czasopiśmie „Gość niedzielny” warto przeczytać: Papieskie marsze w całej Polsce, Esbecy nie mogą decydować o świętości Jana Pawła II, Ostatnia deska ratunku – o nawróceniu przy Krzyżu, Piekło samotności.
 11. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Elżbieta-Bożena Wiśniewska . Wieczny odpoczynek…

III Niedziela Wielkiego Postu

12 marca 2023 r.

 1. W dniu dzisiejszym (niedziela) zbiórka do puszek na cele misyjne. Dziękujemy za wsparcie na ten szlachetny cel.
 2. Zapraszamy dzisiaj (niedziela) narzeczonych na drugie spotkanie w ramach kursu bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa o godz. 14:00 do salki parafialnej.
 3. W dniu dzisiejszym (niedziela) o godz. 10:30 spotkanie w ramach przygotowania do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
 4. Odbył się dekanalny konkurs wiedzy Biblijnej, serdecznie gratulujemy zwycięzcom tego etapu i życzmy dalszych sukcesów. Nasza parafialna Marysia Ostaszewska zajęła 1 miejsce na etapie dekanalnym.
 5. Caritas Diecezji Płockiej przekazał nam do rozprowadzenia „Baranki Wielkanocne” w cenie 8 zł. Akcja ta ma cel charytatywny.
 6. 10 marca rozpoczęła się nowenna do św. Józefa, szczegóły proponowanych modlitw w wywieszone na tablicy ogłoszeń.
 7. W najbliższy piątek, tzn. 17 marca, na Drodze Krzyżowej o godz. 17.15 będziemy modlić się z dziećmi i za dzieci.  Zapraszamy wszystkie dzieci, szczególnie grupy dziecięce i młodzieżowe działające przy naszej parafii: ministrantów, Różyczki św. Tereski, harcerki, harcerzy i zuchenki, oraz scholkę i Wojsko Gedeona.
 8. 13 marca mija 10 lat od wyboru na Stolicę Piotrową Papieża Franciszka. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. Jednocześnie prosimy was o modlitwę za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji naszej Ojczyzny i tych, którzy bezczeszczą jego dobre imię. Tego dnia również nabożeństwo fatimskie o godz. 17:20. Różaniec prosimy ofiarować za papieża Franciszka.
 9. W dniach 17 i 18 marca w nasielskich sklepach Guliwer i Biedronka będzie prowadzona XXII Zbiórka Żywności Caritas pod hasłem „Tak. Pomagam”. Wolontariusze- uczestnicy WTZ zbierają żywność. Ubrani będą w koszulki z logo Caritas i identyfikatory. Zachęcamy do wsparcia.
 10. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 19-23 marca, pod przewodnictwem ks. Macieja Szostaka Kapelana Szpitala w Ciechanowie. Bardzo prosimy, aby nie zostawiać spowiedzi świętej przed samymi Świętami Wielkanocnymi. W czasie rekolekcji będzie wielu zaproszonych spowiedników i postarajmy się w tym czasie skorzystać z daru Bożego Miłosierdzia.
 11. 26 marca Akcja Katolicka będzie prowadziła sprzedaż palem wielkanocnych.
 12. Za tydzień w niedzielę o 17:00 Msza dla kandydatów do bierzmowania i rodziców.
 13. W niedzielę palmową Różyczki św. Tereski i Ministranci będą prowadzić sprzedaż ciast w ramach charytatywnej zbiórki wielkopostnej na rzecz uczennicy LO w Nasielsku zmagającej się obecnie z poważnymi konsekwencjami niepełnosprawności- porusza się na wózku inwalidzkim i wymaga interwencji operacyjnej oraz żmudnej i kosztownej rehabilitacji. Jest to osoba bardzo religijna i pomimo swoich problemów zaangażowana w pomoc innym. Prosimy was o wsparcie.
 14. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Piotr Alfred Wenta, Weronika Miętkiewicz, Barbara Kamińska, Teresa Ziemińska, Roch Rej. Wieczny odpoczynek…

II Niedziela Wielkiego Postu

05 marca 2023 r.

 1. Rozpoczęły się bardzo wymowne i głębokie w treść nabożeństwa wielkopostne: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Na te nabożeństwa zapraszamy wszystkich parafian
 2. W dniu dzisiejszym po Mszy Świętej o godz. 10:30 spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do 1 Komunii Świętej. O 16:20 różaniec i wystawienie Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
 3. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 10:30 zapraszamy na spotkanie dzieci klas 4 przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
 4. Dzisiaj po Mszy Świętej zbiórka do puszek ogłoszona przez Biskupa Płockiego na wsparcie narodu Ukraińskiego.
 5. Zbiórka do puszek wspomagających Misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes” zostanie przełożona na następny tydzień.
 6. Dzisiaj o godz. 10:45 pod Krzyżem w Popowie Borowym odbędzie się modlitwa w ramach obchodów „Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych”. Na uroczystość serdecznie zaprasza Pan Burmistrz. Prosimy, aby pamiętać w modlitwie o bohaterach naszego narodu.
 7. Zapraszamy na diecezjalny kurs na lektora, zapisy u ks. Mariusza. Kurs organizowany jest przez wydział duszpasterski a prowadzony w rejonach i parafiach. Wymagany wiek: od 8 klasy szkoły podstawowej. Kurs zakończy się wręczeniem dyplomu ukończenia przez Biskupa Płockiego.
 8. Caritas Diecezji Płockiej przekazał nam do rozprowadzenia „Baranki Wielkanocne” w cenie 8 zł. Akcja ta ma cel charytatywny.
 9. W czwartek spotkanie Akcji Katolickiej o godz. 19:00 w salce parafialnej. W dniu wczorajszym Akcja Katolicka reprezentowała nas na spotkaniu diecezjalnym w Płocku. Bóg zapłać.
 10. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 19-23 marca, pod przewodnictwem ks. Macieja Szostaka Kapelana Szpitala w Ciechanowie. Bardzo prosimy, aby nie zostawiać spowiedzi świętej przed samymi Świętami Wielkanocnymi. W czasie rekolekcji będzie wielu zaproszonych spowiedników i postarajmy się w tym czasie skorzystać z daru Bożego Miłosierdzia.
 11. 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Dziękujemy Wam za dobroć, którą dzielicie się w rodzinach, za podejmowany trud i życzymy byście otrzymały od Boga wszelkie łaski do radosnego przeżywania swojego życia w duchu chrześcijańskim.
 12. Parafia św. Katarzyny w Nasielsku organizuje wyjazd do Francji w dniach 19-28 września. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 13. Zapraszamy narzeczonych na bezpośrednie przygotowanie do sakramentu małżeństwa w 4 następne niedziele miesiąca począwszy od dnia dzisiejszego (5 marca) o godz. 14:00 do salki parafialnej, zapis na pierwszym spotkaniu.
 14. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Edward Konior, Henryk Kwiatkowski, Kazimiera Lewandowska Wieczny odpoczynek…

VI Niedziela zwykła

12 luty 2023 r.

 1. Apel Biskupa Płockiego

Drodzy Diecezjanie!

Jesteśmy świadkami ogromu cierpienia, jakie w tych dniach spowodowało trzęsienie ziemi na terenie Turcji i Syrii. W związku z tym proszę o modlitwę za ofiary i poszkodowanych w tym kataklizmie. Niech miłosierny Bóg wspomoże wszystkie ofiary tej tragedii. Niech zmarłych obdarzy życiem wiecznym, a tym, którzy ocaleli, da nadzieję i duchowe umocnienie.

Ponadto, zgodnie z Apelem ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, z dnia 8 lutego br. dotyczącym przeprowadzenia zbiórki ofiar na rzecz pomocy poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii, chciałbym, aby nasza Diecezja włączyła się w to szlachetne dzieło miłosierdzia. Polecam zatem, aby w najbliższą niedzielę 12 lutego 2023 r. we wszystkich wspólnotach parafialnych przeprowadzić kwestę do puszek. Niech nasze serca będą solidarne z tymi, którzy potrzebują pomocy. Bóg zapałać za życzliwość w tej ważnej sprawie!

Płock, dnia 8 lutego 2023 r.

† Szymon Stułkowski – Biskup Płocki

 1. 13 lutego zapraszamy na Różaniec Fatimski o godz. 17:20
 2. Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie w czwartek 16.02 o godzinie 19:00 do salki parafialnej.
 3. Za tydzień na Mszy Świętej o godz. 17:00 będziemy gościć ks. Jacka Prusińskiego- głównego przewodnika pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Po Mszy zapraszamy na spotkanie w salce.
 4. W tym tygodniu planujemy zakończenie wizyty duszpasterskiej, jeżeli zdarzyłoby się, że w trakcie kolędy pominęliśmy jakąś ulicę lub blok prosimy o kontakt. Zapraszamy również do zgłaszania rodzin indywidualnie, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie. Zgłoszenia dokonujemy w zakrystii a ksiądz będzie kontaktował się telefonicznie.

  Ferie (1 tydzień) 

  Kancelaria czynna w godzinach porannych (7:30-8:30)

 5. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Jerzy Szatanik, Anna-Barbara Pawlak, Bogdan-Grzegorz Chojnacki. Wieczny odpoczynek…

V Niedziela zwykła

05 luty 2023 r.

 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 16.20 nabożeństwo różańcowe Kół Żywego Różańca.
 2. Młodzież wyjeżdzająca z ks. Tomkiem na ferie w góry zaprasza dzisiaj (niedziela) po Mszach na kiermasz ciast.
 3. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy angażowali się do tej pory w pomoc dekoracyjną i którzy w miniony piątek i sobotę pomagali przy rozbiórce żłóbka. Wyrażamy wdzięczność Dyrekcjom Szkół, nauczycielom i rodzicom za poinformowanie i przyprowadzenie dzieci w Święto Ofiarowania Pańskiego.
 4. Dnia 11 lutego, we wspomnienie liturgiczne NMP z Lourdes, będzie obchodzony Światowy Dzień Chorego. Celem tego dnia jest pobudzenie wrażliwości wiernych i całego Kościoła na konieczność zapewnienia jak najlepszej opieki chorym. Zachęcamy wszystkich do modlitwy i konkretnej pomocy na rzecz chorych i cierpiących. Tego dnia dodatkowa Msza Święta o godzinie 12:00. Po Mszy św. chorzy otrzymają wodę z  Gietrzwałdu pochodzącą z Cudownego Źródełka. Woda została pobłogosławiona 8 września 1877 r. prze Najświętszą Maryję Pannę.
 5. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 17:00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z rodzicami.
 6. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Porządek kolędy na najbliższe dni, wygląda następująco:
 7. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”.
 8. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Bernard-Jan Sokołowski, Stanisława-Wiktoria Palewska, Marta Arciszewska, Krzysztof Latkowski Wieczny odpoczynek…

IV Niedziela zwykła

29 stycznia 2023 r.

 1. W sobotę ks. Tomasz obchodził swój dzień patronalny. Życzenia ks. Tomaszowi grupy parafialne będą składać dzisiaj po Mszy o godzinie 12:00.
 2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzi. 10:30 zapraszamy na spotkanie dzieci (wraz z rodzicami) przygotowujące się do I komunii.
 3. W czwartek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, modlitwa różańcowa oraz Msza Święta w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i telewizji TRWAM. Na Mszę Świętą o godzinie 18:00 zapraszamy rodziców z dziećmi przedszkolnymi. Dzieci przynoszą świece od chrztu. W czasie Mszy Świętej ze świecami ustawiamy się pod chórem. Po poświęceniu świec udajemy się w procesji do ołtarza. Na Mszy odmówimy „Rodzicielski Akt Ofiarowania Dziecka Panu Bogu” a na koniec dzieci otrzymają specjalne błogosławieństw.
 4. W czwartek przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Począwszy od IX wieku wierni przynoszą w tym dniu do kościoła świece, które symbolizują Chrystusa – Światłość Świata. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W sposób szczególny pamiętamy o tych, którzy swoje życie poświęcili Bogu – zakonnicach, zakonnikach i kapłanach. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczamy na zakony klauzurowe. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Msza Święta o godz. 10:00 sprawowana będzie w intencji ks. prałata Kaźmierza Śniegockiego, także za księdza prałata będzie Msza Święta w piątek o godz. 18:00 i za zmarłych członków Akcji Katolickiej. W zakrystii są do nabycia świece gromniczne w cenie 10 zł.
 5. W piątek dodatkowa Msza Święta o godz. 8:30 oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 17:00.
 6. W piątek na godzinę 18:30 zapraszamy do kościoła wszystkie chętne osoby do pomocy przy rozbieraniu dekoracji świątecznych. Osoby zainteresowane proszone są o przyjście tego dnia do kościoła na wskazaną godzinę. Jednocześnie wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy angażowali się do tej pory w pomoc dekoracyjną.
 7. W sobotę po Mszy Świętej porannej o 7:30 Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 8. Ks. Proboszcz parafii Strzegocin zaprasza w I-sze soboty miesiąca na „Zamyślenia szkaplerzne” na godz.19.00 do kościoła w Strzegocinie.
 9. W następną niedzielę – I niedziela miesiąca po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 16.20 nabożeństwo różańcowe Kół Żywego Różańca.
 10. Młodzież wyjeżdzająca z ks. Tomkiem na ferie w góry zaprasza 5 lutego po Mszach o 9:00, 10:30 i 12:00 na kiermasz ciast.
 11. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Porządek kolędy na najbliższe dni, wygląda następująco:
 12. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”.
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Zbigniew Molak, Maria-Aleksandra Stachowicz, Grażyna-Maria Zakrzewska. Wieczny odpoczynek…

II Niedziela zwykła

15 stycznia 2023 r.

  1. Ks. Mariusza zaprasza Koła Przyjaciół Radia Maryja, Koła Żywego Różańca, Lektorów oraz przedstawicieli Akcji Katolickiej na spotkanie Bożonarodzeniowe dzisiaj po Mszy świętej o godz. 12:00 do salki parafialnej przy plebanii.
  2. W tym tygodniu rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W naszych modlitwach prośmy Boga, aby dał nam łaskę jedności mimo różnic, które nas dzielą. 17 stycznia przypada Dzień Judaizmu.
  3. W czwartek ks. Mariusz obchodzi swój dzień patronalny. Życzymy Bożych łask, życzliwych ludzi na drodze codziennego życia oraz zadowolenia z pełnionej funkcji. Życzenia ks. Mariuszowi grupy parafialne będą składać w następną niedzielę 22 stycznia po Mszy o godzinie 12:00.
  4. W najbliższą sobotę zapraszamy na 18:45 do kościoła na koncert kolęd w wykonaniu Pana Macieja Miecznikowskiego z Warszawy. Koncert będzie trwał około 1,5 godziny. Serdecznie zapraszamy.
  5. W najbliższych dniach obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka, pamiętajmy w osobistych modlitwach o naszych babciach i dziadkach, by w ten sposób wynagrodzić im trud, jaki włożyli w nasze chrześcijańskie wychowanie.
  6. W następnym tygodniu na Mszę Święta o godzinie 17:00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami.
  7. 5 lutego młodzież wyjeżdzająca na ferie z ks. Tomaszem będzie prowadzić kiermasz ciast, dobrowolne ofiary będą wsparciem na rzecz wyjazdu w góry.
  8. Do naszych mieszkań przychodzi kapłan z wizytą duszpasterską, chciejmy to spotkanie potraktować, jako okazję do spotkania braci w wierze w Jezusa Chrystusa. Prosimy o przyjazd na 15 minut przed kolędą. W najbliższym czasie w kolędzie będzie nam pomagał ks. Proboszcz z Nuny. Porządek na następny tydzień:
  9. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Wiesława Płodziszewska, Andrzej-Marian Wierzbicki, Elżbieta Gągolewska, Stanisław-Stefan Szulecki, Urszula-Barbara Brzeska-Jaskulska, Jadwiga-Alicja Suwaj, Julianna-Wanda Zając. Wieczny odpoczynek…

Niedziela Chrztu Pańskiego

08 stycznia 2023 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Pamiątkę Chrztu Chrystusa. Dziękujmy Bogu i naszym rodzicom i chrzestnym, że zostaliśmy ochrzczeni. Kończymy dzisiaj okres Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła.
 2. 13 stycznia zapraszamy na różaniec Fatimski o 16:20.
 3. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przygotowanie Orszaku Trzech Króli na czele z ks. Tomaszem.
 4. Od 19 do 25 lutego zapraszamy młodzież na wyjazd na narty. Koszt 800 zł. Szczegóły u ks. Tomasza.
 5. Serdecznie dziękujemy ks. Emilowi za przyjazd do naszej parafii, dziękujemy za wspólna modlitwę i pomoc w kolędzie. Życzymy, dobrego posługiwania w swojej parafii. Prosimy o modlitwę za nas. Ks. Emil wyjeżdża w najbliższy czwartek.
 6. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Prosimy o przyjazd na 15 minut przed. Serdecznie przepraszamy mieszkańców Siennicy, ponieważ w poniedziałek z racji dwóch pogrzebów jeden ksiądz musi pozostać na parafii i nie będziemy mogli udać się na kolędę tego dnia. Będziemy w Siennicy we wtorek. Porządek kolędy na następny tydzień:

 1. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Józef- Stanisław Modzelewski, Grażyna-Janina Branicka, Hanna Goździewska, Marian-Marek Bryśkiewicz, Tomasz-Jan Zalewski, Wieczny odpoczynek…

01 stycznia 2023 r.

 

 1. Dzisiaj (niedziela) pierwsza niedziela miesiąca modlitwa różańcowa o godz. 16.20. W tym tygodniu również pierwszy piątek miesiąca. Z racji uroczystości Objawienia Pańskiego będzie zachowany porządek niedzielny. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające po Mszy Porannej.
 2. W Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli – porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, katolicy są zobowiązani do udziału we Mszy Świętej. Tego dnia święcimy kredę i kadzidło – po Mszach można będzie nabyć te symbole związane ze świętem. Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczone są na misje. Po Mszy Świętej o godz. 10:30 wyruszy orszak z kościoła na plac przy sklepie Guliver, gdzie oddamy hołd Dziecięciu Bożemu i wrócimy na Mszę Świętą o godzinie 12:00. Również swoją zachętę do wzięcia udziału w Orszaku Trzech Króli skierował do wiernych Biskup Płocki, zapraszamy do zapoznania się z komunikatem na stronie diecezji płockiej.
 3. Ks. Mariusza zaprasza Koła Przyjaciół Radia Maryja, Koła Żywego Różańca oraz przedstawicieli Akcji Katolickiej na spotkanie Bożonarodzeniowe 15 stycznia po Mszy świętej o godz. 12:00 do salki parafialnej przy plebanii.
 4. Serdecznie prosimy o modlitwę ze zmarłego papieża seniora Benedykta XVI
 5. Od poniedziałku 2 stycznia kontynuujemy wizytę duszpasterską. Prosimy o transport na 15 minut przed kolędą. Porządek kolędy na najbliższe dni, wygląda następująco:
 6. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Aniela Obojska, Henryk Dziedzianowicz, Jarosław Kamiński, Teresa-Halina Domała, Roman-Józef Kundt. Wieczny odpoczynek…

 

IV Niedziela Adwentu

18 grudnia 2022 r

 1. W zakrystii możemy nabywać świece wigilijne w cenie: duża 15 zł, mała 10 zł; Zostało jeszcze kilkanaście sztuk.
 2. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 10:30 zostanie wręczony medal od Biskupa Płockiego „Zasłużony katecheta” dla pani mgr Małgorzaty Komorowskiej za długoletnią pracę katechetyczną. Serdecznie dziękujemy za wszystkie inicjatywy jakie Pani Małgorzata podjęła w naszej wspólnocie i liczmy na dalsza współpracę.
 3. Dziękujemy Państwu Krystynie i Bogdanowi Pawłowskim z Bud Siennickich oraz Pani Elżbiecie Chmurskiej z Siennicy za ofiarowane choinki do kościoła. Dziękujemy Panu Wiesławowi Borzymowi i jego pracownikom oraz panu Andrzejowi Pawłowskiemu, Edwardowi Popielarskiemu i Grzegorzowi Popielarskiemu za przywiezienie choinek i ustawienie ich do kościoła. Dziękujemy również Panom Ostrowskim za wykonanie nowej drewnianej szopki Bożonarodzeniowej. Niech Bóg wynagrodzi za podjęty trud.
 4. W tym roku przy szopce będzie stał osiołek z cukierkami. Dzieci będą mogły po Mszach podchodzić i częstować się słodyczami. Prosimy jednak, aby rodzice i wszyscy chętni uzupełniali braki.
 5. Mariusz zaprasza wszystkie dzieci do włączenia się w akcję: ubierz choinkę w kościele. W tym roku dzieci jedną choinkę będą mogły same udekorować. Prosimy, aby zawieszać tylko bombki bez łańcuchów. Na wskazaną choinkę samodzielnie rodzic zawiesza wraz z dzieckiem wykonaną ozdobę. Po zakończeniu okresu Bożonarodzeniowego bombki będzie można zabrać do domu.
 6. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 17:00 oprawę muzyczną będzie miała młodzież z naszej parafii. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu dla wszystkich chętnych. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Będzie możliwość spowiedzi świętej już od godziny 16:00.
 7. Młodzież wyjeżdzająca z ks. Tomkiem w sierpniu na Światowe Dni Młodzieży do Portugalii sprzedaje kalendarze parafialne na 2023 rok w cenie 10 zł. ND nabycia również w zakrystii za dobrowolną ofiarą kartki Bożonarodzeniowe ze zdjęciem naszej parafii, dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na ministrantów.
 8. Dzisiaj ostatni dzień zgłaszania osób chorych na spowiedzi przed Świętami Bożego Narodzenia. Księża skontaktują się telefonicznie z wybranymi osobami i ustalą dzień i godzinę przyjazdu.
 9. We wtorek, w środę, czwartek i piątek od godz. 17.30 do 18.30 będzie możliwość dodatkowej spowiedzi.
 10. Druhny i druhowie z organizacji ZHP i ZHR podczas wtorkowej Mszy Świętej wieczornej przekażą do parafii Betlejemskie Światełko Pokoju. Światło, które do Polski rzeczywiście dotarło z groty betlejemskiej, a przekazywane było przez skautów z całego świata. Zachęcamy do wzięcia ze sobą świec i lampionów. Po Mszy Świętej będzie można zabrać ze sobą światło, które niesie pokój i radość do domów rodzinnych.
 11. W sobotę przypada wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy, aby była przeżywana według duchowości i tradycji katolickiej. Przypominamy, że potrawy wigilijne powinny być potrawami postnymi i nie należy spożywać alkoholu. Powinno się również zachować post ścisły. TEGO DNIA WIECZOREM NIE MA MSZY ŚWIĘTEJ I SPOWIEDZI. Spowiedź jest tylko na porannej Mszy Świętej o 7:00 i 7:30. Pasterka o godzinie 24:00 a na pół godziny przed zapraszamy na śpiewanie kolęd.
 12. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia nie ma Mszy Św. o godz. 7:30, w drugi dzień świąt porządek niedzielny.
 13. Pani organistka roznosi po wioskach naszej parafii poświęcone opłatki na wigilijny stół. Prosimy o życzliwe przyjęcie. W tym tygodni Pani organistka odwiedzi:…..
 14. Bóg zapłać za składane ofiary.
 15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Jan Sobolewski, Roman Ostrowski, Rafał-Krzysztof Mazurkiewicz, Jacek Morawski, Ryszard Orłowski, Stefan Wdowiński i Lucja Jaszczak. Wieczny odpoczynek…

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

25 grudnia 2022 r

 

ŻYCZENIA BISKUPA PŁOCKIEGO NA BOŻE NARODZENIE 2022

 

Drogie Siostry i Drodzy Bracia drodzy Diecezjanie!

Uroczystość Narodzenia Pańskiego przypomina nam, że Bóg, który w swoim Synu Jezusie Chrystusie stał się człowiekiem, jest zawsze blisko nas. Ta bliskość potrzebuje naszej zgody, byśmy otworzyli się na Niego i zaprosili Go w nasze życie. Uczynimy to, gdy nie zatrzymamy się na sentymentalnym nastroju Bożego Narodzenia i na rozczulaniu nad Mały Jezuskiem, ale odkryjemy i uwierzymy, że Dziecię Jezus przychodzi, by zająć się naszym życiem, by uwolnić nas od grzechu, śmierci i szatana.

Życzę Wam i sobie, Drogie Siostry i Drodzy Bracia, byśmy pozwolili Jezusowi zająć się naszą ludzką biedą i umocnieni Jego bliskością przemieniali świat, który tworzymy.

Błogosławiony Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku

Płock, 25 grudnia 2022

† Szymon Stułkowski
Biskup Płocki

 

 1. Z okazji tegorocznych świąt Bożego Narodzenia składamy, Wam drodzy Parafianie i Goście najserdeczniejsze życzenia. Niech nowonarodzony Zbawiciel znajdzie pomiędzy nami mędrców i pasterzy, którzy świadomi doniosłości Jego nadejścia, zaproszą Go do swych domów i swoich serc.
 2. W dniu wczorajszym ks. Kanonik Adam Staniszewski nasz drogi senior obchodził swój dzień patronalny. Składamy serdeczne życzenia Drogiemu Solenizantowi, niech Boża Dziecina obdarza księdza potrzebnymi łaskami, zdrowiem i pogodą ducha. Cieszymy się z obecności ks. Kanonika w naszej wspólnocie i zapewniamy w modlitwie.
 3. W dniu dzisiejszym nie ma Mszy Świętej o 7:30, pozostałe Msze Święte bez zmian.
 4. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia ofiary zbierane na tacę przeznaczamy na Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku.
 5. Dziękujemy chórowi, orkiestrze i pani organistce za koncert kolęd oraz szafarzom, harcerzom lektorom, ministrantom i różyczkom za ubogacenie liturgii. Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli swe serca na pomoc przy dekoracji żłóbka. Za całościowe przygotowanie i organizację dziękujemy ks. Mariuszowi.
 6. Dziękujemy i odwzajemniamy życzenia świąteczne Dyrekcjom Szkół, Władzom Miejskim i Samorządowym oraz Powiatowym, Zakładom Pracy, Firmom i Osobom Prywatnym.
 7. Osoby, które przystąpiły do komunii św. podczas Pasterki, mogą po raz drugi przyjąć komunię św. w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia.
 8. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego, dzisiejszy numer jest podwójny, w związku z tym cena wynosi 15 zł. Zachęcamy również do nabycia kalendarzy w cenie 10 zł, których sprzedaż wspiera młodzież.
 9. Ks. Mariusz zaprasza wszystkie dzieci do włączenia się w akcję: ubierz choinkę w kościele. W tym roku dzieci jedną choinkę mogą same udekorować. Prosimy, aby zawieszać tylko bombki bez łańcuchów. Na wskazaną choinkę samodzielnie rodzic zawiesza wraz z dzieckiem wykonaną ozdobę. Po zakończeniu okresu Bożonarodzeniowego bombki będzie można zabrać do domu.
 10. W tym roku przy szopce stoi osiołek z cukierkami. Dzieci mogą po Mszach podchodzić i częstować się słodyczami. Prosimy, aby rodzice, dziadkowie i wszyscy chętni uzupełniali braki.
 11. W wtorek 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Jest to spotkanie duszpasterza z wiernymi, aby lepiej poznać życie duchowe. To również spotkanie modlitewne całej rodziny, dlatego bardzo prosimy, o ile jest to możliwe, aby na kolędzie byli wszyscy domownicy. W tym roku będzie pomagał nam kilka dni w kolędowaniu ks. Emil przyjmijmy go z życzliwością. Porządek kolędy na najbliższe dni, wygląda następująco:
 12. Bóg zapłać za składane ofiary.
 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Rozalia Bieżuńska, Izabela Kopecka, Maria- Barbara Malarczyk. Wieczny odpoczynek…

 

III Niedziela Adwentu

11 grudnia 2022 r

 1. Dzisiaj po Mszy Świętej o 10.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Będą poświęcone i rozdane medaliki z Matką Bożą.
 2. W zakrystii możemy nabywać świece wigilijne w cenie: duża 15 zł, mała 10 zł;
 3. Młodzież wyjeżdzająca na spotkanie z papieżem w przyszłym roku sprzedaje kalendarze parafialne ze zdjęciami grup parafialnych. Koszt 10 zł. Są do nabycia również w sklepie Berta jak również płyty z bajkami Pani Beaty Kowalskiej, których sprzedaż wspomaga koło lektorów.
 4. Dzisiaj Ministranci i Różyczki św. Tereski sprzedają przed kościołem za dobrowolną ofiarą pocztówki Bożonarodzeniowe z wizerunkiem naszej parafii, pierniki własnej produkcji, ciasta i wiele innych ciekawych rzeczy. Będą również sprzedawać swoje wyroby uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Świeszewa, którzy częścią dochodu podzielą się z naszymi parafialnymi grupami. Zbierane w ten sposób ofiary będą przeznaczone na dofinansowanie wakacyjnego wyjazdu ministrantów i dziewczynek z grupy różyczek św. Tereski.
 5. Mariusz zaprasza wszystkie dzieci do włączenia się w akcję: ubierz choinkę w kościele. W tym roku dzieci jedną choinkę będą mogły same udekorować. Prosimy, aby zawieszać tylko bombki bez łańcuchów. Na wskazaną choinkę samodzielnie rodzic zawiesza wraz z dzieckiem wykonaną ozdobę. Po zakończeniu okresu Bożonarodzeniowego bombki będzie można zabrać do domu.
 6. Trwa zbiórka darów w ramach Akcji Paczka.
 7. W czwartek 15 grudnia Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie opłatkowe o godzinie 19:00 do salki parafialnej.
 8. W najbliższy piątek wieczór uwielbienia, zapraszamy.
 9. Za tydzień na Mszy św. o godz. 17:00 oprawę muzyczną będzie miała młodzież z naszej parafii. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu dla wszystkich chętnych. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania.
 10. Można zgłaszać w zakrystii osoby chore do spowiedzi przed Świętami Bożego Narodzenia.
 11. Pani organistka roznosi po wioskach naszej parafii poświęcone opłatki na wigilijny stół. Prosimy o życzliwe przyjęcie. W tym tygodni Pani organistka odwiedzi:…..
 12. Bóg zapłać za składane ofiary.
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: Andrzej Marcinkowski. Wieczny odpoczynek…

 

II Niedziela Adwentu

04 grudnia 2022 r

 

 1. Dzisiaj (niedziela) rozpoczynamy rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Odbywają się one w dniach od 4 do 7 grudnia. Poprowadzi je pracownik wydziału katechetycznego Kurii Diecezjalnej Płockiej ks. Paweł Sobiecki, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Zachęcamy, aby dobrze wykorzystać czas rekolekcji na rozwój duchowy oraz spowiedź świętą. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na czas przed samymi świętami. Dzieci z klas czwartych przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń chrzcielnych proszone są, aby skorzystać z sakramentu spowiedzi w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych w rekolekcje. Szczegółowy program na plakatach. Ofiary z ostatniego dnia rekolekcji przeznaczamy do dyspozycji ks. rekolekcjonisty.
 2. Do końca rekolekcji przyjmujemy na wypominki po Mszach Świętych w zakrystii lub w kancelarii. Gdyby zaistniały jakieś pomyłki prosimy o kontakt.
 3. Za tydzień po Mszy Świętej o 10.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Będą poświęcone i rozdane medaliki z Matką Bożą.
 4. W dniu dzisiejszym przypada pierwsza niedziela miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz o 16:20 i modlitwa różańcowa.
 5. W dniu dzisiejszym i przez czas rekolekcji będzie można złożyć pod chórem do kartonu produkty z długim terminem przydatności. Zbierają je harcerze w ramach Akcji Paczka, która adresowana jest do Polaków mieszkających na wschodzie poza granicami naszego kraju. Dziękujemy za ten dar.
 6. W czwartek przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W godz. 12.00-13.00 przezywamy Godzinę Łaski.
 7. W zakrystii możemy nabywać świece wigilijne w cenie: duża 15 zł, mała 10 zł; nabywając świecę pomagamy najbiedniejszym.
 8. Młodzież wyjeżdzająca z ks. Tomkiem w sierpniu na Światowe Dni Młodzieży do Portugalii będzie sprzedawała kalendarze parafialne na 2023 rok. Koszt wyjazdu dla jednej młodej osoby to ponad 5000 tys., złotych. Koszt kalendarza 10 zł, całość funduszy będzie przekazana na młodzież.
 9. 11 grudnia Ministranci i Różyczki św. Tereski będą przed kościołem sprzedawać za dobrowolną ofiarą pocztówki Bożonarodzeniowe, pierniki własnej produkcji, ciasta i wiele innych ciekawych rzeczy. Będą również sprzedawać swoje wyroby uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Świeszewa, którzy częścią dochodu podzielą się z naszymi parafialnymi grupami. Zbierane w ten sposób ofiary będą przeznaczone na dofinansowanie wakacyjnego wyjazdu ministrantów i dziewczynek z grupy różyczek św. Tereski. Przy tej okazji będzie można również nabyć płytę z bajkami dla dzieci z wykonaniu Pani Beaty Kowalskiej, a środki z jej sprzedaży posłużą na funkcjonowanie koła lektorów. Dziękujemy za wsparcie.
 10. Zapraszamy osoby chętne do pomocy w przygotowaniu żłóbka na Boże Narodzenie. Kontakt z ks. Mariuszem.
 11. Pani organistka roznosi po wioskach naszej parafii poświęcone opłatki na wigilijny stół. Prosimy o życzliwe przyjęcie. W tym tygodni Pani organistka odwiedzi:…..
 12. Bóg zapłać za składane ofiary.
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej nikt nie zmarł. Polećmy naszych bliskich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…