Chór parafialny „Lira”

Chór „Lira” istnieje przy parafii św. Wojciecha i liczy 50 osób. Śpiewają w nim trzy pokolenia nasielszczaków, od gimnazjalistów do emerytów. Tworzą go starsi chórzyści, śpiewający przez wiele, wiele lat pod kierownictwem śp. Eugeniusza Wilamskiego, organisty pracującego w Nasielsku przez pół wieku, zespół założony przez ks. Dariusza Multona oraz chórek młodzieżowy. Często te trzy grupy śpiewają oddzielnie na swoich mszach św., ale w czasie świąt i uroczystości śpiewają wszyscy razem.

Misją chóru jest muzyka sakralna, skupia się on na utworach potrzebnych do liturgii, a z uwagi na bogactwo życia liturgicznego jest nad czym pracować. Próby odbywają się w zależności od potrzeb we wtorki i w piątki.

Wszystkim tym, którym w duszy gra i chcieliby śpiewać dla Boga (na chwałę Bożą) – serdecznie zapraszam.
Joanna Ostaszewska