II Niedziela Wielkiego Postu

25 luty 2024 r.

„To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie!”

 1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus zabiera nas na Górę Przemienienia. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas… wołajmy jak Apostołowie „Panie dobrze nam tu być”.
 2. Dzisiejsza niedziela – druga wielkopostna, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych możemy materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.
 3. Pani Kierownik Bogumiła Szlaska i wspólnota Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Świeszewa przygotowała piękną wielkopostną dekorację. Serdecznie dziękujemy.
 4. Zapraszamy w czwartek na adorację N.S. o godz.17.00 i nocne czuwanie o godz.23.00.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz. 7.00 do 8.30. O 8.30 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po południu Droga Krzyżowa o godz. 16.30 dla dzieci a o 17.15 dla dorosłych. Drogę krzyżowa poprowadzą Koła Żywego Różańca. W sobotę po Mszy św. o 7.00 nabożeństwo wynagradzające z okazji I soboty miesiąca. Serdecznie zapraszamy.
 6. Na stoliku przy wyjściu z kościoła są wyłożone książki, które pomogą nam dobrze przygotować się do spowiedzi i przeżyć Wielki Post: „Przewodnik po sakramencie pokuty”, „Nie tyko spowiedź” i Wielki Post – nie zmarnuj szansy. Zachęcamy do nabycia tych publikacji.
 7. 3 marca rozpoczniemy kurs przedmałżeński, przygotowanie bezpośrednie do małżeństwa, zapraszamy zainteresowanych na godz. 14. 00 do sali bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, przy plebanii.
 8. Również 3 marca rozpoczniemy Wielkopostne Rekolekcje, będzie im przewodniczył ks. dr Andrzej Mikucki, dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Rekolekcje będą w dn. 3- 6 marca 2024r. Prosimy o zaplanowanie udziału w rekolekcjach i korzystanie z łaski Sakramentu pokuty i pojednania. Plan rekolekcji.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rozprowadzanie Baranków, Wielkanocne Dzieła Caritas, Baranki po 8 zł.
 10. 3 marca po Mszy św. o godz. 10. 30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 11. W tym tygodniu imieniny obchodzą nasi Pasterze: bp Roman Marcinkowski i bp Mirosław Milewski, pamiętajmy o Solenizantach w naszych modlitwach.
 12. Kancelaria Parafialna jutro czynna tylko po południu.
 13. Komunikat Biskupa Płockiego.
 14. Opiece Matki Bożej polecamy chorych: Maryjo uzdrowienie chorych – módl się za nami, M. pocieszycielko strapionych, M. wspomożenie wiernych.
 15. Za złożone ofiary na tacę i ofiary indywidualne na utrzymanie naszej pięknej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.
 16. Dzieci zapraszamy po pamiątki niedzielnej Mszy św.
 17. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć kolejny numer Gościa niedzielnego, w nim m. in. o roli jaką bracia zakonni odgrywają we wspólnocie Kościoła.
 18. Odeszli z naszej rodziny parafialnej w tym tygodniu: Agata Dobrzyńska, Irena Chojnacka, Jerzy Saliszewski, Anna Juńczyk, wieczny odpoczynek…

I Niedziela Wielkiego Postu

18 luty 2024 r.

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!”

 

 1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki przezwyciężania  pokus.  Niech wielkopostna pielgrzymka wiary umacnia nas w naszych zmaganiach ze złem. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia rozpoczętego czasu Wielkiego Postu.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 10:30 spotkanie klas 4 w ramach przygotowania do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.
 3. Również dziś o 19. 30 Msza św. dla kandydatów do bierzmowania i młodych duchem.
 4. 22 lutego wypada kolejna 93 rocznica objawień Jezusa Miłosiernego w Płocku. Na tę uroczystość organizowany jest z naszej parafii wyjazd autokarem. Wyjazd o godz. 9.30  sprzed kościoła, koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii  i u pani Grażyny.
 5. W przyszłą niedzielę  25 lutego uczcimy pamięć naszych Bohaterów w ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. O godz. 10. 45 pod krzyżem w Popowie Borowym odbędzie się krótka uroczystość, podczas której pomodlimy się i złożymy kwiaty w imieniu całej społeczności lokalnej Gminy Nasielsk. Drugim punktem będzie Msza św. w kościele parafialnym w Nunie o godz. 11. 30. Serdecznie zapraszamy.
 6. Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.
 7. 3 marca rozpoczniemy kurs przedmałżeński, przygotowanie bezpośrednie do małżeństwa, zapraszamy zainteresowanych  na godz. 14. 00 do sali bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, przy plebanii.
 8. Również 3 marca rozpoczniemy Wielkopostne Rekolekcje, będzie im przewodniczył ks. dr Andrzej Mikucki, dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Rekolekcje będą w dn. 3- 6 marca 2024r. Prosimy o zaplanowanie udziału w  rekolekcjach i korzystanie z łaski Sakramentu pokuty i pojednania.
 9. W ubiegłą niedzielę rozeszło się ponad 300 modlitewników dla chorych. Dziękujemy za ofiary złożone za te broszurki. Dziś można nabyć broszurkę „Przewodnik po sakramencie pokuty” – książeczka zawiera najważniejsze informacje przydatne do rozeznania grzechów ciężkich i lekkich, a także omówienie poszczególnych etapów dobrego przygotowania do spowiedzi. Cena 8 zł; książkę  Nie tylko spowiedź – nadzwyczajne drogi odpuszczania grzechów. Cena 23 zł. Są także teksty modlitwy o uzdrowienie Ojca Pio.
 10. Wczoraj odbył się Rejonowy Ministrancki Turniej Piłki nożnej w Karniewie. Nasi Ministranci młodsi zajęli I miejsce i awansowali do etapu diecezjalnego. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji a ministrantom gratulujemy.
 11. Wczoraj zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą.
  Pragniemy dziękować Bogu za dar spotkania i modlitwy z Parafianami.
  Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Parafianom za:
  – życzliwe przyjęcie i gościnność,
  – za dobre, życzliwe i troskliwe  słowa dotyczące funkcjonowania parafii,
  – dziękujemy za cenne uwagi i wskazania,
  – dziękujemy za radość i dumę z przynależności do parafii św. Wojciecha w Nasielsku i za to, że razem budujemy to co dobre i piękne w tej naszej rodzinie parafialnej,
  – dziękujemy za radość z inwestycji, które wspólnie realizujemy i gotowość do dalszej troski o stronę duchową i materialną naszej parafii,
  – dziękujemy za ofiary materialne składane podczas kolędy.
  Można jeszcze dziś zapisać się na kolędę w zakrystii.
 12. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 12. 00; Drogę Krzyżową w piątek dla dzieci o 16. 30 i dla młodzieży i dorosłych o godz. 17. 15.
 13. Opiece Matki Bożej  polecamy chorych: Maryjo uzdrowienie chorych – módl się za nami, M. pocieszycielko strapionych,  M. wspomożenie wiernych.
 14. Za złożone ofiary na tacę  i ofiary indywidualne na utrzymanie naszej pięknej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.  W zeszłą niedzielę, na pomoc dla mieszkańców Ukrainy zabraliśmy i przekazaliśmy 2900 zł, serdecznie dziękujemy.
 15. Dzieci zapraszamy po pamiątki niedzielnej Mszy św.
 16. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć kolejny numer Gościa niedzielnego, w nim  m. in. wielkopostna szkoła modlitwy.
 17. Odeszli z naszej rodziny parafialnej w tym tygodniu: Jerzy Kęska, Grzegorz Krysiński, Stanisława Orłowska, wieczny odpoczynek…

VI Niedziela zwykła

11 luty 2024 r.

 

  1. W światowym Dniu Chorych w liturgiczne święto Matki Bożej z Lourdes, modlimy się w intencji chorych. Na Mszy św.  o godz. 12.00 będzie błogosławieństwo chorych Najświętszym Sakramentem. Chcemy aby ludzie starsi i chorzy, którzy czasami przeżywają trudne sytuacje osamotnienia mogli odkryć, jak blisko nich jest Chrystus i że właśnie oni są szczególnie ważną i bardzo potrzebną częścią Kościoła. Pobłogosławimy także leki, by każdemu kto je używa otrzymał zdrowie duszy i ciała. Dla chorych przygotowane są także broszurki „Święci opiekunowie w cierpieniu” – Duchowe wsparcie dla chorych. Broszurki można zanieść z powodu choroby nie mogli być obecni w kościele.
  2. Rozpoczynamy w Kościele 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Dziś o godz. 18.00 spotkanie Wspólnoty Rodzin Katolickich z Problemem Alkoholowym w sali ks. prymasa Stefana Wyszyńskiego. Temat spotkania – Czy Kościół dopuszcza wykonywanie kary śmierci zasądzanej przez prawowitą władzę publiczną? oraz zamierzone zabójstwo czy jest grzechem wołającym o pomstę do nieba. Serdecznie zapraszamy.
  3. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem na znak pokuty naszych głów popiołem odprawimy o godz. 7:00, 10:00 i 18:00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do wejścia i całkowitego zaangażowania się w ten święty czas.
   Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego zobowiązującego wiernych między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, wesel i dyskotek.
  4. CARITAS na czas Wielkiego Postu proponuje nam wiele akcji dobroczynnych. Będziemy o nich informować na bieżąco, o jednej już dziś chcemy powiedzieć: chodzi o „Jałmużnę wielkopostną” – do specjalnie przygotowanych kartonowych skarbonek można przekazywać zaoszczędzone pieniądze, które wydalibyśmy na różnego rodzaju przyjemności. Pragniemy naszą jałmużnę postną przynieść w procesji z darami podczas Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. Serdecznie zapraszamy dzieci do włączenia się w tę akcję.
  5. Zapraszamy w czwartek na adorację N.S. o godz.17.00 i nocne czuwanie o godz.23. 00.
  6. W najbliższy piątek rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich Parafian. Dzieci zapraszamy na godz. 16:30, młodzież i dorosłych na godz. 17:15. W najbliższy piątek drogę krzyżową dla dzieci poprowadzą Różyczki św. Tereski i dzieci przygotowujące się do 1 Komunii Świętej ze szkoły podstawowej nr 2 w Nasielsku pod opieką Pani Anny Tomasińskiej. Drogę krzyżową dla dorosłych poprowadzi Koło Lektorskie w oparciu o rozważania związane z tygodniem modlitw o trzeźwość narodu. Od przyszłej niedzieli – pierwszej Wielkiego Postu, bezpośrednio po Mszy o godz. 12:00 będziemy śpiewać Gorzkie Żale.
  7. W najbliższy piątek 16 lutego o godz. 20.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia Wieczór uwielbienia – „Przed Obliczem Pana uniżmy się”. Na początku Wielkiego Postu ofiarujmy Jezusowi serca pełne współczucia za Jego zniewagi oddajmy Mu cześć i uwielbienie.
  8. Za tydzień po Mszy o godz. 10:30 spotkanie klas 4 w ramach przygotowania do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.
  9. W przyszłą niedzielę o 19. 30 Msza św. dla kandydatów do bierzmowania i młodych duchem.
  10. 22 lutego wypada kolejna 93 rocznica objawień Jezusa Miłosiernego w Płocku. Na tę uroczystość organizowany jest z naszej parafii wyjazd autokarem. Wyjazd o godz. 9.30  sprzed kościoła, koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii  i u pani Grażyny.
  11. Trwają kolędowe odwiedziny rodzin naszej parafii. W tym tygodniu przybędziemy z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców następujących wiosek i ulic:
   KONIEC WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ
   Jeżeli w harmonogramie wizyty duszpasterskiej została pominięta jakaś ulica lub blok prosimy serdecznie mieszkańców o zgłoszenie tego faktu do kancelarii parafialnej. W zakrystii mogą się zgłaszać rodziny, które nie mogły uczestniczyć w wizycie duszpasterskiej a chciałby poświęcić swój dom i porozmawiać z duszpasterzem.

   APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI O SOLIDARNOŚĆ Z OFIARAMI WOJNY NA UKRAINIE PO DWÓCH LATACH OD INWAZJI ROSYJSKIEJ

   Wkrótce minie kolejna rocznica pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę. Według danych Organizacji Narodów Zjednoczonych z września 2023, od początku wojny zostało poszkodowanych ponad 27 tys. osób cywilnych, z czego 14 tys. odniosło rany, 7 tys. poniosło śmierć, w tym ok. 500 dzieci. Zginęło ok. 70 tys. żołnierzy ukraińskich, a 120 tys. odniosło rany. Na całym świecie zarejestrowano prawie 6,5 mln uchodźców wojennych z Ukrainy, w tym prawie 1 mln w Polsce. Od samego początku wojny Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska, Caritas Diecezjalnych, Biura Pomocy Kościołowi na Wschodzie, męskich i żeńskich zgromadzeń zakonnych, parafii, instytucji i firm oraz osób prywatnych – świadczy pomoc potrzebującym Ukraińcom zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie. Liczba osób, która uzyskała pomoc rzeczową w Ukrainie w 2023 wyniosła 570 tys. Tylko w ramach programu Rodzina Rodzinie otoczono bezpośrednią opieką 1800 najbiedniejszych rodzin. Wysłano ponad 90 tys. paczek z żywnością i środkami higienicznymi. Caritas pomaga rodzinom z dziećmi, angażując się w organizację kolonii letnich i obozów, wsparcia psychospołecznego w świetlicach oraz centrach dziennej pomocy osobom z niepełnosprawnościami. W naszym kraju Caritas prowadzi ponadto 28 Centrów Pomocy Migrantom i Uchodźcom, które wspomagają ponad 92 tys. uchodźców, wśród nich ponad 30% to dzieci. Ponad 70 tys. osób dorosłych i dzieci skorzystało ze wsparcia psychologicznego oraz różnego typu działań integracyjnych pozwalających na lepsze funkcjonowanie w polskim społeczeństwie. W kursach języka polskiego wzięło udział ponad 10 tys. osób, a 14 tys. osób otrzymało pomoc w znalezieniu zatrudnienia. W 2023 roku ponad 23 tys. osób korzystało ze schronienia w ośrodkach Caritas oraz innych placówkach kościelnych. To tylko niektóre z licznych działań, podejmowanych przez Kościół w Polsce, na rzecz ofiar wojny. Wszystkie one są niczym innym, jak Ewangelią w praktyce, w myśl słów: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40). Wojna trwa nadal, dlatego – mimo pewnego zmęczenia tym tematem – solidarność z mieszkańcami Ukrainy jest tym bardziej potrzebna. Jako Kościół w Polsce pragniemy kontynuować to wielkie dzieło pomocy, dlatego zwracam się z gorącym apelem o nieprzerwaną solidarność z potrzebującymi Ukraińcami. Proszę o zorganizowanie ogólnopolskiej zbiórki pieniężnej we wszystkich parafiach w Polsce, po każdej Mszy św. w Środę Popielcową 14 lutego br. Zebrane środki zostaną przekazane, za pośrednictwem Caritas Polska, na wsparcie osób najbardziej potrzebujących – seniorów, osób z niepełnosprawnością oraz rodzin, które straciły swój dom. Wszystkich ofiarodawców zapewniam o mojej serdecznej pamięci i modlitwie.

   Warszawa, dnia 8 lutego 2024 r.  Abp Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

   W związku z apelem Biskup Płocki zarządził zbiórkę do puszek podczas Mszy św. w środę popielcową.

  12. Polecamy chorych: Maryjo uzdrowienie chorych – módl się za nami, M. pocieszycielko strapionych,  M. wspomożenie wiernych.
  13. Za złożone ofiary na tacę  i ofiary indywidualne na utrzymanie naszej pięknej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać. 2 lutego dla Zakonów Kontemplacyjnych zabraliśmy 2910 zł, serdecznie dziękujemy.
  14. Dzieci zapraszamy po pamiątki niedzielnej Mszy św.
  15. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć kolejny numer Gościa niedzielnego, w nim  m. in. o osobach z niepełnosprawnościami i wykonywanej przez nich pracy oraz o tańcu bez bólu głowy, czyli o modnych zabawach bez alkoholu. Możemy również nabyć Gość Extra w cenie 14 zł o tematyce pasyjnej i przeżywaniu Wielkiego Postu.
  16. Odeszli z naszej rodziny parafialnej w tym tygodniu: Teodor Pawluk, Barbara Marcinkowska, Stanisław Frączak. Wieczny odpoczynek…

V Niedziela zwykła

04 luty 2024 r.

”Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii!.

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10. 30. spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. W sobotę 10 lutego o godz. 14. 00 można zmierzyć i zamówić albę dla dziecka do I Komunii św.(zaliczka 100 zł). Za dwa tygodnie spotkanie klas 4 w ramach przygotowania do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.
  2. Zapraszamy w czwartek na adorację N.S. o godz.17.00 i nocne czuwanie o godz.23. 00.
  3. W poprzednią niedzielę zabraliśmy na budowę Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku 10 tys. zł. Serdeczne Bóg zapłać dla ofiarodawców.
  4. W przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego w liturgiczne święto Matki Bożej z Lourdes. W intencji chorych będziemy modlili się na Mszy św.  o godz. 12.00.   Na zakończenie Mszy świętej będzie krótkie nabożeństwo, podczas którego kapłan podchodzi do każdego chorego z monstrancją skrywającą Najświętszy Sakrament i czyni znak krzyża, by każdy z obecnych mógł dostąpić bezpośredniej bliskości Pana Jezusa.  Chcemy aby ludzie starsi i chorzy, którzy czasami przeżywają trudne sytuacje osamotnienia  mogli odkryć, jak blisko nich jest Chrystus i że właśnie oni są szczególnie ważną i bardzo potrzebną częścią Kościoła. Pobłogosławimy także leki, by każdy kto je używa otrzymał zdrowie duszy i ciała. Serdecznie zapraszamy chorych.
   W najbliższą niedzielę spotkanie Wspólnoty Rodzin z problemem alkoholowym po Mszy św. o godz. 17.00
  5. Koła Żywego Różańca zapraszają na jednodniowy wyjazd modlitewny do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku w dniu 22 lutego. Wyjazd o 9:30 z parkingu  przy kościele i przy biedronce. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii lub u Pani Grażyny Piórkowskiej.
  6. Dziękujemy wszystkim pomagającym przy rozbieraniu dekoracji świątecznych.
  7. „Fundacja Caritas Diecezji Ptockiej po raz kolejny zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie działań Fundacji, których głównym celem jest pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji, zwłaszcza rodzinom z chorymi i niepełnosprawnymi dziećmi. Prosimy o przekazanie Fundacji 1,5 % podatku.
   Nr KRS znajduje się na plakacie, na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej Fundacji. W imieniu wszystkich osób, którym będziemy mogli pomóc dzięki wsparciu Państwa, którzy zechcecie przekazać na naszą Fundację 1,5 % podatku z całego serca dziękujemy. Bóg zapłać za pomoc i zaufanie. Zarząd Fundacji.
  8. Trwają kolędowe odwiedziny rodzin naszej parafii. W tym tygodniu przybędziemy z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców następujących wiosek i ulic:
  9. Polecamy chorych: Maryjo uzdrowienie chorych – módl się za nami, M. pocieszycielko strapionych,  M. wspomożenie wiernych.
  10. Za złożone ofiary na tacę  i ofiary indywidualne na utrzymanie naszej pięknej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.
  11. Dzieci zapraszamy po pamiątki niedzielnej Mszy św.
  12. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć kolejny numer Gościa niedzielnego, w nim  m. in. jak rozpoznać i rozwinąć powołanie.
  13. Odeszli z naszej rodziny parafialnej w tym tygodniu: Sławomir Zakrzewski, Jacek Zapert, Teresa Paczkowska, Urszula Jaworska, Stanisław Więckowski, Stanisław Gąsiorowski, Elżbieta Szutkowska, wieczny odpoczynek…
  14. W związku z wizytą duszpasterską kancelaria czynna w godzinach porannych, w sprawach pilnych prosimy o kontakt tel: 572 315 929.

IV Niedziela zwykła

28 stycznia 2024 r.

”Słysząc głos Pana, serc nie zatwardzajcie.

 

  1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12. 00 będziemy modlić się za Solenizantów: ks. Mariusza  i ks. Tomasza, będzie okazja do złożenia Solenizantom życzeń.
  2. Zapraszamy w czwartek na adorację N.S. o godz.17.00 i nocne czuwanie o godz.23. 00.
  3. W  najbliższy I piątek miesiąca 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Począwszy od IX wieku wierni przynoszą w tym dniu do kościoła świece, które symbolizują Chrystusa – Światłość Świata. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W sposób szczególny pamiętamy o tych, którzy swoje życie poświęcili Bogu – zakonnicach, zakonnikach i kapłanach. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczamy na zakony klauzurowe. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Msza Święta o godz. 10:00 sprawowana będzie w intencji ks. prałata Kaźmierza Śniegockiego.
  4. W sobotę najbliższą I sobota miesiąca, zapraszamy na okolicznościowe nabożeństwa.
  5. W przyszłą niedzielę spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. po Mszy św. o godz. 10. 30.
  6. . Trwają kolędowe odwiedziny rodzin naszej parafii. W tym tygodniu przybędziemy z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców następujących wiosek i ulic:
  7. Polecamy chorych: Maryjo uzdrowienie chorych – módl się za nami, M. pocieszycielko strapionych,  M. wspomożenie wiernych.
  8. Za złożone ofiary na tacę  i ofiary indywidualne na utrzymanie naszej pięknej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.
  9. Dzieci zapraszamy po pamiątki niedzielnej Mszy św.
  10. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć kolejny numer Gościa niedzielnego, w nim m. in. pozytywnie o kolędzie
  11. Odeszli z naszej rodziny parafialnej w tym tygodniu: Halina Chmielewska, Hanna Boczkowska, Józef Grudek, Krystyna Ignatjew i Jadwiga Miecyjak, wieczny odpoczynek…

III Niedziela zwykła

21 stycznia 2024 r.

Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.

 

SŁOWO BISKUPA PŁOCKIEGO
(dotyczące ofiar na tacę z dnia 28 stycznia)

Drogie Siostry, Drodzy Bracia w Chrystusie!

W liście skierowanym do Was na początku Adwentu poinformowałem, że ofiary złożone na tacę w kościołach naszej diecezji w niedzielę, 28 stycznia 2024 roku, będą przeznaczone na prace przy budowie sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku, wznoszonego przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.   Zbliżamy się do 100-lecia objawienia Pana Jezusa Siostrze Faustynie Kowalskiej, w którym usłyszała Ona, że ma wymalować obraz z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Ten wizerunek, który Siostra Faustyna ujrzała w Płocku jest dzisiaj znany i czczony na całym świecie. Do tego miejsca przybywają pielgrzymi z wszystkich stron kuli ziemskiej. Jesteśmy wdzięczni Bogu, że wybrał Płock, by światu objawić swoje Miłosierdzie.
Wyrazem tej wdzięczności niech staną się nasze hojne ofiary złożone na tacę, dzięki którym będzie możliwa kontynuacja budowy sanktuarium. Proszę abyście w miarę możliwości włączyli się w to piękne dzieło, które pozostanie świadkiem obecności Miłosiernego Boga na naszej mazowieckiej ziemi.
Wdzięczny za Waszą duchową i materialną troskę o wspólnotę Kościoła modlę się za Was i wypraszam Boże błogosławieństwo!

Płock, dnia 17 stycznia 2024 r.

† Szymon Stułkowski
Biskup Płocki

 

  1. Dzisiaj Kościół  świętuje Niedzielę Słowa Bożego, zapraszamy do lektury Pisma Świętego, niech Słowo Boże przenika naszą codzienność.
  2. Dzisiaj Dzień Babci, nie zapominajmy o życzliwości i pomocy wobec żyjących,  a o modlitwie w intencji zmarłych
  3. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.   Zachęcamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy razem z wszystkimi naszymi braćmi i siostrami wyznającymi wiarę w Chrystusa.
  4. Zapraszamy w czwartek na adorację N.S. o godz.17.00 i nocne czuwanie o godz.23. 00.
  5. Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek po Mszy św. wieczorowej, serdecznie zapraszamy.
  6. W sobotę 27 stycznia po Mszy św. o godz. 07.00 zapraszamy na różaniec w intencji naszej Ojczyzny, by była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, i o wypełnienie Jasnogórskich ślubów Narodu. Będziemy rozważali radosne tajemnice różańca.
  7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12. 00 będziemy modlić się za Solenizantów: ks. Mariusza i ks. Tomasza, będzie okazja do złożenia Solenizantom życzeń.
  8. Trwają kolędowe odwiedziny rodzin naszej parafii. W tym tygodniu przybędziemy z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców następujących wiosek i ulic:
  9. Polecamy chorych: Maryjo uzdrowienie chorych – módl się za nami, M. pocieszycielko strapionych,  M. wspomożenie wiernych.
  10. Za złożone ofiary na tacę  i ofiary indywidualne na utrzymanie naszej pięknej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.
  11. Dzieci zapraszamy po pamiątki niedzielnej Mszy św.
  12. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć kolejny numer Gościa niedzielnego, w nim m. in. o zorganizowanej opiece dla osób starszych .
  13. Odeszła z naszej rodziny parafialnej w tym tygodniu: Marianna Grzybowska, wieczny odpoczynek…

II Niedziela zwykła

14 stycznia 2024 r.

Przychodzę Boże pełnić Twoją wolę..

  1. Ewangelia dzisiejsza ukazuje nam Jezusa powołującego pierwszych uczniów, którzy uwierzyli słowu Świętego Jana Chrzciciela i chcieli bliżej Go poznać. Niech i w nas nie gaśnie chęć poznawania i zbliżania się do Jezusa: może warto zaangażować się w działalność grup i stowarzyszeń w naszej parafii, aby to pragnienie realizować.
  2. Dzisiaj o godz. 18.00 Spotkanie Wspólnoty Rodzin z problemem alkoholowym. Na spotkaniu podsumujemy ostatni rok pracy.
  3. Zapraszamy na pierwszy w tym roku Wieczór Uwielbienia w piątek 19 stycznia o godz. 20.00. będziemy modlić się o błogosławieństwo Boże dla naszej Ojczyzny, dla parafii i naszych rodzin w myśl kolędy „Podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław ojczyznę miłą”.
  4. Od czwartku, 18 stycznia, do czwartku, 25 stycznia, trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Jezus przed swoją męką i śmiercią.  Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo ich wiary. Zachęcamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy razem z wszystkimi naszymi braćmi i siostrami wyznającymi wiarę w Chrystusa.
  5. Zapraszamy w czwartek na adorację N.S. o godz.17.00 i nocne czuwanie o godz.23. 00.
  6. Trwają kolędowe odwiedziny rodzin naszej parafii. W tym tygodniu przybędziemy z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców następujących wiosek i ulic:
  7. Polecamy chorych: Maryjo uzdrowienie chorych – módl się za nami, M. pocieszycielko strapionych,  M. wspomożenie wiernych.
  8. Za złożone ofiary na tacę  i ofiary indywidualne na utrzymanie naszej pięknej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.
  9. Dzieci zapraszamy po pamiątki niedzielnej Mszy św.
  10. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć kolejny numer Gościa niedzielnego, w nim. in. o funduszu kościelnym.
  11. Odeszli z naszej rodziny parafialnej w tym tygodniu: Ewa Sitek, Alicja Piasecka, Anna Drochocka, wieczny odpoczynek

Niedziela Chrztu Pańskiego

07 stycznia 2024 r.

Ty jesteś moim synem umiłowanym.

  1. Wczoraj przeżywaliśmy uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli, dziękuję ks. Tomaszowi za przygotowanie Orszaku, wszystkim za obecność i wspólną modlitwę. Dziękujemy za obecność i pomoc: Świętej Rodzinie, Mędrcom, Policji, Harcerzom, Orkiestrze, Chórowi, Lektorom i Ministrantom.
  2. Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego, dziękujmy za łaskę chrztu św. za rodziców i chrzestnych, którzy przekazali nam łaskę wiary.
  3. Po Mszy św. o 9.00, 10.30 i 12.00 zapraszamy na kiermasz ciast– dochód na wsparcie wyjazdu młodzieży.
  4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10 30 spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św.
  5. Również dzisiaj o godz. 14. 00 spotkanie wigilijne dla ministrantów i różyczek wraz z rodzeństwem, a o godz. 17.00 spotkanie lektorów, kół żywego różańca i przedstawicieli innych wspólnot.
  6. O 19.30 Msza św. dla kandydatów do bierzmowania z rodzicami i młodych duchem.
  7. W Przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10 30  spotkanie dla dzieci  i rodziców przygotowujących  się do I Komunii św.
  8. Zapraszamy w czwartek na adorację N.S. o godz.17.00 i nocne czuwanie o godz.23. 00.
  9. Kontynuujemy  wizytę duszpasterską zwaną  kolędą. Prosimy o pomoc w organizacji  pojazdów  na  10 minut przed kolędą.  Prosimy, w miarę możliwości,  o wyjście po księdza.  Prosimy, aby na czas kolędy pozamykać zwierzęta.  Porządek kolędy wygląda następująco:
  10. Opiece Matki Bożej polecamy chorych: Maryjo uzdrowienie chorych – módl się za nami, M. pocieszycielko strapionych, M. wspomożenie wiernych.
  11. Za złożone ofiary na tacę i ofiary indywidualne na utrzymanie naszej pięknej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.
  12. Dzieci zapraszamy po pamiątki niedzielnej Mszy św.
  13. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć kolejny numer Gościa niedzielnego, w nim. in. o znaczeniu szkolnej katechezy.
  14. Odszedł z naszej rodziny parafialnej w tym tygodniu: Kazimierz Kubajewski, wieczny odpoczynek…

Niedziela Świętej Rodziny

31 grudnia 2023 r.

Wielokrotnie przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków,
a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna.

 1. Dzisiaj niedziela Świętej Rodziny, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Na mszach św. o godz. 10. 30 i 12. 00  małżeństwa naszej Parafii odnowią przyrzeczenia małżeńskie.
  Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne,  w czasie którego odśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus  za mijający rok,  po mszy św. o godz. 17. 00. Będziemy modlić się za wszystkich ochrzczonych, zaślubionych i zmarłych w naszej Parafii.
 2. W święto świętego Szczepana, zebraliśmy na tacę na potrzeby WSD w Płocku 8286 zł, za dar serca serdecznie dziękujemy.
 3. Jutro Uroczystość Świętej Bożej rodzicieli Msze Święte jak w każdą niedzielę.
 4. Zapraszamy w czwartek na adorację N.S. o godz.17.00 i nocne czuwanie o godz. 23. 00.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, zapraszamy na okolicznościowe nabożeństwa.
 6. 06 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Orszak rozpoczniemy na skwerze Jana Pawła o godz. 11. 30, zaśpiewamy Barkę, a potem  ze śpiewem  kolęd udamy się do Kościoła na Mszę św. o godz. 12. 00, aby pokłonić się Małemu Dzieciątku. Serdecznie zapraszamy.
 7. W Przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10 30  spotkanie dla dzieci  i rodziców przygotowujących  się do I Komunii św.
 8. Ks. Mariusz 7 stycznia zaprasza na spotkanie wigilijne o godzinie 14:00 do salki parafialnej ministrantów i różyczki wraz z rodzeństwem natomiast tego samego dnia po Mszy o 17:00 spotkanie wigilijne lektorów i kół żywego różańca wraz z przedstawicielami Akcji Katolickiej.
 9. Kontynuujemy  wizytę duszpasterską zwaną  kolędą. Prosimy o pomoc w organizacji  pojazdów  na  10 minut przed kolędą.  Prosimy, w miarę możliwości,  o wyjście po księdza.  Prosimy, aby na czas kolędy pozamykać zwierzęta.  Porządek kolędy wygląda następująco:
 10. Za tydzień o 19.30 zapraszamy na Mszę św. kandydatów do bierzmowania z rodzicami i młodych duchem.
 11. 14.01 na Mszy o 17.00 oprawę muzyczną będzie miał zespół pielgrzymkowy, a po niej spotkanie świąteczne grupy błękitnej.
 12. Zapraszamy dzieci od 5 kl. SP i młodzież na wyjazd w ferie z ks. Tomaszem do Gliczarowa. Koszt 899 zł, w cenie wszystkie koszty włącznie z karnetami i sprzętem na narty. Za tydzień 07.01 zapraszamy na kiermasz ciast po Mszach o 9.00, 10.30 i 12.00 – dochód na wsparcie młodzieży.
 13. Polecamy chorych: Maryjo uzdrowienie chorych – módl się za nami, M. pocieszycielko strapionych,  M. wspomożenie wiernych.
 14. Za złożone ofiary na tacę  i ofiary indywidualne na utrzymanie naszej pięknej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.
 15. Odszedł  z naszej rodziny parafialnej w tym tygodniu: Zenon Górski, wieczny odpoczynek…

IV Niedziela Adwentu

24 grudnia 2023 r.

Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego.

 1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Podsumowując tegoroczny Adwent, zapytajmy siebie: czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania, czasem, w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela?
  Postarajmy się pięknie i po chrześcijańsku przeżyć ten dzisiejszy, szczególny wieczór.  Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od gestu pojednania, zapalenia świecy Caritas, wspólnej modlitwy, kolędy  i  podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę.
  W związku z przypadającą dzisiaj Wigilią Bożego Narodzenia nie będzie wieczornej Mszy św.  Okazja do spowiedzi  jeszcze dziś w godz. dopołudniowych.
  Pasterka tradycyjnie o godz. 24. 00.   O godz. 23. 00 koncert kolęd w wykonaniu  chóru  „Lira” pod dyrekcją Pani Joanny Ostaszewskiej.  Po koncercie życzenia pana Burmistrza Nasielska i symboliczne podzielenie się opłatkiem.
 2. Jutro, w poniedziałek 25 grudnia, uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego [bez Mszy porannej o godz. 07. 30].
 3. 26 grudnia święto świętego Szczepana pierwszego męczennika, msze św. jak w każdą niedzielę, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby W. S. D. w Płocku.
 4. W środę, 27 grudnia, dzień Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty,
 5. 28 grudnia –  święto Świętych Młodzianków Męczenników.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali święto Świętej Rodziny, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Na godz. 10. 30 i 12. 00 zapraszamy szczególnie małżonków, na tych mszach św. odnowimy przyrzeczenia małżeńskie.
  Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne,  w czasie którego odśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus za mijający czas,  po mszy św. o godz. 17. 00. Będziemy modlić się za wszystkich ochrzczonych, zaślubionych i zmarłych w naszej Parafii.
 7. Dziękujemy państwu: Hannie i Krzysztofowi Kowalskim, Krystynie i Bogdanowi Pawłowskim  za ofiarowanie choinek do Kościoła.
 8. Dziękujemy Kierownictwu i pracownikom W. T. Z. w Świeszewie za przygotowanie drewnianych bombek i dekorację w Kościele. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu wystroju  Kościoła, pod kierownictwem ks. Mariusza.
 9. Opłatek na stół wigilijny można nabyć u Pani Organistki po mszach św.
 10. 28 grudnia w czwartek  rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Jest to spotkanie duszpasterza z wiernymi, pragniemy aby było to spotkanie  całej rodziny. Prosimy o pomoc w organizacji  pojazdów  na  10 minut przed kolędą. Wypada, żeby ktoś z domowników wyszedł po księdza. Prosimy, aby na czas kolędy pozamykać zwierzęta.  Porządek kolędy wygląda następująco:
 11. Zapraszamy w czwartek na adorację N.S. o godz.17.00 i nocne czuwanie o godz.23. 00.
 12. Dziękujemy instytucjom i osobom prywatnym za przesłane życzenia i wszystkich pozdrawiamy świątecznie.
 13. 06 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), zapraszamy na Orszak, przejdziemy ze skweru Jana Pawła do Kościoła, aby pokłonić się Małemu Dzieciątku.
 14. Polecamy chorych: Maryjo uzdrowienie chorych – módl się za nami, M. pocieszycielko strapionych,  M. wspomożenie wiernych.
 15. Za złożone ofiary na tacę  i ofiary indywidualne na utrzymanie naszej pięknej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.
 16. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć podwójny kolejny numer Gościa niedzielnego, po 15 zł.
 17. Dzieci zapraszamy po pamiątki niedzielnej Mszy.
 18. Odeszli z naszej rodziny parafialnej w tym tygodniu: Edmund Manik, Danuta Wąsik, Dariusz Bieżuński, Barbara Rosłońska, wieczny odpoczynek…

III Niedziela Adwentu

17 grudnia 2023 r.

Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie.

 1. W minioną środę zakończyliśmy nasze adwentowe rekolekcje, dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach i skorzystali z łaski sakramentu pokuty i pojednania.
  Ojciec Cordian dziękuje za spotkanie i gorąco wszystkich pozdrawia.
 2. Już dziś dziękujemy ofiarodawcom za choinki i naszej grupie dekoracyjnej za dekorację kościoła.
 3. Już za tydzień Wigilia Narodzenia Pańskiego, nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Pamiętajmy o religijnym przeżywaniu wigilii w naszych rodzinach: przygotujmy tradycyjne postne potrawy,  odczytajmy fragment Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa,  zapalmy świecę Caritas, zaśpiewajmy kolędę, w atmosferze rodzinnej miłości podzielmy się opłatkiem.
  Pasterka tradycyjnie o godz. 24. 00.   O godz. 23. 00 koncert kolęd w wykonaniu  chóru  „Lira” pod dyrekcją Pani Joanny Ostaszewskiej.  Po koncercie życzenia pana Burmistrza Nasielska i symboliczne podzielenie się opłatkiem.
 4. Zapraszamy do nabywania świec Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece małe 10 zł, większe 15 zł. Roraty w naszej Parafii o godz. 07.00.
  W czwartki na roraty zapraszamy dzieci z lampionami, aby odkrywać Jezusa Światłość Świata.
 5. Zapraszamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania codziennie przed Mszą św.
 6. Spotkanie opłatkowe: Akcja Katolicka, Sołtysi,  Asysta procesyjna – 19  XII   o godz. 18. 30. Serdecznie zapraszamy.
 7. Zapraszamy w czwartek na adorację N.S. o godz.17.00 i nocne czuwanie o godz.23. 00.
 8. W dniach 26.12 – 02.01.2024 organizowany jest wyjazd do Medzjugorie. Dokładna informacja o pielgrzymce jest na tablicy ogłoszeń i u ks. Adama Staniszewskiego.
 9. Zapraszamy na zimowe rekolekcje połączone z wypoczynkiem, które odbędą się w dniach 20- 27 stycznia 2024r w Bańskiej Wyżnej koło Zakopanego.
  Koszt udziału w rekolekcjach to 700 zł. Więcej informacji znajduje się na tablicy ogłoszeń.
 10. Opłatek na stół wigilijny można nabyć u Pani Organistki po mszach św. i codziennie od 10. 00 do 11.00  w salce na starym wikariacie.
 11. Polecamy chorych: Maryjo uzdrowienie chorych – módl się za nami, M. pocieszycielko strapionych, M. wspomożenie wiernych.
 12. Za złożone ofiary na tacę i ofiary indywidualne na utrzymanie naszej pięknej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać. W poprzednią  niedziela dla Kościoła na Wschodzie zebraliśmy 1327zł.  Serdecznie dziękujemy.
 13. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć kolejny numer Gościa niedzielnego.
 14. Dzieci zapraszamy po pamiątki niedzielnej Mszy.
 15. Odeszli z naszej rodziny parafialnej w tym tygodniu: Róża Olszewska, Kazimierz Pyrzyński, Halina Wasiak, Szczepan Orłowski, Lidia Gąstoł, wieczny odpoczynek…

II Niedziela Adwentu

10 grudnia 2023 r.

Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego.

 1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela. Jest to wezwanie do ciągłej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem i czeka na nas w łasce sakramentu pokuty i pojednania.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy nasze rekolekcje Parafialne. Rekolekcje poprowadzi ojciec Cordian Szwarc franciszkanin. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się przy wejściu do naszej świątyni.
  Zapraszamy do nabywania świec Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.  Świece małe 10 zł, większe 15 zł.  Roraty w naszej Parafii o godz. 07.00.
  W czwartki na roraty zapraszamy dzieci z lampionami, aby odkrywać Jezusa Światłość Świata.
 3. Dziś o godz. 18.00 spotkanie  Wspólnoty Rodzin Katolickich z Problemem Alkoholowym. Na dzisiejszym spotkaniu będziemy rozważali 5 przykazanie: „Nie zabijaj” – a dokładniej „Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że gniew, złość, pożądliwość, mściwość, nienawiść, pielęgnowanie urazów – to także grzech przeciw piątemu przykazaniu? Spotkane w sali katechetycznej.
 4. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy można wesprzeć to dzieło materialnie, wrzucając ofiary do puszek.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w adoracji w Godzinie Łaski dla Świata 8 grudnia. Dziękujemy także tym, którzy w tum czasie modlili się w damach.
 6. Zapraszamy w czwartek na adorację N.S. o godz.17.00 i nocne czuwanie o godz.23. 00.
 7. W piątek o godz. 20.00. Wieczór Uwielbienia – Czekając na narodziny Króla. Zapraszamy.
 8. W dniach 26.12 – 02.01.2024 organizowany jest wyjazd do Medzjugorie. Dokładna informacja o pielgrzymce jest na tablicy ogłoszeń i u ks. Adama Staniszewskiego.
 9. Zapraszamy na zimowe rekolekcje połączone z wypoczynkiem, które odbędą się w dniach 20- 27 stycznia 2024r w Bańskiej Wyżnej koło Zakopanego. Koszt udziału w rekolekcjach to 700 zł. Więcej informacji znajduje się na tablicy ogłoszeń.
 10. Polecamy chorych: Maryjo uzdrowienie chorych – módl się za nami, M. pocieszycielko strapionych, M. wspomożenie wiernych.
 11. Za złożone ofiary na tacę i ofiary indywidualne na utrzymanie naszej pięknej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.
 12. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć kolejny numer Gościa niedzielnego w nim m. in. rozmowa z nowym nuncjuszem apostolskim w Polsce.
 13. Dzieci zapraszamy po pamiątki niedzielnej Mszy.
 14. Odeszli z naszej rodziny parafialnej w tym tygodniu: Artur Ruciński, Andrzej Rzeszotarski, Mirosław Moczydłowski, Zdzisław Branicki. Wieczny odpoczynek…

I Niedziela Adwentu

03 grudnia 2023 r.

Czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie.

 1. Wczoraj w Płocku odbyło się szkolenie dla lektorów Diecezji Płockiej, uczestniczyło w nim 28 lektorów naszej Parafii.
 2. Dzisiaj I niedziela Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Hasło tego roku: Uczestniczę we wspólnocie K-ła. Na zakończenie Mszy św. o godz. 12. 00 wystawienie N. S. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy rozprowadzanie świec Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.  Świece małe 10 zł, większe 15 zł.  Roraty w naszej Parafii o godz. 07.00. W czwartki na roraty zapraszamy dzieci z lampionami, aby odkrywać Jezusa Światłość Świata.
  Po mszy św. o godz. 10 30  spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Również dzisiaj kiermasz stroików świątecznych wykonanych na W. T. Z. w Świeszewie.
 3. Dzisiaj o godz. 15.00 popołudnie filmowe z ks. Mariuszem dla ministrantów, różyczek, scholi i ich rodzeństwa.
 4. Zapraszamy w czwartek na adorację N. S. o godz. 17.00 i nocne czuwanie o godz. 23. 00.
 5. W piątek 8 XII uroczystość Niepokalanego Poczęcia N. M. P. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. zapraszamy na wspólną modlitwę. 8 grudnia Godzina Łaski dla Świata, od godz. 12.00 – 13.00 adoracja N. S.
 6. 10 grudnia rozpoczniemy nasze Adwentowe Rekolekcje, prosimy o planowania swoich obowiązków tak aby uczestniczyć w rekolekcjach. Plan rekolekcji wywieszony jest przy wejściu do Kościoła. Rekolekcje poprowadzi ojciec Cordian Szwarc franciszkanin. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się przy wejściu do naszej świątyni.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 spotkanie wspólnoty rodzin katolickich z problemem alkoholowym.
 8. W tym tygodniu p. Organistka planuje dotrzeć z opłatkiem na stół wigilijny do następujących wiosek:
  04 grudnia 2023 Poniedziałek Kosewo
  05 grudnia 2023 Wtorek Broninek od 15.00
  08 grudnia 2023 Piątek Pniewo
  09 grudnia 2023 Sobota Świerkowo, Mazewo Włościańskie
 9. Nasi harcerze i harcerki dziękują za dary przekazane dla Rodaków na kresach wschodnich. Hufcowy Daniel przewiózł je do magazynu w Płocku skąd pojadą na wschód, w ramach akcji Paczka dla Rodaka.
 10. Polecamy chorych: Maryjo uzdrowienie chorych – módl się za nami, M. pocieszycielko strapionych, M. wspomożenie wiernych.
 11. Za złożone ofiary na tacę i ofiary indywidualne na utrzymanie naszej pięknej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.
 12. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć kolejny numer Gościa niedzielnego i specjalny dodatek „Historia Kościoła” 12 zł ,w nim m.in. Dowody na istnienie Jezusa Chrystusa.
 13. Dzieci zapraszamy po pamiątki niedzielnej Mszy św.

34 Niedziela Zwykła

26 listopada 2023 r.

Pójdźcie błogosławieni Ojca mojego.

 1. Wczoraj w Zespole Szkół przy ul. Lipowej odbył się Dekanalny Turniej Piłki nożnej dla Ministrantów naszego Dekanatu: I miejsce w kat. Ministranci najmłodsi zajęli nasi ministranci; Nasi starsi ministranci zajęli III miejsce. Dziękujemy p. Dyr. Łukaszowi Żychowskiemu za użyczenie sali gimnastycznej i p. Piotrowi Kowalskiemu za sędziowanie.
 2. Wczoraj w Płocku Odbyło się Sympozjum i spotkanie Akcji Katolickiej naszej Diecezji. Delegacja naszej Parafii uczestniczyła w tym spotkaniu.
 3. Dzisiaj niedziela Chrystusa Króla Wszechświata. Ostatnia niedziela roku liturgicznego, dzień Patronalny Akcji Katolickiej. Tego dnia rozpocznie działalność Parafialna Rada Duszpasterska. Członkowie Rady złożą przyrzeczenia na Mszy św. o godz. 12. 00. Po Mszy św. nasza Akcja Katolicka zaprasza na uroczyste poświęcenie i otwarcie  wyremontowanej Sali spotkań im. Bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zapraszamy przedstawicieli wspólnot działających przy naszej Parafii.
 4. Zapraszamy w czwartek na adorację N. S. o godz. 17.00 i nocne czuwanie o godz. 23. 00.
 5. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca zapraszamy na okolicznościowe nabożeństwa.
 6. 3 grudnia to pierwsza niedziela miesiąca i pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy nowy rok liturgiczny pod hasłem „Uszestniczę we wspólnocie Kościoła”. Na zakończenie Mszy św. wystawienie N. S. Od pierwszej niedzieli adwentu rozpoczniemy rozprowadzanie świec Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Na spotkanie zapraszamy dzieci przygotowujące si do I Komunii św.
 7. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na kiermasz stroików świątecznych wykonanych na W. T. Z. w Świeszewie.
 8. 10 grudnia rozpoczniemy nasze Adwentowe Rekolekcje, zapraszamy serdecznie do planowania swoich obowiązków tak aby uczestniczyć w rekolekcjach.
 9. 2 grudnia 28 lektorów naszej Parafii będzie uczestniczyć w spotkaniu formacyjno- szkoleniowym w Płocku. Zapraszamy chętnych do posługi lektora.
 10. Zapraszamy chętnych na organizowaną pielgrzymkę do Torunia w dniu 2 grudnia na uroczystości związane z 32 rocznicą powstania Radia Maryja. Zapisy w zakrystii i u p. Grażyny Piórkowskiej. Wyjazd o godz. 06.00 z parkingu przy Kościele. Koszt 90 zł.
 11. W tym tygodniu p. Organistka planuje dotrzeć z opłatkiem na stół wigilijny do następujących wiosek:
  27 listopada 2023 Poniedziałek Siennica
  28 listopada 2023 Wtorek Mazewo Dworskie A
  29 listopada 2023 Środa Lubomin od godz. 14. 00
  30 listopada 2023 Czwartek Budy Siennicki od godz. 14. 30
  01 grudnia 2023 Piątek Pianowo – Bargły i Pianowo Daczki
  02 grudnia 2023 Sobota Kędzierzawice
 12. Nasi harcerze zbierają dary dla Polaków mieszkających na kresach wschodnich. Żywność o długim terminie ważności, środki chemiczne czy kartki świąteczne możemy składać do kartonów wystawionych w K-le. Dary zostaną w grudniu przekazane na Wschód w ramach akcji Paczka dla Rodaka.
 13. Wypominki zapisujemy do końca listopada.
 14. 3 grudnia ks. Mariusz zaprasza ministrantów, różyczki i scholkę z rodzeństwem do sali parafialnej na popołudnie filmowe o godz. 15. 00.
 15. Polecamy chorych: Maryjo uzdrowienie chorych – módl się za nami, M. pocieszycielko strapionych, M. wspomożenie wiernych.
 16. Za złożone ofiary na tacę i ofiary indywidualne na utrzymanie naszej pięknej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.
 17. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć kolejny numer Gościa niedzielnego a w nim m. in. co łączy a co różni K-ł katolicki i prawosławny.
 18. Dzieci zapraszamy po pamiątki niedzielnej Mszy św.
 19. Odeszli z naszej rodziny parafialnej w tym tygodniu ś. p. Aldona Jeżółkowska, Helena Grudek, wieczny odpoczynek…

34 Niedziela Zwykła

26 listopada 2023 r.

Pójdźcie błogosławieni Ojca mojego.

 1. Wczoraj w Zespole Szkół przy ul. Lipowej odbył się Dekanalny Turniej Piłki nożnej dla Ministrantów naszego Dekanatu: I miejsce w kat. Ministranci najmłodsi zajęli nasi ministranci; Nasi starsi ministranci zajęli III miejsce. Dziękujemy p. Dyr. Łukaszowi Żychowskiemu za użyczenie sali gimnastycznej i p. Piotrowi Kowalskiemu za sędziowanie.
 2. Wczoraj w Płocku Odbyło się Sympozjum i spotkanie Akcji Katolickiej naszej Diecezji. Delegacja naszej Parafii uczestniczyła w tym spotkaniu.
 3. Dzisiaj niedziela Chrystusa Króla Wszechświata. Ostatnia niedziela roku liturgicznego, dzień Patronalny Akcji Katolickiej. Tego dnia rozpocznie działalność Parafialna Rada Duszpasterska. Członkowie Rady złożą przyrzeczenia na Mszy św. o godz. 12. 00. Po Mszy św. nasza Akcja Katolicka zaprasza na uroczyste poświęcenie i otwarcie  wyremontowanej Sali spotkań im. Bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zapraszamy przedstawicieli wspólnot działających przy naszej Parafii.
 4. Zapraszamy w czwartek na adorację N. S. o godz. 17.00 i nocne czuwanie o godz. 23. 00.
 5. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca zapraszamy na okolicznościowe nabożeństwa.
 6. 3 grudnia to pierwsza niedziela miesiąca i pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy nowy rok liturgiczny pod hasłem „Uszestniczę we wspólnocie Kościoła”. Na zakończenie Mszy św. wystawienie N. S. Od pierwszej niedzieli adwentu rozpoczniemy rozprowadzanie świec Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Na spotkanie zapraszamy dzieci przygotowujące si do I Komunii św.
 7. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na kiermasz stroików świątecznych wykonanych na W. T. Z. w Świeszewie.
 8. 10 grudnia rozpoczniemy nasze Adwentowe Rekolekcje, zapraszamy serdecznie do planowania swoich obowiązków tak aby uczestniczyć w rekolekcjach.
 9. 2 grudnia 28 lektorów naszej Parafii będzie uczestniczyć w spotkaniu formacyjno- szkoleniowym w Płocku. Zapraszamy chętnych do posługi lektora.
 10. Zapraszamy chętnych na organizowaną pielgrzymkę do Torunia w dniu 2 grudnia na uroczystości związane z 32 rocznicą powstania Radia Maryja. Zapisy w zakrystii i u p. Grażyny Piórkowskiej. Wyjazd o godz. 06.00 z parkingu przy Kościele. Koszt 90 zł.
 11. W tym tygodniu p. Organistka planuje dotrzeć z opłatkiem na stół wigilijny do następujących wiosek:
  27 listopada 2023 Poniedziałek Siennica
  28 listopada 2023 Wtorek Mazewo Dworskie A
  29 listopada 2023 Środa Lubomin od godz. 14. 00
  30 listopada 2023 Czwartek Budy Siennicki od godz. 14. 30
  01 grudnia 2023 Piątek Pianowo – Bargły i Pianowo Daczki
  02 grudnia 2023 Sobota Kędzierzawice
 12. Nasi harcerze zbierają dary dla Polaków mieszkających na kresach wschodnich. Żywność o długim terminie ważności, środki chemiczne czy kartki świąteczne możemy składać do kartonów wystawionych w K-le. Dary zostaną w grudniu przekazane na Wschód w ramach akcji Paczka dla Rodaka.
 13. Wypominki zapisujemy do końca listopada.
 14. 3 grudnia ks. Mariusz zaprasza ministrantów, różyczki i scholkę z rodzeństwem do sali parafialnej na popołudnie filmowe o godz. 15. 00.
 15. Polecamy chorych: Maryjo uzdrowienie chorych – módl się za nami, M. pocieszycielko strapionych, M. wspomożenie wiernych.
 16. Za złożone ofiary na tacę i ofiary indywidualne na utrzymanie naszej pięknej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.
 17. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć kolejny numer Gościa niedzielnego a w nim m. in. co łączy a co różni K-ł katolicki i prawosławny.
 18. Dzieci zapraszamy po pamiątki niedzielnej Mszy św.
 19. Odeszli z naszej rodziny parafialnej w tym tygodniu ś. p. Aldona Jeżółkowska, Helena Grudek, wieczny odpoczynek…

33 Niedziela Zwykła

19 listopada 2023 r.

Sługo wierny wejdź do radości twego Pana.

 1. W piątek odbyło się w naszej Parafii Rejonowe spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10. 30 spotkanie dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.
 3. W środę po Mszy św. wieczorowej Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na adorację N. S. Będziemy modlić się w intencji rodzin naszej parafii.
 4. Zapraszamy w czwartek na adorację N. S. o godz. 17.00 i   nocne czuwanie o godz. 23. 00.
 5. 25 listopada o godz. 09.00 odbędzie się turniej piłki nożnej dla ministrantów z Dekanatu Nasielskiego w Zespole Szkół przy ul. Lipowej.
 6. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Ostatnia niedziela roku liturgicznego, dzień Patronalny Akcji Katolickiej. Tego dnia rozpocznie działalność Parafialna Rada Duszpasterska. Członkowie Rady złożą przyrzeczenia na Mszy św. o godz. 12. 00. Po Mszy św. nasza Akcja Katolicka zaprasza na uroczyste poświęcenie i otwarcie wyremontowanej Sali spotkań. Zapraszamy przedstawicieli wspólnot działających przy naszej Parafii.
 7. Zapraszamy chętnych na organizowaną pielgrzymkę do Torunia w dniu 2 grudnia na uroczystości związane z 32 rocznicą powstania Radia Maryja. Zapisy w zakrystii i u p. Grażyny Piórkowskiej. Wyjazd o godz. 06.00 z parkingu przy Kościele. Koszt 90 zł.
 8. W tym tygodniu p. Organistka planuje dotrzeć z opłatkiem na stół wigilijny do następujących wiosek:
  20 listopada 2023 Poniedziałek Chlebiotki i Kątne
  21 listopada 2023 Wtorek Kosewo od miasta do torów
  22 listopada 2023 Środa Kosewo od torów do Chlebiotek
  23 listopada 2023 Czwartek Jackowo Włościańskie
  24 listopada 2023 Piątek Paulinowo
  25 listopada 2023 Sobota Studzianki
  27 listopada 2023 Poniedziałek Siennica
 9. Nasi harcerze zbierają dary dla Polaków mieszkających na kresach wschodnich. Żywność o długim terminie ważności, środki chemiczne czy kartki świąteczne możemy składać do kartonów wystawionych w K-le. Dary zostaną w grudniu przekazane na Wschód w ramach akcji Paczka dla Rodaka.
 10. Polecamy chorych: Maryjo uzdrowienie chorych – módl się za nami, M. pocieszycielko strapionych, M. wspomożenie wiernych.
 11. Zawiesiliśmy wczoraj nowe katary przy wejściu do K-ła. Za złożone ofiary na tacę i ofiary indywidualne na utrzymanie naszej pięknej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.
 12. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć kolejny numer Gościa niedzielnego.
 13. Dzieci zapraszamy po pamiątki niedzielnej Mszy św.
 14. Odeszli z naszej rodziny parafialnej w tym tygodniu ś. p. Artur Romański, Andrzej Mariański, Krzysztof Kraśniewicz, Henryka Górecka, wieczny odpoczynek…

32 Niedziela Zwykła

12 listopada 2023 r.

Czuwajcie i bądźcie gotowi.

 1. W poniedziałek 13 listopada zapraszamy na różaniec fatimski o godz. 17. 00.
 2. 17 listopada w naszej Parafii odbędzie się spotkanie formacyjne Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18. Zapraszamy również na to spotkanie naszych starszych ministrantów i lektorów (mężczyzn).
 3. Również 17 listopada w piątek zapraszamy na adorację N. S. o godz. 20. 00.
 4. Zapraszamy w czwartek na adorację N. S. o godz. 17.00 i   nocne czuwanie o godz. 23. 00.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10. 30 zapraszamy na spotkanie dzieci przygotowujące się do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.
 6. 25 listopada o godz. 09.00 odbędzie się turniej piłki nożnej dla ministrantów z Dekanatu Nasielskiego w Zespole Szkół przy ul. Lipowej
 7. Zapraszamy chętnych na organizowaną pielgrzymkę do Torunia w dniu 2 grudnia na uroczystości związane z 32 rocznicą powstania Radia Maryja. Zapisy w zakrystii i u p. Grażyny Piórkowskiej. Wyjazd o godz. 06.00 z parkingu przy Kościele. Koszt 90 zł.
 8. W tym tygodniu p. Organistka planuje dotrzeć z opłatkiem na stół wigilijny do następujących wiosek:
  13 listopada 2023 Poniedziałek Dokończenie wsi Głodowo
  14 listopada 2023 Wtorek Pniewo
  15 listopada 2023 Środa Jackowo Dworskie
  16 listopada 2023 Czwartek Wągrodno
  17 listopada 2023 Piątek Krzyczki Pieniążki, Krzyczki Szumne, Krzyczki Żabiczki
  18 listopada 2023 Sobota Chrcynno
  20 listopada 2023 Poniedziałek Chlebiotki i Kątne
 9. Kancelaria w tym tygodniu czynna tylko po południu. Za niedogodności przepraszamy.
 10. Polecamy chorych: Maryjo uzdrowienie chorych – módl się za nami, M. pocieszycielko strapionych, M. wspomożenie wiernych.
 11. Za złożone ofiary na tacę i ofiary indywidualne na utrzymanie naszej pięknej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.
 12. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć kolejny numer Gościa niedzielnego i w nim m. in. o świętych, którzy patronują Polsce i jakie znaczenie ma modlitwa za Ojczyznę.
 13. Dzieci zapraszamy po pamiątki niedzielnej Mszy św.
 14. Odeszli z naszej rodziny parafialnej w tym tygodniu ś. p. Jan Rosłoński, Jadwiga Jankowska- Chruścielewska, Jadwiga Drejka, Kazimierz Karpiński, Kazimierz Dębski, wieczny odpoczynek…

31 Niedziela Zwykła

05 listopada 2023 r.

”Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.

 1. 10 i 11 listopada będziemy obchodzili dwie uroczystości: 105 rocznica Odzyskania Niepodległości i 637 rocznica nadania praw miejskich dla Nasielska.
  11 listopada rozpoczynamy uroczystości o godz. 09. 30 na cmentarzu parafialnym w Nasielsku a o godz. 10. 30 Msza św. w intencji Ojczyzny i Gminy Nasielsk.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12. 00 poświęcimy opłatki, które Pani Organistka dostarczy do naszych domów. Prosimy o życzliwe przyjęcie opłatka i wsparcie całorocznej pracy naszej Pani Organistki.
 3. Zapraszamy w czwartek na adorację N. S. o godz. 17.00  i   nocne czuwanie o godz. 23. 00.
 4. Od dziś wspominamy naszych bliskich zmarłych w nowych wypominkach.
 5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10. 30 spotkanie klas 3 przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 6. Pierwsza Nasielska Drużyna Harcerska : „Błękitna Armia”, zaprasza na „Ognisko Niepodległości” 10 listopada. Harcerze zapraszają na Mszę św. o godz. 18. 00, następnie na parkingu zaprezentują musztrę paradną a po niej zapłonie ognisko.
 7. 8 listopada po różańcu na cmentarzu spotkanie Akcji Katolickiej na plebanii.
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Uroczystości Wszystkich Świętych, szczególnie policji, strażakom, akcji katolickiej za wykonanie stroików na groby, harcerzom, którzy po raz kolejny włączyli się w akcję sprzątania grobów, chórowi, ministrantom. Za nagłośnienie dziękujemy panu dyrektorowi Markowi Tyc.
 9. Do 8 listopada po Mszy św. wieczorowej będziemy nawiedzać cmentarz modląc się na różańcu za zmarłych po Mszy św. o godz. 18.00.
  Dziś różaniec  bezpośrednio na cmentarzu o godz. 16:20.
 10. Dziś również Msza św. i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i młodych duchem o godz. 19. 30.
 11. Polecamy chorych: Maryjo uzdrowienie chorych – módl się za nami, M. -pocieszycielko strapionych, M.- wspomożenie wiernych.
 12. Za złożone ofiary na tacę i ofiary indywidualne na utrzymanie naszej pięknej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.
 13. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć kolejny numer Gościa niedzielnego i w nim m. in. o parafiach, które zasłynęły największą liczbą powołań kapłańskich i zakonnych.
 14. Dzieci zapraszamy po pamiątki niedzielnej Mszy św.
 15. Odeszli z naszej rodziny parafialnej w tym tygodniu ś. p. Jarosław Górecki, Edward Dąbrowski, Ryszard- Adam Mikulski i Jarosław- Stanisław Dąbrowski, wieczny odpoczynek…

30 Niedziela Zwykła

29 października 2023 r.

”Dziś zbawienie stało się udziałem tego domu. Albowiem Syn Człowieczy przyszedł odszukać i zbawić to co zginęło.

 1. Dziękujemy za przygotowanie procesji Wszystkich Świętych w poprzednią niedzielę a szczególnie rodzicom różyczek i ministrantów i pracownikom WTZ w Świeszewie.
 2. Trwamy razem z Maryją na modlitwie różańcowej. Dzieci zapraszamy na ostatni różaniec w poniedziałek na godz. 16. 30. Dorosłym dziękujemy i zapraszamy do trwania na modlitwie różańcowej do 8 listopada.
 3. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed uroczystością Wszystkich świętych.
 4. Zapraszamy w czwartek na adorację N. S. (nocne czuwanie) o godz. 23. 00. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca zapraszamy na okolicznościowe  modlitwy.
 5. Zapraszamy do zamawiania wypominek. Nowe wypominki będą czytane od 5 listopada.
 6. W przyszłą niedzielę spotkanie klas 3 przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 7. Ks. Proboszcz ze Strzegocina zaprasza na Zamyślenie Szkaplerzne w 1 Sobotę miesiąca o 19:00
 8. Dziękujemy Państwu Możdżyńskim z Mazewa Dworskiego za chryzantemy stojące przy Ołtarzu.
 9. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12. 00 będziemy modlić się w intencji ks. Kanonika Tadeusz Pepłońskiego, sobotniego Solenizanta, będzie okazja do złożenia Solenizantowi życzeń.
 10. Dziękujemy panom: Dariuszowi Obojskiemu, Tomaszowi Grabarkowi i Dawidowi Obojskiemu za ofiarowanie lampy do oświetlenia parkingu, za zamontowanie i podłączenie dziękuję firmie p. Macieja Suwińskiego. Dziękujemy p. Roszkowskim za pomoc w uporządkowaniu parkingu.
 11. W poniedziałek przed główną bramą cmentarza będzie można nabyć stroiki wykonane przez członków Akcji Katolickiej naszej Parafii. Dochód ze sprzedaży stroików zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
 12. 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele będą o godz. 7.30, 9.00, i 17.00. Różaniec na cmentarzu parafialnym zostanie odmówiony o godz. 10:00. Po nim o godz. 10:45 będzie miała miejsce procesja na cmentarzu z modlitwą za zmarłych.
  Zaraz po zakończonej procesji będzie sprawowana Msza Święta.  Tego dnia przy bramach cmentarza będziemy mogli złożyć ofiary na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, które będą zbierać klerycy.
  Przypominamy, że nie ma tego dnia Mszy Świętej o godzinie 12:00. Prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich oraz wynoszenie śmieci w wyznaczone miejsca.

29 Niedziela Zwykła

22 października 2023 r.

”Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga.

 1. Tydzień temu Przeżywaliśmy XXIII Dzień Papieski pod hasłem, Jan Paweł II- Cywilizacja życia. Zebraliśmy 3925 zł i przekazaliśmy na konto Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj organizujemy procesję Wszystkich Świętych na Mszy świętej o godz. 10. 30. Po Mszy św. zapraszamy na kiermasz ciast. Ministrantów i Różyczki zapraszamy na godz. 14.00 na Warsztaty Terapii Zajęciowej.
 3. Trwamy razem z Maryją na modlitwie różańcowej. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do czwartku na godz. 16. 30. W środę na różaniec dzieci zapraszają mamy. W poniedziałek wtorek i środę podczas różańca o godz. i 7.15 będziemy modlili się ouzdrowienie duchowe i fizyczne. O uwolnienie od nałogów – alkoholizmu, narkomanii, internetu.  Będziemy prosić o uwolnienie od lęków, depresji, przygnębienia, niepokojów od złych duchów, które nam szkodzą. Będziemy także modlić się o uzdrowienie fizyczne z chorób, z którymi się borykamy. Chrystus jest obecny w Eucharystii i ma władzę nad wszelkim złem, czeka tylko na naszą wiarę. „Wszystko możliwe jest dla tego, kto wierzy. ” Mk 9,23W piątek zapraszamy na MĘSKI RÓŻANIEC O GODZ. 17.15. „Wiara mężczyzn jest potężna, daje siłę żeby chronić żonę i dzieci’’. Po modlitwę różańcową sięga coraz więcej mężczyzn. Pada stereotyp o różańcu jako modlitwie starszych pań. Co przyciąga wiernych do modlitwy różańcowej? Trudne czasy, wierni czują, że jest to ratunek dla świata – mówi abp Depo.
 1. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed uroczystością Wszystkich świętych i szczególnym dniem modlitwy za zmarłych aby zanieśmy naszym bliskim dar komunii św. i dar odpustu. Spowiadamy codziennie od godz. 17.30.
 2. Zapraszamy w czwartek na adorację N. S. o godz. 17.00 i   nocne czuwanie o godz. 23. 00.
 3. Zapraszamy do zamawiania wypominek. Nowe wypominki będą czytane od 5 listopada.
 4. Dziękujemy Państwu Alinie i Ryszardowi Mańkowskim ze Słustowa za chryzantemy stojące przy Ołtarzu.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12. 00 będziemy modlić się w intencji ks. Kanonika Tadeusz Pepłońskiego, sobotniego Solenizanta, będzie okazja do złożenia Solenizantowi życzeń.
 6. W piątek 27 października o 19.00 spotkanie Katechetów naszej Parafii na plebanii. Serdecznie zapraszam
 7. 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele będą o godz. 7.30, 9.00, i 17.00. Różaniec na cmentarzu parafialnym zostanie odmówiony o godz. 10:00. Po nim o godz. 10:45 będzie miała miejsce procesja na cmentarzu z modlitwą za zmarłych.Zaraz po zakończonej procesji będzie sprawowana Msza Święta.  Tego dnia przy bramach cmentarza będziemy mogli złożyć ofiary na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, które będą zbierać klerycy. Przypominamy, że nie ma tego dnia Mszy Świętej o godzinie 12:00. Prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich oraz wynoszenie śmieci w wyznaczone miejsca. Urząd miejski informuje o utrudnieniach w ruchu drogowym w Nasielsku w dniu  1 listopada. Na tablicy ogłoszeń wywieszone są szczegółowe informacje.
 1. 2 listopada obchodzimy Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, i 18.00. Na Mszę św. na godz. 10.00 zapraszamy bliskich zmarłych od 1 listopada zeszłego roku, będziemy wymieniać tych zmarłych i polecać ich Bożemu miłosierdziu.Po Mszy św. o 10.00 procesja żałobna wokół kościoła, a o godz. 17.00 różaniec na cmentarzu przy grobie ks. prałata Kazimierza Śniegockiego.
 1. Od 3 do 8 listopada po Mszy św. wieczorowej będziemy nawiedzać cmentarz modląc się na różańcu za zmarłych po Mszy św. o godz. 18.00. W niedzielę 5 listopada zapraszamy na różaniec bezpośrednio na cmentarzu o godz. 16:20.
 2. Polecamy chorych: Maryjo uzdrowienie chorych – módl się za nami, M. -pocieszycielko strapionych, M.- wspomożenie wiernych.
 3. Za złożone ofiary na tacę i ofiary indywidualne na utrzymanie naszej pięknej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać. Zakończyliśmy  remont parkanu Kościoła od strony parkingu.
 4. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć kolejny numer Gościa niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego, w nim m. in. wizja Kościoła według Ewangelii św. Marka.
 5. Bp Płocki Szymon Stułkowski zaprasza w dniach 17- 18 listopada na spotkanie rodziców kapłanów i osób zakonnych. Zaproszenia do odebrania w zakrystii.
 6. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 17. 00 będziemy śpiewać Nieszpory Niedzielne.
 7. Dzieci zapraszamy po pamiątki niedzielnej Mszy św.
 8. Odeszli z naszej rodziny parafialnej w tym tygodniu ś. p. Tadeusz Truszkowski i Wacław Jeżółkowski, wieczny odpoczynek..

28 Niedziela Zwykła

15 października 2023 r.

”Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia.

 1. Przeżywamy dzisiaj XXIII Dzień Papieski pod hasłem, Jan Paweł II- Cywilizacja życia. Przy wyjściu z Kościoła możemy wesprzeć fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera około 2 tys. zdolnej młodzieży z małych miejscowości.
 2. 22 października organizujemy Procesję Wszystkich Świętych. Zapraszamy dzieci na Mszę świętą o godz. 10. 30 w przebraniu za wybranego Świętego. Szczególnie zapraszamy dzieci klas III i IV. Dzieci otrzymają pamiątkowy dyplom. Po Mszy św. zapraszamy na kiermasz ciast. Ministrantów i Różyczki zapraszamy na godz. 14.00 na Warsztaty Terapii Zajęciowej.
 3. Trwamy razem z Maryją na modlitwie różańcowej. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do czwartku na godz. 16. 30. Dorośli modlą się o 17. 15.
 4. Przygotowujemy się do Uroczystości Wszystkich Świętych Msza św. na cmentarzu o godz. 10. 30; 2 listopada w dzień modlitwy za zmarłych na Mszę św. na godz. 10.00 zapraszamy bliskich zmarłych od 1 listopada zeszłego roku, będziemy wymieniać tych zmarłych i polecać ich Bożemu miłosierdziu.
 5. Zapraszamy w czwartek na adorację N. S. o godz. 17.00 i   nocne czuwanie o godz. 23. 00.
 6. Od 16 października rozpoczniemy zapisy na wypominki. Prosimy o nie podawanie stopnia pokrewieństwa. Nowe wypominki będą czytane od 5 listopada.
 7. Dziękujemy wczorajszym nowożeńcom za kwiaty stojące przy ołtarzu.
 8. Dziękuję Harcerkom z I Nasielskiej Drużyny „Pratum” za zebranie pozostawionych butelek i innych śmieci z łąki za Kościołem.
 9. Dziękuję Druhom Ochotniczej Straży Pożarnej z Nasielska za prace porządkowe przy Kościele.
 10. W poniedziałek 16 października o 19.00 spotkanie Akcji Katolickiej na plebanii. Serdecznie zapraszamy.
 11. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 17.00 będzie połączona z Nieszporami.
 12. Polecamy chorych: Maryjo uzdrowienie chorych – módl się za nami, M. -pocieszycielko strapionych, M.- wspomożenie wiernych.
 13. Za złożone ofiary na tacę i ofiary indywidualne na utrzymanie naszej pięknej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać. Trwa remont parkanu Kościoła od strony parkingu.
 14. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć kolejny numer Gościa niedzielnego, w nim m. in. teksty nawiązujące do 45 rocznica wyboru Jana Pawła II.
 15. Bp Płocki Szymon Stułkowski zaprasza w dniach 17- 18 listopada na spotkanie rodziców kapłanów i osób zakonnych. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Zaproszenia do odebrania w zakrystii.
 16. Odeszli z naszej rodziny parafialnej w tym tygodniu ś. p. Marianna Glinicka, Janusz Morawski i Elżbieta Holender.

27 Niedziela Zwykła

08 października 2023 r.

”Czyńcie to, czego się nauczyliście, co przejęliście, co usłyszeliście
i co zobaczyliście u mnie, a Bóg pokoju będzie z wami.

 1. Wczoraj odbyła się Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Smardzewa, dziękujemy członkom Kół Żywego Różańca za udział w pielgrzymce, za codzienną modlitwę za prowadzenie różańca w Kościele.
 2. 22 października organizujemy Procesję Wszystkich Świętych. Zapraszamy dzieci na Mszę świętą o godz. 10. 30 w przebraniu za wybranego Świętego. Szczególnie zapraszamy dzieci klas III i IV. Dzieci otrzymają pamiątkowy dyplom. Po Mszy św. zapraszamy na kiermasz ciast.
 3. Trwamy razem z Maryją na modlitwie różańcowe. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do czwartku na godz. 16. 30. Dorośli modlą się o 17. 15. 11 października w środę na różaniec o godz. 17. 15 zapraszamy chorych, ofiarujemy w ich intencji tajemnice bolesne, po różańcu modlitwa o uzdrowienie, błogosławieństwo chorych i leków.
 4. W czwartek na różaniec o 16. 30 dzieci zapraszają dziadków i babcie. Będziemy modlić się za tych , którzy nas najbardziej kochają.
 5. Zapraszamy w czwartek na adorację N. S. o godz. 17.00 i   nocne czuwanie o godz. 23. 00.
 6. Od 16 października rozpoczniemy zapisy na wypominki. Prosimy o nie podawanie stopnia pokrewieństwa. Nowe wypominki będą czytane od 5 listopada.
 7. Dziękujemy wczorajszym nowożeńcom za kwiaty stojące przy ołtarzu.
 8. Polecamy chorych: Maryjo uzdrowienie chorych – módl się za nami, M. -pocieszycielko strapionych, M.- wspomożenie wiernych.
 9. Za złożone ofiary na tacę i ofiary indywidualne na utrzymanie naszej pięknej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.
 10. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć kolejny numer Gościa niedzielnego, w nim m. in. na temat rzymskiego etapu Synodu.
 11. Bp Płocki Szymon Stułkowski zaprasza w dniach 17- 18 listopada na spotkanie rodziców kapłanów i osób zakonnych. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 12. Odeszli z naszej rodziny parafialnej w tym tygodniu ś. p. Włodzimierz Górecki, Wiesław Brański, Janusz Zakrzewski, Robert Kutrowski i spoza parafii Jan Kasprowicz.

26 Niedziela Zwykła

01 października 2023 r.

”Wspomnij, o Panie, na swe miłosierdzie.

 1. Dziękujemy dobremu Bogu za piękny czas naszego dziękczynienia za plony w zeszłą niedzielę. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Dożynek serdecznie dziękujemy.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 10. 30 spotkanie  dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św.
 3. Zapraszamy w czwartek na adorację  N. S. o godz. 17.00  i   nocne czuwanie o godz. 23. 00.
 4. Dzisiaj o godz. 14.00 spotkanie organizacyjne Lektorów w budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Świeszewie. Dziękujemy za użyczenie pomieszczeń. Zapraszamy chętnych do posługi Lektora.
 5. 07 Października pielgrzymka  Kół Żywego Różańca do Smardzewa, wyjazd o godz. 08.30 z parkingu przy Kościele.
 6. Zakończyliśmy prace porządkowe wewnątrz naszej pięknej  świątyni. Dziękuję za ofiarę na pokrycie kosztów tej pracy.
 7. Dziękujemy państwu Monice i Leszkowi Kaczyńskim, właścicielom firmy KABA, za pomoc przy wymianie bramy.
 8. Polecamy chorych: Maryjo uzdrowienie chorych – módl się za nami, M. -pocieszycielko strapionych,  M.- wspomożenie wiernych.
 9. Za złożone ofiary na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
 10. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć kolejny numer Gościa niedzielnego, w nim m. in. o roli aniołów w życiu Pana Jezusa i świętych. Jest również „Gość Ekstra” o znaczeniach objawień w Kościele, o historii różańca, fenomenach Medjugoria i Jasnej Góry.
 11. Zapraszamy chętnych do podjęcia 24 godzinnego rozważania męki Pana Jezusa. Parafia Smogorzewo 3 na 4 października od godz. 18.00, tel. 577 901 452; Parafia Pokrzywnica  6 na 7 października od godz. 17. 00, tel. 518 779 177
 12. Odeszli z naszej rodziny parafialnej w tym tygodniu ś. p. Marek Kosewski, Julian Więckowski, Przemysław Wiśniewski, Adam Grabarek  wieczny odpoczynek…

25 Niedziela Zwykła

24 września 2023 r.

Pan blisko wszystkim, którzy Go wzywają

 1. Dzisiaj uroczyście Dziękujemy dobremu Bogu za tegoroczne zbiory. Naszemu dziękczynieniu przewodniczy ks. kanonik Roman Bagiński – ekonom Diecezji Płockiej. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie dzisiejszej uroczystości serdecznie dziękujemy.
 2. W najbliższą niedzielę spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy św. o godz. 10. 30
 3. Zapraszamy w czwartek na adorację N. S. o godz. 17.00  i   nocne czuwanie o godz. 23. 00.
 4. I Nasielska Drużyna Harcerska Błękitna Armia, brała udział w ogólnopolskim Turnieju Drużyn Harcerskich, walczyła o miano Drużyny Rzeczypospolitej. Drużyna zajęła VI miejsce w Polsce. Gratulujemy i życzymy wytrwałości w służbie dla naszej małej Ojczyzny.
 5. 07 Października Matka Boża Różańcowa zaprasza Koła Żywego Różańca Smardzewa.
 6. Kontynuujemy prace porządkowe wewnątrz naszej pięknej świątyni. Dziękuję za bezimienną ofiarę na pokrycie kosztów tej pracy.
 7. Polecamy chorych: Maryjo uzdrowienie chorych – módl się za nami, M. -pocieszycielko strapionych, M.- wspomożenie wiernych.
 8. Za złożone ofiary na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
 9. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć kolejny numer Gościa niedzielnego, w nim m. in. o wierności.
 10. Dziękujemy nowożeńcom za kwiaty stojące przy ołtarzu.
 11. Odeszli z naszej rodziny parafialnej w tym tygodniu ś. p.  Marianna Łyczkowska, Bernard Łęgowski, Jadwiga Delewczyńska,   wieczny odpoczynek…

24 Niedziela Zwykła

17 września 2023 r.

”Podobnie uczyni wam Ojciec mój niebieski, jeżeli każdy z was nie przebaczy z serca swemu bratu”

 1. Dziękczynienie parafialne za tegoroczne zbiory odbędzie się  w niedzielę 24 września o godz. 12.00. Dziękczynieniu będzie przewodniczył ks. Roman Bagiński – ekonom Diecezji Płockiej.   Szczegółowy plan zadań znajduje się na tablicy ogłoszeń. Spotkanie organizacyjne w poniedziałek  18 września o godz. 19. 00 na plebanii.
 2. Dzisiaj po Mszy o godz. 10. 30 spotkanie dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń chrzcielnych.
 3. Jutro obchodzimy Uroczystość ku czci św. Stanisława Kostki Patrona Polski, naszej Diecezji, Dzieci i Młodzieży z tej okazji w najbliższą sobotę o godz. 10. 00 spotkanie dla dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszamy.
 4. Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia 28 września o godz. 15. 00, skwer Jana Pawła.
 5. Kandydatów do Bierzmowania- od I klasy szkoły średniej zapraszamy dziś na Mszę św. o godz.  19. 00.
 6. Zapraszamy w czwartek na adorację N. S. o godz. 17.00  i   nocne czuwanie o godz. 23. 00.
 7. W imieniu Harcerzy z 1 Nasielskiej Drużyny Harcerzy Błękitna Armia, dziękujemy za zebrane tydzień temu wsparcie finansowe w wysokości 2473zł.
 8. Kontynuujemy prace porządkowe wewnątrz naszej pięknej świątyni..
 9. Polecamy chorych: Maryjo uzdrowienie chorych – módl się za nami, M. -pocieszycielko strapionych, M.- wspomożenie wiernych.
 10. Za złożone ofiary na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
 11. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć kolejny numer Gościa niedzielnego, w nim m. in. jak bronić się przed brutalizacją języka w przestrzeni publicznej.
 12. Dziękujemy piątkowym nowożeńcom za kwiaty stojące przy ołtarzu.
 13. Odeszli z naszej rodziny parafialnej w tym tygodniu ś. p. Sebastian Kępka i Janina Romanowicz, wieczny odpoczynek…

 

Par. św. Wojciecha w Nasielsku

Dożynki  2023r.

 

 1. Wieniec dożynkowy- Kątne, Mazewo dworski A
 2. Chleb dożynkowy i chlebki – Lubominek
 3. Kosz z warzywami – Mazewo Włościańskie
 4. Kosz z owocami – Chlebiotki
 5. Wino mszalne, hostie, komunikanty – Chmielewo
 6. Kosz kwiatów – Studzianki
 7. Kosz z miodem i ciastem – Głodowo Wielkie
 8. Sprzątanie Kościoła – Jackowo Dworskie i Włościańskie
 9. Strojenie Kościoła – Świerkowo, Świeszewo, Warsztaty Terapii Zajęciowej
 10. Klatka z gołębiami, Jackowo Dworskie, Świerkowo
 11. Liturgia – Pianowo
 12. Starostowie Dożynek – Lubominek
 13. Ciasto – Jackowo Dworskie, Akcja Katolicka
 14. Smalec – Mazewo Dworski, Chlebiotki
 15. Grochówka – Stary Młyn

23 Niedziela Zwykła

10 września 2023 r.

Gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich…”

 1. Dziękczynienie parafialne za tegoroczne zbiory odbędzie się  w niedzielę 24 września o godz. 12.00.    Szczegółowy plan zadań znajduje się na tablicy ogłoszeń.
 2. Na Msz o godz. 10. 30 dokonamy uroczystego poświęcenia przyborów szkolnych. dzieci klas pierwszych.
 3. Dzisiaj również rozpoczynamy przygotowania dzieci do I Komunii św. Po Mszy św. krótkie spotkanie z dziećmi klas III.
 4. I Komunia św. w naszej parafii będzie 11 maja 2024r.
 5. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych 25 maja 2024r. Prosimy rodziców klas III i IV o odebranie, wypełnienie i złożenie deklaracji.
 6. Uczniów klas czwartych i starsze zapraszamy do spowiedzi aby z Jezusem przebaczającym i umacniającym rozpocząć Nowy Rok Szkolny. Spowiedź każdego dnia przed i w czasie Mszy św.
 7. Kandydatów do Bierzmowania- od I klasy szkoły średniej- zapraszamy do zakrystii po odbiór deklaracji i zgody na rekolekcje. W przyszłą niedzielę o 19. 00 Msza św. dla kandydatów i rodziców. Serdecznie zapraszamy.
 8. Zapraszamy w czwartek na adorację N. S. –  nocne czuwanie o godz. 23. 00.
 9. W przyszłą sobotę spotkanie dzieci i młodzieży w Rostkowie. Plan spotkań wywieszony jest na tablicy ogłoszeń. Zapisy u księży Prefektów i Katechetów.
 10. Rozpoczęliśmy odkurzanie ścian i sufitu naszej pięknej świątyni.
 11. Dziękujemy p. Stanisławowi Orłowskiemu za pracę przy naszej świątyni.
 12. Polecamy chorych: Maryjo uzdrowienie chorych – módl się za nami, M. -pocieszycielko strapionych, M.- wspomożenie wiernych.
 13. Za złożone ofiary na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
 14. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć kolejny numer Gościa niedzielnego, 100 stron na stulecie Gościa Niedzielnego a w nim różne ciekawostki i dodatek przygotowany na beatyfikację rodziny Ulmów.
 15. Intencje Mszy św. na 2024r, będziemy przyjmowali od 11.09. od godz. 16. 00 w kancelarii, prosimy o wyrozumiałość, jedna osoba zapisuje max. 3 Msze św.
 16. Dziękujemy wczorajszym Nowożeńcom za kwiaty stojące przy ołtarzu.
 17. Odeszła z naszej rodziny parafialnej w tym tygodniu ś. p. Barbara Drwęcka wieczny odpoczynek…