Katecheza w parafii

I. Szkoły podstawowe

1. Szkoła Podstawowa im. Pierre`a de Coubertina w Budach Siennickich, 05-190 Nasielsk – p. Ewa Majewska, ks. Waldemar Marciniak.
2. Szkoła Podstawowa im. Stefana Starzyńskiego, ul. Kościuszki 21, 05-190 Nasielsk – p. Justyna Duczman, p. Małgorzata Komorowska, p. Teresa Wrońska, Ks. Mariusz Majczak.
3. Szkoła Podstawowa nr 1 (dawne Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Konstytucji 3 Maja), ul. Staszica 1, 05-190 Nasielsk – p. Ewa Kamińska, Ks. Mariusz Majczak.

II. Szkoły ponadpodstawowe

1.Zespół Szkół Ogólnokształcących Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Iwaszkiewicza - www.lonasielsk.pl - ul. Starzyńskiego 10, 05-190 Nasielsk – p. Anna Kordulewska, ks. Mariusz Majczak
2. Zespół Szkół Zawodowych w Nasielsku - www.zsz.nasielsk.pl - ul. Lipowa 10, 05-190 Nasielsk – ks. Tomasz Dec.

III. Katecheza parafialna

1. Przygotowanie do I Komunii Świętej - spotkania formacyjne rodziców i dzieci w I niedziele miesiąca od września do maja; ks. Mariusz Majczak.
2. Przygotowanie do odnowienia Przyrzeczeń Chrztu - spotkania formacyjne rodziców i dzieci w III niedziele miesiąca od września do maja; ks. Rafał Winnicki.
3. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania – spotkania modlitewno-formacyjne w I piątki miesiąca i spotkania w grupach z animatorami. Proponowana jest comiesięczna spowiedź; ks. Tomasz Dec.
4. Przygotowanie do sakramentu małżeństwa – 10 konferencji „przygotowania bliższego” i Poradnictwo Rodzinne oraz cztery "Spotkania dla Narzeczonych".